Burnley – Manchester City 0:2 (kon.) | Fulham – Leicester 0:2 (kon.) | Leeds – Everton 1:2 (kon.)
Aston Villa – West Ham 1:3 (kon.) | Liverpool – Brighton 0:1 (kon.)
Leeds United
1:2 (0:2)
Everton FC
Středa 03.02.2021, 20:30 • Elland Road, Leeds • Anglická Premier League • 22. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:33:46)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 7:6. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 12:12.

Je konec. Leeds United prohrál s Evertonem poměrem 1:2. K vidění byl velmi atraktivní první poločas, který zahájil prvním gólem už v 9. minutě Gylfi Sigurdsson. Po chvíli byla k vidění šance na obou stranách, která gólem ovšem neskončila. V 19. minutě mohl srovnat skvělou střelou z voleje Ezgjan Alioski, ale napálil pouze tyč. O pár minut později si Robin Olsen připsal skvělý zákrok. A nakonec se ve 41. minutě trefil Dominic Calvert-Lewin a poslal Everton do dvoubrankového vedení.
    Do druhé půle vstoupili domácí velmi aktivně a už ve 48. minutě snížil Raphinha. V 62. minutě byl Leeds velmi blízko srovnání, ale Robin Olsen předvedl neskutečné zákroky. V 72. minutě nastřelil Bamford břevno. Před koncem ještě mohl poslat hosty do dvoubrankového vedení Dominic Calvert-Lewin, ale neproměnil velkou příležitost.
    Everton zvítězil nad Leedsem 2:1.

90+6

90+5
    Tyler Roberts se mohl stát hrdinou, když dostal míč od Bamforda ve vápně, ale jeho pokus se mu vůbec nepovedl a skončil daleko vedle brány.

90+4
    Hostující celek se ale následně zákrokem na hranici faulu dostal k míči a vydal se dopředu, ovšem tam s míčem počkal a nakonec ho posunul až dozadu na brankáře Olsena.

90+3
    Následný centr z rohu letěl na přední tyč, ale tam si s ním poradil hostující obránce, ovšem Leeds bude mít k dispozici autové vhazování.

90+2
    Tyler Roberts skvělou přihrávkou našel na pravé straně vápna Luke Aylinga, ale jeho pokus zblokoval obránce Michael Keane a následuje rohový kop.

90+1
    Everton si sice chtěl vymodlit standardní situaci na polovině soupeře, ale rozhodčí Oliver nechal hru pokračovat.

90
    Žlutou kartu dostává Robin Olsen (Everton FC).

90
    Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

90
    Žlutou kartu dostává Ben Godfrey (Everton FC).

90
    Kalvin Phillips se opět postaral o centr ze standardní situace, ale obrana Evertonu si i tentokrát dokázala poradit. Posléze se Leeds sice dostal znovu k míči, ale centr Raphinhy letěl do zámezí.

90
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Gylfi Sigurdsson, přichází Tom Davies.

89
    Raphinha po levé straně utekl, ale Mason Holgate jej nakonec zastavil nedovoleným zákrokem a uviděl žlutou kartu.

88
    Hostující celek se snaží být co nejvíce na míči a drží jej na své polovině.

87
    Střídání v týmu Everton FC: ze hřiště odchází Alex Iwobi, přichází Joshua King.
    Střídání v týmu Leeds United: ze hřiště odchází Jack Harrison, přichází Hélder Costa.

Michal Raška

Branky: 48. Raphinha (Bamford) – 9. G. Sigurdsson (Digne), 41. Calvert-Lewin (Godfrey)

Karty:   16. Harrison (LDS), 79. Ayling (LDS) – 89. Holgate (EVE), 90. Godfrey (EVE), 90. Olsen (EVE)

Leeds United: Meslier – Ayling, Struijk, Cooper (C), Alioski (78. P. Hernández) – Phillips – Raphinha, Klich (69. T. Roberts), Dallas, Harrison (87. Costa) – Bamford.
    Náhradníci: Casilla – Cresswell, Costa, P. Hernández, L. Davis, Jenkins, Huggins, Shackleton, T. Roberts.

Everton FC: Olsen – Holgate, Y. Mina, Godfrey, Digne – A. Doucouré, G. Sigurdsson (C) (90. Davies) – Iwobi (87. J. King), A. Gomes, Richarlison (80. M. Keane) – Calvert-Lewin.
    Náhradníci: Virginia – Coleman, Bernard, Delph, Davies, M. Keane, Nkounkou, James Rodríguez, J. King.

Rozhodčí: Oliver – Burt, Bennett