Španělsko – Česko 27:24 (kon.) | Německo – Polsko 21:21 (kon.) | Rusko – Švédsko 30:26 (kon.)
Rumunsko – Norsko 20:28 (kon.)
Španělsko
27:24 (11:16)
Česko
Pondělí 07.12.2020, 18:15 • Jyske Bank BOXEN, Herning • Mistrovství Evropy žen • Skupina B

S konstatováním, že to přes velmi slibný proběh zápasu nakonec nevyšlo, se s Vámi loučím a někdy se těším zase na počtenou! (19:54:11)

Češky teď budou velmi zklamané, na turnaji ale nezanechaly špatný dojem. Dlouho držely krok se Švédkami, poté zahrály skvěle proti olympijským vítězkám z Ruska, které trápily až do konce a dnes přes 40 minut přehrávaly úřadující vicemistryně světa. Pak ale asi přišel úbytek fyzických i psychických sil, což mělo za následek trápení v ofenzivě a to stálo svěřenkyně Jana Bašného zápas i postup.

Španělsko – Česko 27:24 (11:16)
    Nejvíce branek: Martínová 12/8, Penaová 4, Gonzálezová 2 – Jeřábková 8, Knedlíková 5, Malá 4. Rozhodčí: Antićová – Jakovljevićová (SRB). Sedmimetrové hody: 10/8 – 3/1. Vyloučení: 4:3.

Češky odehrály výborný první poločas, po němž vedly 16:11 a po změně stran odskočily i na šestibrankový rozdíl. Ve 41. minutě zvýšily na 22:16, ale poté se střelecky zcela zasekly a deset minut neskórovaly. Toho vicemistryně světa využily, začaly ztrátu stahovat a v 57. minutě se dostaly do vedení 24:23. Veronika Malá ještě srovnala, ale vzápětí přišel gól Fernándezové a vyloučení Hurychové. Koncovku tak měly španělské hráčky ještě o něco usnadněnou a zápas dovedly k vítězství, které posouvá do hlavní fáze turnaje je.

Je konec! České házenkářky nedotáhly do zdárného konce skvěle rozehraný zápas a na evropském šampionátu končí. Dál postupují Španělky, které po velkém obratu slaví vítězství 27:24.

Konec zápasu. (27:24)

60
    Střelu Jeřábkové pokryla Castellanosová, která zdviženýma rukama oslavila svůj zákrok. (27:24)
    60
    Je hotovo! Camposová pečetí český konec na šampionátu. (27:24)

59
    Češky potřebují třikrát skórovat, Malá se ale dopustila útočného faulu... (26:24)
    58
    Tohle je špatné! Alicia Fernándezová posílá Španělsko do dvougólového vedení. (26:24)