NY Rangers – Washington 4:2 (kon.) | Columbus – Dallas 4:3 (kon.) | Florida – Nashville 5:6 (po pr.)
Toronto – Vancouver 7:3 (kon.) | Montreal – Ottawa 2:3 (kon.) | St. Louis – Arizona 3:4 (kon.)
Winnipeg – Calgary 4:1 (kon.) | Chicago – Carolina 6:4 (kon.)
Florida Panthers
5:6 (2:2, 3:1, 0:2 - 0:1)
Nashville Predators
Pátek 05.02.2021, 01:08 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (04:05:45)

Tři hvězdy utkání
    Tři hvězdy zápasu zatím nebyli zveřejněny. Bude doplněno později.

Česká a slovenská stopa v utkání
    Radko Gudas (FLA) – 0+0, +2 účast, 3 střely na branku, TM 0, čas na ledě 17:56

Kdo se postavil do brankoviště?
    Sergej Bobrovskij (FLA) – 35 zákroků, 6 OG, úspěšnost 85,4%, odchytal 64:00
    Juuse Saros (NSH) – 19 zákroků, 5 OG, úspěšnost 79,2%, odchytal 39:14
    Pekka Rinne (NSH) – 12 zákroků, 0 OG, úspěšnost 100%, odchytal 22:52

Florida v závěru utkání zcela selhala. Duel měla rozehraný výtečně, ještě dvě a půl minuty před koncem vedla 5:3 a mířila za výhrou. Jenže Predators odvolali brankáře, vsítili 126 vteřin před koncem kontaktní gól a byli zpět ve hře. Trenér Floridy si následně trochu nerozvážně vzal challenge, která byla neúspěšná. Poslal tím svůj tým do čtyř a Nashville, jenž opět odvolal brankáře, nabídnutou přesilovku využil a vyrovnal (mimochodem už počtvrté v utkání).

Hosté si tak vynutili prodloužení, ve kterém přežili brejk Floridy, která šla do útoku ve třech proti jednomu, aby minutu před koncem rozhodl při vlastním úniku Filip Forsberg.

64:00 Filip FORSBERG - 5:6

64:00
    Nashville právě vstřelil branku!
    Obrat dokonán! FILIP FORSBERG se dostal za obranu Floridy a v souboji jeden na jednoho z Bobrovským se dokázal prosadit, vsítil rozhodující gól a rozhodl o výhře Predators! Asistence: Viktor Arvidsson.

63:50
    Postavení mimo hru Nashvillu přerušuje hru.

63:09
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě za Rinnem. Bude se vhazovat v obranné třetině Nashvillu.

63:01
    Barkov byl zblokován při střele z hranice kruhů.

62:24
    Začínají se střídat rychlé útoky z obou stran. Po Vatranově střele se ke zteči vydal Nashville, ale zakončení hostů šlo mimo tři tyče.

61:42
    Florida šla do útoku ve třech na jednoho! Ideální šance k rozhodnutí však skončila bídně, přenesení hry od Weegara na pravou stranu bylo nepřesné a puk ujel na zadní mantinel.

61:30
    Oba týmy se zatím nedostaly ani ke střele.

60:35
    Oba týmy se snaží především neudělat chybu. Zatím nedošlo k žádné nebezpečné situaci.

60:01

60:00

59:49
    Stralman se ještě vymotal od zadního mantinelu, Rinne si však celou akci pohlídal a svým betonem střelu vyrazil.
    59:03 Matt DUCHENE - 5:5

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 2. Huberdeau, 11. Huberdeau (Nutivaara, Hörnqvist), 21. Ekblad (Barkov, Huberdeau), 29. Barkov (Huberdeau, Yandle), 36. Huberdeau – 10. F. Forsberg (Ellis, Johansen), 16. Järnkrok (F. Forsberg), 27. Duchene (F. Forsberg, Ellis), 58. Josi (Ekholm, F. Forsberg), 60. Duchene, 64. F. Forsberg (Arvidsson)

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Weegar, Ekblad, Nutivaara, Strälman, Yandle, Gudas – Verhaeghe, Barkov, Duclair – Huberdeau, Wennberg, Hörnqvist – Vatrano, Luostarinen, Connolly – Heponiemi, Lammikko, Acciari.
    Nashville Predators: Saros (40. Rinne) – Josi, Ellis, Ekholm, Fabbro, Tinordi, Benning – Mikael Granlund, Duchene, F. Forsberg – Arvidsson, Johansen, Trenin – Cousins, Haula, Järnkrok – Tolvanen, Sissons, Grimaldi.

Rozhodčí: O'Rourke, Morton – Murray, Flemington