Plzeň – Vítkovice 3:1 (kon.) | Mountfield HK – Třinec 3:2 (kon.) | Motor ČB – Olomouc 1:2 (kon.)
Mladá Boleslav – Pardubice 5:2 (kon.) | K. Vary – Zlín 5:4 (po pr.) | Kometa Brno – Liberec 4:1 (kon.)
HC Kometa Brno
4:1 (3:0, 0:0, 1:1)
Bílí Tygři Liberec
Pátek 26.02.2021, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga • 48. kolo

Utkání mezi Kometou Brno a libereckými Bílými Tygry je u konce. Do třetí třetiny se vstupovalo za stavu 3:0 pro domácí. Po opatrném začátku třetí části utkání se k více střeleckým příležitostem dostali hosté. Svou snahu proměnili v 53. minutě na snižující branku, když pokus Petra Kolmanna od modré dorážel k odkryté levé tyči Mislav Rosandič. Domácí vynikali hlavně v individuálních šancích a nechyběla ani přečíslení. Z takových situací zakončovali Bondra nebo Mueller. Po potyčce v útočném pásmu Liberce si Kometa vyzkoušela ještě jednu přesilovou hru, v níž se čtyři minuty před koncem utkání prosadil Peter Mueller.
    Ode mě je to pro dnešek vše, z Brna vám přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:16:46)

59:56 Peter MUELLER - 4:1

59:56
    Kometa právě vstřelila branku!
    Petr Holík našel zpoza branky PETERA MUELLERA na vrcholu levého kruhu. Nejlepší brněnský střelec se ranou z první trefil nad levý beton hostujícího gólmana. Asistence: Petr Holík, Peter Schneider.

59:40
    Zámorského střela se zastavila o Kváčovy betony. Dorážel Schneider.

59:26
    Kometa kombinuje v útočném pásmu, Liberci se nedaří osvobodit. Pokusy o vyhození končí jen u brněnských hráčů na modré čáře.

58:31
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Ondřej Vitásek – 2 min., napadení + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Jakub Rychlovský.
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jaroslav Vlach – 10 min. osobní trest, hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Silvester Kusko – 2 min. + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Silvester Kusko – 10 min. osobní trest, hrubost).

58:31
    Po tvrdé srážce zůstal na ledě ležet Klepiš, načež se v útočném pásmu Liberce strhla potyčka. Hlavní roli v ní sehráli Kusko s Vlachem, kteří oba míří na trestnou lavici.

58:10
    Kváča míří na střídačku.

57:46
    Bulíř pouze nahazuje do útočného pásma. Tentokrát se v něm však Liberečtí neudrželi.

57:33
    Oddechový čas pro hosty.

57:12
    Další šance Muellera. Brněnský útočník se vydal do útočného pásma úplně sám a trefil horní tyč liberecké branky.

56:56
    Další individuální akce na straně Komety. Tentokrát to na sebe vzal Mueller, jehož pokus mezi betony si liberecký gólman pohlídal.

55:59
    Mezi modrými čarami vybojovali kotouč domácí a k zakončení z levého kruhu se dostal Bondra. Kváča neměl na jeho střelu dobrý výhled a zasáhl až na poslední chvíli.

55:33
    Knotova rána od modré se zastavila o skupinku hráčů v předbrankovém prostoru. Puk končí ve středním pásmu.

54:21
    Liberecké nahození do pásma získal za svou brankou Vejmelka. Kometa opět dostává puk daleko od vlastní brány a hosté budou muset začít znovu od začátku.

53:43
    Z mezikruží zkusil své štěstí Vlach. Jeho rána orazítkovala pouze tyč brněnské brány.

53:03
    Obraz hry se nemění. Na kotouči jsou Liberečtí, kteří se ale nemohou dostat k zakončení.
    52:01 Mislav ROSANDIĆ - 3:1

52:01
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberečtí necelých osm minut před koncem třetí třetiny snižují náskok soupeře. Střelu Petra Kolmanna od modré čáry doklepl do odkryté branky od levé tyče MISLAV ROSANDIČ. Asistence: Petr Kolmann, Michal Bulíř.

51:14
    Klepiš přenechal puk v útočném pásmu Němcovi. Jeho střelu zbrzdil Bulíř.

50:42
    Šírovu střelu z rychlého protiútoku zablokoval Gulaši. Bílí Tygři jsou stále u kotouče a rozehrávají z vlastního pásma.

49:42
    Birnerovi zabránil ve střele Zaťovič. Liberec se však i nadále drží v útočném pásmu a kombinuje.

49:22
    Hned dvě nebezpečně střely vyslal na Vejmelku z mezikruží Lenc. U první vyrazil brněnský gólman kotouč zpět do hry, u druhé zůstal puk ležet vedle jeho levého betonu, čehož si všiml pozorný Birner. Hostující útočník jednou dorážel, poté Vejmelka přikryl kotouč lapačkou.

49:00
    Další souboj za brněnskou brankou, tentokrát se šťastnějším konce pro domácí, kteří opět vyhazují.

48:16
    Knotovo nahození do pásma jako první dobruslil Kučeřík. Na druhou stranu kluziště posílá puk Kusko.

47:13
    V souboji o puk za brněnskou branou si lépe vedli hosté. Lenc získal kotouč pro sebe a vypálil z první možné příležitosti. Rána z ostrého úhlu mířila mimo.

46:22
    Lencovu střelu přes obránce z mezikruží vytěsnil Vejmelka betony.

45:50
    Zmatek před brněnským brankovištěm nejlépe vyřešil Zaťovič, jenž vyhodil kotouč do střední třetiny.

45:01
    Svozil prokličkoval hostující obranou, až těsně před brankovištěm jej zastavil Knot.

44:15
    Hanouskova rána od modré se zastavila o Kučeříkovy brusle.

42:50
    Jelínek se dostával ke střele z mezikruží, ještě předtím mu však kotouč vypíchnul Schneider, který tak dostal hru u pásma Komety. Jelínek se nenechal odbýt a i podruhé se propracoval ke střele. Z vrcholu levého kruhu nezamířil přesně.

41:47
    Ani jeden celek se zatím ve třetí částí utkání nedostal ke střele. Oba týmy pouze nahazují do pásma.

40:37
    Třetí třetina začala v pozvolném tempu. Valského nahození ztečoval Kolmann do rohu kluziště.

40:01

V druhé třetině se skóre neměnilo. Aktivněji však druhou dvacetiminutovku začali domácí, a to i díky přesilové hře, kterou si po vyloučení Pavlíka přenesli z první části zápasu. Další početní výhodu si Kometa vyzkoušela při vyloučení Hanouska. I toto oslabení Liberec přečkal bez úhony a stal se lepším celkem, domácí držel gólman Vejmelka. Následně se hra vyrovnala a gólové šance se objevily na obou stranách.
    Třetí třetina začne cca v 19:36.

40:00

38:38
    První liberecký gól mohl v dnešním duelu zapsat Birner, který střílel z vrcholu pravého kruhu. Kotouč proletěl těsně okolo pravé tyče.

37:56
    Přečíslení Pláška s Klepišem končí úspěšným zákrokem lapačkou hostujícího brankáře Kváči po Klepišově střele z první.

37:16
    Hosté se usadili v útočném pásmu a kombinují. Kolmannovi přeskočil puk hokejku v nejmíň příhodné situaci, kdy mohl po Rosandičově přihrávce mířit za přemísťujícího se gólmana.

36:03
    Kváča na druhé straně pomáhá s rozehrávkou. Kotouč předal Dernerovi, jenž dlouhou nahrávkou vybídl k zakončení Šíra. Liberecký útočník na nic nečekal a zamířil do levého horního rohu. Vejmelka kotouč vyráží ramenem.

34:45
    Vejmelka zaváhal za vlastní brankou, čehož mohli Bílí Tygři využít ke gólu do zcela prázdné branky. Gríger nahrál od zadního mantinelu připravenému Birnerovi, do jeho střely se však položil domácí obránce.

34:11
    Zadovka Němce nenašla svého adresáta, a tak se dopředu mohou vydat hosté. Ty zastavuje postavení mimo hru.

33:30
    Hra je plná nepřesností. Puk je za brankou domácí celku, tomu se však nedaří projít přes střední pásmo. Liberec se naopak nemůže dostat k zakončení.

32:41
    Kusko zblokoval střelu od modré čáry a domácí se mohli vydat dopředu. V útoku však Kometa dlouho nezůstala a hra opět směřuje před Vejmelkovu bránu.

32:17
    Z přečíslení tři na dva zakončoval na levém křídle Rychlovský. Jeho pokus zablokoval bránící Zámorský.

31:12
    Bílí Tygři pouze nahodili do pásma a vydali se střídat, čehož využila Kometa k rychlému přečíslení. Zakončení z blízka si hostující gólman pohlídal.

30:11
    Na druhou stranu se po boku dvou libereckých hráčů vydal Mueller. Jeho zakončení z pravého kruhu má Kváča pod kontrolou.

29:59
    Birnerovu střelu od modré tečoval Lenc mimo. Hanousek následným pokusem z druhé vlny trefil spojnici pravé tyče a břevna.

29:30
    Také Hanouskova střela z první po Dernerově přihrávce pouze proletěla okolo levé tyče Vejmelkovy brány.

29:02
    Kolmannova lehká střela od modré končí mimo branku.

28:24
    Rychlovskému se nepodařilo prokličkovat brněnskou obranou, a tak jen nahazuje do útočného pásma.

28:04
    Hanousek už je zpět ve hře a do ofenzivní akce se dostali i Liberečtí. Ti se usadili v pásmu a začali kombinovat stejně, jako Kometa před chvílí v přesilové hře. Akce skončila střelou Birnera z vrcholu pravého kruhu, kterou Vejmelka vytěsnil vyrážečkou do ochranné sítě.

27:15

26:26
    Domácí se usadili v útočné třetině. Mueller byl na levém křídle těsně bráněn, a tak vybídl ke střele volného Svozila na druhé straně. Střela mladého beka mířila k bližší tyči, kde na brankové čáře zasáhl Kváča.

25:52
    Liberci se již podruhé v řadě podařilo osvobodit.

25:21
    Knot vybojoval kotouč po vhazování a snaží se dostat puk z pásma. Jeho vyhození zachytil na modré čáře Zámorský.

25:15
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Tomáš Hanousek – 2 min., podrážení).

24:53
    Tvrdá střela Gulašiho nebyla přesná. Puk končí na zadním mantinelu.

24:36
    Domácí vyhráli vhazování ve svém pásmu a Gulaši s Bartejsem rozehrávají.

24:03
    Čtvrtá formace hostujícího celku nyní rozpoutala zmatek před brněnskou brankou. Nejprve zakončoval od pravé tyče Dlouhý, vyražená střela se dostala k Průžkovi, který bez přípravy zakončil z předbrankového prostoru. Vejmelka proti oběma pokusům zasáhl betonem.

23:00
    Hosté se usadili v útočném pásmu. Rychlovského rána končí na boční síti brněnské branky.

22:19
    Liberecká ofenziva neprošla na útočné modré čáře přes Rákose. Kotouč je ve středním pásmu.

21:17

21:03
    Střela Zaťoviče se zastavila o Kváčův levý beton, Holíkův pokus byl odkloněn mimo prostor třech tyčí.

20:18
    Kometa na začátku druhé třetiny dohrává přesilovou hru. Domácí kombinace v útočném pásmu ztroskotala na přihrávce zpoza branky, kterou ztečoval bránící Vlach. Kometa musí pro puk až k vlastní brance.

20:01

Domácí do utkání vstoupili rychlým gólem z hole Filipa Krále, první polovina úvodní části zápasu však patřila spíše Libereckým. Hosté se po nevyužité přesilovce usadili v útočném pásmu, odkud se hra příliš často nestěhovala. Kometa navýšila své vedení z ojedinělé akce Karla Pláška, načež se herní obraz vyrovnal a ke střelám už se dostávali i domácí. Ti přidali ještě třetí branku, když pokus Peter Schneidera z přečíslení dva na jednoho vytěsnil Kváča pouze před sebe, kde si kotouč našel Silvester Kusko. Domácí tak vedou po první třetině o tři branky a do druhé dvacetiminutovky si navíc přenášejí přesilovou hru.
    Druhá třetina začne cca v 18:48.

20:00

19:58
    Hosté opět vyhazují a první třetině už se nic nestane.

19:37
    Od modré čáry pálil Zámorský. Jeho střelu vyrazil Kváča pravým betonem a Liberec se osvobozuje.

19:17
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Radovan Pavlík – 2 min., hákování).
    18:07 Silvester KUSKO - 3:0

18:07
    V přečíslení dva na jednoho se ocitli Dávid Bondra s Peterem Schneiderem. Druhý jmenovaný po přihrávce zakončil bez přípravy. S tímto pokusem si hostující gólman poradil, vyražený puk však dobruslil SILVESTER KUSKO a poslal jej nad ležícího gólmana. Asistence: Peter Schneider, Dávid Bondra.

17:53
    Puk mají na svých hokejkách Liberečtí, ale nemohou se dostat před Vejmelkovu branku.

16:52
    Na ledové ploše opět ležel volný kotouč, kterého si tentokrát jako první všiml domácí kapitán Zaťovič a z první vypálil směrem na libereckou branku. Kváča drží puk bezi rukou a levým betonem.

16:35
    Liberečtí obrali soupeře o kotouč mezi modrými čarami a okamžitě přesměrovali hru na druhou stranu. Střelu pohotového Birnera z pravého kruhu má Vejmelka pod kontrolou a hra je přerušena.

15:21
    Puk se na chvíli ocitl nehlídaný ve středovém kruhu, čehož ke svému zakončení využil Kusko. Jeho střelu z vrcholu pravého kruhu ještě ztečoval bránící Rosandič a Kváča si připisuje první úspěšný zákrok v dnešním utkání.
    13:38 Karel Plášek ml. - 2:0

13:38
    Po zblokované střele hostujícího obránce se k puku dostal KAREL PLÁŠEK, který se rychlými tempy přemístil do útočné třetiny, kde se z levého kruhu trefil do prostoru nad lapačkou. Asistence: Bez asistence.

12:47
    Bílí Tygři vyhráli vhazování a jako první si pro sebe získal puk Birner. Člen první útočné formace Liberce si všiml volného Kolmanna, který si ještě vylepšil střeleckou pozici přiblížením se k brance. Vzdálenější horní roh však přestřelil.

11:54
    Mueller s Holíkem se vydali do útoku proti dvěma libereckým bekům. Prvně jmenovaný zrychlil a chtěl po pravém křídle obejít Vitáska. To se mu nepodařilo a ofenzivní tažení Komety končí bez střeleckého pokusu.

10:51
    Gulašiho nabídku na teč nikdo nevyužil a v rohu kluziště si kotouč převzali hosté. Ti se také bez větších problémů nastěhovali do útočného pásma.

10:02
    Libereckou rozehrávku zachytil Kučeřík, ale i přesto se Bílí Tygři dostali k zakončení v útočné třetině. Od modré čáry pálil Rosandič, jeho střela byla zblokována.

09:17
    Brněnští mají po delší době puk opět pod kontrolou. Gulaši rozehrává zpoza vlastní branky.

08:34
    Z nepřehledné situace před brněnskou brankou zakončil Vlach. Puk z chumlu hráčů vypadl a nepokrytý končí u mantinelu.

07:57
    Vlachovu střelu ihned po vhazování vytěsnil Vejmelka levým betonem.

07:27
    Dernerovo nahození do útočné třetiny zachytil za svou bránou domácí brankář. Jeho spoluhráči však prohráli následný souboj u mantinelu a hra je přerušena po tečované střele Jelínka, která skončila v ochranné síti.

06:35
    První formace hostujícího celku rozehrává z vlastního pásma. Vitásek s Grígerem ještě počkali na najíždějícího Birnera, ale ani jemu se nepodařilo projít přes brněnskou obranu až k Vejmelkově brance.

05:16

05:09
    Další Vlachova střela. I tentokrát si brněnský gólman s prudkou střelou z pravého kruhu poradil.

04:54
    Ztečovanou střelu Vlacha Vejmelka na poslední chvíli vytěsnil levým betonem. Domácí opět vyhazují.

04:03
    Žádná z libereckých střel nebyla v dosavadním průběhu přesilovky natolik nebezpečná, aby Vejmelkovu branku výrazněji ohrozila. Kometa se osvobozuje.

03:16
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Petr Zámorský – 2 min., hákování).

02:57
    Hosté hrají v signalizované výhodě. Nebezpečná byla hlavně teč Birnera v předbrankovém prostoru po střele Lence.

02:09
    Průžek po pravém křídle neprošel přes Krále a u kotouče je za vlastní brankou Kometa.

01:03
    Na druhé straně musel zasahovat Vejmelka, kdy první střelu Vlacha vytěsnil pouze před sebe. Mezi kruhy si liberecký útočník puk znovu našel, po jeho dalším střeleckém pokusu je hra přerušena.
    00:13 Filip KRÁL - 1:0

00:13
    Domácí se prosazují po třinácti sekundách hry. FILIP KRÁL obešel hostujícího obránce a z levého kruhu otevřel skóre dnešního utkání. Asistence: Martin Zaťovič, Peter Mueller.

00:01

HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Plášek ml., V. Němec, Klepiš (A) – Valský, Rákos, Vincour – Bondra, Kusko, Schneider.

Bílí Tygři Liberec: Kváča (J. Pavelka) – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner (A), Gríger, Lenc – Rychlovský, Bulíř, D. Špaček – J. Vlach, P. Jelínek (C), R. Pavlík – A. Dlouhý, Šír, Průžek.

Rozhodčí: Obadal, Šír – Lhotský, Svoboda.

Z posledních třech utkání bral Liberec čtyři body. V neděli se Severočeši v domácím prostředí nedokázali prosadit proti Třinci, náladu si spravili v zápase s Českými Budějovicemi (4:2). Hned další den se pak vydali do Plzně.

Na západě Čech to byli nejprve Bílí Tygři, kdo musel dotahovat. Ještě v první třetina vyrovnal na 1:1 Dávid Gríger, ve druhé části utkání dostal hostující tým do vedení Michal Bulíř, jenže ještě v téže minutě dokázala Plzeň srovnat. Třetí gól Liberce připsal Radovan Pavlík. Utkání nakonec dospělo za stavu 3:3 až k samostatným nájezdům, v kterých byla úspěšnější domácí Plzeň.

Nejproduktivnějším hráčem Liberce je Michal Birner (13+28), mezi střelce se pak řadí Radan Lenc (18+19), Jaroslav Vlach (16+17) nebo Dávid Gríger (16+10).

Sestava v minulém kole: Kváča – Vitásek, Knot, Rosandić, Kolmann, Derner, T. Hanousek – Birner, Gríger, Lenc – Rychlovský, Bulíř, A. Musil – J. Vlach, P. Jelínek, R. Pavlík – D. Špaček, Šír, Průžek.
    Umístění v tabulce: 4. místo (47 utkání, 85 bodů)

Kometa má na svém kontě aktuálně tři vítězná utkání v řadě. V derby porazila na svém ledě Zlín vysoko 9:3, následoval na góly podstatně chudší duel v Plzni, kde Brněnským stačila k vítězství jediná branka z 35. minuty. Svá vítězství potvrdila Kometa i v úterý, kdy přivítala Karlovy Vary.

Domácí se dostali zásluhou Martina Zaťoviče do vedení. Za vyrovnaného stavu 1:1 pak vrátil Peter Mueller brněnskému týmu vedení zpět a do prázdné branky se v poslední minutě trefil Dávid Bondra.

Nejlepším střelcem týmu je už zmiňovaný Peter Mueller (27+30), jenž je zároveň druhým nejlepším střelcem v extralize. Druhé místo v rámci celé soutěže patří i Petru Holíkovi (11+35), který vyniká v počtu nahrávek.

Sestava v minulém kole: Klimeš – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Trška, Bartejs – Zaťovič, P. Holík, Mueller – Plášek, V. Němec, Klepiš– Valský, Střondala, Vincour – Bondra, Kusko, Schneider.
    Umístění v tabulce: 8. místo (47 utkání, 66 bodů)

Zdravím všechny hokejové fanoušky u online přenosu z 48. kola Tipsport extraligy mezi týmy HC Kometa Brno a Bílí Tygři Liberec.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 1. F. Král (Zaťovič, Mueller), 14. Plášek ml., 19. Kusko (Schneider, Bondra), 60. Mueller (P. Holík, Schneider) – 53. Rosandić (Kolmann, Bulíř)

Rozhodčí: Obadal, Šír – Lhotský, Svoboda