Kunlun – Omsk 1:5 (kon.) | N.Novgorod – Barys 2:3 (po pr.) | Riga – Soči 5:6 (po pr.)
Dinamo Riga
5:6 (3:1, 1:1, 1:3 - 0:1)
HK Soči
Pondělí 21.12.2020, 18:30 • Arena Riga • KHL

Děkuji za pozornost a přeji vám krásný zbytek večera. (21:04:38)

Československá stopa v zápase

Do dnešního duelu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Využití: 1 – 1

Hosté na konci druhé třetiny prohrávali už 1:4, přesto slaví vítězství. V prodloužení to sice dlouho vypadalo, že žádný z týmů útočit nebude a na řadu budou muset přijít samostatné nájezdy, půl druhé minuty před jeho vypršením se však zrodila útočná akce Soči, ze kterého jeho hráči rozhodli o tom, že si bonusový bod odvezou s sebou.

63:31 Igor RUDĚNKOV - 5:6

63:31
    Soči právě vstřelilo branku!
    Soči 1,5 minuty před koncem prodloužení rozhoduje o své výhře. Rubcov sice na Bruverise zblízka nevyzrál, avšak domácí brankář puk jen vyrazil, k tomu dojel IGOR RUDĚNKOV a rychlou střelou jej poslal do odkryté části branky lotyšského celku.
    Asistence: German Rubcov a Daniil Miromanov.

63:17
    Hosté teď dobrovolně opustili s pukem útočné pásmo a stáhli se na svoji stranu.

62:42
    Na obou týmech je vidět už únava, ani jeden se nikam příliš nežene.

61:22
    Roberts Bukarts se ocitl na levé straně úplně sám, ale svoji střelu z voleje adresoval příliš vysoko nad bránu.

60:15
    German Rubcov se málem dostal do samostatného nájezdu, ale od puku byl odstaven.

60:01

Neuvěřitelný zápas pokračuje. Hosté dokázali ve třetím dějství smazat dvoubrankové manko a dokonce se dostat poprvé v zápase do vedení. Ani oni jej však neudrželi a soupeř v závěru při hře bez brankáře také vyrovnal. Na řadu tedy přichází prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44
    Domácí ještě v posledních vteřinách hodně zlobí, vhazování po levici Treťjaka.
    58:41 Lauris DARZINŠ - 5:5

58:41
    Riga právě vstřelila branku!
    Domácí vyrovnávají hodně kuriózním a šťastným gólem. LAURIS DARZINŠ hledal zpoza brány svého spoluhráče, ovšem do jeho přihrávky vložil hůl jeden z hostů a tečoval kotouč takovým způsobem, že se obloučkem snesl za záda brankáře Soči. Ten byl tak překvapen, že nestihl reagovat.
    Bez asistence.

58:28
    Dinamo to zkouší v šesti bez brankáře.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 2. Roberts Bukarts (Dzierkals, Rihards Bukarts), 20. Gračov (Roberts Bukarts), 20. Zyrjanov (Scarlett, Indrašis), 35. Ošenieks (Mamčics, Gračov), 59. Darzinš – 5. Točickij (Šmeljov, Volodin), 36. Petkov (Šmeljov, Točickij), 45. J. Alexandrov (Ruděnkov, Rubcov), 52. J. Alexandrov (Šmeljov, Miromanov), 53. Glotov, 64. Ruděnkov (Rubcov, Miromanov)

Dinamo Riga: S. Galimov (5. Bruveris) – Zile, Scarlett, Sund, Mamčics, Ošenieks, Jaks (C) – Darzinš (A), Indrašis, Lipon – Paršin, Gračov (A), Roberts Bukarts – Dzierkals, Švanenbergs, Rihards Bukarts – Zyrjanov, Berzinš, Gegeris – Skvorcovs.
    HK Soči: Treťjak (Krasikov) – Pogorišnyj, Rundblad, Miromanov, J. Alexandrov (C), Minějev, Batyršin, Sedov – Šmeljov, Točickij (A), Petkov – Ruděnkov (A), Rubcov, Feoktistov – Glotov, Kukštel, Kolgotin – A. Galimov, Kurbatov, Volodin – Garajev.

Rozhodčí: Odinsh, Ansons – Ivanov, Sysuev