Týmový závod mužů HS137, Oberstdorf Vítěz: Německo (kon.)
konec
Týmový závod mužů HS137, Oberstdorf

Vítěz: Německo

Sobota 06.03.2021, 17:00 • Schattenbergschanze • Mistrovství světa v klasickém lyžování - skoky na lyžích
     
    Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 16:30.
     
    Všem fanynkám a fanouškům zimních sportů přeju krásné sobotní odpoledne! Světový šampionát skoků na lyžích vrcholí týmovým závodem mužů a já vás vítám u jeho sledování.
     
    Světový šampionát mužské kategorie odstartoval závodem na středním můstku, v němž překvapiv zvítězil a životního úspěchu dosáhl Piotr Żyła, který za zády nechal stříbrného Kala Geigera a bronzového Anžeho Lanišeka. Následně se někteří muži zúčastnili závodu v mixu, které opanovalo Německo před Norskem a Rakouskem.

    Sobota přinesla závod na velkém můstku, na němž potvrdil formu z kvalifikace a tréninků Stefan Kraft. První medaili na mistrovství světa vybojoval druhý Robert Johansson, bronz a druhou medaili na šampionátu oslavil Karl Geiger.
     
    V letošní sezóně se konal doposud jediný týmový závod. V polském Zakopaném zvítězili Rakušané před domácími Poláky a největšími favority z Norska.

    Spolu s výše zmíněnými třemi zeměmi by o medaile měl zabojovat také výběr Německa, bez šance rozhodně nejsou ani Slovinci nebo Japonci. Závodu se zúčastní i česká reprezentace, v jejím případě by byl úspěch postup do druhého kola.
     
    Startovní listina:

    1. Rumunsko (Andrei Feldorean, Mihnea Alexandru Spulber, Nicolae Sorin Mitrofan, Daniel Andrei Cacina)
    2. Ukrajina (Jevhen Marusjak, Anton Korchuck, Andrij Vaskul, Vitalij Kaliničenko)
    3. Kazachstán (Nuršat Tursunžanov, Sabiržan Muminov, Danil Vassiljev, Sergej Tkačenko)
    4. USA (Andrew Urlaub, Erik Belshaw, Casey Larson, Decker Dean)
    5. Česko (Vojtěch Štursa, Viktor Polášek, Filip Sakala, Čestmír Kožíšek)
    6. Finsko (Niko Kytösaho, Antti Aalto, Arttu Pohjola, Eetu Nousiainen)
    7. RSF (Jevgenij Klimov, Michail Nazarov, Ilja Mankov, Děnis Kornilov)
    8. Švýcarsko (Dominik Peter, Andreas Schuler, Simon Ammann, Gregor Deschwanden)
    9. Japonsko (Jukija Sato, Naoki Nakamura, Keiči Sato, Rjoju Kobajaši)
    10. Slovinsko (Cene Prevc, Peter Prevc, Domen Prevc, Anže Lanišek)
    11. Rakousko (Philipp Aschenwald, Jan Hörl, Daniel Huber, Stefan Kraft)
    12. Německo (Pius Paschke, Severin Freund, Markus Eisenbichler, Karl Geiger)
    13. Polsko (Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Dawid Kubacki)
    14. Norsko (Marius Lindvik, Daniel-André Tande, Johann André Forfang, Robert Johansson)
     
    Závod začal.
     
    1
    Jako první se z můstku spustil Andrei Feldorean a skočil parádně! Využil dobrých povětrnostních podmínek a zapsal 119,5 metru.
     
    2
    Jevhen Marusjak neohrozil Rumuna ani zdaleka. Slabých 90 metrů a ztráta na Rumunku rázem činí téměř padesát bodů.
     
    3
    Nuršat Tursunžanov je neznámým jménem a Kazach nepřekvapil. Po prvním pokusu ztrácí Kazaši na Ukrajinu přes 70 bodů.
     
    4
    Stometrovou hranici atakoval Andrew Urlaub. Americký skokan ji nakonec o půl metru nepokořil, Spojené státy americký jdou na druhou pozici.
     
    5
    Z Čechů skákal jako první Vojtěch Štursa. Určitě umí dále než za 102,5 metru. Tým posouvá před Ameriku na druhou příčku.
     
    6
    Ani Niko Kytösaho nesesadil z prvního místa Rumuna Feldoreana. 117 metrů je ale solidním pokusem, Finové jsou v těsném závěsu druzí.
     
    7
    Rusové nasadili do úvodu hned svůj nejsilnější článek. Jevgenij Klimov ale moc nepřesvědčil, dokonce o desetinu prohrál s Feldoreanem.
     
    8
    Výborných 129 metrů vystřihl Dominik Peter. Švýcarsko se ujímá jasného vedení, náskok na Rumunsko je vyšší dvaceti bodů.
     
    9
    Obhájci bronzu z Japonska dávají parádní vklad do závodu! Jukija Sato skočil 141 metru do telemarku, fantastický skok! A vedení o téměř 24 bodů.
     
    10
    Prvním ze Slovinců byl Cene Prevc. Solidních 129 metrů stačí na Švýcara Peiera, nikoli ale na skvělého Sata.
     
    11
    Rakušané také potvrzují medailové ambice! Philipp Aschenwald doletěl na značku 138,5 metru a drží svůj národ v kontaktu s Japonskem, ztrácí necelé tři body.
     
    12
    Pius Paschke rozhodně nezklamal. Velmi slušných 136,5 metru znamená jasnou třetí příčku, manko na Japonsko a Rakousko není velké.
     
    13
    Vítěz ze středního můstku a čtvrtý z toho velkého Piotr Żyła potvrdil výbornou formu. Za 139 metrů je Polsko novým lídrem.
     
    14
    Velká komplikace pro Nory! Marius Lindvik skočil slabých 117 metrů. Jeden z velkých favoritů jde na sedmou pozici s více jak třicetibodovou ztrátou!
     
    Pořadí po první sérii skoků:

    1. Polsko 139,7
    2. Japonsko 139,1
    3. Rakousko 136,2
    4. Německo 134,3
    5. Slovinsko 119,6
    6. Švýcarsko 115,7
    7. Norsko 103,9
    8. Rumunsko 94,7
     
    Nájezdové okno jde o tři lavičky nahoru na třináctku.
     
    1
    Nejslabší článek Rumunska je Mihnea Alexandru Spulber. Ten jen potvrdil svou pozici, za 79,5 metru týmu určitě pohorší.
     
    2
    Ani Anton Korčuk není příliš známým jménem ve skokanském světě. Doplachtil na značku 82 metrů, Ukrajina zůstává za Rumunskem.
     
    3
    Kazašský reprezentant se loučí se šampionátem velmi solidním skokem hodnoty 107 metrů. Přibližuje Kazachy k Rumunsku na patnáct bodů.
     
    4
    Podobně jako Ukrajina nebo Rumunsko, tak i Amerika dala svůj nejslabší článek do druhé série. Erik Belshaw řadí svůj tým těsně za Kazachstán.
     
    5
    Češi mohou na postup do druhého kola zapomenout. Slabých 99 metrů od Viktora Poláška, který přitom jel na šampionát v roli české jedničky.
     
    6
    Antti Aalto posouvá Finsko do jasného vedení. Je paradoxní, že náskok 45 bodů není na Čechy, ale na Poláky, kteří jsou druzí i navzdory faktu, že skákal jediný závodník.
     
    7
    S dobrou formou se na mistrovství světa nepotkal Michail Nazarov, ale dnes předvedl velmi slušný výkon hodnoty 122,5 metrů. Rusové odskakují Finům na dvanáct a půl bodu.
     
    8
    Andreas Schuler švýcarskému týmu podle očekávání pohorší. Ale 109 metrů je na jeho poměry slušným počinem, "země helvétského kříže" je druhá.
     
    9
    Druhý z Japonců Naoki Nakamura rozhodně nezklamal! Vystřihl 129,5 metru, náskok na Rusy už činí více jak 50 bodů.
     
    10
    Další z bratrů, které dnes uvidíme v kompletním složení. Peter Prevc skočil parádně na značku 135,5 metru. Slovinci jsou za Japonskem o jedenáct a půl bodu.
     
    11
    Jan Hörl nabral velkou výšku a nakonec dopadl na vzdálenosti 136 metrů, navíc s pěkným telemarkem. Rakušané vedou o 10,6 bodu.
     
    12
    Němci jdou oproti první sérii do ztráty. Severin Freund doplachtil na značku 127,5 metru. Tým posunul na třetí příčku o pět bodů za Japonsko, o patnáct za Rakousko.
     
    13
    Andrzej Stękała na parádní let kolegy Żył nenavázal. 122,5 metru bude ztrátou, Poláci padají na čtvrté místo těsně za Němce.
     
    14
    Norsko si zadělává na velké problémy. Daniel-André Tande oproti výkonu Stękały ještě tři metry ubral, ztráta na lídra z Rakouska už činí propastných 60 bodů.
     
    Pořadí po druhé sérii:

    1. Rakousko 263,7
    2. Japonsko 253,1
    3. Německo 248,1
    4. Polsko 245,6
    5. Slovinsko 241,5
    6. Norsko 203,0
    7. RSF 197,7
    8. Švýcarsko 185,2
    9. Finsko 185,1
    10. Česko 115,4
     
    1
    Třetí sérii odstartoval Nicolae Sorin Mitrofan skokem dlouhým 97 metrů. Na své poměry solidní skok, Rumuni zabojují o lepší postavení s Kazachy či Američany, jejich skalp by byl určitě cenný.
     
    2
    Andrij Vaskul atakoval výkon soupeře skákajícího před malou chvílí. Nakonec za ním o půl metru zaostal, Ukrajina zůstává za Rumunskem o více jak čtyřicet bodů.
     
    3
    Zklamáním dopadl skok Danila Vassiljeva. Kazach by měl mít větší kvalitu než rumunsko-ukrajinská dvojice, ale to dnes nepředvedl, dal slabých 97 metrů.
     
    4
    Jediným bodujícím Američanem v letošní sezóně je Casey Larson. Ale s 95,5 metry svému týmu nepolepšil, spíše naopak.
     
    5
    Ještě o půl metru horší skok než Larson předvedl Filip Sakala. Češi jsou o půl bodu před výběrem Rumunska.
     
    6
    Arttu Pohjola je po delší době závodníkem, který přeletěl stometrovou hranici, a sice o čtyři metry. Finové jdou na třetí příčku o čtrnáct bodů za Rakušany.
     
    7
    Solidních 110 metrů Ilji Mankova ještě stačí na výběr Rakouska, které zatím pustilo z můstku o jednoho skokana méně. Výběr ruské reprezentace vede o necelých devět bodů.
     
    8
    Simon Ammann šel daleko, do vzdálenosti 127,5 metru. Švýcary posouvá do jasného vedení, náskok na RSF činí čtyřiadvacet bodů.
     
    9
    Japonsko nejspíše zůstane v kontaktu se špičkou, ale Keiči Sato určitě umí dále než za 128,5 metru, navíc měl problémy při odjezdu. Na Švýcary tento výkon pochopitelně stačí.
     
    10
    Premiéru na světovém šampionátu si odbývá Domen Prevc a nutno říci, že povedenou. 129,5 metru, Slovinsko je v odstupu rovných sedmi bodů.
     
    11
    Po druhé sérii bylo ve vedení Rakousko. Daniel Huber doletěl na značku 129 metrů, tým drží ve vedení o 13,2 bodu před Japonci.
     
    12
    Markus Eisenbichler vrací Německo do hry o zlato! Na parádních 143 metrů ze zkušebního kola nenavázal, ale i 135 metrů je velmi dobrým počinem. Ztráta na rakouské mužstvo činí tři a půl bodu.
     
    13
    Dalším v pořadí byl Kamil Stoch. Vzhledem k formě, s jakou zde vystupoval, zapsal velmi slušný pokus hodnoty 133 metrů. Polsko aktuálně drží bronz, o 2,2 bodu před Japonci.
     
    14
    Nejdelší skok třetí série předvedl Johann André Forfang, avšak jeho 136 metrů norskou čtveřici s největší pravděpodobností nespasí. Ztráta sice klesla, přesto nadále čítá 50 bodů.
     
    Pořadí po třetí sérii:

    1. Rakousko 377,7 bodů
    2. Německo 374,2
    3. Polsko 366,7
    4. Japonsko 364,5
    5. Slovinsko 357,5
    6. Norsko 327,5
    7. Švýcarsko 296,2
    8. RSF 271,8
    9. Finsko 249,4
    10. Česko 157,6
     
    1
    Daniel Andrei Cacina skočil z dvanáctky velmi solidních 103 metrů a vážně hrozí, že by rumunské kvarteto mohlo skončit před Českem. Manko Rumunska činilo po třetí sérii půl bodu.
     
    2
    Pokud některý z dalších protivníků výrazně nezkazí, skončí Ukrajina poslední. A to i navzdory výborným 115 metrům Vitalije Kaliničenka, který včera v individuálním závodě dokonce postoupil do druhého kola.
     
    3
    Ne, tak Ukrajina poslední nebude. Sergej Tkačenko měl velké problémy už za hranou a spadl na vzdálenosti 95,5 metru. Kazachstán padá za ukrajinský výběr.
     
    4
    Sympaticky se s mistrovstvím světa rozloučil Decker Dean. 120 metrů je na jeho poměry parádním výkonem, mužstvo USA zůstává před Ukrajinou a přeskakuje i Rumunsko.
     
    5
    Čestmír Kožíšek zakončil české trápení skokem dlouhým 107,5 metru. Rumuny sice Češi porazili, ale prohráli s Američany, což je velkým zklamáním.
     
    6
    Eetu Nousiainen se raduje a má k tomu důvod. V kvalifikacích a trénincích neskákal příliš dobře, ale teď vystřihl 120,5 metru a posunul Finy na šestou příčku.
     
    7
    Děnis Kornilov zajistil ruskému týmu postup do druhého kola solidním skokem těsně přes 120 metrů.
     
    8
    Švýcarská jednička Gregor Deschwanden potvrdil velkou pohodu parádními 129 metry. Švýcaři jsou ve vedení o třiatřicet bodů před Rakouskem.
     
    9
    Japonci budou po prvním kole vysoko! Rjoju Kobajaši doplachtil do vzdálenosti 135,5 metru a výkon oslavil hlasitým pokřikem. Náskok na Švýcary je vyšší osmdesáti bodů.
     
    10
    Rovněž Anže Lanišek vystřihl velmi povedený skok, spadl na 134 metrech. Bronzový medailista ze středního můstku drží tým na rozdíl 5,8 bodu od Japonska.
     
    11
    Ve druhém kole se můžeme těšit na velmi zajímavou podívanou. Mistr světa z velkého můstku Stefan Kraft skočil 130 metrů, náskok na Japonce spadl pod deset bodů.
     
    12
    Novým lídrem je reprezentace Německa! Karl Geiger vytáhl ze svého repertoáru 133,5 metru, přeskakuje Krafta o 3,7 bodu.
     
    13
    Dawid Kubacki oproti Geigerovi dva a půl metru ubral. Polák dostává solidní známky za styl, tým posouvá na třetí příčku o necelých osm bodů za druhé Rakušany.
     
    14
    Bylo by velkou senzací, pokud by ještě Norové promluvili do bitvy o medaile. 129,5 metru Roberta Johanssona rozhodně není špatným počinem, Norům zkazili medailové naděje především Lindvik a Tande.
     
    První kolo skončilo.
     
    Pořadí po prvním kole:

    1. Německo 505,0 bodů
    2. Rakousko 501,3
    3. Polsko 493,9
    4. Japonsko 492,2
    5. Slovinsko 486,4
    6. Norsko 453,8
    7. Švýcarsko 411,6
    8. RSF 363,7
    ---------------------------
    9. Finsko 344,6
    10. Spojené státy americké 237,4
    11. Česko 226,5
    12. Rumunsko 219,8
    13. Ukrajina 200,8
    14. Kazachstán 189,5
     
    Druhé kolo týmového závodu skokanů na lyžích slibuje parádní podívanou. Ke zlaté medaili mají nejlépe nakročeno Němci, kteří po tři skoky hlídali záda Rakušanům, ale Geiger přeskočil mistra světa Krafta, německé kvarteto je ve výhodě 3,7 bodu.

    Bez šance zabojovat o prvenství nejsou ani Poláci, Japonci a Slovinci. Jejich ztráta je sice už více jak desetibodová, ale v případě drobného zaváhání ´může být zase všechno jinak. Momentálně drží bronzovou příčku Poláci.

    Zklamáním dopadlo první kolo pro Nory. Především Lindvik a Tande předvedli špatné skoky, ztráta na zlatou medaili je vyšší padesáti bodů, na bronz pak bodů čtyřicet.

    Závod se nepovedl ani českému kvartetu. Tým ve složení Štursa, Polášek, Sakala a Kožíšek skončil jedenáctý. Postup do druhého kola se neočekával, ale prohra s Američany také ne.
     
    Druhé kolo začne v 18:16.
     
    Druhé kolo začalo.
     
    1
    Druhé kolo otevřel Jevgenij Klimov skokem dlouhým 121 metrů. Rusko má ale, zdá se, osmé místo předurčené. Ztráta na Švýcary je velká.
     
    2
    Dominik Peter dnes příjemně překvapil dvěma velmi povedenými skoky. Ten druhý má hodnotu 123,5 metru. Švýcarsko vede má na Rusy k dobru přes 50 bodů.
     
    3
    S výkonem Jukiji Sata mohou být Japonci spokojení. Parádních 137 metrů určitě udrží kvarteto v boji o medailové příčky.
     
    4
    Cene Prevc se s výkonem japonského protivníka nemohl porovnávat ani zdaleka. Za 126,5 metru narostla ztráta na Japonsko během chvilky na necelých čtyřiadvacet bodů.
     
    5
    Výborný výkon Philippa Aschenwalda. Zaťatá pěst hovoří za vše, 136 metrů je skvělým skokem, který se může rovnat Satovi. Náskok se snížil, ale jen mírně, Rakušané zůstávají ve vedení o 7,3 bodu.
     
    6
    Pius Paschke neudržel německý tým v čele. Avšak nelze říci, že by výrazně zkazil, 132 metrů nebylo špatných. Druhé místo s odstupem 2,8 bodu.
     
    7
    Piotr Żyła má v Oberstdorfu fantastickou formu. Zopakoval 139 metrů z prvního kola, navíc dostal devatenáctky za styl. Polsko je druhé s minimální ztrátou dvou desetin bodu!
     
    8
    Marius Lindvik sice ve druhém kole skočil solidních 133 metrů, ale byl to právě on, kdo mizerným prvním skokem vyřadil Nory z boje o medaile.
     
    Pořadí po první sérii druhého kola:

    1. Rakousko 640,1 bodů
    2. Polsko 639,9
    3. Německo 637,3
    4. Japonsko 632,8
    5. Slovinsko 609,2
    6. Norsko 589,1
    7. Švýcarsko 527,0
    8. RSF 471,2
     
    1
    Michail Nazarov nezklamal. 122 metrů je na jeho poměry slušným počinem. Rusové si mohou poslední skoky užít, cíl v podobě postupu už splnili.
     
    2
    Švýcarský reprezentant Andreas Schuler oproti výkonu Nazarova třináct metrů ubral, ale "země helvétského kříže" měla tak velký náskok, že i přesto zůstane sedmá.
     
    3
    V roli japonský čtyřky do závodu nastoupil Naoki Nakamura. Doplachtil na solidních 126,5 metru, spokojenost v tváři závodníka je znatelná.
     
    4
    Slovinský výběr již s největší pravděpodobností nezasáhne do bojů o medaile. Peter Prevc dopadl na 126 metrech, ztráta na Japonce zůstává přes dvacet bodů.
     
    5
    V horších podmínkách vystřihl Jan Hörl solidních 126,5 metru. Rakušané zůstávají v čele s náskokem 6,2 bodu.
     
    6
    Německo padá na třetí příčku! Důvodem je výkon Severina Freunda, jenž zapsal ne příliš dobrých 123 metrů. Ztráta na Rakušany vzrostla na bez jedné desetiny deset bodů.
     
    7
    Novým vedoucím týmem jsou Poláci! Andrzej Stękała jakožto nejslabší článek týmu skočil 127 metrů, což stačí na vedení o devět desetin!
     
    8
    Norsko se pomalu smiřuj s konečným šestým místem. 124,5 metru Daniela-André Tandeho neznamená přiblížení k vedoucí pětici.
     
    Pořadí po druhé sérii druhého kola:

    1. Polsko 766,4 bodů
    2. Rakousko 765,5
    3. Japonsko 759,3
    4. Německo 755,6
    5. Slovinsko 733,1
    6. Norsko 708,4
    7. Švýcarsko 613,5
    8. RSF 585,7
     
    1
    Ilja Mankov skočil 110,5 metru. Vzhledem k sezónní výkonnosti a nízkému věku tohoto závodníka lze pokus hodnotit jako zdařilý.
     
    2
    Skákající legenda Simon Ammann má ze skoku dlouhého 129 metrů velkou radost. Sedmé místo je jasné, náskok na ruský výběr je obrovský.
     
    3
    Keiči Sato zvládl dnešní závod výborně. 130 metrů ze čtrnáctky není špatným počinem, Japonci pochopitelně přebírají průběžné vedení.
     
    4
    Slovinci do bojů o medaile nezasáhnou, ačkoli 135 metrů Domena Prevce rozhodně stojí za pochvalu. Snížil manko na Japonce pod osmnáct bodů.
     
    5
    Daniel Huber udržel rakouské mužstvo před Japonskem. Druhým skokem doplachtil na značku 130,5 metru. Rakušané mají před poslední sérií k dobru 6,8 bodu.
     
    6
    Markus Eisenbichler potvrdil skvělou formu z kvalifikace a vystřihl 138,5 metru. Německo přebírá první pozici, šest bodů se Kraftovi na Geigera bude stahovat velmi složitě!
    Markus Eisenbichler
     
    7
    Poslední série skoků slibuje obrovské drama. Kamil Stoch z Polska dopadl na značku 132,5 metru a udržel svůj tým o bod před Německem!
     
    8
    Johann André Forfang si mohl skočit pro radost. Na závěr svého vystoupení na šampionátu zapsal 128 metrů.
     
    Pořadí po třetí sérii druhého kola:

    1. Polsko 901,1 bodů
    2. Německo 900,1
    3. Rakousko 894,1
    4. Japonsko 887,3
    5. Slovinsko 869,5
    6. Norsko 833,7
    7. Švýcarsko 737,8
    8. RSF 669,4
     
    V posledních pokusech budou skokané skákat podle aktuálního postavení svého týmu. Jako první přijdou na řadu Rusové, poslední bude skákat Polák Dawid Kubacki.
     
    1
    Děnis Kornilov zpozdil odraz, ale to ho v této situaci už nemusí vůbec mrzet. Rusko končí osmé, což je dobrý počin.
     
    2
    Jedničku švýcarské reprezentace na šampionátu plnil Gregor Deschwanden. Světový šampionát zakončil skokem dlouhým 122,5 metru.
     
    3
    I o šesté pozici bylo jasno ještě před posledními pokusy. Stříbrný medailista z velkého můstku Robert Johansson na se rozloučil 134 metry.
     
    4
    Slovinci byli dlouho zapojeni v bojích o medaile, ale především kvůli horším skokům Ceneho Prevce z nich vypadli. Anže Lanišek zapsal 133,5 metru a pojistil týmu pátou příčku.
     
    5
    Bitva o stupně vítězů vrcholí! Rjoju Kobajašimu se však poslední pokus nepovedl, jen 128 metrů. Japonsko tak zřejmě skončí čtvrté.
     
    6
    Rakušané mají jistou medaili, minimálně bronzovou. Mistr světa z velkého můstku Stefan Kraft dopadl na značku 133 metru a dostal pod tlak Geigera a Kubackého.
    Stefan Kraft
     
    7
    Skvělý Karl Geiger! Sěvtového šampióna Krafta přeskočil o tři metry a náskok na Rakušany navýšil na 11,1 bodu. Na můstku poslední skokan, Polák Dawid Kubacki.
    Karl Geiger
     
    8
    Německé kvarteto obhajuje titul! Dawid Kubacki tíhu okamžiku nezvládl a spadl už na 127,5 metru, což znamená propad až za Rakousko. Poláci beru bronz.
    Dawid Kubacki
     
    Konec závodu.
     
    Konečné pořadí:

    1. Německo 1 046,6 bodu
    2. Rakousko 1 035,5
    3. Polsko 1031,2
    4. Japonsko 1017,5
    5. Slovinsko 1010,0
    6. Norsko 974,1
    7. Švýcarsko 856,6
    8. RSF 778,2
    9. Finsko 344,6
    10. Spojené státy americké 237,4
    11. Česko 226,5
    12. Rumunsko 219,8
    13. Ukrajina 200,8
    14. Kazachstán 189,5
     
    Německé kvarteto ve složení Pius Paschke, Severin Freund, Markus Eisenbichler a Karl Geiger obhájilo pro svůj tým zlaté medaile z před dvou let. Udrželi vedení po prvním kole, byť to byly velké nervy až do posledních pokusů. Karl Geiger však skočil 136 metrů a nebylo co řešit.

    Stříbrné medaile vybojovali Rakušané. Po dvou sériích ve druhém kole byli ve vedení a na Němce měli k k dobru 9,9 bodu, ale Huber v souboji s Eisenbichlerem a Stękałou ztratil, mistr světa Stefan Kraft už ztrátu nesmazal.

    Bronz patří Polákům. Ti dokonce před závěrečnou sérií drželi vedoucí postavení, ale Dawid Kubacki se skokům Karla Geigera a Stefana Krafta nemohl rovnat a z důvodů těsných rozestupů spadl právě na třetí příčku.

    Srdnatě bojovali i Japonci nebo Slovinci, ale s nejlepší trojkou nedokázali udržet krok až do konce. Zklamáním skončil závod pro šesté Norsko, které se muselo obejít bez koronaviem nakaženého Halvora Egnera Graneruda. Týmové měření sil skončilo neúspěchem i pro českou čtveřici, ta skončila jedenáctá.
     
    To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:02:36)

    Milan Huppert

    Konečné pořadí:
    1. Německo 1 046,6 bodu
    2. Rakousko 1 035,5
    3. Polsko 1031,2
    4. Japonsko 1017,5
    5. Slovinsko 1010,0
    6. Norsko 974,1
    7. Švýcarsko 856,6
    8. RSF 778,2
    9. Finsko 344,6
    10. Spojené státy americké 237,4
    11. Česko 226,5
    12. Rumunsko 219,8
    13. Ukrajina 200,8
    14. Kazachstán 189,5
    Pořadí po prvním kole:
    1. Německo 505,0 bodu
    2. Rakousko 501,3
    3. Polsko 493,9
    4. Japonsko 492,2
    5. Slovinsko 486,4
    6. Norsko 453,8
    7. Švýcarsko 411,6
    8. RSF 363,7
    ---------------------------
    9. Finsko 344,6
    10. Spojené státy americké 237,4
    11. Česko 226,5
    12. Rumunsko 219,8
    13. Ukrajina 200,8
    14. Kazachstán 189,5
    Startovní listina:
    1. Rumunsko (Andrei Feldorean, Mihnea Alexandru Spulber, Nicolae Sorin Mitrofan, Daniel Andrei Cacina)
    2. Ukrajina (Jevhen Marusjak, Anton Korchuck, Andrij Vaskul, Vitalij Kaliničenko)
    3. Kazachstán (Nuršat Tursunžanov, Sabiržan Muminov, Danil Vassiljev, Sergej Tkačenko)
    4. USA (Andrew Urlaub, Erik Belshaw, Casey Larson, Decker Dean)
    5. Česko (Vojtěch Štursa, Viktor Polášek, Filip Sakala, Čestmír Kožíšek)
    6. Finsko (Niko Kytösaho, Antti Aalto, Arttu Pohjola, Eetu Nousiainen)
    7. RSF (Jevgenij Klimov, Michail Nazarov, Ilja Mankov, Děnis Kornilov)
    8. Švýcarsko (Dominik Peter, Andreas Schuler, Simon Ammann, Gregor Deschwanden)
    9. Japonsko (Jukija Sato, Naoki Nakamura, Keiči Sato, Rjoju Kobajaši)
    10. Slovinsko (Cene Prevc, Peter Prevc, Domen Prevc, Anže Lanišek)
    11. Rakousko (Philipp Aschenwald, Jan Hörl, Daniel Huber, Stefan Kraft)
    12. Německo (Pius Paschke, Severin Freund, Markus Eisenbichler, Karl Geiger)
    13. Polsko (Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Kamil Stoch, Dawid Kubacki)
    14. Norsko (Marius Lindvik, Daniel-André Tande, Johann André Forfang, Robert Johansson)
    bahis siteleri