Real Betis – Ath. Bilbao 1:1 (1:4 po pen.)
po penal. (1:4)
Real Betis
1:1 (0:0)
Athletic Bilbao
Čtvrtek 04.02.2021, 21:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španělský pohár • Čtvrtfinále

Posledním semifinalistou Copa del Rey se tedy stali fotbalisté Athleticu Bilbao. Ve hře o pohárovou trofej jsou spolu s Barcelonou, Sevillou a Levante. S tímto konstatováním se s vámi loučíme. Na viděnou. (23:57:10)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 23:25.

Zápas mezi Betisem a Bilbaem byl dlouho poměrně nezáživný, o to lepší vyústění ale nabídl. V 84. minutě poslal Real do vedení Juanmi, který svou ránu bez přípravy zakroutil přesně k pravé tyči a zdálo se, že posune domácí tým do semifinále. V poslední nastavené minutě ale dostal Bilbao zpátky do hry Raul García, jenž po Martínezově centru z levé strany hlavičkoval do pravé části branky. Opatrné prodloužení dospělo až do penalt, v nichž byl Athletic stoprocentní, zatímco na domácí straně Canales a Juanmi selhali. Z postupu do semifinále španělského Královského poháru se tak raduje Bilbao, které bylo jen pár vteřin od vyřazení. I takové příběhy píše fotbal.

BERCHICHE

4. série
    1:4
    Je rozhodnuto! Yuri Berchiche po přerušovaném rozběhu střílel k pravé tyči. Robles tentokrát směr střely vystihl, balon však letěl nad jeho ruce.
    JUANMI

3. série
    1:3
    Juanmi neproměňuje, Betis je na pokraji vyřazení! Domácí hráč zvolil střelu doprostřed branky, tam ale zůstal stát Simón.
    MORCILLO

3. série
    1:3
    Jon Morcillo zvolil dlouhý rozběh a uklidil míč nekompromisně do pravé šibenice. Robles se znovu hodil do opačné části branky.
    CANALES

2. série
    1:2
    Sergio Canales nedal! Nejlepší ligový střelec Betisu střílel po zemi víceméně doprostřed branky, kde včas zasáhl Simón.
    WILLIAMS

2. série
    1:2
    Iňaki Williams poslal míč neomylně do pravé horní části branky. Robles se vrhl do levé spodní strany.
    MÁNDÍ

1. série
    1:1
    Aissa Mándí narval dělovku k levé tyči. Simón směr střely vystihl, na míč ale nedosáhl.