Chabarovsk – Novosibirsk 3:1 (kon.) | Čerepovec – Jaroslavl 4:2 (kon.) | CSKA Moskva – Riga 4:3 (po pr.)
Omsk – Minsk 3:1 (kon.)
CSKA Moskva
4:3 (0:0, 1:3, 2:0 - 1:0)
Dinamo Riga
Úterý 02.02.2021, 17:30 • CSKA Arena, Moskva • KHL

Československá stopa v utkání
    V utkání nehrál žádný Čech ani Slovák. (19:57:38)

Parádní otočka CSKA. Domácí tým nakonec připisuje opět dva body po neskutečném závěru zápasu. Upevňuje tak svou pozici na prvním místě, kde nyní má 79 bodů. Naopak Dinamo Riga si připisuje po skvěle rozehraném mači jen jeden bod, nyní tak má na kontě pouze 24 bodů, což je opravdu hrozné číslo.

61:50 Brendan LEIPSIC - 4:3

61:50
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Obrat dokonán! BRENDANU LEIPSICOVI přihrál puk Loktionov a Leipsic předvedl krásnou individuální akci, objel si dva protihráče a zakončil pod Vorisův beton. Asistence: Andrej Loktionov.

61:31
    Domácí stále vjíždějí a vyjíždějí s pásma. Stále v držení puku, ten soupeři skoro nepujčují.

60:57
    Ve velké šanci před brankou zaváhal Okulov, který netrefil kotouč.

60:40
    CSKA zatím drží kotouč ve svém obranném pásmu, ovšem pod kontrolou.

60:01
    Domácí hokejisté vyhráli úvodní buly prodloužení.

60:01

Půjdeme do prodloužení! CSKA Moskva vstoupila do třetí třetiny mnohem lepším hokejem. Následně nástupní tempo trochu opadlo. Šest závěrečných minut ale předvedli domácí parádní show a dvěma brankami srovnali skóre.

60:00

59:13
    Před brankou Vorise se objevil jeden z domácích hráčů a pálil z otočky. Jeho rána bekhendem ale mířila mimo.

59:00
    Nyní dokonce jen nahodili kotouč do útočné třetiny a vrátili se do obrany.

58:30
    Moskevští zpomalili tempo. Vypadá to, že šetří síly na prodloužení.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

55:17
    A je srovnáno! Dnešní zápas tedy přináší neskutečné zvraty. NIKITA SOŠNIKOV obdržel kotouč do levého kruhu od Andronova a dokázal se prosadit velmi dobrou střelou proti Vorisovi. Asistence: Sergei Andronov a Pavel Karnauchov.
    55:17 Nikita SOŠNIKOV - 3:3

53:56
    Domácí se konečně dokázali prosadit. MAXIM MAMIN dostal přihrávku do levého kruhu, odkud krásným přizvednutím dostal kotouč pod víko. Asistence: Klas Dahlbeck a Konstantin Okulov.

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 24. Okulov (Kiselevič, Loktionov), 54. Mamin (Dahlbeck, Okulov), 56. Sošnikov (Andronov, P. Karnauchov), 62. Leipsic (Loktionov) – 22. Dzierkals (Scarlett, Sund), 25. Džerinš (Indrašis, Lipon), 35. Lipon (Džerinš)

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Samorukov, Kiselevič (A), Gilmour, Dahlbeck, M. Robinson (A), Blažijevskij, Čajka – P. Karnauchov, Andronov (C), Sošnikov – Okulov, Loktionov, Mamin – Tělegin, Světlakov, Leipsic – Korosteljov, Sorkin, Jurtajkin – Afanasjev.
    Dinamo Riga: Voris (Bruveris) – Sund, Scarlett, Maione, Mamčics, Ošenieks, Sotnieks, Skvorcovs – Lipon, Indrašis (C), Jelisejevs – Paršin, Gračov, Roberts Bukarts (A) – Dzierkals, Švanenbergs, Rihards Bukarts – Stoljarov (A), Berzinš, Zyrjanov – Džerinš.

Rozhodčí: Gofman, Sidorenko – Kanifadin, Šadrin