Boston – Washington 1:2 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Toronto 1:6 (kon.) | Anaheim – St. Louis 2:3 (kon.)
Vegas – Minnesota 5:1 (kon.) | Los Angeles – Arizona 2:3 (kon.) | San Jose – Colorado 0:4 (kon.)
Los Angeles Kings
2:3 (0:0, 1:3, 1:0)
Arizona Coyotes
Čtvrtek 04.03.2021, 04:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování on-line přenosu utkání základní části NHL mezi týmy Los Angeles Kings a Arizona Coyotes. Zápas se odehraje v Staples Center v Los Angeles.

Los Angeles jsou stále v procesu přestavby, jsou ale rozhodně na dobré cestě, tým, který byl v minulosti vnímán hlavně za defenzivní je v této sezoně svěží a plný mladých neokoukaných tváří. Ve dvaceti zápasech Kings nasbírali dvaadvacet bodů a nachází se na pátém místě Západní divize. Na čtvrtou postupovou pozici ale ztrácí jen jeden bod. Poslední dva zápasy Los Angeles prohrálo, naposledy 3:4 v prodloužení na ledě Minnesoty, předtím ale Kings šestkrát v řadě zvítězili. Doma zatím Los Angeles odehrálo osm utkání, z toho třikrát vyhrálo, třikrát bralo bod a dvakrát vůbec nebodovalo. Poslední dva domácí zápasy Los Angeles vyhrálo.

Arizona patřila v posledních sezonách k nejslabším týmům v NHL, už minulá sezona už ale byla v podání Coyotes lepší a i v té současné Arizona dokáže být konkurenceschopná a ještě se určitě porve o postup do play-off. S jednadvaceti body se Arizona nachází na šestém místě a na postupové příčky do play-off ztrácí jen dva body. Z posledních šesti zápasů však Arizona čtyřikrát prohrála a potřebovala by zabrat. Naposledy Coyotes prohráli doma 2:6 s Coloradem. Venku Arizona zatím v této sezoně odehrála jen šest zápasů, z toho třikrát vyhrála a třikrát vůbec nebodovala. Poslední tři venkovní zápasy Arizona vyhrála, naposledy 4:3 na nájezdy nad St. Louis.

Vzájemné zápasy

V této sezoně spolu tyto dva týmy hrály zatím dvakrát a pokaždé se z výhry radovalo Los Angeles, nejprve 3:2 na nájezdy a poté 4:2.

Los Angeles Kings: Quick (Petersen) – Doughty (A), M. Anderson, Roy, Björnfot, Määttä, Walker – D. Brown, Kopitar (C), Iafallo – J. Carter (A), Vilardi, Athanasiou – A. Kempe, Amadio, Grundström – Moore, Lizotte, Wagner.

Arizona Coyotes: Raanta (Hill) – Goligoski, Chychrun, Ljubuškin, Ekman-Larsson (C), Hjalmarsson (A), Oesterle – Kessel, Dvorak, Garland – Keller, Schmaltz, Brassard (A) – Pitlick, Jo. Larsson, Crouse – Fischer, Chaput, Caggiula.

Rozhodčí: Brenk, Mclsaac – Pancich, Gibbons.

První formace obou mužstev už jsou nastoupeny na modrých čarách a stadionem zní hymna USA.

Domácí Los Angeles bude hrát v černých dresech, Arizona se dnes představí v dresech, na kterých převažuje bílá.

00:01

00:15
    Domácí začali aktivně a hned se usadili v útočném pásmu. Antti Raanta hned musel předvést první zákrok.

01:50
    Z levého kruhu střílel Dustin Brown a k dorážce se dostal Alex Iafallo. Antti Raanta pokaždé dokázal zasáhnout betonem.

02:50
    Arizona se osvobodila od tlaku Los Angeles, ale poté pouze nahodila kotouč do útočného pásma a tím o něj přišla.

04:12
    Až nyní si připsal zákrok také brankář LA Kings Jonathan Quick. Střelu Ekmana-Larssona chytil a kotouč podržel, vhazovat se bude po jeho pravici.

04:52
    Conor Garland hledal před brankou Kessela, ten byl v nebezpečné střelecké pozici, ale střela mu nesedla, takže Quick neměl tolik práce.

05:49
    Z hodně ostrého úhlu z levé strany vypálil Blake Lizotte a Raantu nepřekvapil, finský brankář byl natlačený u své pravé tyče.

06:25
    Quick chytil Kellerovu střelu a kotouč před sebe znovu nevyrazil, takže nedal hostům žádnou možnost dorážky.

08:21
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Ilja Ljubuškin – 2 min., nedovolené bránění).

09:00
    Los Angeles se usadilo v útočném písmu a do první palebné pozice v zápase se dostal Anže Kopitar, který dostal výbornou přihrávku přes celou šířku pásma na pravý kruh. Raanta předvedl výborný zákrok lapačkou.

09:32
    Až nyní se Kings opět dostali do útočného pásma. Walkerovu střelu od modré Raanta vyrazil do rohu.

09:55
    Hosté opět vyhodili kotouč a jejich první oslabení v tomto zápase se blíží ke konci.

10:21

10:53
    Wagner dostal na pravé křídlo puk do jízdy a nabral dobrou rychlost. Z pravého kruhu pak vystřelil, Raanta byla ale připraven zasáhnout.

11:57
    Andreas Athanasiou se z pravé strany natlačil před branku Arizony. Kotouč se nakonec odrazil od obránce Arizony na Raantu, finský brankář byl ale pozorný a puk chytil a přikryl lapačkou.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

12:27
    Carl Grundström dostal prudkou a dlouhou přihrávku do jízdy. Těžký kotouč dokázal zpracovat a hledal před branku Määttäho. Ten z blízka ale Raantu nepřekonal.

13:11
    Jakob Chychrun objel branku LA Kings a pokusil se zasunout puk za brankovou čáru, Quick měl ale beton pevně u své levé tyče.

14:16
    Phil Kessel střílel z pravého kruhu, ale minul branku Kings, takže Quick tentokrát zasahovat nemusel.

14:55
    Olli Määttä dostal přihrávku na modrou čáru, ale nepovedlo se mu udržet kotouč v útočném pásmu.

15:49
    Hosté vybojovali puk ještě v útočném pásmu a do velké šance se dostal Tyler Pitlick. Jeho bekhendová střela ale nakonec nebyla přesná.

16:32
    Píská se zakázané uvolnění Arizony a vhazovat se bude před brankou Anttiho Raanty.

17:01
    Kopitar puk Doughtymu, který si nabruslil mezi kruhy a vypálil, trefil ale pouze Hjalmarssona.

17:23
    Domácím se nepovedl přechod do útočného pásma, píská se ofsajd.

17:44
    Střela Ekmana-Larssona od modré čáry byla zablokovaná. Ke kotouč se dostal Lawson Crouse, ale ani jeho rána na branku Kings neprošla.

18:39
    Jeff Carter udělal rychlou stahovačku do bekhendu a pak hledal před brankou spoluhráče. Rantaa ve spolupráci se svými obránci ale tuhle situaci ustál.

19:25
    Tyler Pitlick dostal nabito na modrou čáru a prudce vypálil. Tentokrát kotouč prošel až na Quicka, který předvedl jistý zákrok.

19:47
    Střela Mikeyho Andersona od modré čáry na branku Arizony neprošla, první třetina už se blíží ke konci.

20:00

První třetina je za námi, Los Angeles zatím hraje doma s Arizonou bez branek. Oby týmy hrají poprvé od soboty a je tak vidět, že jsou hráči plných sil, sledujeme velmi kvalitní utkání, kterému chybí jen góly. Los Angeles mělo po většinu třetiny herní převahu a vyhrálo na střely, v závěru třetiny si několik šancí vytvořili také hosté.

Střely na branku v první třetině: 11:7.

Druhá třetina začne přibližně ve 4:57.

20:01

20:41
    Domácí začínají druhou třetinu velmi aktivně, hned vytvořili velký tlak na branku Arizony, která se následně osvobodila jen za cenu zakázaného uvolnění.

21:00
    Zatím nejlepší zákrok tohoto večera předvedl Jonathan Quick, který se roztáhl a pravým betonem chytil puk po střele Larssona z blízka.

21:20
    Iafallo našel před brankou Browna, ale ani ten se z blízka neprosadil, teď se zase předvedl brankář Arizony Raanta.

22:29
    Domácí se sami dostali v rozehrávce pod tlak a Olli Määttä vlastně namazal kotouč na hokejku Crouseho. Ten hned vypálil, ale Quick předvedl další parádní zákrok.

26:00
    Ranta zasáhl proti střele z blízka a Arizona hned zase vyrazila do předu, hosté ale přišli o kotouč už ve středím pásmu.

26:50
    LA Kings se znovu museli bránit, tentokrát už ve svém obranném pásmu. Arizonu ke střele znovu nepustili.

27:56
    Arizona jen nahodila puk do útočného pásma a hráči obou týmů budou střídat.

28:23
    Oliver Ekman-Larsson dostal přihrávku na modrou čáru, a vypálil nakonec z vrcholku levého kruhu, branku Kings ale netrefil.

28:53
    Nick Schmaltz střílel z levého kruhu, Quicka ale nepřekonal, ten byl přesně tam kde měl být.

29:05
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Michael Amadio – 2 min., podrážení).

29:27
    Arizona právě vstřelila branku!
    Hosté velmi rychle proměňují první přesilovou hru tohoto utkání a jdou do vedení 1:0. CLAYTON KELLER dostal přihrávku na levý kruh a Quick na chviličku ztratil puk z dohledu. Když se zorientoval, už nestihl chytil Kellerovu střelu na bližší tyč, kterou ještě lehce tečoval Carter. Asistence: Jordan Oesterle, Oliver Ekman-Larsson.
    29:27 Clayton KELLER - 0:1

30:25
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Michael Chaput – 2 min., hákování).

30:59
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Také domácí se prosazují v přesilové hře a velmi rychle je vyrovnáno! DREW DOUGHTY dostal nabito na pravý kruh, tvrdě vypálil a trefil se přesně nad beton a pod vyrážečku Raanty. Kotouč nikdo netečoval a finský brankář měl odkrytý výhled. Asistence: Adrian Kempe, Anže Kopitar.
    30:59 Drew DOUGHTY - 1:1

31:32
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Tobias Björnfot – 2 min., vysoká hůl).

32:29
    Ariozna je sice usazena v útočném pásmu, ale zatím čekáme na první střelu na branku v této přesilovce.

32:40
    Máme tu třetí proměněnou přesilovku za sebou a Arizona se vrací do vedení. Tentokrát to vzal na sebe NICK SCHMALTZ, který dostal na pravé straně útočného pásma dost prostoru, vylepšil si svou střeleckou pozici a z pravého kruhu se trefil přesně k pravé tyči Quickovy branky. Asistence: Conor Garland, Jakob Chychrun.
    32:40 Nick SCHMALTZ - 1:2

32:53
    Hosté pokračují ve své gólové náladě a poprvé se dostávají do dvoubrankového vedení, vyhrávají 3:1. Domácí předvedli zmatky ve svém obranném pásmu, Määtä už dnes podruhé pokazil rozehrávku, tentokrát přihrál přesně na hokejku JOHAN LARSSONA, který překonal Quicka rychlou střelou k tyči. Bez asistence.
    32:53 Johan LARSSON - 1:3

35:44
    Po delší době tu máme znovu přerušenou hru, od hokejky Ekmana-Larssona zamířil kotouč do ochranné sítě.

35:49
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Christian Dvorak – 2 min., hákování).

36:06
    Kempe hledal před brankou přihrávkou z pravé strany Iafolla, tomu se ale nepovedlo usměrnit puk do branky.

36:25
    Arizona vyhodila puk alespoň do středního pásma, vystřídat nestihne.

36:42
    Arizoně se znovu povedlo vystřídat a tentokrát už kompletní čtveřice stihne vystřídat.

37:49

38:03
    Christian Dvorak naskočil do hry z trestné lavice a hned se dostal do zajímavé šance, rychlou střelou zápěstím z levého kruhu ale Quicka nepřekonal.

38:57
    Od modré čáry velmi tvrdě vypálil Drew Doughty. Ranta byl sice bez hokejky, která mu těsně před tím vypadla z ruky, to mu ale vůbec nevadilo při skvělém zákroku lapačkou.

39:57
    V samotném závěru druhé třetiny ještě od modré nebezpečně vypálil Alex Goligoski a Quick musel zasahovat.

40:00

Druhá třetina je za námi, Arizona vede na ledě Los Angeles 3:1. Všechny čtyři góly padly právě ve druhé třetině, z toho tři z nich v přesilovkách. Skóre otevřel v přesilovce střelou z levého kruhu Clayton Keller, za necelé dvě minuty ale bylo vyrovnání, v početní převaze se prosadil na druhé straně obránce Drew Doughty. Následovala ale přesilovka pro změnu pro Arizonu, a tu využil střelou z pravého kruhu Nick Schmaltz. Pouze o třináct sekund později se pak už v rovnovážném počtu hráčů na ledě prosadil po chybě v rozehrávce domácích Johan Larsson.

Střely na branku ve druhé třetině: 13:12.

Třetí třetina začne přibližně v 5:42.

40:01

41:38
    První formace Kings se usadila v útočném pásmu, ale nedokázala vyslat na branku Arizony ani jednu střelu.

42:24
    Arizona byla pod mírným tlakem, tak vyhodila puk tak, aby to nebylo zakázané uvolnění. Quick hned rozehrává.

43:09
    Olli Määttä vystřelili z vrcholku levého kruhu, jeho střela ale nebyla pro Raantu nijak nebezpečná.

43:47
    Andreas Athanasiou předvedl úžasnou práci rukama, udělal dvě rychlé stahovačky a rázem byl sám před Raantou. Finský brankář Arizony však zachoval klid a předvedl výborný zákrok.

45:15
    Kopitar našel na levém kruhu přesnou přihrávkou Tobiase Björnfota. Obránce Kings měl výbornou palebnou pozici, ale netrefil branku Arizony.

46:40
    Quick ztlumil nahození ze středního pásma a hned tím i zároveň rozehrál, aby se nevhazvoalo před jeho brankou.

47:25
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Jakob Chychrun – 2 min., podrážení).

47:58
    Kempe vypálil od modré čáry, ale branku minul. Kings alespoň dokázali udržet útočné pásmo.

48:28
    Lawson Crouse dokázal vyhodit kotouč, Los Angeles ještě v této přesilovce nemá žádnou střelu na branku.

49:15
    Andreas Athanasiou vypálil z levého kruhu, jeho ránu dokázal Raanta vyrazit svým pravým betonem.

49:25

50:33
    Kotouč se po Raantově rozehrávce dotkl ochranné sítě, takže je hra přerušena a je tu komerční přestávka.

50:44
    Clayton Keller hledal přihrávkou z pravé strany před brankou Dvoraka, ten ale na tu přihrávku nedosáhl, takže Quick zasahovat nemusel.

51:31
    Raanta dnes předvádí skvělý výkon, opět se zaskvěl důležitým zákrokem, když chytil střelu Matta Roye od modré.

51:36
    Po vyhraném vhazování znovu střílel Matt Roy, tentokrát byla jeho rána zablokovaná.

52:34
    Christian Fischer zakončoval zápěstím, Quicka ale nepřekonal, ten předvedl zákrok lapačkou a ještě drží naději svého týmu na body z tohoto zápasu.

53:11
    Quick předvedl další vynikající zákrok, tentokrát levým betonem proti Garlandovi, který zakončoval z blízka.

53:47
    Domácí snižují na rozdíl jediné branky! Od modré čáry vypálil Anderson a kotouč mezi kruhy šikovně tečoval GABRIEL VILARDI. Před brankářem Raantou ještě stál Carter, ten už ale puk netečoval, jen dobře clonil výhled brankáři Arizony. Asistence: Mikey Anderson, Andreas Athanasiou.

54:23
    Arizona se znovu ocitla pod tlakem a raději vyhodila puk na zakázané uvolnění.

54:47
    Kopitar rychle vypálil z pravého kruhu, Raanta předvedl úspěšný a velmi důležitý zákrok.

56:44
    Arizona zatím zvládá závěr třetí třetiny výborně a nyní si dokonce zahraje přesilovku.

56:52
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., nedovolené bránění).

57:33
    Arizona zatím drží kotouč v útočném pásmu, ještě ale ani jednou nevystřelila.

57:55
    Conor Garland se už odhodlal ke střele na branku, jeho pokus z mezikruží Quick dokázal zastavit, i když před sebou měl Schmaltze a moc toho vidět nemohl.

58:17
    Kings se dokázali osvobodit a Trevor Moore dokonce dostal možnost vystřelit od modré čáry. Puk ale zablokoval Ekman-Larsson.

58:52

59:05
    Domácí už jsou usazení v útočném pásmu a zkouší to v šesti, Quick už je na střídačce!

59:16
    Ke střele z levého kruhu se dostal Drew Doughty, jeho ostrou ránu ale dokázal Raanta chytit a puk mu ani nevypadl.

59:16
    Oddechový čas pro domácí.

59:18
    Domácí vyhráli vyhazování, střela Iafalla ale byla sražena mimo.

59:47
    Kopitarova přihrávka na modrou čáru přeskočila hokejku Vilardiho a kotouč utíká do středního pásma.

Zápas je u konce, Los Angeles na domácím ledě prohrálo s Arizonou 2:3. V první třetině nepadla žádná branky, střelecky aktivnější byli domácí hokejisté. Ve druhé třetině pak padly hned čtyři góly, z toho tři dali hosté, dvakrát využili přesilovou hru. Skóre otevřel v přesilovce střelou z levého kruhu Clayton Keller, za necelé dvě minuty ale bylo vyrovnání, v početní převaze se prosadil na druhé straně obránce Drew Doughty. Následovala ale přesilovka pro změnu pro Arizonu, a tu využil střelou z pravého kruhu Nick Schmaltz. Pouze o třináct sekund později se pak už v rovnovážném počtu hráčů na ledě prosadil po chybě v rozehrávce domácích Johan Larsson. Ve třetí třetině už stihli domácí jen snížit, když se šikovnou tečí Andersonovy střely prosadil Gabriel Vilardi. V závěru ještě Kings zkoušeli power play, ale vyrovnat už se jim nepodařilo.

Česká a slovenská stopa
    Do zápasu nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista.

Tři hvězdy utkání
    1. Antti Raanta (ARI) 40 zákroků, 2 OG, úspěšnost 95,2%
    2. Drew Doughty (LAK) 1+0
    3. Jakob Chychrun (ARI) 0+1

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezké čtvrteční ráno. (06:37:14)

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 31. Doughty (A. Kempe, Kopitar), 54. Vilardi (M. Anderson, Athanasiou) – 30. Keller (Oesterle, Ekman-Larsson), 33. Schmaltz (Garland, Chychrun), 33. Jo. Larsson

Rozhodčí: Brenk, Mclsaac – Pancich, Gibbons