Sparta – Hattrick Brno 5:4 (kon.) | Královské Vinohrady – Black Angels 5:6 (kon.) | Střešovice – Ostrava 11:3 (kon.)
Otrokovice – Liberec 5:6 (po pr.) | Bohemians – Česká Lípa 15:6 (kon.)
PSG Panthers Otrokovice
5:6 (4:0, 1:3, 0:2 - 0:1)
FBC Liberec
Sobota 28.11.2020, 17:00 • Městská hala Otrokovice • Livesport Superliga • 8. kolo

To je ode mne pro dnešek vše, budu se na vás těšit u zítřejšího střetnutí Vítkovic s Bohemians. Do té doby na počtenou a hezký zbytek sobotního večera! (19:04:55)

Kdo po prvním dějství vsadil na vítězství Liberce v prodloužení, šťastný to člověk. Severočeši se po kolapsu v druhé polovině úvodní části oklepali a v následujících čtyřiceti minutách své manko postupně smazali, přičemž v prodloužením se jim nakonec podařilo pro sebe urvat bod navíc. Panteři tak navzdory slušnému vstupu do utkání znovu prohrávají a stále jsou poslední, útěchou jim může být snad jen první bod sezóny.

Liberec právě vstřelil branku!
    Je vymalováno! Obrat dokonán, bod navíc putuje pod Ještěd a domácí čekání na první výhru trvá dál! O vítězi střetnutí rozhodl zakončením z bezprostřední blízkosti branky TOMÁŠ DLESK, který míček uklidil přesně pod horní tyč otrokovické svatyně! Sečteno, podtrženo – 5:6! Asistence: Radek Valeš.

63:48
    Hrabal proklouzl skrz dva hráče až před Mücka, kterého ale zakončením nezvládl zaskočit.

63:21
    Po strkanici u středového kruhu se přerušuje, následovat bude nový úder pro Pantery.

62:42
    Emlar dotěrnému protihráči navzdory vypálil, otrokovickou svatyni ale přestřelil o dobré dva metry.

61:57
    Prodloužení zatím velkou gólovou příležitost nenabídlo, obrany obou celků mají situaci pod kontrolou.

61:09
    Domácí se rychle přesunuli před Mücka, defenzíva soupeře jim ale zabránila v zakončení.

60:26
    Valeš našel krátkou přihrávkou Světlíka, jehož následnou střelu z otočky ale zblokoval protihráč.

60:01

Severočechům se nakonec opravdu podařilo se z nepovedené první dvacetiminutovky oklepat, a za stavu 5:5 tak půjdeme do prodloužení. Otrokovičtí Panteři mají zatím jistý alespoň první bod sezóny.

60:00

59:57
    Domácí zkrotili prudký a agresivní protiútoku Liberce, šedesát minut o vítězi dnešního duelu nerozhodne.

59:48
    Panteři drží míček na své půlce a snaží se ještě na poslední chvíli vyrazit před svatyni soupeře.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny!

58:43
    Blížíme se ke konci základní hrací doby, poslední minuta je skoro tu. U míčku jsou hosté.

57:52
    Gálova přihrávka nebyla přesná, Panteři si však jen o pár sekund později znovu vybojovali míč na své hole.

57:22
    Otrokovičtí jsou zatím v přesilovce až neuvěřitelně pasivní, jejich dlouhá kombinace stále nemá konce.

56:30
    Vidíme možná klíčový moment střetnutí! Na dvě minuty byl za sekání vykázán Matěj Klucho (LIB).

55:58
    Teď už jsou o něco úspěšnější, liberečtí hráči se je snaží co nejrychleji připravit o míček.

55:08
    Otrokovičtí na pár sekund prorazili do soupeřovu pásma, moc dlouhou se tak však neohřáli.

54:23
    Rozkovec vybídl ke střele Světlíka, jehož zakončení zmizelo kdesi v chumlu těl před brankovištěm.

53:26
    Oba celky šlapou jako švýcarské hodinky, hraje se v rychlém tempu a gólmani nemají chvíli klidu.

52:28
    Prokop Ferdan pronesl míček na soupeřovu polovinu palubovky. Uvidíme, co Liberec vymyslí tentokrát.

51:54
    Vyraženou střelu chtěl za položeného Majricha doťuknout Kopecký, který ale na míček nedosáhl.

51:21
    Uvidíme rozehrávku zpoza otrokovické svatyně, oba celky využívají přestávky a střídají.

50:39
    Přesilovka se chýlí ke konci, Janeček už za pouhopouhých pár sekund opustí lavici hanby.

49:40
    Panteři se drží v soupeřově pásmu, Mück ale zatím v oslabení nemusel čelit snad ani jedné střele.

49:08
    Otrokovická přesilovka začíná opatrně, žádná velká kanonáda se zatím nekoná.

48:43
    Komplikace pro Liberec, za sekání si běží na dvě minuty zchladit hlavu Vojtěch Janeček (LIB).

48:35
    Mück podržel svůj tým kvalitním zákrokem, o chvíli později musel zasáhnout zase Majrich.
    47:26 Jan SVĚTLÍK - 5:5

47:26
    Severočeši definitivně vstali z mrtvých, v otrokovické hale je poprvé od čtrnácté minuty vyrovnáno! Od začátku začínáme po přesném zakončení lídra liberecké produktivity JANA SVĚTLÍKA – 5:5! Asistence: Jakub Kopecký.

46:53
    Vykopal nahodil míček dopředu, Otrokovice drží svého soupeře co nejdál od Majrichovy svatyně.

46:15
    Panteři chvilku tlačili na soupeřovu svatyni, Mück ale mírný nápor bez větších obtíží ustál.

45:54
    Szweda popoběhl vpřed a pro jistotu poslal míček podél mantinelu až za Mückovo brankoviště.

45:08
    Janeček chtěl krátkou přihrávkou vybídnout spoluhráče ke střele, míček ale jeho hůl nakonec minul.
    44:06 Jakub KOPECKÝ - 5:4

44:06
    Tak to jsem zakřikl, hosté jen pár sekund po mé ostré kritice jejich výkonu přetavují početní výhodu v kontaktní zásah! Na rozdíl jediné branky upravuje JAKUB KOPECKÝ, pro kterého se jedná o druhý kanadský bod v dnešním souboji! Asistence: Petr Kološ.

43:52
    Tvrdší zacházení ve středovém kruhu vede k volnému úderu pro Otrokovice, Liberec přesilovku nezvládá.

43:35
    Gál se ve vlastním oslabení dostal do úniku, Mück ale jeho zakončení vykopl nohou!

42:56
    Čekání na první vyloučení utkání je u konce, Vlastimil Červenka (OTR) je vykázán za hru rukou.

42:35
    Petříkova střela z první vypadala slibně, Majrichovu branku ale nakonec těsně minula.

41:57
    Gál drží míček ve vlastním pásmu, o dva metry dál na něj hladově kouká dravý Rozkovec.

41:20
    Protiútok soupeře k ničemu nevedl, Jurčíkovi se nezkrotný míček odmítl zastavit na holi.

40:56
    Liberečtí už prorazili domácí obranu a usadili se před Majrichem, kde se snaží rozjet kombinaci.

40:26
    Závěrečné dějství je tu, jako první si v něm míček osahávají florbalisté odění v černých dresech.

40:01

Ve druhé části jsme viděli čtyři branky, tři z nich padly do sítě Otrokovic a jedna do té liberecké. Severočeši tak před třetí třetinou na jihu Moravy prohrávají jen o dvě branky, a není tak vyloučeno, že se jim ještě podaří skóre úplně otočit a připravit domácí o další šanci získat první body v sezóně. Uvidíme, co závěr přinese.

Další třetina začne přibližně v 18:19.

40:00
    39:29 Patrik ROZKOVEC - 5:3

39:29
    Skóre se ještě třicet sekund před sirénou naposledy v druhé části mění, Liberec do třetí části přeci jen vstoupí s pouhým dvoubrankovým mankem! Přesně tentokrát mířil PATRIK ROZKOVEC, který z levé strany poslal míček za položeného Majricha! Asistence: Jakub Kopecký.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny!
    38:42 Martin GRLICKÝ - 5:2

38:42
    Otrokovice právě vstřelily branku!
    Situace se pro hosty komplikuje, Otrokovičtí znovu vedou o tři branky! Z nepřehledné situace před Mückem nyní naplno těžil MARTIN GRLICKÝ! Asistence: Ladislav Gál.

38:26
    Gálovu střelu jeden z protihráčů zblokoval, míček se od něj odrazil do mantinelu za Mückem.

37:52
    Druhá třetina se chýlí ke konci, do přestávky zbývá odehrát už jen něco málo přes dvě minuty.

37:23
    Volný úder Liberce vedl k přihrávce a následné pěkné střele z voleje, která ale minula soupeřovu klec.

36:54
    Neposedný míček znovu opustil hrací plochu, uvidíme domácí rozehrávku od Majrichovy branky.

35:34
    Hraje se hlavně před Mückem, Otrokovicím se ale stále nedaří se dostat do lepších střeleckých šancí.

34:58
    Míček nyní drží na svých holích hráči Otrokovic, kteří se snaží na inkasovaný zásah rychle odpovědět.
    34:36 Vojtěch JANEČEK - 4:2

34:36
    Tak tohle byla velká paráda z dílny libereckých florbalistů, kteří seřezávají náskok Panterů na pouhé dvě branky! Ferdan našel u levé tyče připraveného VOJTĚCHA JANEČKA, jenž hravě tečoval míček za otrokovického brankáře – 4:2! Asistence: Prokop Ferdan.

33:57
    Liberec vystřídal, čerstvý Ferdan následně proběhl s míčkem na holi podél mantinelu až před Majricha.

33:23
    Otrokovice mají jednoznačně více ze hry, liberecká obrana je ale nepouští blízko k Mückově brance.

32:05
    Tomáš Dlesk přenechal míček spoluhráči a vyrazil dopředu, Liberec se snaží prorazit před Majricha.

31:39
    Dvanáctá minuta druhé třetiny moc akce nepřináší, obrany obou výběrů teď pracují na plné obrátky.

30:41
    Majrich Rozkovcovu dělovku z poloviny palubovky zneškodnil, k míčku se dostávají Otrokovičtí.

29:44
    Hra je na malý moment přerušena, oba celky využívají příležitosti a střídají. Rozehrávat budou domácí.

29:15
    Ladislav Gál si bude muset na druhou trefu počkat, gólman jeho projektil z otočky hravě lapil.

28:26
    Moc dlouho ale před Mückem nakonec nevydrželi, hra se již přesunula na druhý konec palubovky.

28:12
    Otrokovičtí se po delší době usadili v soupeřově pásmu a snaží se dostat do střelecké pozice.

27:28
    Projektil z levé strany se od připraveného Mücka odrazil nad mantinel, Liberec bude rozehrávat.

26:39
    Šoltys se chtěl vydat dopředu, nakonec ale pro jistotu poslal míček za sebe spoluhráči.

25:52
    Červenka drží míček před středovým kruhem, zuby si na něj brousí hned dva draví protihráči.

25:33
    Brejk Otrokovic k ničemu nevedl, nyní se dopředu snaží prokousat zase liberečtí florbalisté.
    24:32 Prokop FERDAN - 4:1

24:32
    Severočeši byli v posledních chvílích lepším celkem na palubovce a jejich aktivita po krátké době nese ovoce! Po spolupráci s Ferdanem na rozdíl tří branek snižuje PROKOP FERDAN, zatímco Majrich přichází o čisté konto – 4:1! Asistence: Radek Valeš.

24:04
    Janeček Majricha nepřekonal, domácí gólman následně předal míček jednomu ze spoluhráčů.

23:37
    Hra je mnohem otevřenější než v první části, oba gólmani mají čím dál tím více práce.

22:46
    Krásná svižná kombinace domácích vedla k zakončení z bezprostřední blízkosti brankoviště, kterému ale chyběla notná dávka přesnosti. Mück tak nemusel zasáhnout.

22:11
    Balatka se dostal do kvalitní střelecké pozice, Majrichovu branku ale zleva úplně přestřelil.

21:27
    Neposedný míček doskákal až před Mücka, který jej lapil do ruky a následně poslal spoluhráči.

20:50
    Aktivnější jsou v úvodu druhé části hráči Liberce, kteří evidentně ještě nehodlají házet ručník do ringu.

20:14
    Jeden z domácích byl před střídačkami sražen k zemi, hra ale pokračuje dál bez přerušení.

20:01

Prvních pár minut dnešního střetnutí mezi Otrokovicemi a Libercem nabídlo poměrně defenzivní podívanou bez větších šancí, přičemž o něco málo více ze hry měli hosté. Ti ale po prvním domácím gólu naprosto selhali a než se nadáli, svítilo na světelné tabuli skóre 4:0 pro Pantery. Za tohoto stavu se také přesouváme do pauzy, pod branky se podepsali Peter Nehila, Ladislav Gál, Michal Nagy a František Vykopal.

Další třetina začne přibližně v 17:38.

20:00

19:53
    První dějství se chýlí ke konci, momentálně se bojuje o míček v rohu za Mückovou klecí.

19:19
    Hosté drží míček před vlastní svatyní a stále se snaží najít nějakou skulinu v otrokovické obraně.

19:00
    Poslední minuta první třetiny!

18:38
    Nagy vyráží dopředu, jeho spoluhráči na něj už čekají v soupeřově pásmu. Uvidíme, co vymyslí.

17:52
    Liberečtí se snaží založit útok z vlastní poloviny, domácí ale pečlivě hlídají středovou čáru.

17:42
    Majrich podržel svůj tým zákrokem, jeho spoluhráči si vzali míček a hned míří do protiútoku.
    František VYKOPAL - 4:0

16:38
    A domácí jedou bez slitování stále dál, svižný brejk končí čtvrtou brankou v síti libereckého celku! Koláčný našel krátkou přihrávkou volného FRANTIŠKA VYKOPALA a ten následně mířil naprosto přesně! Mück se po míčku natahoval jen marně. Asistence: Petr Koláčný.
    Michal NAGY - 3:0

15:46
    Tak tohle je pro Podještědské pořádně studená sprcha, Otrokovice vedou už o tři branky! Druhý bod v utkání si na své konto připisuje MICHAL NAGY, který popoběhl zpoza hostující klece a uklidil míček k bližší tyči – 3:0! Bez asistence.

14:30
    Pár vstřelených branek nahnal domácím vítr do pomyslných plachet, Panteři jsou nyní aktivnější.
    13:55 Ladislav GÁL - 2:0

13:55
    A už je to o dvě branky, tentokrát se na střeleckou listinu zapisuje LADISLAV GÁL! Ten využil nepřehledné situace před severočeskou svatyní a doklepl míček za bezmocného gólmana! Asistence: David Medek.
    Peter NEHILA - 1:0

13:04
    Liberečtí měli sice dosud o něco málo více ze hry, jako první se však do vedení dostávají Panteři! Nagyho dlouhá rozehrávka si našla cestu na hůl PETERA NEHILY, který se nebojácně vypravil na branku a následně zakončil přesně mezi tři tyče! Asistence: Michal Nagy.

11:52
    Na druhém konci ledové plochy zahrozil Gál, jehož projektil ale Mückovu branku minul.

11:24
    Kološova střela Majricha trochu potrápila, za záda otrokovického gólmana nicméně neprošla.

10:36
    Aktivnější jsou na palubovce hráči Liberce, domácí se už nějakou dobu nepodívali ven ze své půle.

10:06
    Polovina první části je za námi, stále sledujeme strategickou bitvu bez větších střeleckých šancí.

09:16
    Rozkovec našel Emlara, následná střela ale nebyla přesná, a Majrich si tak mohl oddychnout.

08:50
    Balatka je dnes hodně vidět, jeho projektil z pravé strany gólman vyrazil nad sebe.

07:53
    Majrich musel řešit nepříjemný závar před svou klecí, se kterým si ovšem poradil!

07:44
    Jeden z hostů to zkusil po levém křídle, moc daleko se ale nedostal. K míčku se dostávají Panteři.

07:20
    Liberečtí stále drží míček na svých holích, dosud se jim ale nepodařilo překonat domácí defenzívu.

06:58
    Severočeši rozehrávají od své vlastní branky. Uvidíme, jestli se jim povede prorazit před Majricha.

06:33
    Nyní už Balatka Kluchovi nahrál, ani on ale následně nemířil přesně mezi tři tyče domácí klece.

05:53
    Liberec po zblokování střely vyrazil do svižného protiútoku, který skončil zákrokem Kevina Majricha.

05:24
    V rohu za Majrichovou svatyní se bojuje o míček, do tahanice jsou zapojeni hned tři hráči.

04:44
    Domácí se chtěli rychlou přihrávkou přesunout do útoku, Gál se však pro jistotu stáhl zpět ke své kleci.

04:08
    Liberečtí budou rozehrávat od mantinelu, míček nyní zaletěl nad mantinel v domácím pásmu.

03:16
    Majrich si na své konto připsal úspěšný zákrok, k míčku se po krátké době dostávají zase domácí.

02:43
    Klucho se Balatkovi nabízel na přihrávku, mladý forvard se ale nakonec rozhodl zakončit sám. Přestřelil.

02:11
    Zatím jsme toho moc zajímavého neviděli, v hale zatím čarují hlavně obrany obou výběrů.

01:33
    Vykopal nahrál míček jednomu spoluhráči a odbíhá vystřídat, Otrokovice drží míč u své branky.

00:57
    Střelou neskončil ani rychlý otrokovický protiútok, který hosté takřka okamžitě a bez obtíží odrazili.

00:32
    Hosté poprvé překonali domácí forček a dostali se před Majricha, jehož klec ale zatím neohrozili.

00:02
    Míček si na své hole jako první berou Liberečtí, kteří jej zaváží na jejich polovinu palubovky.

00:01

Sudí svolává hráče do středového kruhu, jdeme na to!

Domácí hráči vybíhají na palubovku, brzy se k nim připojí také florbalisté Liberce. Start se blíží.

Příjemný sobotní podvečer, duel mezi Otrkovicemi a Libercem začne za pouhých pár minut.

HU-FA Panthers Otrokovice: Majrich (Kubíček) – Medek, Szweda, Michal Nagy, Kvapil – Červenka, Grlický, Jurčík – Hrabal, Koláčný, Gál – Hrtús, Hronek, Pšenčík – Vykopal, Petřík, Nehila – Šťourač.

FBC Liberec: Mück (Ponomarev) – Klucho, Bitman, Kološ, Janeček – Kopecký, Valeš, Rozkovec – Dlesk, Baudisch, Ferdan – Šoltys, Martínek, Wiener – Balatka, Blažek, Světlík – Emlar.

Rozhodčí: Sojka K., Sojka T.

V loňských vzájemných zápasech se lépe dařilo Liberci, který nejprve na podzim uspěl na půdě soupeře vysoko 9:5 a v lednové odvetě následně Otrokovické přetlačil 7:6 po prodloužení. Obzvláště se v těchto dvou duelech dařilo mladému jednadvacetiletému útočníkovi Severočechů Adamu Balatkovi, jenž v nich nasbíral první dva hattricky své seniorské kariery.

5. ledna 2020: Liberec – Otrokovice 7:6pp.
    Branky: Balatka (3x), Lhota, Kopecký, Valeš, Klucho – Petřík (2x), Jurčík, Kvapil, Gál, Nehila.

20. října 2019: Otrokovice – Liberec 5:9
    Branky: Hrabal (2x), Haša, Kostka, Gál – Balatka (3x), Rozkovec, Ferdan, Šoltys, Kopecký, Světlík.

Lídrem kanadského bodování hostujícího družstva je Jan Světlík, jenž dosud soupeřům nasázel pět branek a na dvě další nahrál. Na druhé straně barikády se o trůn pro nejproduktivnějšího hráče týmu dělí Filip Hrabal a Matěj Hronek – oba mají na kontě šest bodů.

Otrokovičtí do ročníku nevstoupili vůbec dobře, po čtyřech odehraných duelech stále čekají na první body. Poslední utkání před pauzou sehráli proti Vítkovicím, se kterými padli po velké přestřelce 10:12. Ostravané se tak po Pardubicích, Bohemians a České Lípě stali dalším celkem, který Pantery v nové sezóně zkrotil.

O moc lépe na tom nejsou ani florbalisté Liberce, kteří dnes na jih Moravy zavítají s nelichotivou bilancí jedné výhry a čtyř porážek na kontě. Zatím se jim podařilo porazit pouze brněnský Hattrick, který ve druhém kole zneškodnili vysoko 7:2. Utkání s Ostravou, Chodovem, Boleslaví a Střešovicemi už tak veselá ale nebyla.

Příjemnou sobotu! Florbalová Livesport Superliga je zpátky, svá první utkání od konce nucené přestávky dnes sehrají mimo jiné i hráči Otrokovic a Liberce.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 14. Nehila (Michal Nagy), 14. Gál (Medek), 16. Michal Nagy, 17. Vykopal (Koláčný), 39. Grlický (Gál) – 25. Ferdan (Valeš), 35. Janeček (Ferdan), 40. Rozkovec (Kopecký), 45. Kopecký (Kološ), 48. Světlík (Kopecký), 65. Dlesk (Valeš)

PSG Panthers Otrokovice: Majrich (Kubíček) – Medek, Szweda, Michal Nagy, Kvapil – Červenka, Grlický, Jurčík – Hrabal, Koláčný, Gál – Hrtús, Hronek, Pšenčík – Vykopal, Petřík, Nehila – Šťourač.