Španělsko – Česko 27:24 (kon.) | Německo – Polsko 21:21 (kon.) | Rusko – Švédsko 30:26 (kon.)
Rumunsko – Norsko 20:28 (kon.)
Rusko
30:26 (15:13)
Švédsko
Pondělí 07.12.2020, 20:30 • Jyske Bank Boxen, Herning • Mistrovství Evropy žen • Skupina B

Z mé strany je to tímto vše. Přeji vám dobrou noc, některým studentům pak úspěšné zápočty a předvánoční testy. Někdy příště se u házené budu těšit, carpe diem! (22:05:48)

Rusko – Švédsko 30:26 (15:13)
    Nejvíce branek: Dmitrijevová 6, Managarovová 4, Skorobogatčenková 4 – Thorleifsdóttirová 6, Lundströmová 3, Rasková 3. Rozhodčí: Papamattheouová, Christidiová (obě GRE). Sedmimetrové hody: 4/1 – 2/2. Vyloučení: 4:1.

Sledovali jsme skutečně dobrý zápas s minimem trestů a vyloučení, parádní práci v tomto případě odvedly i řecké rozhodčí, které odřidily celý zápas s vysokou koncentrací a – možná narozdíl od předchozího zápasu Česka – o každém jejich rozhodnutí nebylo příliš sporu.

Rusko jde z prvního místa do čtvrtfinálové skupiny a má rovnou třídenní volno, 11. prosince vyzve v souboji těžkých vah někoho z dvojice Dánsko – Francie. Švédsko má naopak odpočinek o den kratší a půjde na třetího z áčkové skupiny, kterým bude někdo z balkánské dvojice Slovinsko – Černá Hora.

Parádní zápas končí a Rusko postupuje z prvního místa do druhé fáze šampionátu! Druhý poločas byl již méně pohledný, do hry obou týmů se vkrádala i nervozita, ale to bylo především na straně Švédska. To se za celou druhou půlku nedokázalo dostat do vedení, Rusko systematicky hrálo jak v útoku, tak v obraně a ukázalo, že se s ním musí tradičně počítat na nejvyšší příčky. V závěru navíc hráčky nepřipustily žádné drama, každý svůj útok proměnily a celkem v pohodě si dokráčely pro výhru 30:26!

Konec zápasu. (30:26)

60
    Švédsko dohrává v pasivitě a bez brankářky, přihrávka do pivota na Blohmovou ale nevyšla a je hotovo! (30:26)
    60
    Dlouhá přípravná fáze útoku, Bobrovnikovová proskočila na střední spojce a pravděpodobně uzavírá střelecký účet Ruska v tomto utkání! (30:26)

59
    Rusko ještě bere takticky oddechový čas, na jeho výhře to ale nic nemění. Během tajmu ještě dokonce trenér dává na výběr, co chtějí ruské hráčky zahrát, navíc jim klade na srdce, aby si útok užily. Zajímavá řeč. (29:26)

59
    Švédsko hraje absolutní vabank, hraje bez brankářky! Ale střelu Petrénové sbírá Kalininová a uklidňuje do opravdu posledních minut svůj tým! (29:26)
    58
    Makejevová však z pivota rychle reaguje, Rusko to zkrátka už nepustí! (29:26)
    58
    Rusky byly sice v šesti, ale Blohmová se přesto v souhře dvou pivotů dostala k míči a ještě drží Švédky ve hře. (28:26)
    58
    Gól vstřelil tým Švédsko (Anna Lagerquistová). (28:25)
    57
    Ruská mašina nezastavuje, Ilinaová vyřešila situaci individuálně oklepem hráčky, ze šestky poté zakončila a přibližuje Rusko dvěma bodům. (28:24)

57
    Kapitánka Carin Strömbergová ale poté chytla nedovoleně Dmitrijevovou za krk a dostává dvě minuty. Tím pádem se bude hrát skoro minutu ve čtyřech. (27:24)
    56
    Petrénová během prvních sekund přesilovky skóruje, z pravé spojky šla do střelby z dálky a byla úspěšná. (27:24)

56
    Kožokarová po chybě ale neodevzdala míč své soupeřce, proto dostává dvě minuty. Pro Švédsko tak zcela poslední šance. (27:23)
    55
    Parádní nához od Dmitrijevové na Managarovovou na pravém křídle, tady už je zřejmě o výhře rozhodnuto! (27:23)

55
    Kříž na střední spojku zakončila Thorleifsdóttirová, ale jenom do břevna ruské branky! (26:23)

55
    Jenže to se Rusku příliš nepovedlo, po zisku míče reaguje trenér Axman okamžitě oddechovým časem. Posledním, který v zápase má. (26:23)