Vítkovice – Kometa Brno 0:1 (kon.) | K. Vary – Litvínov 2:3 (po pr.) | Motor ČB – Plzeň 4:3 (po pr.)
Olomouc – Mountfield HK 2:3 (3:4 po s.n.) | Pardubice – Sparta 5:4 (kon.) | Zlín – Třinec 2:3 (po pr.)
Liberec – Mladá Boleslav 0:2 (kon.)
HC Energie Karlovy Vary
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
HC VERVA Litvínov
Středa 30.12.2020, 15:30 • KV Arena, Karlovy Vary • Tipsport extraliga • 31. kolo

Je tu konec! V prodloužení nakonec svým gólem rozhodl Patrik Zdráhal. Celý zápas se hrál aktivní rychlý hokej plný nebezpečných šancí. Vyznamenali se skvěle oba gólmani, kteří většinu z nich úspěšně mařili a drželi svůj tým, co to šlo. Vychytali dokonce i několik samostatných úniků a na každého šlo celkově 39 střel. Ten jeden klíčový gól v prodloužení šel mezi Novotného betonem a tyčí, kotouč nakonec těsně překročil brankovou čáru a Litvínov si v posledním zápase tohoto roku odváží z Karlových Varů dva body.
    Ode mě je to pro dnešek vše a na počtenou se s vámi loučí Vlastimil Mourek (18:02:36)

60:25 Patrik ZDRÁHAL - 2:3

60:25
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Gól je nakonec uznán! Díky PATRIKU ZDRÁHALOVI nakonec bere Litvínov dva body. Bez asistence.

60:25
    Zdráhal prošel až k Novotnému, kotouč se zasekl mezi Novotným a tyčí a situaci ještě přezkoumává videorozhodčí, jestli nebyl puk už za brankovou čarou.

60:01

Ve třetí třetině se Litvínovu podařilo obrátit stav během jedné minuty. Energetici tak začali tlačit, ale nějak nebezpečně se jim nepovedlo ohrozit Godlovu bránu. A když už k něčemu došlo, tak se to postaral právě hostující brankář. Srovnat se Energii povedlo až 38 vteřin před koncem, kdy našel David Kaše volného Jakuba Fleka, který nekompromisně zavěsil do Godlovy brány.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:22
    A branka je uznána! Takže platí skóre 2:2.

59:22
    Stále na konečné rozhodnutí čekáme.

59:22
    Situace je ale přezkoumávána videorozhodčím! Hostující trenér použil trenérskou výzvu kvůli nedovolenému bránění brankáři.
    59:22 Jakub FLEK - 2:2

59:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    Risk energetikům vychází! Po kombinaci v útočné třetině nahrával David Kaše zpoza kruhů JAKUBU FLEKOVI, který střelou do odkryté svatyně srovnal stav. Asistence: David Kaše.

58:47
    Energie riskuje v šesti!

58:20
    Hra se přelévá ze stranu na stranu, nikomu se nedaří udržet v pásmu.

57:26
    Svobodovu střelu vyrazil Novotný do ochranné sítě.

56:23
    Navíc jim nepovedená rozehrávka zařídila zakázané uvolnění a nemohou ani vystřídat.

55:40
    Domácím se nedaří udržet hru v útočném pásmu, hosté je pořád vyhánějí.

55:00
    Hosté se dopouští icingu a hra se stěhuje ke Godlovi.

54:18
    Vondráčkovu nebezpečnou ránu z levého kruhu vyrazil Godla hokejkou.

53:35
    Flek se dostal do samostatného úniku, Godla však stále drží.

52:50
    Helt zkusil střílet zprava, branku ale minul.

Komerční přestávka.

52:16
    A stále platí to samé, Karlovarským se v ničem nedaří.

51:23
    Domácím se vůbec nedaří cokoli vymyslet, hosté jim nedovolují přechod do útočného pásma.

50:27
    Zábranský zpoza kruhů mířil mezi Godlovy betony, ten kotouč vyrazil.

49:34
    Litvínovští hrají ve velké pohodě a drží se v útočném pásmu.

48:33
    Lukeš ujel všem obráncům a bruslil k Novotnému sám, klička mu ale nevyšla a kotouč se tak odklouzal mimo branku.

47:49
    Energetici chtějí rychle něco se stavem udělat a útočí.
    47:13 Richard JARŮŠEK - 1:2

47:13
    Aaron Irving vystřelil od modré a kotouč úspěšně tečoval tentokrát RICHARD JARŮŠEK a Litvínov tak rychle obrací. Asistence: Aaron Irving a Jan Ščotka.
    46:29 František LUKEŠ - 1:1

46:29
    FRANTIŠEK LUKEŠ úspěšně ztečoval nahození od modré a srovnává tak stav. Asistence: David Štich, Viktor Hübl.

46:02
    Mikúš zleva mířil vedle Godlovy brány.

45:39
    Domácí brankář má plné ruce práce, Verva ho pečlivě zásobuje střelami.

45:21
    Ščotka od to zkusil od modré, Novotný měl svou lapačku připravenou na správném místě.

44:57
    Hosté vyčkávají s rozehrávkou a přihrávají si za brankou.

44:36
    Zygmunt zpoza kruhů střílí vedle.

43:56
    Hosté drží útočné pásmo a kombinují.

43:03
    Lauko držel kotouč v útočném pásmu, aby měl soupeř z přesilovky co nejméně.

42:16
    Na druhé straně z nebezpečné pozice trefil Kaše Godlův beton.

41:49
    Lukeš se probojoval k Novotnému a trefil tyč!

41:06
    Síly se srovnají, za hákování je vyloučen Tomáš Mikúš (KVA).

40:46
    Richard Jarůšek (LIT) se dopustil držení a odsedí si za to dvě minuty.

40:11
    Domácí vyhráli buly a měli první velkou šanci, Šenkeříkovo tečované nahození jen těsně přeskákalo mimo branku.

40:01

V druhé části se pokračovalo v rychlé hře a oba brankáři měli znovu plné ruce práce. V 25. minutě museli čelit samostatným únikům, nejprve za domácí všemu ujel Tomáš Mikúš, na druhé straně chvíli po něm Patrik Zdráhal. Záhy konečně padla první branka, v přečíslení dva na jednoho nahrál Jakub Flek Janu Hladonikovi, který zakončil do odkryté svatyně. Dvakrát se mohl prosadit Tomáš Vondráček, jehož dva samostatné úniky Godla úspěšně pokryl. Další třetina začne přibližně v 17:09.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:12
    Litvínov vyhazuje a brání úspěšně další soupeřovu přesilovku.

38:25
    Godla nadále drží pro hosty naději, všechny střely z karlovarských hokejek kryje ve své náruči.

37:57
    A Verva jde do tří! Za podrážení je totiž vyloučen i Aaron Irving (LIT).

37:52
    Beránek z levé strany trefil Godlu do ramene.

36:52
    Patrik Demel (LIT) se provinil podrážením a Energie tak má další přesilovku.

35:40
    Karlovarským se nedaří rozehrát a na puku jsou tak znovu hosté.

34:37
    Helt na druhé straně zleva nastřelil tyč!

34:14
    A Vondráček znovu v akci! tentokrát prokličkoval obranou, závěrečná klička mu však nevyšla a Godla opět kryje kotouč.

33:11
    Vondráček se probojal před Godlu, kterého zkoušel překonat bekhendovou střelou mezi betony, hostující brankář ale opět ukázal své kvality.

33:03
    Verva se dopouští ofsajdu a následuje komerční přestávka.

32:13
    Hostům se podařilo vyhodit a uhasit nebezpečí.

31:12
    Koblasovu střelu vytěsnil Godla vyrážečkou do břevna.

30:36
    Hokejka Martina Látala (LIT) zasáhla obličej Dominika Graňáka (KVA) a litvínovský útočník si tak sedne na dvě minuty na trestnou lavici.

29:48
    Štochivu střelu od modré tečovali jeho spoluhráči, Novotného však nepřekonali.

28:48
    Hosté se chtějí usadit v útočné třetině, přes karlovarskou obranu se jim ale přejít nedaří.

27:58
    Domácí se při přechodu směrem dopředu dopustili ofsajdu.

27:10
    Po gólové situaci se Godla bolestivě protahuje a při komerční přestávce jel i ke střídačce, na střídaní zatím nedochází.

26:47
    Hraje se velmi aktivně, hra se přesouvá z jednoho konce kluziště na druhý.

25:45
    V samostatném úniku se octl Tomáš Redlich, tomu ale ujel kotouč a pro Godlu nebyl žádný problém kotouč vyrazit.
    25:18 Jan HLADONIK - 1:0

25:18
    Po několika nebezpečných šancích konečně gól! V přečíslení dva na jednoho přihrál Jakub Flek JANU HLADONIKOVI, který zavěsil do odkryté svatyně. Asistence: Jakub Flek a David Kaše.

24:15
    Na druhé straně zase ujel Zdráhal, jeho pokus ale vyrazil Novotný svou hokejkou.

24:02
    Mikúš ujel všem a jel samostatný nájezd, na Godlu ale neměl.

23:25
    Godla si poradil i s Vondráčkovou střelou a domácí nemohou stále nají t na toho gólmana ten správný recept.

23:06
    Ščotkovu střelu vyrazil Novotný betonem.

22:35
    Energetici zásobují Godlu střelami, ten ale všem odolává.

22:16
    Hosté vyhazují a střídají.

21:30
    Koblasovo střela od modré byla tečována mimo branku hostů.

21:25
    Mikúš to zkusil zprava, Godla si proti němu povyjel a střelu chytil.

20:53
    Za hákování je na dvě minuty vyloučen Jan Ščotka (LIT).

20:31
    Kaše ujel po pravé straně a zkusil vystřelit, zasáhl pouze Godlovo rameno.

20:16
    Hosté vyhráli buly a jedou útočit.

20:01

První část nepřinesla žádný zápis do skóre. Hrál se rychlý aktivní hokej, který se přeléval z jednoho konce kluziště na druhý. Oba gólmani zatím drží čisté konto úspěšně maří příležitosti svých soupeřů. Jak se bude jejich úspěšnost nadále vyvíjet uvidíme ve druhé třetině, která začne přibližně v 16:19.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:32
    Hosté se dopustili nepřesnosti ve své kombinaci a vyhánějí se z pásma.

18:34
    Jarůšek se ocitl sám v mezikruží, odkud ale minul Novotného svatyni.

18:12
    Energetici vyhazují a mohou v klidu střídat.

17:39
    Podrážení se dopustil Václav Skuhravý (KVA) a inkasuje za to dvě trestné minuty.

16:45
    Válek přihrál do mezikruží Fronkovi, jeho pokus zablokovala jedna z karlovarských hokejek.

15:48
    Hladonik jel s Flekem v přečíslení dva na jednoho, přihrávku prvního jmenovaného srazil litvínovský obránce.

15:26
    Hübl nastřeluje břevno!

15:06
    Hra je nestálá, přelévá se ze strany na stranu.

14:06

13:25
    Tečovaný kotouč se odráží mimo hřiště a vhazuje ve středním pásmu.

13:21
    Kašeho střelu z pravého kruhu Godla pokryl.

12:47
    Litvínovští vyhazují a získávají čas.

12:06
    Za hit na Libora Zábranského schytal dvě minuty za nedovolené bránění Patrik Demel (LIT).

11:34
    Přeci jen se jim povedlo hru ustálit a vyslat na Godlu několik střel.

11:17
    Energetici se snaží o kombinaci v útočné třetině, moc se jim to zatím nedaří.

10:04
    Karlovarským se nedaří rozehrát a jejich přechod se vždy zasekne ve středním pásmu.

08:54
    Litvínov se utábořil v útočné třetině a kombinuje.

08:22
    Kotouč se odrazil na karlovarskou střídačku a po Novotného levici.

08:01
    Graňák zpoza kruhů mířil mezi Godlovy betony, ten je ale stihl sklapnout včas a puk vyrazil.

07:28
    Černoch našel v prostoru mezi kruhy najíždějícího Kohouta, na jehož teč vytáhl Godla fantasticky svou lapačku.

06:59
    Energetici se osvobozují a spěchají na střídačku.

06:21
    Hübl mířil z mezikruží do Novotného náruče.

05:46
    Václav Skuhravý (KVA) se nechal vyloučit na dvě minuty za hrubost.

04:57
    Energetici pokazili rozehrávku a Verva toho chtěla využít, Novotný ale prokázal klid a se střelami na něj si poradil.

04:36
    Hosté se dopouštějí icingu a hra se stěhuje před Godlu.

04:17
    Hraje se spíše kolem středového kruhu, oba celky si pečlivě hlídají své pásmo.

03:25
    Hra má už od začátku velké tempo, mužstva na nic nečekají.

03:02
    Graňákovo nahození od modré nemohl nikdo tečovat, hosté si domácí pokryli a berou si puk do své moci.

02:23
    Litvínovští se po přechodu do útoku nesnaží o nějakou velkou kombinaci, radši volí rychlou střelu na branku.

02:01
    Domácím už se to však pomalu daří a kombinují.

01:33
    Zatím se nikomu nedaří usadit v útočném pásmu a hra se přelévá ze strany na stranu.

00:50
    Na druhou stranu ujel Jakub Lauko, Godla si poradil i s následnou Flekovou dorážkou a podržel svůj tým.

00:25
    Kotouč si ale berou hosté a Novotný si připisuje první zákroky.

00:09
    Energetici ovládli úvodní buly a jedou do útoku.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Hamrla) – M. Rohan (A), Šenkeřík, Graňák, Weinhold, Pulpán (A), Zábranský, D. Mikyska – Hladonik, D. Kaše, Flek – O. Beránek, T. Mikúš, Lauko – Koblasa, Černoch, Kohout – Redlich, Skuhravý (C), Vondráček.

HC VERVA Litvínov: Godla (Zajíček) – Ščotka, Irving, D. Kolář, Balinskis, Demel, Štich (A), Kudla – Jarůšek, P. Svoboda, P. Zdráhal – F. Lukeš, V. Hübl (C), Pospíšil – Válek, M. Hanzl, Fronk – Zygmunt, Helt, Látal.

Rozhodčí: Hradil, Horák – Lhotský, Svoboda.

Litvínovu se letos zatím opravdu nedaří a od začátku se drží ve spodních patrech tabulky. V polovině listopadu už to vypadalo lépe, prohry se střídaly s výhrami a lepšila se i nálada v týmu. V půlce prosince pak ale přišla prohra s Vítkovicemi a od té doby v šesti zápasech vyhrál Litvínov jen jednou a to po prodloužení proti Brnu. Trenér Országh po sobotní prohře oznámil veliké změny, v pondělním zápase se to ale neprojevilo. Litvínov byl proti Plzni zcela bezzubý, dokonce ani jednou neskóroval. Zatímco tak Viktor Hübl oslavil překonání rekordu v počtu kanadských bodů, zbytek jeho spoluhráčů se trápí. Jistá dle všeho není ani žádná nová útočná posila, sáhnout se nemůže ani do zahraničí, jelikož už je na soupisce maximální povolený počet cizinců. Do sestavy by se tak mohli dostat mladí hráči, či by dostali opět šanci Jakub Petružálek a Samson Mahbod, kteří toho letos zatím moc neodehráli.

„Od začátku jsme tahali za kratší konec, ve všem jsme byli horší. Po druhé třetině pro nás panoval velmi přijatelný stav, hlavně tedy díky našemu brankáři. Ve třetí třetině jsme měli několik dobrých šancí, ale ty jsme nedali a soupeř to nakonec překlopil na svou stranu. Myslím, že jeho vítězství bylo zasloužené. Co se týče Samsona Mahboda a Jiřího Říhy, tak dohledné době ani jeden z nich hrát nebude. Co se týká Jirky Říhy, tak ten podle mě v této sezoně už nenaskočí, říká po prohře s Plzní trenér Vladimír Országh.

Energetici uzavřou kalendářní rok zápasem s jedním z nejtradičnějších soupeřů, do KV Areny ve středu zamíří Litvínov. Před nedávnem zažili energetici horší období, kdy zapsali tři porážky v řadě. Nelichotivou sérii se jim naštěstí podařilo včas přerušit a od té doby se opět vezou na vítězné vlně. Západočechům se daří především venku, kde jsou aktuálně nejúspěšnějším celkem v celé Tipsport extralize, doma se musí ještě trochu zlepšit. V posledním domácím utkání se jim nepovedly první dvě třetiny a proti Spartě ztráceli už čtyři branky. Poté ale přišel další z karlovarských obratů, který už se v extralize stává pojmem a bojí se ho i sázkové kanceláře. Ve třetí části přišlo vyrovnání, obrat byl dokonán v prodloužení. Karlovarští se v posledním utkání představili na ledě Českých Budějovic. Tam sice trochu zaváhali v poslední periodě, kdy dovolili Motoru snížit z 1:4 na 3:4, závěr už ale ustáli a brali tak tři body.

,,Je to jeden z našich tradičních soupeřů, místní derby, které má vždycky trošku jiný náboj. Víme, že Litvínov teď asi není v pozici, kde by chtěl být, o to těžší to utkání pro nás může být. Budou chtít zlomit sérii horších zápasů a uhrát nějaký výsledek, takže nás bude čekat zase velmi těžký a houževnatý soupeř,“ hlásí asistent trenéra Tomáš Mariška.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Vlastimil Mourek

Branky a nahrávky: 26. Hladonik (Flek, D. Kaše), 60. Flek (D. Kaše) – 47. F. Lukeš (Štich, V. Hübl), 48. Jarůšek (Irving, Ščotka), 61. P. Zdráhal

Rozhodčí: Hradil, Horák – Lhotský, Svoboda