Wolverhampton – Crystal Palace 1:0 (kon.) | Aston Villa – Liverpool 1:4 (kon.)
1:4 (1:1)
Liverpool FC
Pátek 08.01.2021, 20:45 • Villa Park, Birmingham • FA Cup • 3. kolo

Držení míče: 16 % : 84 %.
    Střely na branku: 1:13. Střely mimo: 0:9. Rohy: 2:18. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 2:7. (22:43:52)

Aston Villa vzhledem k vysokému množství koronavirem nakažených hráčů musela do utkání proti Liverpoolu ve 3. kole postavit juniorský tým, jehož většina hráčů prohrála například s A-týmem třetiligového Sunderlandu v FA Trophy 1:8, dnes ale proti ohromnému superfavoritovi hráli statečně a dočkali se i poločasové remízy.

Na ni to však nevypadalo už ve čtvrté minutě, kdy skóre zápasu otevřel Sadio Mané, před přestávkou ale z úniku vyrovnal sedmnáctiletý Barry a rozjásal všechny své spoluhráče. Liverpool o osudu zápasu rozhodl krátce po hodině hry, kdy především díky střídajícímu Shaqirimu, jenž přihrál na dvě branky, díky třem trefám v rozmezí 4 minut a 20 sekund dovedl zápas do vítězného konce.

90+2

90+2
    Utkání už se jen dohrává, zbývá necelá minuta z druhé nastavené.

90+1
    Rozhodčí Pawson oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.

89
    Při průniku Neca Williamse Holanďan Swinkels ve skluzu odkopl míč na roh, ten hosté rozehráli nakrátko a znovu si přihrávají na útočné polovině.

88
    Shaqiri se pokusil uvolnit na pravém křídle, k přihrávce před branku se ale nedostal.

87
    Liverpool kombinuje před pokutovým územím, u jeho hranice je ale devět domácích hráčů, ten prostor je velmi přehuštěný.
    85. Fabinho krásnou střelou trefil břevno.

85
    Po Shaqiriho centru Firminovi nevyšel pokus o střelu z voleje, Fabinho pak zpoza pokutového území střílel do břevna!

83
    Fotbalisté v černém už jsou zase usazeni na útočné polovině, domácím dochází síly a k míči už se dostávají jen výjimečně.

81
    Liverpool kontroluje hru na útočné polovině, hosté už nikam nespěchají.

80
    Young si dovolil parádičku ve vlastním pokutovém území, když se uvolnil elegantní "zidanovkou", pak ale svoji snahu zakončil nepřesnou přihrávkou.

79
    Shaqiriho kolmice mířila Milnerovi na paty, v pokutovém území Aston Villy pak zůstal ležet Hayden, jenž má potíže s křečemi.

78
    Origiho střela z dálky mířila jen do připraveného Onodiho.

77
    Centr Oxlada-Chamberlaina z pravého křídla přeletěl všechny hráče před Onodim, domácí se ubránili další útočné snaze soupeře.

76
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází C. Rowe, přichází Swinkels.

75
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Walker, přichází E. Rowe.

74
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Salah, přichází Oxlade-Chamberlain.
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Mané, přichází Origi.

73
    Chystá se několik střídání na obou stranách, v liverpoolském dresu je připraven do hry Alex Oxlade-Chamberlain.

71
    Už je odehráno přes sedmdesát minut, a ačkoliv se domácí takřka nepřetržitě brání, tak zatím udělali jen dva fauly.

69
    Salahovi je odmáván ofsajd na levém křídle, hru bude moci uklidnit domácí brankář Onodi.

68
    Shaqiriho rohový kop odvrátil Sohna, Liverpool ale zůstal v pokutovém území, Maného střela z otočky je sražena na další roh.

66
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Bogarde, přichází Lindley.

66
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Raikhy, přichází Sohna.
    65. Mohamed SALAH - 1:4

65
    Liverpool právě vstřelil branku!
    Xherdan Shaqiri ještě není na hřišti ani pět minut a má už dvě asistence! Tentokrát přihrál do pokutového území MOHAMEDU SALAHOVI, jenž se prosadil přízemní střelou z otočky.
    63. Sadio MANÉ - 1:3

63
    Liverpool rychle navyšuje své vedení! Shaqiriho centr podskočil Walker a lobovaná hlavička SADIA MANÉHO pak zamířila za brankáře Onodiho!

61
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Minamino, přichází Firmino.
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Jones, přichází Shaqiri.

61
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Chrisene, přichází Young.
    61. Georginio WIJNALDUM - 1:2

61
    Přeci jen se Liverpool zase vrací do vedení! Salah potáhl míč z pravého křídla do pokutového území, Minamino pak posunul míč k GEORIGINIU WIJNALDUMOVI, jenž v zahuštěném prostoru prostřelil vše, co mu stálo v cestě a podruhé posílá Liverpool do vedení.

60
    Také tomuto rohu Liverpoolu se Aston Villa ubránila, Liverpool ale zůstává v náporu.

59
    Také Maného centr je sražen na roh, hosté začínají v této statistice druhou desítku. Mezitím se do hry chystají Shaqiri s Firminem.

58
    Po desátém rohu Liverpoolu se hosté k zakončení nedostali, míč odhlavičkoval Revan.

57
    Manému nevyšla souhra s Minaminem v pokutovém území, Japoncova zpětná přihrávka mířila mimo Maného dosah.

56
    Jones od praporku rozehrál nakrátko s Necem Williamsem, hosté se pak nedostali do zakončení.

56
    Liverpool znovu dobývá pokutové území soupeře, po zásahu Rowa bude zahrávat už devátý roh.
    54. Salah dorážel z ofsajdu.

54
    Neco Williams se uvolnil na pravém křídle, po jeho přihrávce Salah patičkou zakončoval do brankáře Onodiho, ten však míč neudržel, Salah pak dorazil míč do sítě, branka však není uznána kvůli Salahově těsnému ofsajdu v době přihrávky Neca Williamse.

53
    Centr Neca Williamse přeletěl všechny fotbalisty před brankou Aston Villy.

53
    Thiago se pokusil vysunout do volného prostoru Salaha, také tento pas však byl příliš prudký a Jürgen Klopp na liverpoolské lavičce vypadá dost zamyšleně.

52
    Na Milnerův roh si naskočil Fabinho, hlavičkoval však přímo do náruče Akose Onodiho.

51
    Jones nepřesně přihrával do pokutového území Manému, Walker důrazně odkopl míč za postranní čáru.

50
    Liverpoolský roh odhlavičkoval Jake Walker, u míče už jsou znovu obhájci anglického titulu.

49
    Milnerovu přihrávku před branku Revan srazil na další roh Liverpoolu.

49
    Do Minaminovy střely se vložil Revan, domácí obětavě brání.

48
    Také další nákop z hloubi pole byl moc dlouhý, Mané na něj nedosáhl.

47
    Fabinhův nákop byl příliš prudký pro Salaha, míč dorazil k brankáři Onodimu.

46
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Henderson, přichází Thiago.

46

Hostující trenér Klopp do druhého poločasu vystřídá, na trávník se chystá loňský vítěz Ligy mistrů s Bayernem Thiago Alcantara.

Statisticky Liverpool vede po prvním poločase na střely 11:2, na bránu je to 5:1 pro hosty, ovšem gólu se oba týmy dočkaly po jednom.

Angličtí šampióni hrají proti juniorskému týmu Aston Villy po prvním poločase senzačně 1:1. Liverpool se při své dominantní převaze dostal do vedení už ve čtvrté minutě díky trefě Sadia Maného, pak však promarnil několik příležitostí k navýšení skóre a v závěru prvního poločasu rozjásal domácí tým proměněným únikem sedmnáctiletý Louie Barry.

45+1

45+1
    Ještě jedna šance pro Liverpool, brankář Onodi vyrazil i střelu Curtise Jonesa a Craig Pawson vzápětí ukončil první poločas.

45+1
    Po rohovém kopu Liverpoolu střílel zpoza pokutového území Henderson a procedil svoji střelu klubkem těl před Onodim, tomu ale v blízkosti brankové čáry pomohl výborně postavený Revan.

45
    Milnerův centr doletěl jen k Revanovi, v držení míče už je ale zase Liverpool.

44
    Mungo Bridge byl při sebevědomé kličce podražen Curtisem Jonesem, ten se stává prvním žlutě napomenutým hráčem.

42
    Liverpool hraje s míčem ve středu pole, hosté budou muset hrát svižněji.
    40. Louie BARRY - 1:1

40
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    Neuvěřitelné! Domácí mladíci se dočkali vstřelené branky! LOUIE BARRY ve středu hřiště dostal skvělou kolmici za obranu Liverpoolu, přetlačil Rhyse Williamse a běžel sám na Kellehera, kterého dokázal prostřelit!

38
    Maného přetažený centr letěl za Salaha i Neca Williamse, u protější postranní čáry se míče zmocnila Aston Villa.

37
    Liverpool se znovu usadil u pokutového území soupeře, útočná snaha hostů ale rezultovala jen v Milnerovu střelu z dálky nad branku.

36
    Po rohovém kopu se do odraženého míče opřel Salah, těžká ránu mu ale nesedla a míč doskákal k Onodimu.

35
    Sadio Mané vybojoval míč ve středu hřiště, Liverpool pak podnikl rychlý přechod do útoku, v jehož závěru Salahovu ránu vyrazil Onodi na další roh.

33
    Minamino ve středu hřiště fauloval Raikhyho, rozehrávat mohou domácí.

32
    Salah patičkou přihrál Hendersonovi, jeho centr doplachtil jen k Akosi Onodimu.

31
    Calum Rowe si před autovým vhazováním dobrou půlminutu zavazoval tkaničku na kopačkách, už se ale může ve hře pokračovat.

30
    Salah na pravém křídle přihrál do běhu Hendersonovi, tomu výborným skluzem zamezil v zakončení Mamadou Sylla.

29
    Při Milnerově centru se nedohodli Mané se Salehem, naběhli si do stějného místa a Mané pak nedůrazně hlavičkoval k brankáři Onodimu.

28
    Při přetaženém rohu domácích si Neco Williams pohlídal Revana a vybojoval odkop od Kelleherovy branky.

27
    Fabinho přišel o míč ve středu hřiště, Barry pak potáhl míč po pravé straně, jeho centr ke vzdálenější tyči před Bogardem Curtis Jones odehrál na rohový kop.

25
    Na Milnerův roh si naskočil Fabinho, Brazilec v tísni hlavičkuje vysoko nad branku.

25
    Centr Neca Williamse odkopl za branku Mungo Bridge.

24
    Také Villans rozehráli svůj první roh nakrátko, Revanův centr pak doletěl přímo do náruče brankáře Kellehera.

23
    Šikovný průnik Barryho po pravém křídle, jeho centr Milner odehrál na roh a standardní situaci si zahrají i domácí mladíci.
    23. Fabinhovu střelu Onodi vyrazil, pak si poradil i s dorážkou Maného.

23
    Po rohovém kopu se míč odrazil k Fabinhovi, jeho ránu výborným zákrokem vyrazil Onodi, domácí brankář pak rychle vstal a s pomocí tyče zlikvidoval i Maného dorážku z ostrého úhlu!

22
    Další roh se bude kopat poté, co Rowe zablokoval centr Neca Williamse.

22
    Po nakrátko rozehraném rohu se hráči Liverpoolu do zakončení nedostali.

21
    Mané před pokutovým územím sklepl míč k Wijnaldumovi, Bridge srazil jeho střelu na rohový kop.

19
    Domácí se poprvé dostali do zakončení, Walkerovu střelu zpoza pokutového území zablokoval James Milner.

18
    Neco Williams se pokusil proniknout po pravém křídle, kde jej ale odblokoval Callum Rowe a vybojoval odkop od vlastní branky.

17
    Po čase se k míči chvíli dostala Aston Villa, zatím se hraje ve velmi pomalém tempu, Liverpool nemá kam spěchat a Villans se k balónu dostávají jen velmi zřídka.

15
    Liverpool má míč ve svém držení 88% hracího času, podle očekávání je to naprostá dominance.

14
    Mungo Bridge zahrál velmi nejistě ve vlastním pokutovém území, o míč jej obral Salah, z ostrého úhlu se ale nedostal do zakončení.

12
    Henderson si naběhl na pravé křídlo, kam však dostal příliš dlouhý pas, který už neměl šanci dostihnout na hrací ploše.

10
    Na Salahův oblouček do pokutového území nedosáhl Minamino, míč však doputoval k naprosto volnému Wijnaldumovi, ten placírkou přestřelil branku!

9
    Po faulu Curtise Jonese se míče zmocní Aston Villa.

8
    Reds, dnes tedy hrající v černých dresech, už jsou zase rozestaveni po útočné polovině a hledají skulinu do zahuštěné defenzivy soupeře.

6
    James Milner leží otřesen na zemi, inkasoval nepříjemný úder loktem od Haydena, zkušený univerzál v sestavě Liverpoolu ale bude v pořádku.

5
    Liverpool už se zase brzy zmocnil míče, hosté rozehrávají od obranného kvarteta.
    4. Sadio MANÉ - 0:1

4
    Jen něco málo přes tři minuty se čekalo na první trefu! Curtis Jones posadil svůj centr na hlavu SADIA MANÉHO a na Senegalcovu hlavičku brankář Onodi nedosáhl!

2
    Centr Neca Williamse je sražen do autu, hosté mohou vhazovat.

1
    Rozehráno! Mladíci z Aston Villy nastoupili v obvyklých vínově-modrých dresech, Liverpool oblékl černou sadu.

1

Fotbalisté už jsou na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

V základní sestavě Aston Villy je sedm hráčů z juniorského týmu do 23 let, další čtyři jsou z dorosteneckého do 18 let. Hostující trenér Klopp proti nim staví svá největší esa Mohameda Salaha se Sadiem Maném.

Pět hráčů Aston Villy ještě nebylo na světě, když v roce 2003 James Milner, který se dnes postaví proti nim, debutoval v FA Cupu.

Aston Villa FC: Onodi – Rowe, Revan, Bridge, Walker, Kesler, Bogarde – Chrisene, Sylla, Raikhy – Barry
    Náhradníci: Zych – Jay-Hart, Sohna, Rowe, Young, Swinkels, Ealing, Lindley

Liverpool FC: Kelleher – N. Williams, R. Williams, Fabinho, Milner – Henderson, Wijnaldum, Jones – Minamino, Salah, Mané
    Náhradníci: Alisson – Thiago, Firmino, Oxlade-Chamberlain, Origi, Shaqiri, Robertson, Phillips, Alexander-Arnold

Rozhodčí: Pawson – Burt, West.

Hezký večer při sledování přenosu zahajovacího utkání třetího kola FA Cupu mezi Aston Villou a Liverpoolem. Právě třetím kolem do soutěže vstupují celky z nejvyšších dvou soutěží a ve Villa Parku se mají utkat osmý celek Premier League s prvním, v noci na pátek ale stále není jasné, zda-li se bude hrát.

Aston Villu totiž postihla koronavirová epidemie, klub musel i uzavřít tréninkové středisko a je takřka jisté, že pokud se zápas uskuteční, tak do něj vyběhne většina juniorského týmu i s jejich trenérem Markem Delaneym, neboť pozitivní jsou například trenér Dean Smith či hlavní hvězda Jack Grealish a Aston Villa by zřejmě nenasadila nikoho z A-týmu.

V takovém případě by se v opačném gardu opakovalo loňské čtvrtfinále ligového poháru, které se při velké vytíženosti Liverpoolu krylo s jeho účastí na klubovém mistrovství světa, Liverpool do Villa Parku poslal svůj juniorský tým do 23 let včetně realizačního týmu a prohrál 0:5.

V této sezóně se oba týmy už jednou ve Villa Parku střetly a byl z toho zápas, na který se bude ještě dlouho vzpomínat, neboť vysoce favorizovaný Liverpool zde podlehl Aston Ville vysoko 2:7.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.