Montreal – Winnipeg 7:1 (kon.) | Arizona – Minnesota 5:2 (kon.) | Vancouver – Toronto 4:2 (kon.)
Colorado – Anaheim 4:5 (po pr.) | Dallas – Columbus 5:0 (kon.) | Los Angeles – St. Louis 4:3 (po pr.)
Edmonton – Calgary 3:2 (kon.) | San Jose – Vegas 0:4 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 5:2 (kon.)
Chicago – Tampa 3:6 (kon.) | Boston – New Jersey 0:1 (kon.) | Carolina – Florida 4:2 (kon.)
Colorado Avalanche
4:5 (0:1, 2:1, 2:2 - 0:1)
Anaheim Ducks
Neděle 07.03.2021, 02:00 • Ball Arena, Denver • NHL

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a přeji pěkný zbytek neděle. Na počtenou! (05:02:30)

Skončilo nám utkání mezi Coloradem a Anaheimem, které rozhodně bylo dramatické a nabídlo i mnoho zvratů. Na začátku druhého dějství vedli hosté už 2:0, ale stále aktivnější hra Colorada znamenala zasloužené srovnání. Během pár sekund ve 47. minutě se dostaly Laviny poprvé v utkání do dvoubrankového vedení a v tu chvíli rozhodně nic nenasvědčovalo tomu, že by dnešní utkání měly prohrát. Ale stalo se! V 54. minutě snižoval Troy Terry a v přesilové hře o 4 minuty později vyrovnal Kevin Shattenkirk. V prodloužení hrál Anaheim další přesilovku. Tu využil zásluhou kapitána Ryana Getzlafa. Dva body tak dnes bere Anaheim, Colorado získalo jen jeden bod.

Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté dokonávají obrat a z Colorada si odvážejí dva body oni! Trefuje se RYAN GETZLAF, který si před bránou počkal na pobídku Rickarda Rakella. Kapitán Kačerů pouze nastavil hůl a kotouč usměrnil za bezmocného Huntera Misku. 4:5 po prodloužení. Asistence: Rickard Rakell a Kevin Shattenkirk.

61:20
    Teď už domácí vyhazují puk přes celé kluziště. Početní výhoda Ducks je ale teprve na začátku.

61:02
    Kevin Shattenkirk hned zkusil štěstí opět od modré čáry. Miska ale tuto ránu moc dobře viděl a lapačkou ji posunul před sebe.

60:51
    Trenérský štáb Anaheimu si před přesilovkou 4 na 3 vzal oddechový čas. Uvidíme, jak si hosté s přesilovkou v prodloužení poradí.

60:51
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., podrážení).

60:22
    Rantanenovi nevyšla předávka. Kotouč se tak dostal k Rakellovi, který si jej následně vyměnil s bekem Shattenkirkem.

60:01

I když to vypadalo na pohodlné vítězství Colorada, tak nakonec nás čeká prodloužení. Domácí se sice dostali do dvoubrankového vedení, ale Anaheim se vzepřel a díky dvěma brankám v posledních šesti minutách vybojoval alespoň bod. Dočká se i toho druhého?

Střely na bránu po 3. třetině: 33 – 25

60:00

59:57
    Tři sekundy před koncem třetí třetiny se bude vhazovat v obranném pásmu Avalanche.

59:42
    Isac Lundeström si chtěl přehodit puk rychle do střelecké pozice, ale to se mu nepovedlo úplně nejlépe.

58:59
    Rozbíhá se nám poslední minuta řádné hrací doby. Kotouč drží na hokejkách bránící hráči Anaheimu.

58:31
    Viděli jsme zajímavou pasáž, ve které oba celky chtěly rozhodnout. Blíže ke skórování měl Anaheim, ale Hunter Miska tentokrát odolal.
    57:10 Kevin SHATTENKIRK - 4:4

57:10
    Ale hned po vhazování Anaheim srovnává gólový účet klání! K puku se na vrcholu kruhu dostal KEVIN SHATTENKIRK, přičemž obránce Ducks jej od tyče odrazil přesně do svatyně. Miska toho navíc v rozhodující chvíli příliš neviděl. 4:4. Asistence: Rickard Rakell a Adam Henrique.

57:04
    Rána domácích z levé strany byla sražená do ochranné sítě. Přesilovka se Kačerům zatím příliš nedaří.

56:18
    Velkou šanci ve vlastním oslabení měl Tyson Jost. Klička do bekhendu útočníka Colorada ale byla zastavena lapačkou Ryana Millera.

55:42
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (André Burakovsky – 2 min., vysoká hůl).

55:26
    Nazem Kadri vymýšlel chytrou přihrávku zpoza brány, jenže Burakovsky mu nenajel do vhodného místa.

54:50
    Anaheim se nyní marně probíjel vpřed, Colorado brání dobře vlastní obranné pásmo.

53:45
    Obrovskou možnost k navýšení vedení Colorada měl před sebou Jayson Megna. Útočník domácích mířil do poloprázdné brány, ale Ryan Miller vytáhl fantastický zákrok, jednoznačně nejlepší zásah utkání.
    53:03 Troy TERRY - 4:3

53:03
    Hosté se dostávají do hry díky druhé trefě TROYE TERRYHO v tomto utkání. Útočník Ducks dostal na kruhu mnoho prostoru, čehož využil rychlou střelou zápěstím. Hunter Miska udělal pohyb do strany a nakonec mu kotouč proskočil výstrojí až do branky. 4:3. Asistence: Cam Fowler a Maxime Comtois.

52:36
    Hunter Miska zachytil nahozený kotouč v lapačce. Anaheim tak alespoň vybojoval útočné pásmo.

52:09
    Je pískáno, zřejmě se jednalo o ofsajd. Pokračovat budeme po komerční přestávce.

51:54
    Rána Ryana Gravese byla sražená k zadnímu mantinelu. Colorado ale může v tlaku pokračovat i nadále.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:25
    Teď se už domácí zase uklidnili a získávají tolik potřebnou kontrolu nad kotoučem.

50:24
    Po střele hostů od modré čáry se touš odrazil před zcela volného Adama Henriquea, který měl před sebou poloprázdnou bránu. Miska se ale rychle přemístil a navíc mu zřejmě i pomohla tyč.

49:58
    Je pískáno zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat před Hunterem Miskou.

49:27
    Ryan Getzlaf si hledal prostor před Miskou, avšak kotouč do prostoru před bránou nepřišel. Těžko říct, proč obránci Anaheimu nestříleli.

48:54
    Troy Terry dokázal s pukem na holi vybruslit z nepříjemné pozice, avšak podporu spoluhráčů v danou chvíli neměl.

48:14
    Girard našel MacDonalda, jehož tvrdý projektil musel Ryan Miller nadvakrát vyrážet.

47:46
    Colorado má hru plně pod kontrolou. Od poloviny zápasu je mnohem lepší v kombinaci nejen ve středním pásmu, ale také v tom útočném.

47:05
    Rantanen hýří aktivitou. Dostal se do kvalitní rychlosti, ale okolo pozorného Cama Fowlera přejet nedokázal.
    46:27 Brandon SAAD - 4:2

46:27
    Colorado právě vstřelilo branku!
    O pár desítek sekund později přichází další trefa Colorada. André Burakovsky se obtočil v útočném pásmu a rázem měl před sebou dvě varianty. Buď mohl střílet, nebo mohl přihrávat. Nakonec zvolil druhou možnost a udělal dobře. Oslovil totiž důrazného BRANDONA SAADA, jenž protlačil puk za přesunujícího se Ryana Millera. 4:2. Asistence: André Burakovsky a Nazem Kadri.
    46:03 Gabriel LANDESKOG - 3:2

46:03
    Skóre je zaslouženě otočeno, neboť Kačeři nemají protihru. Samuel Girard byl znovu aktivní. Díky tomu se dostal na levý kruh, odkud puk vracel MIKKU RANTANENOVI na modrou čáru. Finský útočník poté dokonale skryl svou střelu, Miller si ji najít nedokázal. 3:2. Asistence: Samuel Girard a Gabriel Landeskog.

45:46
    Pobídka Dana Renoufa od modré čáry sice byla lehce tečována, ale kotouč zaplul daleko za zadní tyč Millerovy svatyně.

45:06
    Colorado má více ze hry a jde vidět, že se bude daleko více tlačit za vítězstvím v základní hrací době.

44:36
    Graves si nepřehodil bránícího hráče a nakonec musel rychle zamířit dozadu. Vypadalo to totiž, že by hosté mohli zamířit do brejku.

43:57
    Gabriel Landeskog to nyní zkusil. Okamžitě po přejetí útočné třetiny si najel mezi kruhy a z tohoto místa také vypálil. Puk se pro Millera odrazil nepříjemně od mantinelu, ale gólman Ducks si poradil.

43:38
    Devon Toews si sjel na levý kruh, odkud vyslal razantní ránu. Ryan Miller ji včas zachytil, i když na brankovišti měl nachystané hned dva hráče domácích čekající na kořist jako hladoví vlci.

43:09
    Hunter Miska si bez větších potíží pokryl nahození hostů od mantinelu. Kotouč z lapačky vytřepal a následně jej rozehrál.

42:21
    Kačeři se přesilovce domácích ubránili a teď pouze odevzdali do útočné třetiny, aby měli dostatek času k poslání čerstvých sil na ledovou plochu.

41:55

41:39
    Brandon Saad už na konci přesilovky Colorada celou situaci přehrál.

41:07
    Znovu velmi dobře pracoval s pukem na modré čáře Girard, jenž jej nabídl do strany Kadrimu, jehož křížný pas se s přesností nepotkal.

40:31
    Burakovsky hledal v mezikruží Landeskoga, jehož střela byla jemnou tečí sražena nad horní tyč. Vzápětí se hosté osvobodili.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:01

Druhá perioda je u konce. Na jejím začátku sice tahal za delší konec provazu Anaheim, ale od první přesilovky Colorada bylo na ledě jen jedno mužstvo. Domácí přidali a po zásluze průběžný stav srovnali, navíc v následné přesilovce budou moct soupeři odskočit. O trefy se ve druhé třetině postarali Troy Terry, Logan O'Connor a Mikko Rantanen.

Střely na bránu po 2. třetině: 24 – 18

40:00

39:55
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Josh Manson – 2 min., vysoká hůl).

39:41
    Tlak Colorada je opravdu obrovský. Navíc znovu se bude vylučovat, takže Avalanche budou mít skvělou příležitost k otočení skóre.

39:15
    Rychlá střela obránce MacDonalda byla pro bránící hráče Ducks nebezpečná. Miller nakonec lapačkou dokázal zakročit.

38:49
    Což se také potvrzuje. Dobrou práci odvádí v útočném pásmu Valerij Ničuškin.

38:22
    Uvidíme, jak zareaguje Anaheim na to, že přišel o dvoubrankové vedení. Teď rozhodně budou na koni Laviny.
    37:36 Mikko RANTANEN - 2:2

37:36
    Druhou přesilovku už domácí bleskově využívají. Střela Samuela Girarda sice cíl minula, ale pohotový MIKKO RANTANEN dokázal zpoza brány odrazit puk od těla Ryana Millera přímo do branky. 2:2. Asistence: Samuel Girard a Nazem Kadri.

37:28
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Jacob Larsson – 2 min., sekání).

37:28
    Hosté měli v nohách opravdu těžké střídání. Navíc nepříjemné chvilky pro Anaheim budou pokračovat, protože se opět bude vylučovat.

36:43
    Rychlý protiútok domácího celku se neujal. Donskoi sice chytře hledal Saada u zadní tyče, ale druhý jmenovaný se k dorážce nedostal, neboť jeden z beků jej výborně bránil.

36:02
    Kačeři se ale poctivě brání, přestože Conor Timmins si najížděl do vhodné střelecké pozice. Brusle Larssona ale zakončení vychýlila.

35:31
    Po reklamní pauze už pokračujeme. Colorado se opět žene dopředu, jelikož vycítilo, že šance k vyrovnání tady rozhodně je.

34:54
    Jani Hakanpää zachytil puk na útočné modré čáře, což bylo velice důležité, neboť jinak by domácí zamířili do přečíslení.

34:08
    Colorado rázem zlepšilo bruslení a v těchto minutách je aktivnějším týmem. Anaheim se snaží tlak domácích zneutralizovat.

33:30
    Anaheim se chtěl po delším čase také vydat před Misku, jenže útočnou modrou čáru nepřešel ideálně. Pískalo se postavení mimo hru.

33:12
    Domácí opět velmi rychle přenesli hru a znovu se k zakončení dostal Toews. Obránce s číslem 7 se ale neprosadil, Miller se stačil přemístit.

32:46
    Devon Toews napřáhl od modré čáry. Tato rána ale až k bráně nedoputovala. Zastavil ji bek Cam Fowler.

32:27
    Střelec první branky Colorada se znovu probíjel kupředu. Tentokrát musel střílet z pravé strany a jeho projektil Miller vyrazil do ochranné sítě.
    32:06 Logan O'CONNOR - 1:2

32:06
    Laviny dávají svou první branku až po konci početní výhody. Valerij Ničuškin načasoval brilantní přihrávku na LOGANA O'CONNORA, který upaloval úplně sám na Millera. Brankáře Anaheimu následně překonal rychlou střelou pod lapačku. 1:2. Asistence: Valerij Ničuškin a Devon Toews.

31:42

31:19
    Domácí vypálili z ostrého úhlu, ale Miller si znovu veškerý prostor ve své brance pohlídal.

30:44
    Na Millera letěla jedna střela za druhou, ale zkušený gólman zatím odolává. Jeho spoluhráči už vyhodili přes všechny čáry.

30:16
    Colorado hraje svou první přesilovku opravdu dobře. V útočném pásmu už naplno roztočilo kolotoč.

29:50
    Na modré čáře se parádně vytočil Samuel Girard a hned poté vyslal střelu. Miller puk vyrazil do strany na zcela volného Mikka Rantanena, který ale branku nedal. Ryan Miller jej totiž výtečně vychytal.

29:42
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Isac Lundeström – 2 min., držení).

29:06
    V obranném pásmu Anaheimu bylo opět přehuštěno. Snaha Nazema Kadriho společně s Andrém Burakovskym tedy vyšla vniveč.

28:24
    Donskoi viděl, že dopředu vystartovat nemůže, protože nemá potřebnou podporu spoluhráčů, a proto zvolil manévr k vlastní modré čáře.

27:46
    Troy Terry se dostal do souboje jeden na jednoho. Vystřelit sice dokázal, ale jeho pokus zamířil vedle levé tyče.

27:08
    Gabriel Landeskog zatím není moc vidět. To se pokusil změnit svou akcí na pravém křídle, ale obránci Kačerů jej u mantinelu stejně zastavili.

26:49
    Comtoisova pobídka do strany sice adresáta nenašla, ale hosté se přecejen k puku dostali. Natlačili jej před bránu a Miska raději přerušil hru.

25:55
    Rickard Rakell příkladně zabojoval o kotouč a nakonec jej na svou hůl opravdu získal. Přihrávku před bránu sice nepředložil, ale Kačeři znovu ukázali, že dnes jsou hladovějším týmem.

25:18
    Práci měl u druhé svatyně také Ryan Miller, který musel zkrotit neposedný a skákající touš.

25:04
    Anaheim je po druhé brance ještě více při chuti. Znovu pobýval ve třetině soupeře, ale kotouč nakonec proskočil mimo mantinely.
    24:26 Troy TERRY - 0:2

24:26
    TROY TERRY byl zaslouženě za svou dnešní aktivitu odměněn gólem a nutno říct, že nyní to udělal skvěle. Dokázal se protlačit před obránce a parádní kličkou do bekhendu nedal Hunteru Miskovi žádnou šanci. Brankáře Avalanche si položil a poté jen posunul do prázdné klece. 0:2. Asistence: Adam Henrique a Josh Mahura.

23:38
    Pierre-Édouard Bellemare chtěl vyprodukovat z prostoru za bránou rychlou přihrávku, ale tato jeho myšlenka byla přečtena Camem Fowlerem. O chvíli později sice nahození od modré přišlo, ale Miller s ním větší starosti neměl.

22:59
    Jani Hakanpää prokázal, že umí podpořit ofenzívu. Prodral se po levé straně až k zakončení bekhendem, avšak Hunter Miska dokázal vyšvihnout své rameno rychle.

22:13
    Miller musel být v pohotovosti, neboť Conor Timmins nahodil puk přímo na něj. Mikko Rantanen se ale k dorážce neprotlačil, protože brankář Ducks dával pozor.

21:45
    Oba celky teď mají dostatek prostoru k vystřídání, neboť nyní jsme viděli nepřesnosti v rozehrávce na obou stranách.

20:56
    Troy Terry se výtečně obtočil u přední tyče Miskovy brány. Kotouč poté poskakoval na brankovišti, ale brankář Colorada zakročil včas.

20:22
    Anaheim načal druhou periodu aktivitou v útočném pásmu. Colorado se snaží získat puk u mantinelu ve vlastním pásmu.

20:01

První třetina dopadla lépe pro hosty, kteří se ujali vedení 1:0. O trefu se na začátku 6. minuty postaral Rickard Rakell, jehož pohotová rána po vyhraném buly Steela byla naprosto přesná. Anaheim byl o chlup lepším týmem, takže zaslouženě je o krok napřed.

Střely na bránu po 1. třetině: 11 – 12

20:00

19:36
    Adam Henrique svou ranou z kruhu jen o chlup minul zadní tyč domácí svatyně. Miska si pokrýval bližší tyč, takže u té zadní bylo poměrně volno.

19:09
    Na konci první periody tahají za delší konec provazu hosté, kteří rozhodně chtějí navýšit své vedení.

18:31
    Miska se nedostal do zrovna ideální situace, neboť upadl hned u svého brankoviště. Střela ale nepřišla, takže Colorado se vyhnulo velkým problémům.

17:57
    Ryan Getzlaf dobře zapracoval na útočné modré čáře, jenže hned poté nepředal puk přesně na zcela osamoceného Troye Terryho na pravé straně.

17:04
    Gravesovi se tentokrát nepodařilo dostat puk z vlastního pásma. O stejnou věc se o chvíli později pokusil Toews a byl podstatně úspěšnější. Až ke střeleckému pokusu se ale Laviny poté nedostaly.

16:32
    Po dobré práci Brandona Saada se ke střele dostal Ryan Graves. Pumelice beka s číslem 27 na dresu ale skončila na hrudi Ryana Millera.

15:42
    Hned po buly Colorado vypálilo od modré čáry. Miller toho moc neviděl, neboť se v danou chvíli před ním pohybovalo několik těl hráčů. Měl štěstí, že kotouč až k němu nedorazil.

15:35
    Ryan Miller si připsal zákrok. Hra je zastavena a čeká nás poslední komerční pauza v první periodě.

15:07
    Po velké chybě Anaheimu v obranném pásmu se ke střele z křídla dostal Valerij Ničuškin. Ruský útočník si rychle přehodil puk na forehand, ale přesně nezamířil. Bránu totiž netrefil.

14:39
    Josh Mahura měl čas na to, aby se pokusil vystřelit, jenže po přihrávce Shattenkirka mu touš přeskočil čepel hole.

13:47
    Troy Terry napřahoval z druhé vlny k zajímavé dorážce, jenže do dráhy střely mu skočil obránce Ryan Graves, který tak svůj celek v této chvíli určitě zachránil.

13:07
    Danton Heinen dlouho srdnatě bojoval u mantinelu za bránou Colorada, ale přes dva obránce přihrávku nevyprodukoval.

12:51
    Manson nabízel puk do nebezpečného prostoru u Miskovy brány, ale žádná z holí hráčů Ducks už touš nezasáhla. Gólman Avalanche tak přerušil hru.

12:18
    Anaheim nám opět prokázal svou sílu v předbrankovém prostoru, Hunter Miska se musel mít na pozoru.

11:45
    Kadri sice šikovně přistrčil puk na Rantanena, avšak čárový sudí si moc dobře všiml ofsajdu, po kterém tedy přerušil hru.

11:24
    Domácí si rozhodně nekomplikovali následnou situaci po zákroku svého brankáře. Kotouč poslali přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

10:59
    Miska se snažil svým spoluhráčům pomoct s rozehrávkou, ale jeho vyhození po mantinelu bylo zastaveno zadáky Ducks na modré čáře.

10:24
    Před brankou hostů bylo rušno, ale Rantanen nedokázal trefit puk ideálně ve střelecké pozici.

09:45
    Ryan Getzlaf chtěl zrychlit akci hostů přihrávkou na Terryho do strany, avšak přesnost při téhle kombinaci Anaheimu chyběla.

09:00
    Ničuškin se sice probíjel vpřed po křídle, ale jeho akce byla přečtena pozorným bekem Shattenkirkem.

08:29
    Colorado se dostává do tempa utkání. To teď potvrdil také André Burakovsky, jehož skrytá rána zpoza beka mířila do horních pater brány. Ryan Miller si ale nadvakrát poradil.

08:07
    Jayson Megna předvedl výbornou kličku, díky které se zbavil beka Huttona. U něj nakonec vystřelil k zadní tyči, ale Millerovo rameno bylo pohotové.

07:36
    A vzápětí další icing, jako první si totiž kotouč dobruslil ve sprintérském souboji Jacob MacDonald.

07:22
    Rozehrávka se Anaheimu v tuto chvíli moc nepovedla. Přišlo zakázané uvolnění, po kterém se bude vhazovat před Millerem.

06:55
    Josh Manson vyslal střílenou přihrávku do prostoru k brankovišti. Jedna z holí hostujícího hráče sice touš zasáhla, ale Hunter Miska byl ve střehu.

06:14
    Jostova překvapivá střela z vrcholu kruhu nadělala Ryanu Millerovi značné potíže. Gólman Ducks ale pohotově zapracoval vyrážečkou.

05:36
    Hosté i nadále pokračují v aktivní hře v útočném pásmu. V úvodu jsou lepším týmem.
    05:10 Rickard RAKELL - 0:1

05:10
    Hned po buly přišel první gól utkání, o který se postarali hosté! Sam Steel vyhrál vhazování do strany na RICKARDA RAKELLA, jehož prudká střela zápěstím zaplula do horního růžku. Hunter Miska reagoval pozdě. 0:1. Asistence: Sam Steel.

05:08
    Jakob Silfverberg si málem dokázal sklepnout kotouč ze vzduchu. Nechybělo moc a pálil z dobré pozice na pravém kruhu, avšak Miska byl u puku lapačkou rychleji.

04:35
    Tyson Jost nezachytil kotouč na útočné modré čáře, takže se pískalo zakázané uvolnění. Čeká nás tedy vhazování před Miskou.

03:50
    Jacob MacDonald vypálil od modré čáry, ani tentokrát ale nemusel velezkušený Ryan Miller do zákroku, neboť rána prostor mezi třemi tyčemi minula.

03:14
    Anaheim ale rozhodně nezačal dnešní utkání špatně. Znovu si chtěl vynutit tlak, ale finální přihrávka se hráčům v oranžových dresech nepovedla.

02:33
    Steel přihrál na modrou čáru, odkud velice ostře střílel Kevin Shattenkirk. Zkušený zadák Ducks ale zařízení minul.

02:02
    Graves už mohl na druhé straně pálit od modré čáry, ale nakonec černou gumu pouze posunul po mantinelu za Millerovu bránu.

01:03
    Valerij Ničuškin se skvěle vrátil na svou defenzivní část, aby zamezil úvodní střele hostujícího Anaheimu.

00:36
    Úvodní střídání bylo z obou stran poměrně opatrné. Jeden z hostujících beků nahodil kotouč na zadní mantinel.

00:01

Colorado dnes nastupuje v bílých dresech, zatímco Anaheim hraje v oranžovém.

Colorado Avalanche: Miska (Grubauer) – D. Toews, Renouf, MacDonald, Girard (A), Graves, Timmins – Rantanen (A), Kadri, Burakovsky – Ničuškin, Jost, Landeskog (C) – Donskoi, Jayson Megna, Saad – O'Connor, Bellemare, Sherwood.

Anaheim Ducks: R. Miller (Gibson) – Hakanpää, Fowler, Shattenkirk, Mahura, Ja. Larsson, B. Hutton, Manson (A) – Terry, Getzlaf (C), Comtois – Rakell, Lundeström, Heinen – Silfverberg, Henrique, Jones – Steel, D. Grant..

ANAHEIM DUCKS

Kačeři určitě nevstoupili do sezony jako jeden z aspirantů na co nejvyšší umístění, což také potvrzují. V tabulce divize jsou na posledním místě se ziskem 18 bodů ve 24 zápasech. Po celkem kvalitním začátku sezony se začali tabulkou propadat a momentálně drží nelichotivou sérii devíti porážek v řadě. Sice hned tři utkání dotáhli alespoň do prodloužení, ale v nich na své soupeře nestačili. Poslední vítězství Anaheimu se tak datuje na 12. únor, kdy Ducks ubojovali cennou výhru ve Vegas v poměru 1:0. V produktivitě se nejvíce daří Maximu Comtoisovi, jenž je na patnácti nasbíraných kanadských bodech.

COLORADO AVALANCHE

Laviny zatím působí na třetí příčce Západní divize, když si v jednadvaceti zápasech připsaly 27 bodů. Postupně se zvedají, neboť dokázaly zvítězit ve čtyřech z posledních pěti zápasů. V tomto výčtu předčily dvakrát Arizonu a jednou San Jose a Anaheim. Právě s Kačery změřily síly v rámci předchozí noci a díky brance v prodloužení z hokejky Valerije Ničuškina uspěly poměrem 3:2. Kouč Jared Bednar se musí vypořádat s poměrně rozsáhlou marodkou. Chybět mu i nadále bude český brankář Pavel Francouz, spolu s ním také útočník Matt Calvert a obránci Cale Makar, Erik Johnson nebo Bowen Byram. V produktivitě týmu si vedou nejlépe Mikko Rantanen s Nathanem MacKinnonem, oba zatím posbírali 22 kanadských bodů.

Přeji příjemné brzké nedělní ráno při sledování textového přenosu z kanadsko-americké NHL. Dnes nás čeká souboj mezi celky Colorado Avalanche a Anaheim Ducks. Utkání začíná krátce po 2:00. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 33. O'Connor (Ničuškin, D. Toews), 38. Rantanen (Girard, Kadri), 47. Rantanen (Girard, Landeskog), 47. Saad (Burakovsky, Kadri) – 6. Rakell (Steel), 25. Terry (Henrique, Mahura), 54. Terry (Fowler, Comtois), 58. Shattenkirk (Rakell, Henrique), 62. Getzlaf (Rakell, Shattenkirk)

Rozhodčí: St. Laurent, South – Kovachik, T. Gawryletz

Diváci: bez diváků