Švýcarsko – Německo 4:5 (kon.) | Rusko – Švédsko 4:3 (po pr.) | Česko – Rakousko cz 7:0 (kon.)
Švýcarsko
4:5 (0:3, 0:1, 4:1)
Německo
Čtvrtek 31.12.2020, 00:00Mistrovství světa do 20 let • Skupina A

Toto je ode mě v tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a u hokeje zase někdy příště. (02:42:35)

Nejlepší hráči zápasu

Ronny Dähler (Švýcarsko) – 1+0
    John-Jonas Peterka (Německo) 3+2

Obrovská radost Němců, ti postupují do čtvrtfinále turnaje. Švýcaři se s šampionátem loučí, neboť se letos o záchranu nehraje. Ač Němci vedli po 40 minutách o čtyři branky, tak to ještě na konci bylo drama, za stavu 5:2 po Němce se totiž nechal na pět minut plus do konce zápasu vyloučit Justin Volek. Domácí dali dvě branky, na víc se už nezmohli. Vítěznou brankou tak zůstala trefa Johna-Justina Peterky ze třetí třetiny.

Statistiky utkání

Střely na branku: 35:25
    Vyloučení: 8:8
    Vyhraná vhazování: 29:30

59:43
    Ihned po vhazování se Švýcaři vrhli dopředu a nahození Knaka z rohu kluziště skončilo ve výstroji Fattona.

59:36
    Oddechový čas pro Německo.
    59:36 Simon KNAK - 4:5

59:36
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcaři se ještě pokouší o zázrak. SIMON KNAK dostal nahrávku od Meiera do jízdy a švýcarský kapitán poslal puk přesně na zadní tyčku. Švýcaři ovšem potřebují na postup vstřelit ještě dvě branky. Asistence: Noah Meier, Inaki Baragano.

59:01
    Začíná poslední minuta třetí třetiny.

58:30
    Domácí tým hraje i nyní bez brankáře.
    58:14 Noah MEIER - 3:5

58:14
    Tak ještě není úplně rozhodnuto. Na modrou čáru dostal pas NOAH MEIER, který se nebál vystřelit a jeho projektil skončil přesně v šibenici hostující klece. Přesilovka samozřejmě pokračuje. Asistence: Dario Allenspach.

57:59
    Vyloučení v týmu Německo (Justin Volek – 5 min., krosček + osobní trest do konce utkání, krosček).
    57:39 John PETERKA - 2:5

57:39
    Německo právě vstřelilo branku!
    Pravděpodobně je rozhodnuto. Německo si zahraje play off, Švýcaři na turnaji končí. JOHN-JONAS PETERKA se totiž dostal k odraženému puku na útočné modré, objel soupeře a poslal puk do prázdné branky. Asistence: Tim Stützle.

57:12
    Noah Delémont zkusil vystřelit od modré čáry, trefil ale pouze clonícího soupeře.

56:42
    Thibault Fatton je na střídačce a domácí tým to zkouší v šest mužích.

55:42
    Nepřesnou rozehrávku si připisuje Giancarlo Chanton, a tak se píská zakázané uvolnění.

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 50. Delémont (Allenspach, Canonica), 51. Dähler, 59. Meier (Allenspach), 60. Knak (Meier, Baragano) – 5. Peterka (Elias, Stützle), 10. Stützle (Elias, Peterka), 18. Peterka (Stützle, Elias), 34. Stützle (Peterka), 58. Peterka (Stützle)

Švýcarsko: Fatton (Henauer) – Pezzullo, Fiedler, Chanton (C), Baragano (A), Meier, Vouardoux, Guggenheim (A), Delémont – Knak, Salzgeber, Dähler – Allenspach, Canonica, Fust – Marchand, Schläpfer, Bottini – Jobin, Derungs, Hofer.
    Německo: Bugl (Tiefensee) – Gnyp (A), Glötzl, Münzenberger, Zimmermann, Raabe, Szuber, Flade – Reisnecker (C), Dubé, Alberg (A) – Stützle, Elias, Peterka – Volek, Samanski, Schweiger – Chrobot, Henriquez-Morales, Schumacher.