DHC Plzeň – Šaľa 23:29 (kon.) | Olomouc – Písek 31:24 (kon.) | Prešov – Slavia 31:33 (kon.)
Michalovce – Zlín 28:23 (kon.) | Dunajská Streda – Most 20:24 (kon.)
DHK Zora Olomouc
31:24 (16:12)
Sokol Písek
Sobota 20.02.2021, 17:00MOL liga žen • 19. kolo

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (18:31:52)

Házenkářky Olomouce potvrdily roli velkých favoritek a na domácí palubovce porazily Písek 31:24. Vyšší kvalita na straně hráček Zory se ukázala už v prvním poločase, který skončil čtyřgólovým rozdílem ve prospěch Malínkových svěřenkyň. Ve druhém dějství ještě skóre navýšily o další tři branky. Hráčky hostujícího celku se ale rvaly statečně a za jejich bojovnost zaslouží uznání. Čtvrthodiny před koncem stáhly ztrátu na tři trefy, ale v koncovce jim chyběly potřebné síly.

Zora i přes vítězství zůstává na čtvrtém místě, ztráta na třetí Slavii činí dva body. Hráčky Písku se propadly za slovenskou Šaľu na osmou příčku.

DHK Zora Olomouc – Sokol Písek 31:24 (16:12)
    Nejvíce branek: Závišková 7, Fryčáková 5, Kubáčková 4/4 – Kubišová 5, Pokorná 4, Stellnerová 4. Rozhodčí: Králíček, Letev. Sedmimetrové hody: 5/4 – 2/0. Vyloučení: 2:1.

Konec zápasu. (31:24)

60
    Poslední útok patřil házenkářkám Písku. Po nahrávce z levého křídla střílela Tereza Pokorná, míč úspěšně zblokovala jedna z bránících hráček. (31:24)
    59
    Kristýna Kubišová se nezalekla dvojice protihráček, ze kterých si udělala kužely. Prokličkovala mezi nimi a pěknou akci završila brankou. (31:24)
    58
    Čtvrtou desítku vstřelených branek načala Denisa Krajčovičová. Sběhla si z levého křídla na střed, pravačkou pak vypálila pod břevno. (31:23)
    58
    Kosmeticky ještě upravuje skóre Alena Stellnerová. Z pravé spojky vypálila chytře přes obránkyni, Polášková skoro nic neviděla. (30:23)
    57
    Je jasné, že Zora si z dnešního utkání odnese vítězství. V posledních minutách utkání má jasně navrch, což potvrdila dalším gólem Magda Kašpárková. (30:22)
    56
    Tereza Kubáčková zůstává stoprocentní. Tentokráte naznačila a pálila až na druhé naznačení, míč umístila do levého dolního rohu. (29:22)

56
    Další vyloučení, znovu na hostující straně. Odpočinout si jde Anna Dolejšová a budeme sledovat třetí sedmičku v krátkém časovém sledu. (28:22)
    55
    Penalta, znovu pro Zoru. Té se chopila opět Tereza Kubáčková, která mířila pro změnu do pravé šibenice. I tato střela byla nechytatelná. (28:22)
    54
    Povedeným únikem levou lajnou se prezentovala Bára Velková. Ve finále si sběhla na středu, Poláškové míč poslala mezi nohama. (27:22)
    54
    Na sedmičku si zase troufla Bára Tereza Kubáčková. Nevymýšlela nic složitého a hned z prvního švihu hodila balón do levého horního rohu. (27:21)

53
    Tereza Pokorná způsobila svým faulem sedmimetrový hod, navíc si jde odpočinout na dvě minuty. Rozhodčí byl v tomto případě nekompromisní. (26:21)

53
    Oddechový čas pro Olomouc. (26:21)

53
    A další parádní zákrok domácí brankářky! Tentokráte zastavila únik středem hřiště, vyběhnutím zmenšila střelkyni úhel a zasáhla pro změnu pravou horní končetinou. (26:21)

52
    Gólmanka Polášková se blýskla fantastickým zákrokem proti prudké střele soupeřky. Levou rukou balón vyškrábla nad břevno. (26:21)