Spišská N. Ves – SR 18 0:1 (kon.) | Skalica – Dubnica 4:2 (kon.)
JOJ ŠPORT Slovensko U18
sk Úterý 02.03.2021, 16:00 • Stez Aréna • 1. liga (SR) • 8. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Trochu netradične v utorok si spolu pozrieme vystúpenie Novovešťanov, ktorých čkajú rozbehnutí 18 roční reprezentanti.

Séria zápasov pokračuje, v piatkovom kole Spišiaci zvládli ďalší ťažký zápas. V Dubnici si pripísali dôležite body, po výhre 1:3.
    Bol to, len ďalší dôkaz toho, že blížiaci sa záver základnej časti berú mužstvá naozaj vážne. Rozhodcovia mali totižto v stretnutí minimum práce a to napriek množstvu osobných súbojov. Prvý zápis do štatistík sa zaznamenal až v čase 35:13, produktívna súhra Giľáka, Džugana a Černého otvorila skóre zápasu. Následne si oba celky zahrali presilovku, no stav sa zmenil až pri presilovke hostí. Zásluhou fínskeho hráča Lahtinena. 0:2.
    Pribúdajúci čas donútil domácich otvoriť hru, v poslednej desaťminútovke Ferenyi dokázal znížiť a duel zdramatizovať. Vyrovnať sa im už nepodarilo, Moučka strhol tri body pre svoj tím v posledných dvoch minútach tretej tretiny.(1:3)
    Dnes ich čaká prvý z dvojice domácich zápasov, o 16:00 privítajú Slovenskú osemnástku.

Slovensko U 18
    1.3.2020 boli na programe, len dva duely a v jednom z nich Topoľčany hostili osemnástku. Prekvapivý výsledok sa zrodil už v prvej tretine, (0:4.) To všetko po tom čo hosťujúci hráči už v druhej minúte viedli 0:2.
    Hoci majú Topoľčany svoju kvalitu a silný káder nepredpokladaný úvod ich zjavne trochu zaskočil. Odzrkadlilo sa to na zvýšenej nervozite a zbytočnému vylúčeniu, išlo o jediný trest v prvej tretine. Presilovku využil mladý Miklovič, ktorého nasledoval Bubica a v desiatej minúte stretnutia už bolo vymaľované.
    Chvíľu to trvalo kým sa domáci skoncentrovali a vrátili sa k svojej hre, na základe ktorej ustáli následné oslabenia.
    Hoci sa Šramatý presadil v zápase 3 krát, v celkovom súčte môžeme hovoriť, že že reprezentanti majú vyrovnané útoky. V zápase sa presadilo až 7 strelcov. Jediné, čo by som im mohla v tomto zápase vytknúť, sú slabšie presilovky, zato oslabenia ustáli všetky a celkovo súperovi dovolili, iba 19 striel. Záverečná tretina vyhustila ešte tromi gólmi a konečný výsledok sa uzavrel na (0: 9.) To, len potvrdzuje výbornú formu hostí, ktorí vyhrali už šiesty zápas v rade.
    Ak sa pozrieme na duely so Spišskou je to 1:1, pripíšu si dnes ďalšie víťazstvo, alebo im domáci túto šnúru pretrhnú. Dohrávka 8. kola sa začne o 16:00.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Surák, (Šimo)
    Knižka- Petrek, Novák, Matej, Olejník, Džerenga,- Tatarko,Kochan, Tomala, Richnavský, Jurčák,- Slezák, Neupauer, Wagner, Mikolaj

Slovensko U18: Marinov,( Eliaš)
    Bečár,- Štrbák, Šotek Stumpel, Molnár, Žabka-, Miklovič, Repčík, Petrovský, Žlnka, Groch-, Kmec, Danielčák, Demek, Šramaty, Eperejši- Dej, Bubica, Suchý, Sokoli,

Rozhodca: Smerek, Tornay- Wolf, Kováčik.

Domáci celok na dnešné stretnutie nastupuje, iba na tri kompletné päťky a s novými dresmi, kde klasické logo klubu vystriedala skratka SNV v žltom sfarbení. Reprezentanti budú mať na sebe modré dresy s dvojkrížom na hrudi.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

0:03
    Ofsajd domácich mladíkov bol zrušený a máme tu prvý útok.

0:40
    Wagner čisto odstavil súpera na útočnej modrej a získal stratený puk.

1:25
    Reprezentanti sa zatiaľ nedostali na dlhší čas do pásma no stihli už zaznamenať strelu.

2:23
    Asi som to privolala, pretože pred Surákom sa už rozostavili do príslovkového vzorca.

3:02
    Oba celky striedajú počas hry, už sa nám dlhšie neprerušovalo.

3:25
    Po zákroku Suráka sa v bránkovisku strhla mala strkanica, vo 3 dvojičkách.

3:53
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Džerenga – 2 min., krosček).

4:41
    Žlnka kombinuje od modrej, mladíci zvládli vhadzovanie a vytvorili tlak na súpera.

5:38
    Domáci celok sa oslobodil, no iba na pár sekúnd.

5:53
    Domáci v plnom počte.

5:57
    Vhadzovanie pred Surákom, znova si ho pripísali hráči v modrom a pokračujú v tlaku za gólom.

6:29
    Surák si pripísal dôležitý zákrok a stále je 0:0.

6:55
    Olejník sa snažil telom natlačiť do šance, no neuspel.

7:41
    Mladíci z repre majú rýchlejšie nohy a viac puk na svojich hokejkách.

8:18
    Nebezpečná strela od Molnára skončila na zadnom mantinely.

8:55
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Matej – 2 min., podrazenie).

8:55
    Z brejku sa, ktorý ostal nevyužitý sa zrodila presilovka.

9:34
    Hra sa prerušila po tom čo si Surák nechal puk v lapačke, oba celky striedajú.

9:41
    Hostia musia založiť útok z poza svojej brány.

9:51
    Jurčák sa dostal do slubnej šanci po vypichnutí puk, brankára neprekonal.

10:06
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Stumpel – 2 min., podrazenie).

10:55

11:31
    Knižka sa ponáhľal za pukom až za Surákom.

12:06
    Hostia v plnom počte.

12:26
    Pasovačka o puk v pravom rohu pri Surákovi.

12:59
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Knižka – 2 min., držanie).

12:59
    S vylúčeniami na domácej strane sa roztrhlo vrece, pre posunutú bránku domácich sa buly trocha posunie.

13:27
    Prvý útok sa hosťom nepodaril, no získali pásmo.

13:39
    Štrbák stratil puk na modrej a domáci získali cenné sekundy.

14:19
    Šotek sa trocha zamotal a musel sa vrátiť do vlastnej tretiny.

14:52
    Jurčák zahral veľmi obetavo pri vlastnej striedačke a ubránil modrú čiaru.

14:59

15:47
    Sokoli dostal krížnu prihrávku cez stred a hráči v modrých dresoch rýchlo preniesli hru do útoku.

16:12
    Štrbák je veľmi hladný po puku, pýtal si puk na ľavý bod vhadzovania, podržal si ho a vystrelil.

17:18
    Hostia vyhrávajú všetky osobné súboje a vhadzovania.

18:00
    Surák sa na málo práce nemôže sťažovať, je v stálej permanencii.

18:10
    Mikolaj, len nahodil puk do pásma a domáci striedajú.

18:33
    Ajsink na strane domácich.

18:46
    Slovensko U18 dalo gól!
    Otvorenie skóre zo strany hostí viselo už dlho na vlásku, postaral sa o to Danielčák
    Asistencia: Kmec, Šramaty

19:33
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Tomala – 2 min. + 10 min. osobný trest, vrazenie na mantinel).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou prvú tretinu, hostia z reprezentácie nedali súperovi takmer žiadnu šancu na útoky. Za to obrana domácich šliapala na maximum a veľmi pomohli Surákovi. Vďaka tímovej hre strácajú na súpera, iba jeden gól, no mali by sa výrazne zlepšiť a to vo viacerých činnostiach. Taktiež, by im pomohlo zostať disciplinovaní.
    Pomer striel 8:19.

Ďalšia tretina sa začne približne o 13 minút.

Hosťujúci celok vstupuje do tretiny s presilovkou v trvaní 1:31, vhadzovanie je v stredovom kruhu. Ich percentuálna úspešnosť bola vysoká, uvidíme či ju potvrdia i tento krát.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:06
    Predpoklady sa nepotvrdili, no už puk získali na svoje hokejky a sú v pásme.

20:27
    Hra sa prerušila po zákroku brankára.

20:56
    Eperejši podporuje útok z druhej vlny, zľavuj strany.

21:30

22:00
    Hra sa nám na pár sekúnd preniesla na opačnú stranu, no do zakončenia sa domáci nedostali.

22:38
    Džerenga sa ocitol v rýchlostnom súboji pri boxe časomeračov, no ďaleko sa nedostal.

23:01
    Domáci sa rýchlostne snažia dorovnať súpera je to vidieť od prvých striedaní.

23:32
    Striedanie počas hry.

24:15
    Vhadzovanie pri Surákovi.

24:25
    Kmec si trocha neporozumel so spoluhráčmi a hostia strácajú pásmo.

24:40
    Po dlhších úsekoch sa nám hra seká pre nepresnosti na oboch stranách.

25:22
    Richnavský to mal na dlhú hokejku, no dokázal puk nasmerovať na bránu a donútil golmana k zásahu.

26:14
    Obetavá hra pred bránou domácich pokračuje, súper ich doslova obstreľuje.

26:58
    Ďalšie úspešné vhadzovanie pre hráčoch v modrých dresoch, puk však stratili pri mantinely.

27:24

27:44
    Neupauer si pred bránou pýtal puk, no súper to prečítal.

28:00
    Vhadzovanie pri pri Eliašovi.

28:55
    Rozhodcovia mali trochu nezrovnalosti s osobným trestom pre domáceho hráča.

29:15
    Wagner, nebezpečne vypálil, no puk sa pre husté osadenstvo pred bránou odrazil po dorážke iba o betóny.

29:42
    Žlnkovi strela nesadla a puk sa mu v poslednej chvíli zošmykol z čepele.

30:04
    Striedanie v tíme HK Spišská Nová Ves: z ihriska odchádza Surák, prichádza Šimo.

30:15
    Máme tu ďalší brejk hostí, tentoraz sa v ňom ocitol Šotek.

31:01
    V tejto tretine zatiaľ nevidíme množstvo súbojov, a tempo hry trocha pokleslo.

31:44
    Šimo zvládol prvý vážny zákrok.

32:03
    Molnár sa ocitol vo výbornej pozícii na osy ihriska, rozhodol sa však pre prihrávku.

32:22
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Petrovský – 2 min., údery).
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Knižka – 2 min., údery).

32:27
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Olejník – 2 min. + 10 min. osobný trest, napadnutie zozadu).

32:47
    Na ľade máme teraz viac miesta, uvidíme, ktorí korčuliari sa nám predvedú , vhadzovanie v strednom pásme.

33:11
    Nik sa neponáhľa za pukom a hra takmer stojí.

33:41
    Hostia nám predviedli v útoku hru plnú kombinácii, no domáci sa nedali, iba tak oklamať.

33:49
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Repčík – 2 min., hákovanie).

34:16
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Danielčák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

34:16
    Na trestnej lavici hostí sú už traja a prípadný ďalší hráč si nebude mať kam sadnúť. Aj rozhodcovia už majú chaos v množstve trestov, hra sa nám trochu oddialila.

34:16
    Porada rozhodcov a kapitánov stále pokračuje

34:33
    Domáci zvládli vhadzovanie v stredovom kruhu a rozostavili sa v tretine na presilovkový vzorec.

35:08
    Po priehľadnej kombinácii však nezamestnali nebezpečné zakončenie.

35:15
    Hostia sa oslobodili a získali vhadzovanie v útočnej tretine.

35:42
    Knižka vypálil s prvej z osy ihriska, puk bol však zblokovaný.

35:49
    Hostia vo 4.

36:22

37:30
    Šimo si po dlhšom čase siahol na puk. Hru prerušil.

37:45
    Hra v týchto chvíľach prelieva z jednej strany na druhu, nejde však o rýchle kontry.

38:05
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Tatarko – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

38:39
    Hostia sa nám okamžite rozstrieľali, ich strely sú však prudké a nepresné. Často krát sa sami oberajú o pásmo

39:44
    Beží posledná minúta 2. tretiny a zjavne ide o posledné striedanie.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sa nám hra trocha ukludnila čo sa týka tempa hry, no roztrhlo sa nám vrece s vyššími i nižšími trestami, na oboch stranách. Žiadna možnosť zatiaľ nebola využitá a stav je nezmenení 0:1. Hráči v modrých dresoch sú stále aktívnejší, no ich prevaha už nie je až tak okatá ako to bolo v prvom dejstve.
    Strely 15:30.
    Ďalšia tretina sa začne asi o 14. minút.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:07

40:37
    Novoveštania majú jedno z najlepších striedaní, čo sa týka úvodných častí hry, držia sa na puku a súper, iba vyhadzuje puky do stredu.

41:30
    Knižka zblokoval strelu i na jednej nohe a poslal puk čo najďalej.

41:46
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Petrovský – 2 min., nedovolené bránenie).

42:51
    Sokoli bol nájdený presným pasom ale zoči voči voči Šimovi neuspel.

43:35
    Malé nepresnosti na strane hostí dávajú šance domácim, tí však stroskotávajú v zakončeniach.

43:46

44:25
    Nepresná prihrávka na modrú pre Bečára znamená stratu pásma.

45:19
    Hrá sa nám neprerušuje už viac ako minútu, domáca obrana zatiaľ zvláda nápor súpera.

45:35
    Ofsajd hostí neplatí.

46:08
    Dlho sa na ľade nedialo nič, ani plánované vhadzovanie.

46:08
    Kochan sa rýchlo natlačil do brány a skúsil z bekhendu zavesiť.

47:30
    Domáci spáchali zakázané uvoľnenie dva krát po sebe.

47:39
    Šramatý zachytil vyhodenie puku a otáča hru.

48:04
    Bečár dostal prihrávku dozadu z buly a snažil sa strelu zabaliť poza obrancu.

48:40
    Novák sa v nevhodnej chvíli pošmykol a puk stratil z čepele.

49:16
    Táto tretina je najvyrovnanejšia zo všetkých, no gól sme zatiaľ nevideli.

49:44
    Novák predvádza jeden rýchlostí súboj za druhým, s pukom však skončil v rohu.

50:18
    Hra sa nám otočila na opačnú stranu do rohu pri Šimovi, kde hostia ukrajujú z času..

50:59
    Šimo ukázal šikovný zákrok lapačkou takzvaný semafor.

51:18
    Ťažký zákrok bol i na opačnej strane, stav sa však nemení, obaja brankári chytajú výborné.

51:59
    Šramatýho nápad pred bránou mala hlavu, keď sa dostal do protiútoku vo dvojici, no zakončoval z bránkovej čiary.

52:49
    Vylúčenie v tíme Slovensko U18 (Miklovič – 2 min., faul kolenom).

53:00
    Knižka ustal nátlak na útočnej modrej a udržal pásmo.

53:42
    Groch mal teraz veľa priestoru, dal si na čas, no zakončil sám ponad .

54:35
    Obrovská šanca pres Štumprla, ani tento brejk po strele z prvej však útočníci hráči nepremenili, Šimo puk vytesnil betónom.

54:49

55:46
    Medzi hra, ktorá znamená, len putovanie puku streným pásmom.

56:16
    Hráči repre si už záver kontrolujú po čase strávenom pri striedačkách zatlačili súpera v útočnej tretine.

57:24
    Striedanie počas hry, domáci sa oslobodili, iba na pár sekúnd.

58:08
    Dve minúty do konca druhej tretiny, obrovský nápor hostí pokračuje, hráči domácich sú statickí.

58:43
    Oddychový čas domácich.

58:43
    Rozhodnutie domácich trénerov bolo správne, ich zverenci si potrebovali vydýchnuť, uvidíme či to skúsia v 6- tich.

58:50
    Druhé prerušenie za niekoľko sekúnd, hra sa sťahuje do strednej tretiny ihriska.

59:04
    Šimo je už na striedačke, puk je za bránou.

59:45
    Puk len zľahka putoval po stredovom kruhu, kde ho zachytil Knižka.

Zápas sa skončil futbalovým výsledkom po zásahu Danielčaká. Po predošlých zápasoch, kde reprezentanti nastrieľali oveľa viac gólov to bolo dnes skromné. No 3 body sú 3 body a výsledok nehrá rolu. Šnúra víťazstiev reprezentantov teda pokračuje. Spišiaci už zajtra nastúpia proti Skalici, na regeneráciu majú teda malo času. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný večer. (18:13:37)