Aston Villa – Arsenal 1:0 (kon.) | Burnley – Brighton 1:1 (kon.) | Newcastle – Southampton 3:2 (kon.)
Fulham – West Ham 0:0 (kon.) | Manchester Utd. – Everton 3:3 (kon.)
Newcastle United
3:2 (3:1)
Southampton FC
Sobota 06.02.2021, 16:00 • St James' Park, Newcastle upon Tyne • Anglická Premier League • 23. kolo

Z mé strany je to už pro tohle utkání všechno, přeji hezký zbytek sobotního odpoledne. (18:10:33)

Mužem utkání se po zásluze stává záložník Newcastlu Miguel Almirón, který vstřelil dvě branky.

Fauly: 11:14
    James Ward-Prowse vstřelil v této sezoně už čtvrtý gól z přímého kopu. Rekordem je pět branek, které z přímých kopů nastřílel v jedné sezoně David Beckham v sezoně 2001/02 a také aurent Robert (2001/02).

Newcastle by měl být již téměř jistě zachráněn, protože po dnešku už má na sestupové příčky náskok devět bodů (ale dva zápasy navíc oproti 18. Fulhamu). Southampton naopak pokračuje ve velké krizi. Prohrál v lize už popáté v řadě a po víkendu se možná z aktuálního dvanáctého místa ještě víc propadne.

Neuvěřitelný zápas je u konce, domácí Newcastle nakonec vybojoval doma cenné tři body za výhru 3:2 nad Southamptonem. Zápas začal pro domácí výborně, už v 16. minutě se poprvé v novém dresu hned ve svém prvním zápase prosadil Joe Willock a o deset minut později zvýšil 2:0 tečovanou střelou Bednarkem Miguel Almirón. O čtyři minuty později sice snížil svým první gólem v dresu Southamptonu Takumi Minamino, ale v nastaveném čase první půle vrátil Newcastlu dvoubrankový náskok svým druhým gólem v utkání Miguel Almirón. Newcastle sice vedl, ale už v prvním poločase musel pro zranění Manguilla a Wilsona dvakrát střídat. Druhý poločas začal pro hosty skvěle, protože už ve 48. minutě snížil krásným gólem z přímého kopu kapitán James Ward-Prowse. O dvě minuty později byl pak po druhé žluté kartě vyloučen domácí Jeffrey Hendrick a v 77. minutě se pak zranil stoper Newcastlu Fabian Schär, takže hosté museli hrát jen s osmi hráči v poli. Southampton však dvacetiminuotvou přesilovku využít nedokázal, Newcastle se dokázal heroicky ubránit a získal důležité tři body v boji o záchranu.

90+7

90+6
    Dlouhý nákop na levé křídlo na Minamina byl velmi nepřesný a míč se tak opět vrací k Darlowovi.

90+5
    Za obligátní zdržování hry při rozehrávce dostává Karl Darlow žlutou kartu.

90+5
    Ings reklamoval po své střele rohový kop, ten se ale nepíská a rozehrávat bude moci Darlow.

90+5
    Až nyní se zase konečně hosté dostali k míči a mohou z vlastní poloviny zahájit jednu z posledních akci celého zápasu.

90+3
    Almiron si nyní velmi dobře pokryl míč a faulovat ho musel Redmond. To je výborná zpráva pro domácí, kteří logicky s rozehrávkou nespěchají.

90+2
    Do zakončení se nakonec po několika odrazech dostal Jannik Vestergaard, ale jeho rána mířila jen vysoko nad.

90+2
    Saints zahrávali další rohový kop, ale ani tentokrát z toho nebylo ani zakončení na branku.

90+1
    Nastavuje se šest minut, hosté mají stále dostatek času na vyrovnání!

90
    Centr z pravé strany odvrátil Jamal Lewis na rohový kop.

89
    Isaac Hayden nejprve zachránil na Newcastle, když zablokoval střelu Vestergaarda, následně se ale pískal faul na brankáře Darlowa.

89
    Jannik Vestergaard se ke střele vevnitř vápna nedostal a pak hned reklamoval ruku Kraftha. Zatím se ale hraje dál.

88
    Do vápna Newcastlu sice létají centry, ale zatím to domácí zvládají vždy uskákat.

Petr Sumbal

Branky: 16. Willock (Saint-Maximin), 26. Almirón (Saint-Maximin), 45+4. Almirón – 30. Minamino (Bertrand), 48. Ward-Prowse

Karty:   11. Hendrick (NEW), 45+3. Krafth (NEW), 90+5. Darlow (NEW) – 73. Bednarek (SOT)   50. Hendrick (NEW)

Držení míče: 26 % : 74 %.
    Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 1:5. Rohy: 0:7. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 11:14.
    Newcastle United: Darlow – Manquillo (24. Krafth), Hayden, Schär, Lewis – Hendrick, Shelvey (C) – Almirón, Willock, Saint-Maximin (67. P. Dummett) – C. Wilson (36. Joelinton).
    Náhradníci: Dúbravka – Anderson, Carroll, P. Dummett, Fraser, Gayle, Joelinton, Krafth, Ritchie.

Southampton FC: A. McCarthy – Vestergaard, Bednarek, J. Stephens (81. N'Lundulu), Bertrand – Redmond, Ward-Prowse (C), Romeu, Minamino – Adams, Ings.
    Náhradníci: Forster – Djenepo, Finnigan, Chauke, N'Lundulu, Ramsay, Salisu, Tella, Watts.

Rozhodčí: Pawson – Hussin, West