Nice – Lorient 2:2 (kon.) | Nîmes – Dijon 1:3 (kon.) | Rennes – Méty 1:0 (kon.)
Bordeaux – Remeš 1:3 (kon.) | Lens – Brest 2:1 (kon.) | PSG – Štrasburk 4:0 (kon.)
Angers – Marseille 2:1 (kon.) | Lyon – Nantes 3:0 (kon.) | Monaco – Saint-Étienne 2:2 (kon.)
Montpellier – Lille 2:3 (kon.)
Nîmes Olympique
1:3 (1:0)
Dijon FCO
Středa 23.12.2020, 19:00 • Stade des Costières, Nîmes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 17. kolo

Děkuji vám za pozornost a zvu vás ke sledování dalších zajímavých zápasů po celé Evropě! Hezké Vánoce! (20:56:48)

Záchranářský souboj končí nečekaným triumfem Dijonu, který si připisuje veledůležité tři body. A dvacet minut před koncem by na něj nejspíš vsadil málokdo, jenže pak přišly hororové dvě minuty Nîmes, při kterých hosté vyrovnali, o minutu později byl po zbytečném faulu vyloučen domácí Miguel a vzápětí hosté otočili.

Hvězdou utkání je bez debat Moussa Konaté, který přišel na hřiště po hodině hry. Už po čtvrthodině sám vyrovnal, pak přihrál na druhý gól a v nastavení dokonal svým druhým gólem vítězství.

90+4
    90+4. Mama BALDÉ - 1:3

90+4
    Dijon právě vstřelil branku!
    Dijonští zatloukli hřebíček do domácí rakve vzápětí. Na hranici vápna Celina dobře vymazal dva bránící hráče přihrávkou na volného MOUSSU KONATÉHO, jenž z otočky vstřelil třetí gól svého mužstva.

90+4
    Mohlo být hotovo! Po levé straně se vydal do přečíslení Mama Baldé, který z vápna orazítkoval jen pravou tyč!

90+4
    Neuspěl. Zbývá poslední minuta a Reynet nakopává míč až k vápnu hostujícího celku.

90+3
    Z centru domácí nezahrozili, na tahu je naopak Dijon, který utíká do rychlého brejku!

90+3
    Rychlý brejk domácích zastavuje taktický faul Bersanta Celiny (DIJ).

90+2
    Nîmes si připisuje další neúspěšný roh, vzápětí pokazilo i centr do šestnáctky. Škoda pro domácí.

90+1
    Domácí si vybojovali rohový kop, po němž se jeden z domácích hráčů dostal k technické střele z úhlu, jež brankář skvěle vyboxoval!

90+1
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty! Na vyrovnání času dost.

90
    Nîmes chybí potřebná přesnost v kombinaci, protože se opět zahnali až do autu. Vzápětí získali míč zpět, ale drží se na polovině hřiště.

89
    Střídání v týmu Nîmes Olympique: ze hřiště odchází Sofiane Alakouch, přichází Niclas Eliasson.

88
    Dijon si vybojoval vhazování, po němž drží míč na útočné polovině. Aktuální scénář nahrává hostům.

87
    Z této akce se Dijonští neprosadili. Domácí rozehrávají, čas jim utíká velmi rychle, ale pořád ztrácí jediný gól!

87
    Ke všemu jsme viděli další brejk Dijonu, který zakončoval Konaté, ale tentokrát pálil jen do obránce – rohový kop.

86
    Překonání dijonské defenzivy je pro domácí velký problém. Nîmes se vůbec nedaří dostat do zakončení.

84
    Domácí nadále pokračují v aktivitě, zatímco Dijon nikam nespěchá, hlídá si náskok a čeká na případné chybičky v domácí rozehrávce.

Daniel Ryl

Branky: 31. Ahlinvi (Duljević) – 75. Mou. Konaté (Dina Ebimbe), 77. M. Baldé (Mou. Konaté), 90+4. Mou. Konaté (Celina)

Karty:   43. Alakouch (NOQ), 43. Ferhat (NOQ) – 14. M. Baldé (DIJ), 90+3. Celina (DIJ)   76. Miguel (NOQ)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 4:4. Rohy: 7:3. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 10:11.
    Nîmes Olympique: Reynet – Alakouch (89. Eliasson), Guessoum, Miguel, Paquiez – Duljević (73. Malanda), Sarr, Ahlinvi – Ferhat, Aribi (65. Roux), Ripart (C).
    Náhradníci: Dias – Buadés, Burner, Denkey, Eliasson, Fomba, Koné, Malanda, Roux.

Dijon FCO: Racioppi – Boey, Écuélé Manga (C), Coulibaly, Muzinga – Pape Diop (61. Mou. Konaté), Ndong – Dina Ebimbe, Celina, Sammaritano (72. Dobre) – M. Baldé.
    Náhradníci: Allagbé – Dobre, Mou. Konaté, Marié, Panzo, Racovitan, Younoussa, Zagre.

Rozhodčí: J. Pignard