Real Betis – Ath. Bilbao 1:1 (1:4 po pen.)
po penal. (1:4)
Real Betis
1:1 (0:0)
Athletic Bilbao
Čtvrtek 04.02.2021, 21:00 • Estadio Benito Villamarín (Sevilla) • Španělský pohár • Čtvrtfinále

Posledním semifinalistou Copa del Rey se tedy stali fotbalisté Athleticu Bilbao. Ve hře o pohárovou trofej jsou spolu s Barcelonou, Sevillou a Levante. S tímto konstatováním se s vámi loučíme. Na viděnou. (23:57:10)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 1:4. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 23:25.

Zápas mezi Betisem a Bilbaem byl dlouho poměrně nezáživný, o to lepší vyústění ale nabídl. V 84. minutě poslal Real do vedení Juanmi, který svou ránu bez přípravy zakroutil přesně k pravé tyči a zdálo se, že posune domácí tým do semifinále. V poslední nastavené minutě ale dostal Bilbao zpátky do hry Raul García, jenž po Martínezově centru z levé strany hlavičkoval do pravé části branky. Opatrné prodloužení dospělo až do penalt, v nichž byl Athletic stoprocentní, zatímco na domácí straně Canales a Juanmi selhali. Z postupu do semifinále španělského Královského poháru se tak raduje Bilbao, které bylo jen pár vteřin od vyřazení. I takové příběhy píše fotbal.

BERCHICHE

4. série
    1:4
    Je rozhodnuto! Yuri Berchiche po přerušovaném rozběhu střílel k pravé tyči. Robles tentokrát směr střely vystihl, balon však letěl nad jeho ruce.
    JUANMI

3. série
    1:3
    Juanmi neproměňuje, Betis je na pokraji vyřazení! Domácí hráč zvolil střelu doprostřed branky, tam ale zůstal stát Simón.
    MORCILLO

3. série
    1:3
    Jon Morcillo zvolil dlouhý rozběh a uklidil míč nekompromisně do pravé šibenice. Robles se znovu hodil do opačné části branky.
    CANALES

2. série
    1:2
    Sergio Canales nedal! Nejlepší ligový střelec Betisu střílel po zemi víceméně doprostřed branky, kde včas zasáhl Simón.
    WILLIAMS

2. série
    1:2
    Iňaki Williams poslal míč neomylně do pravé horní části branky. Robles se vrhl do levé spodní strany.
    MÁNDÍ

1. série
    1:1
    Aissa Mándí narval dělovku k levé tyči. Simón směr střely vystihl, na míč ale nedosáhl.
    Raul GARCÍA

1. série
    0:1
    Kopat začalo Bilbao. Raul García přizvedl míč nad nohy padajícího Roblese.

Střílení penalt začíná.

Ani více než 120 odehraných minut o posledním semifinalistovi letošního ročníku španělského Královského poháru nerozhodlo. Na řadu tak po krátké pauze přijdou pokutové kopy, které jsou vzhledem k vyrovnanému průběhu asi zaslouženým vyústěním zápasu.

120+2
    Druhé prodloužení skončilo.

120+1
    Již se asi nic nestane. Betis už sází na jistotu, míč poslal dozadu na svého brankáře.

120+1
    Tak přeci jen se bude nastavovat jedna minuta. Ta se již rozběhla.

120
    Po Ruizově faulu na Williamse může poslat balon dopředu Athletic Bilbao.

120
    Již běží poslední minuta řádného času druhého prodloužení. Důvodu něco nastavovat příliš není.

119
    Raul García šel u postranní čáry do souboje nohou napřed. Odskákal to Tello.

118
    Z levé strany odcentroval Tello. Joaquínovo křižné zakončení hlavou skončilo vedle levé tyče. Simón dráhu letu míče kontroloval.

117
    Do pokutového území se z levé strany vřítil Tello, Álvarez nakonec po běžeckém souboji dloubl míč na poslední chvíli na roh.

116
    Z větší distance se do balonu opřel Sidnei. Jeho rána letěla hodně vysoko nad Simónovu branku.

115
    Juanmi padl po souboji u levé tyče k zemi a reklamoval Capův faul. Penalta se ale kopat nebude. Tedy alespoň ne teď, za pár minut jich možná hned několik na řadu přijde.

114
    Emerson míchal na pravé straně s míčem a poté se jej pokusil odcentrovat do vápna. Balon byl sražen na rohový kop.

113
    Canales dloubl míč před malé vápno, kam si sbíhal Joaquín. Bráněn protihráčem se ale do zakončení z dobré pozice nedostal.

112
    Z hloubi pole přišel nepřesný centr Morcilla. Pas to byl opravdu hodně přetažený. Betis bude vhazovat.

111
    Za de Marcosem spěchají kluboví lékaři. Zdá se, že hostujícího záložníka trápí křeče. Není divu, hraje se už opravdu dlouho.

110
    Po Lópezově ztrátě, který reklamoval faul, hrají s balonem pro změnu domácí. Tello zkoušel procpat balon před branku střílenou přihrávkou z levé strany, ta ale byla zblokována.

109
    Zadáci Bilbaa kombinují na vlastní polovině. Betis se snaží napadat.

108
    Žádnou "divočinu" už asi očekávat nemůžeme. Oba týmy se s přibývajícím časem soustředí především na poctivou práci v obraně.

107
    Morcillo jemně trefil do nohy brazilského beka Emersona, který krátce po svém příchodu na hřiště skončil na zemi.

106
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Emerson.

106
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází William Carvalho, přichází Cristian Tello.

106
    Začalo druhé prodloužení.

105
    První prodloužení skončilo.

105
    Juanmi přihrával z levé strany šestnáctky pod sebe, kde číhal Joaquín. Jeho ránu ale zblokoval blízko stojící Álvarez.

104
    Hned dvakrát zkoušel v krátkém sledu střílet z velké dálky Raul García. První pokus byl zblokován, ten druhý se stočil pořádný kus nalevo od branky.

102
    Capa uvedl do hry autové vhazování, Bilbao ale míč ve své moci dlouho neudrželo. To stejné lze následně říci i o Betisu. Meruna zkrátka putuje ze strany na stranu jako horký brambor.

100
    Po hektickém závěru druhého poločasu tempo hry v prodloužení dost opadlo. Pokutové kopy jsou každou minutou reálnějším vyústěním vyrovnaného zápasu.

99
    Sidnei naskočil kolíky na nárt Unaie Lópeze. Znovu si koledoval o kartu, nepřišla ale ani teď.

98
    Mándí uhlídal tělem míč před dotírajícím protihráčem, balon se dokutálel za brankovou čáru. Rozehrávat bude od své "kasy" Robles.

97
    Těžkou přihrávku vzduchem si snažil zpracovat Williams. Balon mu utekl, navíc byla pískána i ruka.

95
    Mirandův centr vyslaný z levé strany odvrátil pro změnu Martínez. Betis je teď hodně aktivní a drží Athletic pod zámkem.

94
    Guardado zkoušel odcentrovat z levé strany do šestnáctky Bilbaa, tam ale číhal připravený Álvarez.
    92. Morcillův volej padal na střed branky, Robles zasáhl.

92
    Pohotovou ranou z voleje se zpoza vápna prezentoval Jon Morcillo. Jeho pokus musel uprostřed branky vyrážet Robles.

91
    Sidnei zasáhl kolenem do hlavy Williamse, který byl hodně nízko. Za tohle se klidně dala udělit žlutá karta. Domácí obránce nicméně zatím nehraje dobré utkání.

91
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Guido Rodríguez, přichází Joaquín.

91
    Začal první poločas prodloužení.

Dlouhou dobu nezáživné utkání vygradovalo skvělým koncem druhé půle. Betis přiblížil postupu do semifinále Juanmi, jehož rána z voleje zapadla hezky k pravé tyči. Real ale o vedení v samém závěru dějství přišel. Ve čtvrté minutě nastavení neuhlídal čerstvě příchozí Sidnei Raula Garcíu, který po Martínezově centru z levé strany hlavičkoval přesně k pravé tyči. Na Estadio Benito Villamarín se bude prodlužovat!

90+5
    Druhý poločas skončil.
    90+4. Raul GARCÍA - 1:1

90+4
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    RAUL GARCÍA si našel místečko mezi domácími stopery a zužitkoval Martínezův centr z levé strany v přesnou hlavičku k pravé tyči! Branka jde tak trochu na vrub nedůrazného Sidneiho, který je na hrací ploše sotva pár desítek vteřin. Zdá se, že se bude prodlužovat!

90+3
    Až nyní hra pokračuje. Dá se očekávat, že rozhodčí nastaví více než čtyři minuty.

90+2
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Sidnei.

90+2
    Po drobném kontaktu s protihráčem leží na trávníku Guido Rodriguez. Vypadá to na nějaké křeče, i když kdo ví? Přeci jen se blíží konec druhé půle.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Hosté se nepřesnou přihrávkou připravili o míč a také cenný čas. Rozehrávat bude na konci poslední minuty řádné hrací doby Real Betis. Čekáme na údaj o nastaveném čase.

89
    Bilbao je nastěhováno na útočné polovině, kde se snaží dostat do zakončení. Betis naopak pochopitelně zatažen a pozorně brání.

88
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Alejandro Berenguer, přichází Jon Morcillo.

88
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Andres Guardado.

88
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Mikel Vesga, přichází Unai López.

86
    Athletic nyní musí vrhnout všechny síly do útoku. Gól pro něj přišel jako blesk z čistého nebe a čas se rychle krátí.
    84. JUANMI - 1:0

84
    Real Betis právě vstřelil branku!
    Domácí tým jde do vedení! Fékir se z levé strany šestnáctky snažil prodrat přes přesilu protihráčů. Balon mu byl ukopnut Rodríguezem, avšak jen k penaltovému puntíku, kde se do něj opřel bez přípravy JUANMI. Na jeho pohotovou střelu z voleje si Simón u pravé tyče sáhl, v cestě do sítě jí ale nezabránil.

84
    A další žlutá karta. Tentokrát pro Raule Garcíu, který ve střední části hřiště fauloval Rodrígueze.

83
    Trestán je až posléze William Carvalho, odchovanec lisabonského Sportingu.

82
    Álvarez se toho nebojí. Další zákrok na hranici žluté karty, která by v jeho případě byla druhou. Rozhodčí ale vylučovat zjevně nechce.

81
    Vesga si při zpracování meruny vypomohl rukou. Hrát může Betis.

81
    Nově příchozí Capa naskočil na záda Mirandovi. Ten se lehce otřesený sbírá ze země.

80
    K ohrožení Simónovy brány ale nedošlo. Přesto jsou to v posledních minutách zase domácí, kdo tahá za delší konec pomyslného provazu.

79
    Na konci 79. minuty bude zahrávat Betis další rohový kop. Dnes celkově čtvrtý, Bilbao je na dvou.

78
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Lekue, přichází Ander Capa.

78
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Dani García, přichází Unai Vencedor.

77
    Iglesias přiťukl míč na střed šestnáctky rozběhnutému Juanmimu, Berchiche balon na poslední chvíli odkopl na další roh.

76
    Canales centroval z levé strany na přední tyč. Tam balon odvrátil mimo šestnáctku Williams.

75
    Real Betis je v posledních minutách trochu v útlumu, po tečované hlavičce Iglesiase ale bude moci zahrozit z rohového kopu.

74
    Střídání v týmu Real Betis: ze hřiště odchází Ruibal García, přichází Juanmi.

73
    Oscar de Marcos si u pravé tyče nabíhal na křižnou přízemní nahrávku, ke střele z nebezpečné pozice se ale nakonec nedostal. Na poslední chvíli míč zachytil jeden z obránců Betisu.

72
    Tak už došlo i na Lekueho. Hostující bek vidí žlutou kartu a celá defenzivní linie Bilbaa tak bude dohrávat pod hrozbou vyloučení.
    71. De Marcos hlavičkoval těsně nad branku.

71
    Hlava v dlaních, tohle měl být gól! Po centru z levé strany hlavičkoval Oscar de Marcos z hranice malého čtverce do Roblesova protipohybu – bohužel pro Athletic těsně nad břevno. Míč skončil na horní síti.

70
    Na půlící čáře byl Carvalhem faulován Vesga. Hrát bude Bilbao.

69
    Williamsův centr byl zblokován tak šikovně, že se míč otřel o jeho hruď a zamířil do zámezí. Vhazovat tak bude Betis.

68
    Ošetření musí podstoupit domácí Juan Miranda. Zřejmě kandidát na příští střídání.

67
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Iňaki Williams.

66
    Rychlá akce Betisu. Montoya dával z pravé strany míč pod sebe na Ruibala. Bilbao odkoplo míč na autové vhazování.

65
    Ofenzivní snahu Athleticu utnul hvizd sudího. V ofsajdu se zapomněl de Marcos.
    64. Berchiche nechal svou střelou vyniknout Roblese.

64
    Po hezké hostující souhře na jeden dotek se do zakončení z levé strany šestnáctky dostal Yuri Berchiche. Proti jeho ráně z úhlu ale zasáhl v pádu brankář Robles a míč na malém vápně vyrazil.

63
    Za koleno se drží Mándí. Uvidíme, zda bude moci pokračovat ve hře. Zatím to zkouší.

62
    Berchiche si rovnal na vrcholku pokutového území balon na střelu pravačkou, poté ale trefil nejblíže stojícího protihráče.

61
    Fékir si na levém okraji šestnáctky poradil s Lekuem, jeho centr na zadní tyč ale odvrátil Berchiche.

60
    Brankář Robles teď vybíhal vstříc dlouhému balonu až mimo svou šestnáctku. Alespoň nějaká práce.

59
    Po Fékirově centru zleva zakončoval zády k brance špičkou kopačky obloučkem přes hlavu Borja Iglesias. Těžký a hlavně nepřesný pokus.

58
    Miranda odcentroval z levé strany do šestnáctky. Lekue míč odvrátil zády na rohový kop.

57
    Balon se neustále pohybuje pouze ve střední části hřiště. Tedy v prostoru daleko od obou šestnáctek, ze kterého příliš branky nepadají...

56
    Fauly, fauly a zase fauly. K vidění není po změně stran skoro nic jiného. Oko nezaujatého diváka musí v těchto chvílích trpět.

55
    Autor Ruibal vlétl ve vzdušném souboji ostře do Martíneze a sudí Hernandéz musel znovu sáhnout do kapsičky pro žlutý kartónek! Po změně stran je to zatím slušný karetní mariáš.

54
    Následoval přímý kop z výhodné pozice, Sergio Canales s ním ale nenaložil ideálně. Jeho rána levačkou se stočila minimálně metr vedle pravého horního růžku Simónovy klece.

53
    Už třetí člen obrany Bilbaa, který bude dohrávat pod hrozbou vyloučení. Iňigo Martínez poslal skluzem k zemi čtyři metry před šestnáctkou Fékira a vidí žlutou kartu.

52
    A další nedovolený zákrok. Berenguer podrazil na půlící čáře Rodrígueze. Následovala gesta ve stylu já nic, já muzikant. Ta rozhodčí nesdílel.

50
    Álvarez přišlápl u postranní čáry zbytečně nárt Fékirovi. Fotbalisté Betisu se kolem rozhodčího slétli jako vosy, neboť hostující stoper již má žlutou kartu, vylučovat se ale nebude. A že by se rozhodně dalo...

49
    Fékir byl chvíli v péči lékařů, nyní už ale ve hře pokračuje.

48
    Dani García vrazil ramenem do Fékira, který s bolestivou grimasou skončil na trávníku. V součtu s následnými protesty vyfasoval hostující záložník žlutou kartu.

47
    Rovněž úvod druhého poločasu je zatím hodně opatrný. Viděli jsme jeden faul a nepřesný nákop Bilbaa, který skončil až u Roblese.

46
    Oba týmy nastoupily do druhého dějství beze změn v sestavách.

46

Druhý poločas začne přibližně v 22:01.

Je za námi úvodní poločas zápasu mezi Betisem a Bilbaem, který nám o posledním semifinalistovi nic nenapověděl. Dlouho se čekalo na první vážnější šanci, která nakonec přišla až ve 29. minutě, Canales ale z hranice malého vápna střílel do boční sítě. O čtyři minuty později doputovala k Mirandovi dobrá přihrávka Ruibala, tentokrát ale došlo na zakončení vedle levé tyče. Athletic zaměstnal Ruibala až v samém závěru, Garcíovu hlavičku po standardní situaci ale domácí brankář bez větších potíží chytil.

45

44
    Z levé strany odcentroval Berchiche a Raul García hlavičkoval z chumlu hráčů k pravé tyči. Jeho pokus ale postrádal větší razanci, a tak jej Robles bez větších problémů lapil.

43
    Berenguer byl na útočné polovině zezadu faulován. Athletic bude rozehrávat standardku.

42
    V krátkém sledu druhá žlutá karta pro Bilbao. V přerušené hře ji inkasoval Álvarez.

42
    Miranda si na levém okraji pokutového území nejprve obhodil de Marcose, ten ale bleskově vybojoval balon zpět.

40
    Berenguer se chtěl suverénně ujmout rozehrávky autového vhazování, rozhodčí ale k jeho překvapení přiřkl míč Betisu. Nutno říci, že dle opakovaných záběru sudí opravdu pochybil.

39
    Nabil Fékir si u postranní čáry vychutnal Vesgu s Berchichem, druhý jmenovaný hasil jeho pokus o únik s míčem přidržením ramene a vykoledoval si žlutou kartu.

38
    Po vzdušném pasu z pravé strany se zhruba na penaltovém puntíku dostal k nepřesné hlavičce Villalibre. I tentokrát diskutoval s rozhodčím, že měl následovat roh. Kopat se však bude od branky Betisu.

37
    Athletic se po delší době vydal na útočnou polovinu, Berchiche ale pod tlakem Ruibala nakonec přihrával zpět do obrany.

35
    Iglesias zahrál při snaze o zpracování padajícího balonu v pokutovém území rukou, což rozhodčím neuniklo. Rozehrávat bude Bilbao.

34
    Betis se hnal do další šance – tentokrát po levé straně. Fékir nakonec zvolil místo přihrávky nepřesnou střelu mimo tři tyče a musel se spoluhráčům za své řešení omlouvat.
    33. Miranda po dobré přihrávce nezasáhl míč čistě.

33
    Canales vysunul hezkou přihrávkou na pravé straně Ruibala, který našel kolmou přihrávkou před malým vápnem Mirandu. Ten ale netrefil míč z dobré pozice čistě, jeho pokus zamířil vedle levé tyče.

32
    V rukavičkách se dnes rozhodně nehraje. Tentokrát skončil na zemi Fékir, kterému na trávník pomohl Berenguer.

31
    Berenguer si na hranici šestnáctky přehodil balon na pravou nohu, po jeho zblokované ráně přišel kousek před malým vápnem útočný faul Villalibreho.

30
    Balon si k odkopu od branky staví Robles. Ten se dnes zatím musí mezi tyčemi nudit.
    29. Canales střílel z hranice malého vápna do boční sítě.

29
    Konečně první šance! Ruibal García přihrával z pravé strany do šestnáctky, kde se balon odrazil po nepovedeném zásahu od Álvarez ke Canalesovi. Ten však z hranice malého vápna pálil jen do boční sítě!

27
    Athletic Bilbao po vlažném úvodu převzal v posledních minutách otěže hry a je momentálně aktivnějším týmem. Ani on si ale zatím žádnou větší šanci nevypracoval.

26
    Villalibre centroval z pravé strany před branku. Slabou hlavičku de Marcose bez problémů lapil Robles.

25
    Berenguerův dalekonosný centr se snažil na zadní tyči zasáhnout hlavou Álvarez, to se mu ale nepodařilo. Hostující stoper skončil bez balonu v zámezí.

24
    Hra je teď hodně rozkouskovaná. Na pokyn asistenta na pomezí byl pískán faul na Raula Garcíu. Standardka pro Bilbao, na střelu to ale není.

23
    Útočný faul i na druhé straně. Také Aitor Ruibal měl o svém pochybení pochybnosti, Berenguer už tolik ne.

22
    Villalibre se v pokutovém území snažil získat padající balon, ve vzdušném souboji ale fauloval Montoyu. Byť s výrokem rozhodčího Hernandéze nesouhlasí, je pískán útočný faul.

21
    Hra pokračuje i s Garcíou. To je jistě pro Athletic dobrá zpráva.

20
    Momentálně se nehraje. Zdravotní problém má Dani García, jenž si zřejmě ublížil bez cizího zavinění sám.

19
    Ostrý centr poslal na přední tyč Berenguer, Mikel Vesga ale hlavičkoval vedle levé tyče. Hosté si ještě žádali rohový kop, na ten ale nedojde.

18
    Bilbao bude rozehrávat rohový kop z levé strany hrací plochy.

17
    O výše uvedeném vypovídá i aktuální statistika držení míče. Ta vyznívá lépe pro Bilbao, jež zatím mělo balon v moci 58 procent herní doby.

16
    Obránci Realu kombinují na vlastní polovině a čekají na vhodný moment k založení další útočné akce. Domácí jsou zkraje utkání aktivnějším týmem.

15
    Carvalho hledal centrem z levé strany na zadní tyči nabíhajícího Ruibala, tomu scházelo k zásahu balonu několik decimetrů.

14
    Real kombinuje s míčem na vlastní polovině a nikam se nežene.

13
    Po nákopu z půlící čáry se za obranou – a to doslova – octl Iglesias. Další akce Betisu, která ztroskotala na ofsajdu.

13
    Athletic rychle přišel o míč. Betis se hnal dopředu, poté ale hru obrátil dozadu a zvolil postupný útok. Obrana Bilbaa se mezitím stačila zformovat.

12
    Tentokrát vhazuje na útočné polovině Bilbao, konkrétně Berchiche.

10
    Ruibal García vybojoval proti dvojnásobné přesile autové vhazování poblíž rohového praporku.

9
    Berenguer poslal do vápna čechraný centr, po hlavičce Vesgy stál ale v ofsajdu Martínez. Je opět pískáno.

9
    Tentokrát si oba jmenovaní role prohodili. Iglesias fauloval na vlastní půlce Vesgu a Bilbao má k dispozici standardní situaci.

8
    Vesga se dral na útočné polovině za míčem až příliš vehementně. Zezadu přižduchl Iglesiase, který se ochotně poroučel k zemi.

7
    Berenguer si zpracoval míč na levém okraji šestnáctky a poté odcentroval na zadní tyč. Tam zasáhla obrana Betisu.

6
    Betis podnikl útok podél pravé postranní čáry, jeho snahu ale zastavil zdvižený praporek pomezního sudího. V ofsajdu byl Ruibal García.

5
    Po centru z pravé strany vyprodukoval Berchiche vysoký padáček, který si pohodlně stáhl do rukavic Robles.

4
    Mándí na poslední chvíli odvracel přihrávku zprava. O chvíli později docílilo Bilbao rohového kopu.

3
    Iglesias sklepl míč pro Ruibala Garcíu, který se hnal na branku. K balonu to měl ale o něco dříve gólman Simón.

2
    Oba týmy nastoupily do utkání v pruhovaných dresech. Betis v zeleno-bílých, Bilbao v červeno-bílých.

1
    Ve vysoké rychlosti se do šestnáctky vřítil z pravé strany Oscar de Marcos, po přistrčení Victora Ruize mu ale balon utekl do zámezí.

1

Real Betis: Robles – Montoya, Mándí, Ruiz, Miranda – Rodríguez, Carvalho – Ruibal García, Canales, Fékir – Iglesias
    Náhradníci: Rebollo – Akouokou, Sidnei, Guardado, Juanmi, Joaquín, Emerson, Rodri, Tello

Athletic Bilbao: Simón – Lekue, Álvarez, Martínez, Berchiche – de Marcos, D. García, Vesga, Berenguer – Raul García, Villalibre
    Náhradníci: Ezkieta – Capa, Ibai, López, Morcillo, Núñez, Sancet, Vencedor, Williams

Rozhodčí: A. Hernandéz (ESP).

Do semifinále letošního ročníku Královského poháru již postoupily týmy Sevilly, Levante a Barcelony.

V zápasech těchto soupeřů hraje vždy velkou roli domácí prostředí. V posledních pěti letech se radoval jen jednou tým, který hrál zrovna venku. Jednou se pak zrodila remíza a rovnou osmkrát triumf domácích. Hned v šesti případech mělo výhodu svého stadionu Bilbao. Naposledy relativně nedávno v listopadu, kdy vyhrálo v La Lize vysoko 4:0.

Bilbao má v tabulce La Ligy o šest bodů méně než Betis a patří mu v dvacetičlenném pořadí 11. pozice. Ve středu pole se Athletic drží i přesto, že z dvaceti odehraných utkání rovnou polovinu prohrál (nejvyšší počet porážek spolu s Osasunou a Alavésem). Bilbao ale na druhou stranu příliš neremizuje (pouze tři nerozhodné výsledky), takže má na své postavení v tabulce i poměrně dost výher (7). Poslední duel odehrálo Bilbao o víkendu na horké půdě Barcelony. Ta rozhodla o své výhře 2:1 až v závěrečné dvacetiminutovce. Šlo shodou náhod o souboj historicky nejúspěšnějších týmů Královského poháru. Barcelona vyhrála tuto soutěž v minulosti třicetkrát, Bilbao 23krát. Na druhou stranu je pravdou, že poslední trofej získalo Bilbao v roce 1984. Athletic vstoupil do letošního ročníku až ve třetím kole, v němž porazil 2:1 Ibizu. Následně v osmifinále stejným výsledkem přehrál Alcoyano.

Fotbalistům Betisu patří v tabulce nejvyšší španělské soutěže sedmá pozice. Real se v novém kalendářním roce odrazil ke skvělým výsledkům. V součtu ligy i poháru neprohrál už osm zápasů v řadě. Naposledy porazil Betis v pondělí nejtěsnějším rozdílem 1:0 Osasunu. Cestu pohárem započal klub ze Sevilly výhrou 2:0 na hřišti UCAMu Murcía. Další venkovní triumfy přidal Betis na stadionech Mutilvery (3:1) a Gijonu (2:0). V osmifinále pak přišel domácí obrat proti Realu Sociedad. Ten sice v Seville už od 13. minuty vedl, Betis si ale v 78. minutě vynutil prodloužení, v němž dalšími dvěma trefami rozhodl o svém vítězství 3:1 a postupu do dnešního čtvrtfinále.

Hezký den. Španělský pohár dnes pozná posledního postupujícího do semifinále. O postup mezi nejlepší čtyřku si to rozdají týmy Real Betis a Athletic Bilbao. Zápas dvou účastníků elitní La Ligy nemá výraznějšího favorita.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.