Madeta Motor ČB – Sparta 2:7 (kon.) | Plzeň – Zlín 7:0 (kon.) | Mladá Boleslav – Mountfield HK 4:2 (kon.)
K. Vary – Liberec 3:2 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Olomouc 2:3 (po pr.)
po prodl.
HC Kometa Brno
2:3 (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)
HC Olomouc
Úterý 02.03.2021, 18:00 • DRFG arena • Tipsport extraliga (ČR) • 50. kolo
Předzápasové kurzy
Partner:
   
  Vítězná série brněnské Komety, která čítala pět zápasů v řadě skončila. Olomouc dnes v Brně dokráčela k cennému vítězství díky trpělivému výkonu a také spolehlivému brankář Konrádovi, v utkání využila dvě přesilové hry, čímž v této disciplíně dnes zaznamenala stoprocentní úspěšnost. Pro dnešek je to z Brna vše, děkuji za sledovanost přenosu a přeji vám z jižní Moravy hezký zbytek večera. (20:21:22)
   
  Konec zápasu.
  63:15 Jan KÁŇA - 2:3
   
  63:15
  Olomouc právě vstřelila branku!
  Olomouc podruhé v utkání využívá přesilovou hru a získává v Brně bonusový bod navíc! Navrátil našel křižnou přihrávkou na pravém kruhu JANA KÁŇU a ten přesnou střelou k tyči rozhodl dnešní moravské derby ve prospěch hostů z Hané. Asistence: Jakub Navrátil.
   
  62:50
  Vejmelka nyní pohotovým zákrokem zneškodnil pokus Ondruška.
   
  62:12
  Král vyvezl puk z obranného pásma a ještě ušetřil cenné vteřinky, když si narazil s Bartejsem a ten ještě jednou vyhazuje až ke Konrádovi.
   
  61:33
  Oddechový čas pro hosty.
   
  61:33
  Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Jakub Klepiš – 2 min., podrážení).
   
  61:25
  Klepiš poslal puk Zámorskému, jenž mohl ještě vylepšit pozici Zaťovičovi, volil individuální zakončení, které skončilo nad brankou Olomouce.
   
  60:59
  Holík na modré čáře připravil Ondruška o kotouč a vydal se zcela osamocen vstříc Konrádovi, stíhán hostujícími beky stačil zakončit, ale na olomouckého brankáře si nepřišel!
   
  60:07
  U puku je olomoucký Ondrušek, hosté se pokusí o první útočnou akci.
   
  60:01
  Začalo prodloužení.
   
  Základní hrací doba nestačila k určení vítěze dnešního moravského derby. Kometě se podařilo ve třetí třetině vyrovnat zásluhou kapitána Martina Zaťoviče, kýženého obratu se však i přes slibné příležitosti domácí nedočkali, alespoň tedy zatím. Následovat bude pětiminutové prodloužení ve třech hráčích na obou stranách.
   
  60:00
  Třetí třetina skončila.
   
  59:50
  První útočná formace Komety krouží v olomouckém pásmu.
   
  58:56
  Hollandův pokus od modré čáry končí v moci Konráda, vhazování se opakuje.
   
  58:52
  Zakázané uvolnění Olomouce stěhuje hru před Konráda.
   
  58:30
  Olomoučtí jsou na kotouči a snaží se usadit v brněnském obranném pásmu.
   
  58:00
  Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

  Jan Tajzler

  Branky a nahrávky: 13. Schneider (Mueller, Zámorský), 49. Zaťovič (Mueller, P. Holík) – 28. J. Knotek (J. Káňa, Navrátil), 40. Olesz, 64. J. Káňa (Navrátil)


  HC Kometa Brno: Vejmelka (Klimeš) – F. Král, Zámorský, Kučeřík, Holland, Gulaši, Svozil, Bartejs – Zaťovič (C), P. Holík, Mueller (A) – Plášek ml., Brabenec, Klepiš (A) – Bondra, Rákos, Schneider – Valský, Střondala, Kusko.
  HC Olomouc: Konrád (Lukáš) – A. Rutar, Ondrušek (A), Škůrek, Švrček, Dujsík, Vyrůbalík (C), Valenta – Kunc, Nahodil, J. Káňa – Olesz, Kolouch, Strapáč – Navrátil, J. Knotek (A), Ostřížek – Bambula, Handl, Burian.

  Rozhodčí: Hradil, Šindel – Brejcha, Axman