Sassuolo – Neapol 3:3 (kon.) | AC Milán – Udinese 1:1 (kon.) | Atalanta BC – Crotone 5:1 (kon.)
Benevento – Hellas Verona 0:3 (kon.) | Cagliari – Bologna 1:0 (kon.) | Janov – Sampdoria 1:1 (kon.)
Fiorentina – AS Řím 1:2 (kon.)
Atalanta Bergamo
5:1 (1:1)
FC Crotone
Středa 03.03.2021, 20:45 • Gewiss Stadium, Bergamo • Italská Serie A • 25. kolo

Atalanta se dnes výborně naladila na velký šlágr na San Siru, kde se v neděli večer střetne s lídrem soutěže Interem Milán.

V tabulce Atalanta zůstává čtvrtá o dva body před AS Řím, remízou v Sassuolu ale ztratila šestá Neapol.

Crotone je jasně poslední a k záchraně už mu nejspíš pomůže jen hotový fotbalový zázrak. Aktuálně ztrácí na sedmnácté Cagliari devět bodů, navíc forma Crotone je tristní. (22:42:10)

Držení míče: 61 % : 39 %.
    Střely na branku: 11:2. Střely mimo: 8:1. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 7:12.

Rozhodčí Sozza k druhému poločasu netradičně nenastavil vůbec nic a s uplynutím devadesátáté minuty zápas ukončil. Crotone sehrálo velmi důstojný první poločas, v němž bylo Atalantě vyrovnaným soupeřem. Po přestávce už ale zcela odpadlo a nakonec pětkrát inkasovalo.

90

89
    Josip Iličić si před pokutovým územím navedl míč na levačku, z osmnácti metrů pak přestřelil branku.

88
    Atalanta už se zase usadila u pokutového území Crotone, Zapatova odraženého centru se ale zmocnil brankář Cordaz.

87
    Pro devatenáctiletého Ghislandiho se jedná o debut v Serii A.

86
    Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Robin Gosens, přichází Davide Ghislandi.
    84. Alexej MIRANČUK - 5:1

84
    Bergamo právě vstřelilo branku!
    Atalanta přidává pátou branku! Duván Zapata před pokutovým územím sklepl míč ALEXEJI MIRANČUKOVI, ten se trefil parádně o tyč!
    82. Duván Zapata trefil tyč.

82
    Po zaváhání hostující defenzivy se v pokutovém území dostal k míči Zapata a jeho rána skončila na tyči! Následně se k míči pokusil probít Mirančuk, tomu však byl máván ofsajd v momentě Zapatovy střely.

80
    Po dalším rohu se hosté museli rychle vracet, aby zamezili hrozícímu protiútoku Atalanty.

79
    Crotone mělo obrovskou šanci, když výbornou přihrávku do volného prostoru dostal Junior Messias, na brankáře Sportiella ale nevyzrál!

79
    Centr od rohového praporku vyboxoval Marco Sportiello, ten se balónu dotkl po pořádně dlouhé době.

78
    Hosté vybojovali svůj druhý roh po změně stran.

76
    Atalanta zahrával dva rohy v rychlém sledu, Cordaze ale ohrozit už nedokázala.

75
    Iličićovu povedenou střelu bravurním zákrokem vyráží Alex Cordaz!

Tomáš Kohlmann

Branky: 12. Gosens (Iličić), 48. Palomino, 50. Muriel, 58. Iličić (Muriel), 84. Al. Mirančuk (D. Zapata) – 23. Nwankwo

Karty:   7. Magallán (COE), 25. Rivière (COE)

Atalanta Bergamo: Sportiello – Romero (69. Caldara), Djimsiti, Palomino – Maehle, Freuler (63. Pašalić), Pessina, Gosens (86. Ghislandi) – Malinovskyj (63. Al. Mirančuk), Iličić – Muriel (69. D. Zapata).
    Náhradníci: Gollini, F. Rossi – Caldara, Ghislandi, Al. Mirančuk, Pašalić, D. Zapata, Tolói, Ruggeri.

FC Crotone: Cordaz – Magallán (51. Cuomo), Golemić, Luperto – P. Pereira, Zanellato, Henrique, Reca (46. Rispoli) – Messias – Rivière (61. Petriccione), Nwankwo.
    Náhradníci: Crespi, Festa – Cuomo, D'Aprile, Di Carmine, Dragus, Marrone, Únás, Petriccione, Rojas, Rispoli.

Rozhodčí: Sozza – Robilotta, Tardino