Florida – Detroit 2:1 (kon.) | Ottawa – Edmonton 2:3 (kon.) | Nashville – Tampa 1:6 (kon.)
Dallas – Chicago 1:2 (po pr.) | Vegas – Anaheim 5:4 (kon.) | Los Angeles – San Jose 3:4 (0:1 po s.n.)
Calgary – Winnipeg 3:2 (kon.)
Calgary Flames
3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Winnipeg Jets
Středa 10.02.2021, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary, AB • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

VÍTEJTE PŘI SLEDOVÁNÍ ON-LINE PŘENOSU!

Nejslavnější hokejová liga světa v noci na středu pokračuje celkem osmi utkáními. Zde proběhne on-line přenos ze souboje mezi dvěma týmy, které jsou v letošním zkráceném ročníku součástí 'Scotia' Severní divize. Příjemnou zábavu!

Calgary Flames vs. Winnipeg Jets
    → 10. 02. 2021, 04:00 SEČ • Scotiabank Saddledome, Calgary, AB

PŘÍBĚH DNEŠNÍHO UTKÁNÍ

Tryskáči na calgarském ledě zaútočí na třetí úspěch v řadě za sebou proti Plamenům. Domácí Flames si v rámci sobotního programu střihli duel s edmontonskými Olejáři, ve kterém svého velkého rivala zdolali poměrem 6:4.

Mark Scheifele – Winnipeg Jets – střední útočník
    → hokejista zapsal čtyři kanadské body v posledních třech zápasech (2+2)

VZÁJEMNÁ BILANCE DNEŠNÍCH SOUPEŘŮ

Tento duel bude už pátým vzájemným v letošním ročníku a kromě toho půjde o čtvrté utkání v posledních devíti dnech mezi dnešními soupeři. Obě mužstva však nastoupí k prvnímu měření sil v calgarském domácím stánku. Lépe si zatím počínal Winnipeg se třemi výhrami na svém kontě.

ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

David Rittich v Calgary neudržel slibně rozjetou pozici. Mužstvo z Alberty před zahájením současného ročníku přivedlo do modrého půlkruhu Jacoba Markströma, jenž se stal novou brankářskou jedničkou Plamenů.

David Rittich – Calgary Flames – brankář
    → bilance 0-2-0, průměr 3.56, úspěšnost 85.7%, SO 0

Dominik Simon – Calgary Flames – střední útočník
    → 0+0, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, ø čas na ledě 10:22

Staňte se fanoušky NHL.cz!

Calgary Flames: Markström (Rittich) – Giordano (C), R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Välimäki, N. Nestěrov – M. Tkachuk, E. Lindholm, Dubé – J. Gaudreau, Monahan (A), S. Bennett – Lucic, Backlund (A), Mangiapane – Nordström, Froese, Leivo.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Beaulieu, Morrissey (A), Forbort, Pionk, Stanley, DeMelo – Ehlers, Scheifele (A), Copp – Vesalainen, Stastny, Wheeler (C) – Connor, Dubois, Lewis – Perreault, Lowry, Appleton.

Rozhodčí: Schlenker, Pollock – Brisebois, Nansen.

Kdo se dnes postaví do brankoviště?
    (Pozn.: Statistické údaje jsou z probíhajícího ročníku.)

00:03
    Elias Lindholm uspěl na úvodní vhazování proti Andrewu Coppovi.

00:38
    Rasmus Andersson s kotoučem ve vlastním pásmu, obě mužstva poprvé střídají.

01:04
    Calgary se na chvíli usadilo v útočném pásmu, ovšem Connor Hellebuyck zůstal bez práce.

01:48
    Na opačné straně kluziště střílel Blake Wheeler pouze do spoluhráče Kristiana Vesalainena clonícího před bránou.

02:04
    Connor Hellebuyck schoval touš pod svou lapačku. Hra je poprvé přerušena.

02:54
    Touš byl sražen do ochranné sítě za Jacobem Markströmem. Následuje vhazování po levé ruce calgarského brankáře.

03:28
    Jacob Markström řešil svou vyrážečkou střelecký pokus Nikolaje Ehlerse z pravého kruhu.

03:58
    Velmi dobrá individuální akce Mikaela Backlunda, jenž se prokličkoval do útočného pásma a vyzkoušel pozornost Connora Hellebuycka.

04:53
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Derek Forbort – 2 min., sekání).

05:39
    Matthew Tkachuk zkusil své štěstí zakončením s hokejkou mezi nohama, avšak nepřišel si na gólmana Tryskáčů.

06:53
    Tým Winnipeg Jets hraje v plném počtu.

07:06
    Střely na bránu → CGY: 4 vs. WPG: 4

07:31
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Byron Froese – 2 min., podrážení).

07:31
    Po reklamní přestávce uvidíme první přesilovou hru také na straně Winnipegu.

07:58
    Christopher Tanev zablokoval pokus Marka Scheifeleho z levého kruhu pro vhazování. O chvíli později pálil od modré Josh Morrissey.

08:15
    Mark Giordano padl do prudkého střeleckého pokusu Kylea Connora z pravého kruhu. Kotouč skončil v ochranné síti.

09:31
    Tým Calgary Flames hraje v plném počtu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

10:18
    Nahození Masona Appletona od pravého mantinelu skončilo v náručí calgarského maskovaného muže, jenž však odmítl přerušení hry.

11:22
    Matthew Tkachuk útočil po levé straně, ovšem pro Connora Hellebuycka z toho nebylo žádné nebezpečí.

12:29
    Connor Hellebuyck přerušil hru po útočné akci Johnnyho Gaudreaua se Samem Bennettem. Reklamní přestávka...

12:29
    Sean Monahan a Adam Lowry v souboji na vhazování po levé ruce maskovaného muže Tryskáčů.

12:36
    Střely na bránu → CGY: 7 vs. WPG: 6

13:23
    Andrew Copp vybídl ke střele Neala Pionka. Jacob Markström vykopl pokus soupeře svým levým betonem.

14:02
    Útočnou snahu domácího mančaftu zastavili čároví sudí kvůli ofsajdu. Před námi je další reklamní přestávka.

14:05
    Pokračujeme. Vhazovalo se ve středním pásmu mezi hole Byrona Froese a Paula Stastnyho.

15:20
    Nepřesná rozehrávka Plamenů končí icingem.

15:48
    Mikael Backlund zkusil své štěstí z levé strany, ovšem minul tři tyče.

16:16
    Střely na bránu → CGY: 8 vs. WPG: 8

16:38
    Jacob Markström měl připravenou svou lapačku proti střeleckému pokusu Adama Lowryho z levého kruhu.

16:41
    Paul Stastny vyhrál vhazování v útočném pásmu na Joshe Morrisseyho, jenž okamžitě zaměstnal švédského brankáře ve službách calgarského týmu.

17:34
    Connor Hellebuyck neměl problém s nahozením Eliase Lindholma od modré čáry. Předtím se dostával do šance Sam Bennett.

18:53
    Noah Hanifin se svou střelou neuspěl. K dorážce se však dostal ještě Mikael Backlund.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

19:25
    Nikita Nestěrov už hrál touš ve středním pásmu. Flames bylo odpískáno postavení mimo hru.

19:58
    V posledních vteřinách ještě útočil Johnny Gaudreau... Úvodní dvacetiminutovka nám žádnou trefu nepřinese.

20:00

Statistické okénko

Střely na bránu: 11 – 10; Přesilová hra: 0/1 – 0/1; Trestné minuty: 2 – 2; Vyhraná vhazování: 73% – 27%

Nejpilnějším střelcem v první třetině dnešního utkání byl Josh Morrissey se třemi střelami na bránu.

20:01

20:10
    Druhou periodu odstartovalo postavení mimo hru v podání calgarského mančaftu.

20:54
    Neal Pionk vyčkává s kotoučem za vlastní bránou, neboť Winnipeg dostřídává své hráče.

21:18
    Connor Hellebuyck si ponechal touš ve svém držení. Následuje vhazování po levé ruce hostujícího gólmana.

21:47
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sean Monahan – 2 min., hákování).

22:23
    Jacob Markström se blýskl pravým betonem proti velké šanci Marka Scheifeleho, jenž pálil z levého kruhu pro vhazování do odkryté klece.
    22:23 Parádní zákrok Jacoba Markströma v oslabení.

23:33
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Winnipeg otevírá skóre dnešního utkání přesilovkovým gólem! NIKOLAJ EHLERS zamířil z levého kruhu pro vhazování krásně do pravého horního růžku. Jeho sedmá branka v letošní sezoně! Asistence: Neal Pionk, Andrew Copp.
    23:33 Nikolaj EHLERS - 0:1

23:55
    Hostům bylo odpískáno zakázané uvolnění. Hra se tak dostává před Connora Hellebuycka.

24:34
    Jacob Markström kontroloval svou hokejkou nahození jednoho ze soupeřů od pravého mantinelu.

25:06
    Střely na bránu → CGY: 11 vs. WPG: 13

25:31
    Calgary právě vstřelilo branku!
    ANDREW MANGIAPANE se před bránou dostal k odraženému kotouči a bekhendem skóroval. Jeho třetí branka v letošní sezoně! Gólovou situaci odstartoval velmi dobrý forčekink Milana Lucice. Asistence: Mikael Backlund, Milan Lucic.
    25:31 Andrew MANGIAPANE - 1:1

26:06
    Nathan Beaulieu zkusil své štěstí nahozením od modré čáry. Jacob Markström zasáhl svým pravým betonem.

27:13
    Před námi je první reklamní přestávka ve druhé periodě.

27:13
    Po reklamní přestávce se vhazuje ve středním pásmu mezi Seanem Monahanem a Paulem Stastnym.

28:26
    Tryskáči se usadili v útočném pásmu. Hodně aktivní byl především Logan Stanley.

28:55
    Přečíslení Winnipegu dva na jednoho řešil Nikolaj Ehlers střelou z pravé strany. Jacob Markström podržel své mužstvo.

29:40
    Jacob Markström zasáhl svou vyrážečkou proti střeleckému pokusu Dylana DeMela od modré čáry.

30:51
    Sean Monahan se svou střelou z levé strany neuspěl. Na řadu přichází reklamní přestávka.

30:51
    Mikael Backlund a Pierre-Luc Dubois se staví na vhazování po pravé ruce brankáře Winnipegu.

31:06
    Střely na bránu → CGY: 14 vs. WPG: 17

31:45
    Střelecký pokus Joshe Morrisseyho od modré čáry neprošel. Domácí obrana zablokovala nahození jmenovaného hráče.

32:19
    Flames podruhé v krátkém sledu odehráli kotouč na zakázané uvolnění.

32:45
    Milan Lucic se zleva tlačil před bránu a Connor Hellebuyck se musel mít na pozoru.

33:24
    Rasmus Andersson napřáhl ke střele od modré čáry a před bránou operoval ještě Matthew Tkachuk.

33:34
    Domácí Flames otáčí skóre ve svůj prospěch! Střelu Juuse Välimäkiho tečoval před bránou do pravého horního růžku BYRON FROESE. Jeho první branka v letošní sezoně a také v dresu Plamenů! Asistence: Juuso Välimäki, Josh Leivo.
    33:34 Byron FROESE - 2:1

34:50
    Jacob Markström zasáhl na výbornou proti nebezpečné střele Kylea Connora z mezikruží.

35:45
    Přečíslení Tryskáčů dva na jednoho zakončoval NIKOLAJ EHLERS. Jeho druhá branka v dnešním utkání a celkově osmá v letošní sezoně! Velmi dobrou práci předtím odvedl ve středním pásmu Andrew Copp. Asistence: Mark Scheifele, Andrew Copp.
    35:45 Nikolaj EHLERS - 2:2

37:55
    Mark Scheifele řídil útočnou akci Tryskáčů po pravé straně. Následoval pokus z hole Logana Stanleyho.

38:29
    91 sekund před koncem druhé části proběhne další z reklamních přestávek.

38:36
    Střely na bránu → CGY: 18 vs. WPG: 19

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

39:56
    Druhá perioda končí v obranném pásmu domácího mančaftu. Po čtyřiceti minutách platí nerozhodné skóre 2:2.

40:00

Nejvytěžovanějším hráčem dnešního utkání je zatím Josh Morrissey, jenž na ledové ploše strávil 17 minut a 32 vteřin.

40:01

40:14
    Nikolaj Ehlers u pravého mantinelu zachytil nepřesnou rozehrávku calgarského brankáře, avšak do zakončení se nedostal.

40:46
    Winnipeg má kotouč na svých hokejkách a postupně střídá své hráče.

41:06
    Mason Appleton střílel z pravé strany do připraveného Jacoba Markströma.

41:30
    Na opačné straně kluziště zkusil své štěstí střelou od modré Juuso Välimäki.

42:07
    Dylan DeMelo napřáhl ke střele od pravého mantinelu, jenže trefil pouze svého spoluhráče Adama Lowryho.

43:10
    Neal Pionk pomohl svému gólmanovi, když zastavil útočnou akci Matthewa Tkachuka.

43:37
    Rasmus Andersson a Mikael Backlund už však zaměstnali maskovaného muže Winnipegu.

45:56
    Útočná formace Eliase Lindholma dlouho kombinovala v útočném pásmu. Ke střele se dostal například obránce Juuso Välimäki.

47:01
    Ofsajd v podání domácího mančaftu. Následuje reklamní přestávka.

47:03
    Pokračujeme. Vhazování ve středním pásmu podstoupili Sean Monahan a Paul Stastny.

47:55
    Noah Hanifin se obtočil kolem brány soupeře, zakončení mu však nevyšlo podle představ.

48:46
    Andrew Copp zkusil své štěstí po levé straně, ovšem narazil na připravenou obranu domácího Calgary.

50:34
    Jacob Markström byl připraven proti střeleckému pokusu Dylana DeMela od modré čáry. Reklamní přestávka...

50:36

51:06
    Střely na bránu → CGY: 23 vs. WPG: 24

52:22
    Calgary se provinilo icingem. Následuje další vhazování před Jacobem Markströmem.

52:45
    Zakázané uvolnění se píská také na opačné straně. Předtím napřáhl Mark Giordano k prudké střele od modré čáry.

53:39
    Ve třetí periodě myslí obě mužstva především na defenzivu. Dočkáme se rozhodující akce v závěrečných sedmi minutách nebo dnes rozhodne až nastavený čas?

54:29
    Jacob Markström má kotouč ve svém držení. Před námi je poslední reklamní přestávka.

54:29
    Necelých pět minut před koncem závěrečné části se vhazuje po pravé ruce švédského brankáře ve službách Plamenů.

55:16
    Connor Hellebuyck měl připravenou svou rukavici proti střele Seana Monahana.

55:21
    Josh Morrissey dnes hraje své 300. utkání v NHL navíc v rodném městě.

57:25
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nathan Beaulieu – 2 min., vysoká hůl).

57:27
    Možná rozhodující okamžik dnešního utkání. Využije Calgary svou početní výhodu?

58:18
    Calgary v předposlední minutě skóruje v přesilové hře! ELIAS LINDHOLM svou střelou z pravého kruhu pro vhazování překonal brankáře Winnipegu. Jeho čtvrtá branka v letošní sezoně! Touš se ještě možná otřel o nohu bránícího hráče. Asistence: Rasmus Andersson, Matthew Tkachuk.
    58:18 Elias LINDHOLM - 3:2

58:42
    Hosté jsou v útočném pásmu. Connor Hellebuyck zamířil na střídačku.

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

59:48
    Oddechový čas pro tým Winnipeg Jets.

59:48
    Důležité vhazování po pravé ruce calgarského brankáře. Proti sobě se staví Elias Lindholm a Paul Stastny.

59:56
    Calgary poslalo kotouč do středního pásma a v dnešním utkání zvítězí!

Elias Lindholm v závěru rozhodl o výhře Plamenů

Elias Lindholm vsítil rozdílovou branku necelé dvě minuty před koncem třetího dějství v přesilové hře. Jacob Markström pomohl k výhře svého mančaftu 25 úspěšnými zákroky. Na straně poraženého celku vstřelil oba góly Nikolaj Ehlers.

Kdo se postavil do brankoviště?

Jacob Markström (CGY) – 25 zákroků, 2 OG, úspěšnost 92,6%, odchytal 60:00

Connor Hellebuyck (WPG) – 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 58:41

Česká & slovenská stopa

Do tohoto utkání nenastoupil žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání

1. Elias Lindholm (CGY), 2. Mikael Backlund (CGY), 3. Byron Froese (CGY)

Nejpilnějším střelcem dnešního utkání byl Nikolaj Ehlers s šesti střelami na bránu.

Nejvytěžovanějším hokejistou dnešního utkání byl Josh Morrissey, jenž na ledové ploše strávil 26 minut a 51 vteřin.

Pierre-Luc Dubois při svém debutu v barvách Winnipegu strávil na ledové ploše 13 minut a 10 vteřin a v tabulce pravdy má jeden záporný bod. (07:07:41)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 26. Mangiapane (Backlund, Lucic), 34. Froese (Välimäki, Leivo), 59. E. Lindholm (R. Andersson, M. Tkachuk) – 24. Ehlers (Pionk, Copp), 36. Ehlers (Scheifele, Copp)

Rozhodčí: Schlenker, Pollock – Brisebois, Nansen