Chabarovsk – Omsk 2:3 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 3:1 (kon.) | Barys – Magnitogorsk 1:2 (2:3 po s.n.)
po s.n. (2:3)
Barys Nur-Sultan
1:2 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Metallurg Magnitogorsk
Úterý 17.11.2020, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Československá stopa v zápase
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl. (17:21:04)

Střely na branku 24:42
    Trestné minuty 29:10
    Vyhraná buly 30:31
    Zblokované střely 10:13

Metallurg Magnitogorsk zvládl nájezdy, a tak vyhrává v tomto zápase chudém na šance 2:1 po nájezdech. Phil Varone (Barys) poslal domácí do vedení ve druhé třetině, ve třetí části srovnal Nikolaj Prochorkin (Magnitogorsk).

V samostatných nájezdech zvítězil tým Metallurg Magnitogorsk.
    Autorem vítězné branky je NIKOLAJ PROCHORKIN.

2:2
    Jegor JAKOVLEV proměňuje. Uspěl, pokračujeme.
    Darren DIETZ

5. série
    2:1
    Darren DIETZ proměňuje. Poslal kotouč pod břevno ve velké rychlosti.
    Harri PESONEN

4. série
    1:1
    Harri PESONEN neproměňuje. Blafák nedotáhl.
    Roman STARČENKO

4. série
    1:1
    Roman STARČENKO proměňuje. Rychlou střelou po ledě uspěl, vyrovnáno.
    Maxim KARPOV

3. série
    0:1
    Maxim KARPOV neproměňuje. Netrefil branku.
    Nikita MICHAJLIS

3. série
    0:1
    Nikita MICHAJLIS neproměňuje. Dobrý balfák, ale trefil tyč.

2. série
    0:1
    Nikolaj PROCHORKIN neproměňuje. Chtěl si prostrčit kotouč mezi nohama, ale nedokázal to.
    Curtis VALK

2. série
    0:1
    Curtis VALK neproměňuje. Blafák nedotáhl.
    Juho LAMMIKKO

1. série
    0:1
    Juho LAMMIKKO proměňuje. Jel k brance a uspěl.
    Phil VARONE

1. série
    0:0
    Phil VARONE neproměňuje. Zkoušel blafák, ale neuspěl.

Samostatné nájezdy začínají.

Ani prodloužení nerozhodlo, a tak uvidíme nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:17
    Hraje se poslední minuta hry v prodloužení.

63:53
    Situaci dva na jednoho nedokázali hosté proměnit. Následně v brejk neproměnili ani domácí.

63:22
    Phil Varone (Barys) hledal před brankou spoluhráče, ale přihrávku tečovat nikdo z domácích nedokázal.

63:05
    Na nějakou výraznější šanci v prodloužení čekáme.

62:00
    Joni Ortio (Barys) vyklepal kotouč z rukavice, ale jeho spoluhráči rychlý brejk proměnit nedokázali. Střelu zblokoval obránce.

61:20
    Taylor Beck (Magnitogorsk) překazil domácí hru, vybojoval kotouč, a tak se směr hry otáčí. Hosté ale jen odevzdali kotouč.

60:48
    Barys střídá a rozehrává od své branky.

60:34
    Jegor Petuchov (Barys) pálil, ale jeho pokus kryje Jussi Olkinuora.

60:02
    Prodloužení začalo.

60:01

Utkání přineslo dvě branky, a tak uvidíme po krátké přestávce prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

58:10
    Buly před domácí brankou, hostující celek hraje aktivně, chce získat výhru už v základní hrací době.

57:44
    Tvrdá hostující rána byla zblokovaná nad. Jegor Jakovlev (Magnitogorsk) dobře pálil, ale neuspěl.

57:39
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Dillon Heatherington – 2 min., vysoká hůl).

57:24
    Velká šance hostů. Dennis Rasmussen (Magnitogorsk) se dostal po rychlé akci do střelecké pozice a tak tak, že Joni Ortio udržel kotouč mezi ramenem a rukou.

57:04
    Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) nahodil kotouč do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing, a pak šel střídat.

56:20
    Mnoho času už ve třetí třetině nezbývá, sledujeme klidnější hokej, který mnoho šancí nenabízí.

55:12
    Postavení mimo hru překazilo akci Barysu, vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

54:20
    Viktor Svedberg (Barys) to zkoušel střelou od modré čáry, ale jeho pokus byl zblokovaný obráncem hostujícího celku.

52:35
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se spíše ve středním pásmu. Stále platí vyrovnaný stav.

52:21
    Jussi Olkinuora (Magnitogorsk) musí být pozorný, vhazovat se bude před jeho brankou. Dillon Heatherington (Barys) dostal puk na modrou čáru, ale vypálit nedokázal.

52:00
    Magnitogorsk rozehrává od své branky, přihrávka byla špatná, a tak se píská icing. Hra se vrací před branku hostů.

51:35
    V posledních minutách se domácí celek vrací k aktivní hře, snaží se vstřelit rozhodující branku v tomto zápase.

51:10
    Komerční přestávka.

49:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Bleskově se domácí dostali do útoku, ale Matt Frattin vypálit nedokázal.

48:14

47:35
    Při vlastním oslabení se do brejku dostal hostující Dennis Rasmussen. V souboji s brankářem nedokázal uspět, a tak se bude vhazovat před brankou domácích.

47:00
    Barys se v přesilovce nastěhoval před branku soupeře, ale vypálit přesněji na branku nedokázal.

46:35
    Buly před brankou Magnitky. Domácí celek vyhrál buly, následně se jeden z hráčů Barysu dostal do zakončení, ale Jegor Šalapov výborně zastavil šanci soupeře.

46:14
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Sergej Plotnikov – 2 min., sekání).

45:06

43:54
    Pak následovala šarvátka.

43:54
    Domácí brankář při pokusu o zákrok byl na hranici brankoviště atakovaný soupeřem.

43:15
    Hraje se rychlý hokej, který momentálně k vidění není. Gólmani mnoho práce nemají.

41:54
    Brankář Magnitky rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se stabilněji do útočného pásma dostat nedokázali, a tak šance Magnitky byla neúspěšná.
    40:35 Nikolaj PROCHORKIN - 1:1

40:35
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Bleskově po začátku třetí třetiny je vyrovnáno. Po přihrávce spoluhráče před braku poslal kotouč pod horní tyčku NIKOLAJ PROCHORKIN. Asistence: Nikita Chlystov a Sergej Plotnikov.

40:01
    Domácí hokejisté vstupují do třetí třetiny s jednobrankovým vedením.

40:01

Phil Varone je autorem zatím jediné branky v tomto zápase, a tak díky jeho přesně trefě vede domácí tým po čtyřiceti minutách a o jednu branku.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:22
    Igor Švyrjov (Magnitogorsk) to zkoušel důraznou hrou před brankou soupeře, ale ke střele se nepropracoval. Následně Barys vyhodil na icing.

39:05
    Magnitogorsk vybojoval buly v útočném pásmu, Joni Ortio si s nahozením na branku snadno dokázal poradit.

38:13
    Jegor Jakovlev (Magnitogorsk) se pokoušel najít dlouhou přihrávkou spoluhráče, ale pas postrádal přesnost.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:05
    Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) pálil z mezikruží, jeho pokus byl zblokovaný, Joni Ortio zasahovat ani nemusel.

36:44
    Sledujeme sice hru čtyři na čtyři, ale ani jeden celek se nemůže propracovat do střeleckých pozic.

35:37
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Curtis Valk – 2 min., podrážení).
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Jegor Jakovlev – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

34:23
    Arkadij Šestakov (Barys) pálil od modré čáry, ale jeho projektil zblokoval první hráč, který stál před nim.

33:36
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale špatnou přihrávkou na modrou čáru se o pásmo připravil.

32:21
    Hra se rychle přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek se nyní nemůže dostat do výraznějších šancí.
    30:41 Phil VARONE - 1:0

30:41
    Barys právě vstřelil branku!
    Domácí celek se dostává v přesilovce do vedení. Početní výhodu dokázal Barys rychle proměnit. Odražený kotouč do branky poslal nepokrytý PHIL VARONE. Asistence: Darren Dietz a Roman Starčenko.

30:12
    Sergej Plotnikov (Magnitogorsk) se svými spoluhráči málem dostali kotouč za brankovou čáru, ale Joni Ortio byl připravený a dokázal si poradit.

29:05
    Jussi Olkinuora (Magnitogorsk) musel za svou branku, odkudo rozehrával kotouč na spoluhráče.

28:41
    Souboje o kotouč probíhají zejména na polovině hrací plochy, v neutrálním pásmu.

28:12
    Jegor Jakovlev (Magnitogorsk) měl na hokejce první branku zápasu, ale neprostřelil brankáře soupeře.

27:51
    Sledujeme rychlou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje, ani jeden celek se zatím do výraznější šance nedostal.

25:56
    Alexej Makljukov (Barys) to vzal na sebe, jeho pokus snadno kryje hostující Jussi Olkinuora. Buly před jeho brankou.

25:08
    Přesilovku hraje domácí celek, která se pokouší něco vymyslet před brankou soupeře.

25:04
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Arťom Minulin – 2 min., držení).

24:27
    Barys se usadil na polovině soupeře, pokouší se něco vymyslet, ale snadnou střelu Frattina ukryl brankář Magnitky do výstroje.

23:39
    Jussi Olkinuora (Magnitogorsk) měl nyní docela štěstí, Viktor Svedberg (Barys) pálil od modré čáry a jeho rána málem propadla za brankovou čáru. Brankář tak tak zasáhl.

22:14
    Maxim Musorov (Barys) se dostával do brejku, ale obrana Magnitky si s jeho akcí dokázal poradit.

21:34
    Harri Pesonen (Magnitogorsk) vedl útočnou akci svého celku, dostal puk do útočné třetiny, ale vypálit na branku nedokázal

20:24
    Zápas pokračuje druhou třetinou a hostující celek začal hrát aktivně, usadil se v útočném pásmu kde kombinuje.

20:01
    Utkání s minimem šancí nyní pokračuje dál.

20:01

Bez výraznější šanci se odehrála první třetina zápasu Barysu proti Mettalurgu. Po dvaceti minutách platí bezbrankový stav. Hosté byli střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 12:7, ale na gól čekáme.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

19:03
    Ještě jeden útok domácích. Curtis Valk (Barys) se probojoval do útoku, ale nedokázal vypálit.

18:17
    Sergej Plotnikov (Magnitogorsk) při vlastním oslabení nahodil kotouč za branku soupeře tak, aby z toho nebyl icing.

18:00
    Domácí přišli o útočné pásmo, to už probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:46
    Vyloučení v týmu Metallurg Magnitogorsk (Nikita Chlystov – 2 min., sekání).

17:40
    Linus Videll (Barys) ujel po levé straně, dostal se do střelecké pozice, a pak pálil. Hostující brankář byl připravený.

16:37
    Magnitka rozehrává od své branky, hostující celek dlouhou přisilovku nedokázal proměnit.

15:58
    Arkadij Šestakov (Barys) se dostal do zakončení při vlastním oslabení, jeho pokus byl zblokovaný do ochranné sítě. Buly před brankou Jussi Olkinuoraa.

15:29
    Joni Ortio (Barys) byl připravený, dokázal si poradit se střelou soupeře. Následně Magnitky pokračovala ve hře.

14:44
    Sergej Mozjakin (Magnitogorsk), zkušený hráč Magnitogrosku, rozehrával od své branky, následně Harri Pesonen pálil a Joni Ortio přerušuje hru.

14:06
    Viktor Svedberg (Barys) otáčí směr hry, vybojoval kotouč a založil situaci dva na jednoho. Ke střele se Barys nedostal.

13:16
    Hokejisté v bílém se usadili v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná, následně zasáhl brankář.

12:53
    Bleskově se hostující celek usadil v útočném pásmu. Jakob Lilja (Barys) ale vybojoval kotouč a vyvezl jej přes všechny čáry až za branku Magnitky.

12:10
    Barys dokázal vyhodit přes všechny čáry, a tak mohou oba týmy vystřídat.

11:46
    Dlouhou přesilovku mají k dispozici hostující hokejisté, ti se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

11:05
    Vyloučení v týmu Barys Nur-Sultan (Jegor Petuchov – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, sekání).

10:47
    Jegor Petuchov čekal za brankou na přihrávku, ale spoluhráči k němu nedokázali kotouč dostat.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, na nějakou výraznější šanci čekáme.

09:27
    Domácí celek se musí bránit aktivně hře soupeře, Metallurg se snažil něco vymyslet před brankou soupeře, ale neuspěl.

08:05
    Nur-Sultan rozehrává od své branky, Dmitrij Gurkov (Barys) nedokázal v útočném pásmu nic vymyslet. Kotouč vypadl z hrací plochy. Buly před brankou Magnitky.

07:50
    Hra se hodně kouskuje, mnoho šancí jsme v dosavadním průběhu hry neviděli.

07:16
    Vhazovalo se ve středním pásmu, ale Barys se dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tedy bude ve středním pásmu.

05:57

05:19
    Barys pokračuje v nátlakové hře, Arkadij Šestakov se pohyboval před brankou, ale obránci jej nenechali vypálit.

04:49
    Alichan Asetov (Barys) se dostal do útočného pásma, Jegor Petuchov (Barys) pokračoval v akci, ale nedokázal vyslat puk na branku soupeře.

03:25
    Sergej Mozjakin (Magnitogorsk) díky aktivní hře vybojoval kotouč, dostal se před branku, ale obrana si dokázala poradit.

02:47
    Aktivněji vstoupili do zápasu hosté, Nikolaj Prochorkin (Magnitogorsk) vybojoval v útočném pásmu kotouč, ale ke střele se dostat nedokázal.

02:17
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, rána od modré čáry byla zblokovaná.

00:14
    Magnitka se usadil v útočném pásmu, následně pálil Jegor Jakovlev, jehož pokus kryje domácí brankář.

00:01
    Úvodní buly pro domácí, utkání začalo.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Ortio) – Blacker, Svedberg, Dietz, Makljukov, Heatherington, Šalapov, Gajtamirov – Videll, Varone, Frattin – Lilja, Michajlis, Valk – R. Starčenko, Šestakov, Sagadejev – Musorov, Petuchov, Gurkov – Asetov.

Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Košečkin) – N. Chlystov, J. Jakovlev, Va. Antipin, Minulin, Nikolajev, Zemčonok, Krochalev – Prochorkin, S. Plotnikov, Karpov – Mozjakin, Beck, Rasmussen – Pesonen, Čibisov, Lammikko – Švyrjov, Potěchin, Několenko – Korobkin.

Rozhodčí: Bolov, Olenin – Kučava, Sadovnikov.

Andrej Nestrašil (MET) 24 zápasů, 7+5, 12 bodů

V tabulce sice nastupují sousedé. Domácí jsou sedmí, hosté šestí, ale oba týmy dělí osm bodů. Poslední vzájemný zápas se hrál 9. března 2020 a Barys doma vyhrál 5:2.

Barys Nur-Sultan je v tabulce Východní konference na sedmé pozici. Tým má bilanci 6-4-4-8 a získal 24 bodů. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři. Uspěl s Rigou 3:0, Čerepovcem 3:1 a Nižněkamskem 2:1. Tým nestačil na Jaroslavl 2:7 a na Dynamo Minsk 1:4.

Metallurg Magnitogorsk je v tabulce Východní konference na šesté pozici. Má bilanci 12-3-2-9 a 32 bodů. Z posledních pěti zápasů se týmu příliš nedaří. Vyhrál jen jediný zápas. Poradil Čeljabinsk 4:1. Nestačil na Novosibirsk 0:3, Ufu 1:4, v prodloužení na Čeljabinsk 1:2 a Novosibirsk 2:3.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Barys Nur-Sultan a Metallurg Magnitogorsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 31. Varone (Dietz, R. Starčenko) – 41. Prochorkin (N. Chlystov, S. Plotnikov), rozh. náj. Prochorkin