Burnley – Bournemouth 0:2 (kon.) | Manchester Utd. – West Ham 1:0 (po pr.)
Úterý 09.02.2021, 18:30 • Turf Moor • FA Cup • Osmifinále

To už je z mé strany vše. Děkuji, že jste tento přenos sledovali a někdy se těším zase na počtenou! (20:31:43)

Statistiky zápasu:
    Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 8:5. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 5:3. Fauly: 12:10.

Druholigový Bournemouth dokázal v 5. kole FA Cupu zvítězit na hřišti účastníka Premier League z Burnley! Hosté byli v prvním poločase lepší a ve 21. minutě je poslal do vedení Sam Surridge, který byl na konci pohledné a rychlé akce svého týmu. Po změně stran Clarets přidali, ale ze svého náporu, který přinesl několik nebezpečných střel ze střední vzdálenosti a velkou šanci Rodrigueze, vyrovnání nevytěžili. Hosté pak s přibývajícím časem tlak soupeře otupili a závěr si zkušeně pohlídali. V 88. minutě navíc kopali po faulu Longa na Surridge penaltu, kterou bezpečně proměnil Junior Stanislas.

90+4

90+4
    Hostující Jefferson Lerma si ještě vysloužil žlutou kartu. Dostal ji za zákrok na Ahsleyho Barnese.

90+3
    Asi poslední míč, který směřoval do hostující šestnáctky, lapil brankář Begović. Myslím, že víc už toho dnes Clarets asi nestihnou.

90+2
    Hosté kontrolují závěr zápasu. Po faulu Lowtona na Pearsona zůstanou u míče.

90+1
    Rozhodčí England nastaví ještě tři minuty!

90
    Žlutou kartu dostal domácí obránce Phil Bardsley.
    88. Junior STANISLAS - 0:2

88
    Bournemouth právě vstřelil branku!
    Je zřejmě rozhodnuto! JUNIOR STANISLAS z penaltového puntíku nezaváhal. Zvolil tvrdou střelu k tyči po levé ruce brankáře Peacocka-Farrella, který sice vystihl stranu, ale zasáhnout nemohl – 0:2.
    87. Penaltová situace.

87
    Penalta pro hosty! Billing šikovně zády prodloužil míč na Sama Surridge, kterého zezadu stáhl na trávník Kevin Long. Rozhodčí England neváhal ani na okamžik.

86
    Ahsley Barnes se dopustil útočného faulu. Míč uvede do hry hostující brankář Begović.

85
    Domácí Dwight McNeil neunesl těsnou obranu od Lewise Cooka a ohnal se po protihráči rukou. Vykoledoval si za to žlutou kartu.

84
    Ofsajd byl máván hostujícímu útočníkovi Surridgeovi.

84
    Když to jde, hosté sbírají čas. Obránci si párkrát vyměnili míč a Mepham pak hrál malou domů na brankáře Begoviće. Ten balón odehrál až na polovinu soupeře.