Barca – PSG HB 37:32 (kon.) | THW – Veszprém 36:35 (po pr.)
THW Kiel
36:35 (18:13)
Telekom Veszprém
Pondělí 28.12.2020, 20:30 • Lanxess Arena, Kolín nad Rýnem • Liga mistrů - Final Four • Semifinále

THW Kiel – Telekom Veszprém 36:35 (18:13)
    Nejvíce branek: Pekeler 8, Ekberg 7/4, Sagosen 5 – Marguc 7, Borozan 7, Yahia 5. Rozhodčí: Marin, Garcia Serradilla (oba Šp.). Sedmimetrové hody: 4/4 – 3/3. Vyloučení: 6:5. ČK: Wiencek – Nenadić. (22:32:19)

V úžasné bitvě postupuje do finále Ligy mistrů Kiel s trenérem Filipem Jíchou. Německý celek proti Veszprému kraloval v prvním poločase, kde vedl až o sedm branek a do šaten šel za stavu 18:13.

Po změně stran si Kiel chvíli udržoval vedení až do stavu 22:16, pak došlo k obrovskému náporu Veszprému, který sérií 12:2 otočil na 28:24, Kielu se ale povedlo rychle smazat čtyřbrankové manko a šlo se do prodloužení. V něm měl navrch Veszprém, který vedl o dvě branky, navíc Kiel musel dohrávat Wienceka, jenž dostal přísnou červenou kartu. Ve druhé části prodloužení ale Kiel skvěle zápas otočil a v napínavém závěru udržel jednobrankovou výhru.

Kiel se v zítřejším finále utká s Barcelonou, která porazila Paříž 37:32, na Veszprém čeká zápas o třetí místo.

70
    Prodloužení skončilo. (36:35)

70
    Nenadić ještě inkasoval červenou kartu za ten zásah do Ekbergovy tváře. (36:35)

70
    Nenadić trefil Ekberga do tváře a propuká obrovská radost Kielu z postupu do finále Ligy mistrů! (36:35)

70
    Lekai byl faulován v samém závěru, Veszprém už má jen devítimetrový hod! (36:35)

70
    Vyloučení Weinholda přichází šest sekund před koncem prodloužení! (36:35)
    70
    Niclas Ekberg skóroval z pravého křídla! (36:35)

69
    Blagotinšek fauloval Weinholda a na poslední minutu a tři sekundy oslabuje svůj tým! (35:35)
    69
    Tentokrát se Kentin Mahe prosadil s jistotou. (35:35)

69
    Po faulu na Nenadiće půjde Mahe házet svoji čtvrtou sedmičku. (35:34)
    68
    Ekberg dostal přihrávku na brankoviště a otáčí průběh prodloužení ve prospěch Kielu! (35:34)

68
    Borozanův gól není uznán, naopak se píská útočný faul a dopředu může Kiel. (34:34)
    67
    Další gólový úspěch Pekelera a je vyrovnáno! (34:34)
    66
    Hendrik Pekeler na úvod druhé části prodloužení snižuje na rozdíl jedné branky. (33:34)
    65
    Petar Nenadić se trefil v samém závěru první poloviny prodloužení a při změně stran Veszprém vede o dvě branky! (32:34)

65
    Sagosen nepřekonal Corralese, do konce první poloviny prodloužení zbývá dvacet sekund. (32:33)
    64
    Niklas Landin už podruhé málem chytil Mahemu sedmičku, znovu se ale míč nějak dokázal dostat za brankovou čáru. (32:33)