Hattrick Brno – Střešovice 3:4 (po pr.) | Česká Lípa – Královské Vinohrady 11:5 (kon.) | Vítkovice – Bohemians 8:7 (kon.)
Chodov – Sparta 6:4 (kon.) | Black Angels – Mladá Boleslav 8:9 (kon.) | Ostrava – Otrokovice 6:7 (kon.)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
11:5 (4:1, 2:2, 5:2)
TJ Sokol Královské Vinohrady
Neděle 29.11.2020, 16:00 • TJ Sokol Vinohrady, Praha 2 • Livesport Superliga • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům florbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání mezi Českou Lípou a Sokolem Královské Vinohrady.

Hostující celek letos odehrál pouze čtyři zápasy, ve kterých vybojoval tři body a drží jedenáctou pozici ligové tabulky. Oproti jiným týmům má však odehráno méně zápasů. V minulém utkání si Královské Vinohrady připsaly jedinou výhru, když doma přehrály výsledkem 7:5 Pardubice.

Domácí Česká Lípa je na tom o něco hůře. Domácí celek odehrál už šest zápasů, ve kterém také získal tři body a drží předposlední třináctou pozici. Oproti jiným týmům odehrál domácí celek o pár zápasů více. Naposledy doma prohrála 2:10 s Mladou Boleslaví.

FBC 4CLEAN Česká Lípa: Dvořák (Chyna) – Kadlec, Pastor, Slaný, Štěrba – Dzierža, Jireček, Stárek – Kopič, Karel, Hřebřina – Jirsa, Vavruška, Vybíral – Krajcigr, Vlček, Ekl – Studený.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Šantora (Buchta) – Jelínek, Vnuk, Gold, Fiala, Lanc, Čuda, O. Stuchlík, Svoboda – Šolaja, Bína, Hartman – Pinkas, Gregor, Skřivánek – Z. Stuchlík, Strachota, Paštika – Procházka.

Rozhodčí: Dolanský, Sýkora.

Oba týmy už jsou na hřišti. Domácí budou hrát v modrobílém, zatímco hosté obléknou černou sadu.

00:01

00:10
    Domácí uspěli na úvodním vhazování dnešního souboje a vydali se do útoku. Akce však skončila nepřesnou přihrávkou.

00:25
    Hostující brankář si musel dát pozor na ránu z pravé strany a schoval míček do rukavic.

01:15
    Také hosté se poprvé dostali do útoku, ale rána ze středu hrací plochy skončila jen na hrudi připraveného brankáře.

01:41
    Marek Dzierža střílel z pravé strany, ale jeho pokus na přední tyč si hostující brankář bez větších problémů pohlídal.

02:12
    Hostující zadáci uklidňují hru rozehrávkou na své polovině. Nikdo v bílém dresu se zatím zrovna nežene do útoku.

02:36
    Jakub Jirsa z pravé strany střílel na branku soupeře, jenže jeho projektil srazil obránce hokejkou mimo hřiště.

03:02
    Domácí brankář si dal pozor u přední tyčky a bez problémů zalehl míček.

03:02
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Jan Hřebřina – 2 min., Sekání).

04:00
    Hosté se dostali k odraženému míčku a dokázali jej vyhodit přes celé hřiště.

04:12
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Domácí celek se hned v úvodu dostává do vedení! O úvodní branku se postaral RADEK KRAJCIGR. Asistence: Daniel Štěrba.
    Radek KRAJCIGR - 1:0

05:02

05:04
    Další zásah domácího celku! JAKUB JIRSA si našel prostor ve středu hřiště a prudkou střelou rozvlnil síť! Asistence: Radek Krajcigr.
    Jakub JIRSA - 2:0

05:50
    Hosté skvěle napadali rozehrávku soupeře a málem se dostali do zakončení. Zadáci České Lípy se rychle vrátili.

06:25
    Hosté se znovu dostali do zakončení, ale pokus z pravé strany srazil domácí obránce mimo tři tyče.

06:53
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Hosté se dočkali rychlé odpovědi! LUKÁŠ GREGOR si našel prostor na pravé straně a krásnou střelou překonal brankáře. Asistence: Ondřej Stuchlík.
    Lukáš GREGOR - 2:1

06:59
    Procházka zachytil nepřesnou rozehrávku hostujícího celku. Hosté tak mohou uklidnit hru.

08:09
    Kozel pálil z úctyhodné vzdálenosti, ale jeho projektil zablokoval připravený obránce.

09:10
    Dvořák si dal pozor na ránu z pravé strany a sebejistým zákrokem podržel svůj celek.

10:00
    Je za námi úvodní desetiminutovka dnešního souboje a zatím sledujeme velký boj o každý metr hrací plochy.

10:23
    Štěpán Slaný nebyl spokojen s verdiktem rozhodčího a dal své emoce hlasitě najevo.

10:45
    Vinohrady kombinovaly na polovině domácího celku, ale obětavý obránce zablokoval další střelu.

12:22
    Domácí celek znovu odskakuje na rozdíl dvou branek! O třetí přesný zásah České Lípy se postaral JAKUB JIRSA! Asistence: Tomáš Kadlec.
    Jakub JIRSA - 3:1

13:50
    Dvořák si připsal další snadný zákrok. Domácí brankář v první třetině podává dobrý výkon.

14:30
    Radovan Vnuk obětavě vložil hůl do tvrdé rány soupeře. Materiál zásah nevydržel a hůl se zlomila.

16:45
    Domácí celek pokračuje ve vydařené první třetině! RADEK KRAJCIGR stál na konci rychlé akce a přidal svou druhou branku! Asistence: Daniel Štěrba.
    Radek KRAJCIGR - 4:1

17:12
    Česká Lípa navíc pokračuje v aktivní hře a nadále se dostává do zakončení. Hosté čekají hodně těžké minuty.

18:14
    Domácí se nepřesnou rozehrávkou připravili o míček a míří na střídačku. Po delší době mohou zaútočit Vinohrady.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny!

19:12
    Hartmanovu ránu srazil jeden z obránců někam na tribunu.

20:00

První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce mohou být spokojenější domácí! Česká Lípa se do vedení dostala v páté minutě brankou Krajcigra. O minutu později se navíc prosadil Jirsa. Hostujícímu celku vrátil dech zásah Gregora, jenže Jirsa a Krajcigr přidali další branky. Po první části tak platí stav 4:1.

Střely na branku: 7 – 12

20:01

Domácí uspěli na úvodním vhazování druhé třetiny. Česká Lípa bude chtít navázat na povedenou první část.

20:43
    A domácí celek skutečně pokračuje v podobné tempu! Pátou branku přidal krátce po přestávce ONDŘEJ KOPIČ! Asistence: Radek Krajcigr.
    20:43 Ondřej KOPIČ - 5:1

22:00
    Domácí celek pokračuje v ofenzivním snažení. Akce po levém křídle skončila nepřesnou přihrávkou před branku.

22:41
    Vybíral nahodil míček před branku soupeře, jenže tam neclonil nikdo z jeho spoluháčů.

23:32
    Kopič je po vstřelené brance hodně při chuti! Domácí hráč znovu prověřil brankáře, který v dalším vzájemném souboji zvítězil.

24:12
    Jakub Karel poslal přihrávku před branku soupeře, kde nebyl nikdo z domácích hráčů.

25:00
    Hostující brankář si dal pozor na přihrávku za obranu a bez problémů ukryl míček do ruky. Následně rychle rozehrál.

25:27
    Stárek si dal pozor na přihrávku z pravé strany a špičkou hokejky vypíchl míček do bezpečí.

26:21
    Slaný nahodil míček na branku soupeře, ale obránci hostujícího celku si pohlídali odražený míček.

28:54
    Česká Lípa pokračuje v exhibici! Další branku domácího celku přidal po Eklově přihrávce RADEK KRAJCIGR! Asistence: Jaromír Ekl.
    28:54 Radek KRAJCIGR - 6:1

29:15
    Milan Bína vypálil z velké dálky, jenže ani jeho projektil nemířil mezi tři tyče.

29:53
    Hosté se dočkali snížení! Milan Bína oslovil důrazného LUKÁŠE GREGORA, který se postaral o snížení!
    29:53 Lukáš GREGOR - 6:2

30:00
    Je za námi polovina dnešního souboje a zatím sledujeme jednoznačnou záležitost.

30:35
    Kadlec prošel po pravé straně do nebezpečného prostoru, jenže zakončení z úhlu mu vůbec nesedlo.

32:40
    Vnuk uklidňuje rozehrávku za svou brankou. Nikdo z hráčů soupeře jej navíc nedostává pod tlak.

33:14
    Bína pálil z pravé strany, jenže Pastor jeho dělovku vykopl pravou nohou mimo tři tyče.

33:51
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Michal Strachota – 2 min., Nedovolené vrážení).

34:20
    Hosté se dostali k míčku a bez problémů jej vyhodili přes celé hřiště za branku České Lípy.

35:20
    Štěrba dostal přihrávku do skvělé pozice, ze které střílel příklepem a orazítkoval brankovou konstrukci!

35:51

36:12
    Krajcigr při jednom ze soubojů zlomil hokejku.

37:31
    Hostující celek se nevzdává! LUKÁŠ GREGOR přidal svůj druhý přesný zásah během druhé třetiny. Asistence: Milan Bína.
    37:31 Lukáš GREGOR - 6:3

38:02
    Kopič dostal přihrávku na pravou stranu a poslal přihrávku před branku. Tečovaný míček skončil vedle branky.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

39:13
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Radovan Vnuk – 2 min., Bránění ve hře).

40:00

Druhá třetina končí! I po druhé části mohou být spokojenější domácí! Hned v úvodu třetiny přidal další branku Kopič. Na jeho zásah navíc navázal Krajcigr, který dovršil hattrick. Hosté se však ještě drží ve hře díky dvěma brankám Gregora.

40:01

40:15
    Domácí se hned v úvodu třetí části vydali do útoku a chtějí přidat další branky.

40:54
    Ondřej Kopič dostal přihrávku proti hokejce, jenže jeho rána skončila vedle levé tyčky.

41:43
    Antonín Stárek poslal přihrávku na pravou stranu, kam sprintoval Slaný, ale obránce soupeře měl k míčku blíže.

41:43
    Pozor! Domácí brankář se podle všeho zranil a hra je přerušena.

44:43
    Kopič uspěl v souboji na polovině soupeře a získal volný úder.

44:52
    Česká Lípa po následné rozehrávce branku soupeře neohrozila. Zakončení prolétlo kolem levé tyčky.

45:20
    Domácí celek zatím během třetí třetiny kontroluje své vedení a nepouští soupeře k míčku.

45:52
    Navíc přichází sedmý přesný zásah na straně České Lípy! RADEK KRAJCIGR se dnes podle všeho skvěle vyspal, jelikož přidává už svou čtvrtou branku! Asistence: Daniel Štěrba.
    45:52 Radek KRAJCIGR - 7:3

46:08
    Další branka přichází v krátkém časovém sledu. Mezi střelce se zapisuje i JAROMÍR EKL! Asistence: Ondřej Kopič.
    46:08 Jaromír EKL - 8:3

46:33
    Třetí rychlá branka domácích! Přesnou střelou do horního rohu se prosadil JAKUB KAREL. Asistence: Václav Vavruška.
    46:33 Jakub KAREL - 9:3

46:33
    Hostující kouč si vyžádal oddechový čas!

47:40
    Nepopulární desítka je na světě! Do odkryté klece se trefil ONDŘEJ KOPIČ! Bez asistence.
    47:40 Ondřej KOPIČ - 10:3

47:59
    Hosté zkoušejí dvanáct minut před koncem power-play!

48:35
    Lanc střílel z volného prostoru na levé straně, jenže zasáhl jen prvního soupeře.

49:26
    Gólostroj domácího celku nekončí! ONDŘEJ KOPIČ dnes také zaznamená hattrick! Asistence: Radek Krajcigr.
    49:26 Ondřej KOPIČ - 11:3

49:36
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Antonín Stárek – 2 min., Špatné střídání).

50:00
    Domácí zatím zvládají oslabení bez větších problémů. Hosté jsou vývojem duelu hodně frustrovaní.

51:05
    Hosté nakonec využívají přesilovku a dočkali se snížení! Prosadil se ONDŘEJ STUCHLÍK! Asistence: Martin Skřivánek.
    51:05 Ondřej STUCHLÍK - 11:4

52:00
    Vybíral daroval volný míček Skřivánkovi, jenže ten svůj únik zakončil střelou mimo branku.

54:58
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Tomáš Kadlec – 2 min., Sekání).

55:20
    Domácí florbalisté zatím brání skvěle a blokují jednu střelu za druhou.

55:56
    Hosté se dočkali dalšího zásahu! Další přesilovku využil LUKÁŠ GREGOR! Asistence: Michal Strachota.
    55:56 Lukáš GREGOR - 11:5

56:20
    Karel chtěl vyhodit míček pryč z vlastní poloviny. Napadající soupeř jeho pokus zastavil.

56:46
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Jan Svoboda – 2 min., Hrubost).
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Jakub Jirsa – 2 min., Hrubost).

58:00
    Tempo hry hodně opadlo. Ani jeden z týmů už se nikam nežene.

Je konec! Česká Lípa nakonec zvládla dnešní souboj s Vinohrady a vítězí 11:5. Domácí celek si třetí třetinu opravdu užil a přidal v ní hned pět branek. Postupně se trefili Krajcigr, Ekl, Karel a dva zásady přidal Kopič. Poté domácí celek poněkud polevil a za hosty ještě snížili Stuchlík a Gregor.

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný večer! (18:03:21)

Tomáš Kubečka

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 5. Krajcigr (Štěrba), 6. Jirsa (Krajcigr), 13. Jirsa (Kadlec), 17. Krajcigr (Štěrba), 21. Kopič (Krajcigr), 29. Krajcigr (Ekl), 46. Krajcigr (Štěrba), 47. Ekl (Kopič), 47. Karel (Vavruška), 48. Kopič, 50. Kopič (Krajcigr) – 7. Gregor (O. Stuchlík), 30. Gregor (Bína), 38. Gregor (Bína), 52. O. Stuchlík (Skřivánek), 56. Gregor (Strachota)

Rozhodčí: Dolanský, Sýkora