Barys – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Jekatěrinburg – Omsk 2:1 (kon.) | Čerepovec – Dynamo Moskva 1:2 (po pr.)
Minsk – Petrohrad 3:4 (po pr.)
Severstal Čerepovec
1:2 (0:0, 0:0, 1:1 - 0:1) Stav série: 1:2
Dynamo Moskva
Sobota 06.03.2021, 15:00 • Ledovyj dvorec, Čerepovec • Play-off KHL • Osmifinále

Ode mne je to již vše. Přeji pěkný večer a u dalšího textového sportovního přenosu opět na počtenou. (18:24:03)

Československá stopa:

Adam Liška (CER) – 0+1, 1 střela na branku, čas na ledě 25:01

Dmitrij Jaškin (DMS) – 0+1, 6 střel na branku, čas na ledě 29:37
    Michal Čajkovský (OMS) – 0+0, 4 střely na branku, čas na ledě 28:23

Statistiky zápasu:

Střely na branku – 27:43 (9:13, 6:6, 6:14 – 6:10)
    Zblokované střely – 18:13
    Vyhraná vhazování – 30:49
    Trestné minuty – 16:14
    Hity – 9:11

Třetí zápas série prvního kola play-off Kontinentálního hokejové ligy mezi týmy Severstal Čerepovec a Dynamo Moskva je za námi. Domácí tým byl tři sekundy od vítězství a vedení v sérii, jenže hostům se podařilo v závěru třetí třetiny vyrovnat a poté opět v závěru, tentokrát prodloužení, dokonce dokonat obrat na 1:2. Střelcem rozhodujícího gólu byl Daniil Tarasov. Český útočník Dmtrij Jaškin si připsal asistenci na vyrovnávací gól Kagarlického. Stejně si počínal slovenský forvard Adam Liška, který asistoval na jedinou branku svého týmu.

79:34 Daniil TARASOV - 1:2

79:34
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Zápas končí v závěru prvního prodloužení! Hostující tým otáčí skóre na 2:1 a stejným poměrem povede po dnešku i v sérii. DANIIL TARASOV zakončil přečíslení střelou z pokleku. Podjapolskij puk sice zbrzdil, ten ale i tak dopadl za brankovou čáru k pravé tyči z jeho pohledu. Asistence: Andrej Mironov.

78:50
    Kapustin byl ve velmi slibné pozici mezi kruhy, nakonec to však vypadl, že jeho střelu zablokoval jeden z obránců a pul tak ani nedoletěl k bráně.

78:29
    Jaškinova střela od levého mantinelu nemohla Podjapolského příliš ohrozit, zasáhl totiž jednoduše vyrážečkou.

77:45
    Puk skončil někde na jedné ze střídaček, bude se tak vhazovat ve středním pásmu.

76:19
    Kagarlickij ji po své vyrovnávací brance poměrně aktivní, nyní střílel z mezikruží bekhendem, bránu ale minul.

75:20
    A opět jsou hráči Severstalu v útočném pásmu, žádnou střeleckou pozici si ale zatím připravit nedokážou.

74:20
    Poté, co se Lalonde vrátil na led, se v útoku chtěli připomenout znovu domácí. Bránu soupeře ale v tomto případě neohrozili.

72:56

72:54
    Ani následný závar kolem brankoviště domácí brány rozhodnutí nepřinesl.

72:42
    A znovu brankář Podjapoldskij, tentokrát si poradil s pokusem Hietanena. Puk udržel ve své výstroji a hra tak byla přerušena.

72:23
    Nyní střílel z levého kruhu Sergejev, trefil ovšem pouze jen mantinel za bránou.

71:50
    Podjapolskij musel zasahovat betonem proti dorážce z levého kruhu. Oba gólmani jsou však dnes velmi jistí.

71:15
    I Severstal začíná hru v oslabení povedeně, když vyhodil kotouč pryč ze svého pásma.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 48. Berglund (J. Morozov, Liška) – 60. Kagarlickij (Jaškin, An. Sergejev), 80. Tarasov (Mironov)

Severstal Čerepovec: Podjapolskij (Šugajev) – M. Chabarov, Vittasmäki, Lalonde, Adamčuk, M. Tichonov (A), Makejev, Kudako (A) – J. Morozov, Jo. Nättinen, Liška – Geraskin, Guslistov, Kapustin – Petunin, Kodola, Vovčenko – Berglund (C), Vicharev, A. Alexejev – Kazakov.
    Dynamo Moskva: Bočarov (Jerjomenko) – Hietanen, Čajkovský, Volkov, Mironov (C), An. Sergejev, J. Zajcev, Alanov (A) – Jaškin, Šipačov, Kagarlickij (A) – Pääjärvi, O. Lindberg, Tarasov – Igumnov, Jefremov, Brjukvin – Muranov, Kučerjavenko, V. Kuljomin – O. Zajcev.

Rozhodčí: Hribik J., Odins E. – Šišlo D., Černišjov A.