NY Rangers – NY Islanders 0:2 (kon.) | Ottawa – Edmonton 1:3 (kon.) | Toronto – Vancouver 3:1 (kon.)
Columbus – Carolina 3:2 (kon.) | Nashville – Tampa 1:4 (kon.) | St. Louis – Arizona 3:4 (1:2 po s.n.)
Ottawa Senators
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Edmonton Oilers
Úterý 09.02.2021, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To už je z tohoto utkání vše. Přeji ničím nerušený zbytek noci! (03:45:55)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:35 (10:8, 9:17, 9:10)
    Zblokované střely – 11:17
    Vyhraná vhazování – 26:28
    Trestné minuty – 18:14
    Hity – 17:23

Hokejisté Ottawy podlehli na domácím ledě Edmontonu 1:3. Domácí přitom od 26. minuty vedli po zásahu Jevgenije Dadonova, ovšem Oilers byli nebezpečnější a ve 36. minutě konečně dokázali zlomit kouzlo dobře chytajícího Murrayho. Mezírku v postoji domácího brankáře našel Leon Draisaitl. Ve třetí části se už trefovali jen edmontonští hokejisté. Ve 47. minutě předvedl hezkou akci zakončenou přesnou střelou Tyler Ennis a v samotném závěru rozhodl ranou do opuštěné klece soupeře Josh Archibald. Dobrým výkonem se na straně hostí prezentoval i gólman Mike Smith, jenž nastoupil po zranění poprvé v sezóně.

59:59
    Josh Archibald si málem připsal ještě jeden zásah. Z levé strany trefil bekhendem tyčku prázdné svatyně soupeře'

59:20
    Domácí to znovu zkoušejí bez brankáře!
    58:49 Josh ARCHIBALD - 1:3

58:49
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Je asi hotovo! Connor McDavid získal u levého mantinelu puk, vyvezl ho do středního pásma a tam nechal vyniknout spoluhráče JOSHE ARCHIBALDA, který trefil opuštěnou branku Senátorů – 1:3. Asistence: Connor McDavid.

58:13
    Colin White narazil po krosčeku od Russella do brankové konstrukce, kterou lehce vychýlil. Hostující zadák vyloučen nebude, vhazuje se ve středním pásmu.

57:39
    Domácí branka je prázdná! Ottawa v šesti hráčích do pole.

57:39
    Mike Smith zamířil k hostující lavičce, aby si nechal od kustoda v rychlosti upravit brusli...

56:53
    Matt Murray ještě drží domácí v zápase! McDavid nahrával v situaci 2 na 1 Jessemu Puljujärvimu, proti jehož zakončení se stačil domácí brankář bleskově přemístit a zasáhl vyrážečkou!

56:00
    Po ráně Dereka Stepana, která skončila v lapačce Smithe, se to u hostujícího brankoviště lehce pošťuchovalo. Za to se ale v téhle fázi utkání vylučovat nebude. Čas na poslední reklamní přestávku.

55:07
    Do konce třetí třetiny schází necelých pět minut. Edmonton drží těsné vedení.

54:41
    Oilers zatím nepolevují z aktivity. Snaží se důrazně forčekovat a nyní donutili soupeře k vyhození na icing.

53:40
    Erik Brännström na nic nečekal a střílel od levého mantinelu. Smith byl pozorný.

51:59
    Zdálo se, že se chvíli hrát nebude. Po ráně Darnella Nurseho se totiž objevila na plexiskle za brankou domácích prasklina. Rozhodčí ale usoudili, že další pokračování utkání je možné i v tomto stavu a technickou četu s žebříkem a náhradním kusem skla z ledu odvolali.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 26. Dadonov – 36. Draisaitl (Kahun), 47. Ennis (Lagesson, Draisaitl), 59. J. Archibald (McDavid)

Ottawa Senators: M. Murray (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Reilly, Gudbranson (A), Brännström – Dadonov, Norris, B. Tkachuk (A) – Batherson, White, N. Paul – Co. Brown, Tierney, Stützle – Watson, Stepan, Galchenyuk.
    Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Barrie, Nurse, A. Larsson (A), Lagesson, Bouchard, K. Russell – Puljujärvi, McDavid (C), Nugent-Hopkins (A) – Yamamoto, Draisaitl, Kahun – Kassian, Turris, Neal – J. Archibald, Ennis, Khaira.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Barton, Cormier