Spišská N. Ves – SR 18 4:5 (0:1 po s.n.)
4:5 (0:0, 0:1, 4:3 - 0:0)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
sk Pondělí 07.12.2020, 16:00 • Stez Aréna • 1. liga (SR) • 39. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Predohrávka 39.kola nám prináša prvý zápas v tejto sezóne medzi HK Spišská Nová Ves a Slovenskom U 18.

HK Spišská Nová Ves, to má v týchto dňoch poriadne nabité. Po včerajšej nečakanej prehre s Trnavou si dnes môžu napraviť chuť. Úvod do zápasu im nevyšiel, po tom čo inkasovali už v druhej minúte zápasu. V presilovke sa však presadil Hvila a bolo zrovnané. (1:1.) Presilovky boli jedno z mála pozitív, čo Spišiakom v tomto duely vyšlo a na čom, by mohli stavať i dnes. Treba sa však vyvarovať zbytočným vylúčeniam. Nedeľa tiež patrila Českej posile, Černý dva krát zodvihol zástavu svojho tímu, no ani jeho zásahy napokon na výhru nestačili. Piačkové vylúčenie totižto potrestal Schmidt. Tretia tretina teda začala v rovnovážnom stave (3:3.) Trnava sa týmto zásahom dostala naspäť do zápasu a ponúknutú šancu chytila pevne za pačesy. Útočnou hrou a vysokým napádaním uhrali záverečnú tretinu vo svoj prospech. Zaznamenali v nej tri zásahy a rozhodli o víťazstve po výsledku (3:5.)

Slovensko U 18
    Naši mladíci majú tiež čo naprávať. Posledný zápas odohrali v Žiline, kde utŕžili ťažkú prehru. Aktuálny líder tabuľky si doma z chuti zastrieľal. O výhre pre Vlkov sa rozhodlo už v prvej tretine. Naši reprezentanti v nej nepremenili dôležité presilovky z úvodu a napokon inkasovali dva rýchle góly, dostať sa späť do zápasu už bolo náročné. Tretinu gólovo uzavrel Skladný a do kabín sa išlo za stavu (3:0.) Prostredná časť priniesla ešte viac gólov, bohužiaľ iba jeden z nich zaznamenali naši reprezentanti. Hoci v nej mali naši mladici tri presilovky gólovo neuspeli. Chýbali im hlavne mentálne sily.
    V podstate to bola hra na jednu bránu i v úvode tretej tretiny. Molnár už iba skorigoval hrôzostrašný výsledok (9:2.) Teraz je tu však nový mesiac, nový súper a ako sme včera videli predzápasové štatistiky nič neznamenajú. Pozor zmena, zápas sa začína už o 16:00.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Hollý, (Šimo)
    Hančák, Chovan, Jakúbek, Vartovník, Džugan, Fabián- Romaňák, Matej, Černý, Piačka, Korenko- Hvila, Petrek, Tyczynski, Rapáč, Grec, Tomala, Olejník, Koky, Novák

Slovensko U18: Marinov, Kubiridžák
    Socha- Miklovič, Sokoli, Stumpel, Molnár, Krakovský- Kocúr, Petrovský, Repčík, Šotek, Žabka, Štrbák, Bubica, Mišiak, Danielčák, Eperejši, Kmec, Dej, Suchý,

Rozhodca: Tornay,Smerek,Wolf,Riš.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:03
    Prvé založenie útoku sa črtá na strane našej repre.

0:56
    Prvú strelu v zápase však zaznamenali domáci a rovno dve za sebou.

1:41
    Džugan si natiahol súpera kľučkou navyše a vyslal strelu po ľade z ľavého bodu na vhadzovanie.

1:51
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Mišiak – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

2:26
    Domáci majú prvú presilovku v zápase a nezaháľajú, vyslali na bránu už tri strely, Marinov, však zakročil betónom.

3:20
    Reprezentanti vyhodili puk do stredného pásma a striedajú.

3:54
    Hostia v plnom počte.

4:00
    Spišiaci si posúvajú puk po šírke pásma a Chovan následne vyslal pas na Korenka

4:20
    Žabka vyslal peknú strelu švihom z poza obrancu, k bližšej žrdi.

4:54
    Domáci si nerozumeli a nepresnou prihrávkou na obrannej modrej dávajú šancu súperovi.

5:25
    Spišiaci sa dlhší čas nevedia dostať z vlastnej tretiny, puk je však v neutrálnom území v rohu.

5:55
    Hollý vytiahol semafor a prerušil tlak mladíkov.

6:15
    Chovan číha na modrej a čaká na svoju príležitosť, najprv však sa Spišiaci musia zmocniť puku.

6:44
    Mišiak preloboval súpera a šikovne získal pásmo.

7:22
    Matej krásne odstavil súpera pri boxe časomeračov a uteká striedať.

7:24
    Sled nepresných striel na domácej strane.

8:26
    Džugan bojoval, ale skončil v rohu i s pukom a Spišiaci sa musia opäť snažiť od svojej brány.

8:46
    Marionov, len vyrazil do rohu, kde však boli domáci a tlak z ich strany pokračuje.

9:09
    Vhadzovanie po pravici Marinova.

9:39
    Mladici sa nám usadili v pásme a rozostielali, v momente však musia šliapať vzad a pomôcť v obrane.

10:15
    Jakubek zrušil zakázané uvoľnenie a hráme ďalej.

11:01
    Vhadzovanie v pásme hostí ide na ich stranu a hra sa tak okamžite otočila.

11:30
    Zakázané uvoľnenie reprezentantov.

12:24
    Sokoli ukázal šikovné ruky i sebadôveru. Skúsil to cez dvoch obrancov, no bol odstavený skôr ako stihol zakončiť.

12:37
    Vhadzovanie si zopakujeme.

14:04
    Džugan to skúšal z dorážky, no stav sa nemení.

14:59
    Stumpel zakladá útok od vlastného golmana, súper strieda.

15:15
    Spišiaci sa snažia roztiahnuť hru po šírke pásma.

15:45
    Hvila podporuje útok z druhej vlny.

16:22
    Dlhší čas sa nám hra neprerušila a čas plynie veľmi rýchlo.

16:55
    Mišík nehral puk plynúť po obvode ihriska. Nabral peknú rýchlosť.

19:05
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

19:11
    Plynie posledná minúta prvej tretiny.

19:33
    Prvé striedanie útočnej formácie reprezentantov sa vydarilo, no v tomto momente sa domáci oslobodili vyhodením puku.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Na gól si budem musieť ešte počkať, hrá sa plynulí a rýchli hokej s minimu vylúčení. O vyloženej šanci sa nedá povedať ani na jednej strane, no príležitosti tu rozhodne boli. Obaja brankári však zatiaľ kryjú svoju svätyňu na sto percent.
    Pomer striel: 13:05

Ďalšia tretina sa začne približne o 15 minút.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:05
    Prvé buly, ide tento krát na stranu hostí, ale okamžite ho strácajú.

20:44
    Vhadzovanie v obrannom pásme reprezentantov ide na ich hokeji, v tejto hernej činnosti sú dominantnejší.

21:05
    Domáci v plnom počte.

21:14
    Domáci sa usadili v pásme a začínajú kombinovať prihrávkami na jeden dotyk.

21:37
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Molnár – 2 min., hákovanie).

21:37
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Molnár – 2 min.).

23:10
    Slovensko U18 dalo gól!
    Gól v oslabení, vzadu ostal zabudnutý, Suchý. Domáci si môžu spytovať svedomie, pretože to prekombinovali.
    Bez asistencie.

23:37

23:52
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Krakovsky – 2 min., držanie).

25:23
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vartovník – 2 min., držanie).

25:55

26:09
    Hra sa nám trocha premiešala, oba celky striedajú počas hry.

26:36
    Molnár sa uvoľnil a sám vedie puk cez stredné pásmo.

27:03
    Pička číha na obrannej modrej, puk je v zovretí reprezentantov, za ich vlastnou bránou.

27:19
    Kostrbatý prechod cez stred sa predsa reprezentantom podaril, puk bol doslova pretlačený na spoluhráča.

27:23

27:59
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Eperjší – 2 min., držanie).

28:30
    zakázané uvoľnenie hostí.

29:00
    Máme tu polovicu zápasu a minimum gólov, toto som rozhodne nečakala. Podry sa mladíkom dnes zvíťaziť?

29:46
    Obrovská šanca domácich na vyrovnanie, skákaví puk, nakoniec skončil v lapačke Marionova.

30:27
    Hollý si po čase siahol na puk a hra sa prerušila.

30:29
    Vhadzovanie po jeho ľavici.

30:41
    Tyczynski zahodil obrovskú šancu, prekorčuľoval súpera a sám sa rútil na brankára, no nepochopiteľne vrátil puk dozadu.

31:37
    Žabka si dovolil peknú kľučku a obstreli súpera.

32:26
    Spišiaci naháňajú puk a súper číha na svoju príležitosť.

32:46
    Hra v rohu, kde plynie čas veľmi rýchlo, táto koncepcia viac vyhovuje hráčom v modrých dresoch.

Hollý sa pekne zapotil, puk iba pred seba vyrazil a musel zakročiť i na drážku z bezprostrednej blízkosti.

34:45
    Naši reprezentanti majú opticky menej puk na svojich hokejkách, no vedia sa dostať do nebezpečných situácii.

35:26
    Chovan sa ťažko dvíha z ľadu, no bol odstavený čisto a hrá sa v plnom počte.

35:50
    Chovan si vyšliapol na Žabku a opečiatkoval ho na plexisklo.

36:31
    Hvila si odrazil puk o zadný mantinel a vzápätí ho poslal v pred.

36:55
    Spišiaci ľahkou strelou získali pásmo, no vhadzovania im veľmi nejdú a strácajú pásmo.

37:13
    Ou boli sme svedkami pästného súboja, keď si Hollý skočil do Mikloviča, brankár si dnes už nezachytá. Aj takýto impulz vie pomôcť mužstvu.

37:13
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Hollý – 2 min., hrubosť).

37:13
    Striedanie v tíme HK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Hollý, prichádza Šimo.

39:23
    Posledná minúta druhej tretiny.

39:46
    Bubica vyhral osobný súboj pri boxe časomeračov a získal čas pre svoje mužstvo.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V zápase sa nám pritvrdilo a uvidíme ako sa to uchytí na ľadovej ploche, Taktiež je otázne ako sa uchytí Šimo, ktorý si viac ako polovicu zápasu nezachytal. Na vrch majú mladíci z reprezentantov. Pre domácich zas vravia skúsenosti i viac odohraných zápasov po sebe. Na koho stranu sa teda preklopia misky váh? Obe strany majú rovnakú šancu na úspech i po druhej tretine.

Ďalšia tretina sa začne približne o 13 minút .
    Pomer striel : 28.08

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:04
    Domácim tie vhadzovania dnes jednoducho nejdú.

40:39

40:45
    Ďalšia komplikácia pere domáci celok, pre súpera zas príležitosť odskočiť na rozdiel dvoch gólov.

41:45
    Presilovka o dvoch hráčov využitá. Mladíci zvládli vhadzovanie a okamžite zatlačili súpera v pásme.
    Asistencia: Petrovský, Krakovský

42:13
    Domáci sú vo 4- rici.

42:45
    Domáci majú úvod tretiny veľmi hluchý, Tyczynskí sa to však snaží zmeniť otočením hry.

43:13
    Štrbák bol zdvojený a k zakončeniu sa nedostal.

43:50
    Šimo vykorčuľoval a prerušil hru.

43:58
    Romaňák napadá rozohrávku súpera, no puk sa Spišiakom nedarí získať sú zatlačený v hĺbke pásma. Nateraz to s nimi nevyzerá dobre.

44:58
    Vhadzovanie pri Šimovi.

45:05
    Matej ho po dlhom čase vyhral, ale zasa je prechod cez pásmo veľmi, náročný a kostrbatý.

45:24
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Matej – 2 min., podrazenie).

45:40
    Takto to rozhodne nepôjde, súper má nahraté i keď dva góly nič neznamenajú, no v tomto čase im už stačí iba kontrolovať hru a poctivo brániť.

46:54
    Korenko v oslabení v šanci zlyhal, vysal tvrdú, ale nepresnú strelu z pravého bodu vhadzovania.

47:24

47:59
    zakázané uvoľnenie hostí sa nepískalo.

48:49
    Je to tam, ani sa mi nechce veriť, čo sa to dnes na Spiši deje. Repčik podporil útok z druhej vlny, napriahol po prihrávke Kmeca a skóroval.
    Asistencia: Kmec

48:49
    Oddychový čas domácich.

49:31
    Nerada predbieham, ale myslím, že dnes Spišiaci nebudú siahať na víťazstvo.

49:36
    Hra sa nám znova prerušila a takéto sekanie hry viac pasuje našim mladíkom.

49:37
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Hvila – 2 min., sekanie).

50:26
    Spišiaci iba nahadzujú puky a máme tu avizovaný ďalší trest.

50:51
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Repčík – 2 min., podrazenie).

51:30
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Prvý zásaah domácich, predsa, len padol o tom či včas sa budem rozprávať po zápase. Podarí sa im ešte zdramatizovať zápas?
    Asistencia: Romaňák, Rapáč

51:34
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Džugan – 2 min., podrazenie).

51:47
    Domáci sú vo štyroch.

52:34

53:36

53:39
    Toto bola rýchla súhra, potom čo sa nám hra na lade vyrovnala, padol ďalší zásah mladíkov, zaznamenal ho Danielčák
    Asistencia. Bubica

53:49
    Scenár na drámu sa nám opakuje zo včerajška, zásluhov Hvilu.
    Asistencia: Tyczynski

54:41
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Olejník – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

54:48
    Za Marinovom zvonila tyčka. Mal obrovské šťastie.

56:33
    Po krušných chvíľach na oboch stranách sa nám hra upokojila v strednom pásme.

56:41

57:37
    Striedanie na oboch stranách, reklamná prestávka.

57:39
    Vhadzovanie na obrannej modrej reprezentantov.

57:55
    Domáci sú za bránou súpera a snažia sa niečo vymyslieť v šestici.