Čeljabinsk – Ufa 0:4 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 2:3 (po pr.) | N.Novgorod – Kazaň 0:4 (kon.)
Spartak Moskva – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Jokerit Helsinky
2:3 (0:2, 1:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 0:3
Lokomotiv Jaroslavl
Neděle 07.03.2021, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • Play-off KHL • Osmifinále

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (18:12:58)

Utkání sledovalo 3050 diváků.

Československá stopa v utkání

David Sklenička (JOK) – 0+0, 1 střela na branku, čas na ledě 26:14

Střely na branku: 38 – 45

Je dobojováno! Lokomotiv Jaroslavl nakonec rozhodl o svém triumfu až v prodloužení! Dlouho dobu se hrál velmi opatrný hokej. Poté se do úniku dostal Jegor Korškov, ale domácí brankář velkou šanci ještě zneškodnil. Až v 77. minutě rozhodl krásnou střelou Teemu Pulkkinen.

76:30 Teemu PULKKINEN - 2:3

76:30
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Je hotovo! Lokomotiv Jaroslavl nakonec zvládl i třetí duel osmifinále s Jokeritem Helsinky! Hosté se po vhazování v obranném pásmu vydali do útoku. Domácí zadáci nedokázali puk vyhodit za modrou čáru a TEEMU PULKKINEN svižnou střelou pod břevno rozhodl o vítězství Jaroslavle. Asistence: Artur Kajumov.

76:24
    Jensen si pěknou kličkou vytvořil střelecký prostor v útočném pásmu, ale jeho pokus brankář Pasquale udržel mezi betony.

76:03
    Daniil Misjul na modré čáře získal volný puk a nahodil jej před klec Jokeritu. Jeho pobídku však nikdo v bílém dresu Lokomotivu netečoval.

75:32
    Georgij Ivanov se dostal k puku za brankou Jokeritu a přihrávkou na modrou čáru našel Baranceva. Druhý jmenovaný pohotově pálil, jenže branku minul.

75:02
    Právě domácí brankář vyjel za svou klec a pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Hokejisté Jokeritu už zakládají další výpad směrem vpřed.

74:29
    Daniil Misjul se dostal do zakončení příklepem v útočném pásmu. Jeho pokus však domácí brankář Anders Lindbäck dobře viděl a puk vyrazil.

74:05
    Sami Lepistö získal kotouč v souboji za brankou Jokeritu a prudkou přihrávkou na pravé křídlo rozjel spoluhráče. Veli-Matti Savinainen trefil jen boční síť.

73:34
    Sám na domácího brankáře se z pravé strany hnal Jegor Korškov, který se pokusil o forhendový blafák, ale nedokázal zakončit kolem betonu!

73:26
    Pasquale si dal pozor na odražený kotouč a se štěstím jej dokázal přizvednout nad břevno. Jokerit si nyní vytvořil silnější pasáž prodloužení.

73:05
    Nicklas Jensen se po vyhraném vhazování v útočném pásmu položil příklepem do odraženého kotouče, ale jeho dělovka jen zaduněla o mantinel.

72:45
    Rušan Rafikov vyvezl puk z obranného pásma do pásma středního, jenže bekhendovým nahozením kotouč jen odevzdal hráčům Jokeritu.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 31. Lepistö (Schroeder, Pakarinen), 57. Nicklas Jensen (Joensuu, O'Neill) – 6. Beljajev, 19. Pulkkinen (A. Petersson), 77. Pulkkinen (Kajumov)

Jokerit Helsinky: Lindbäck (Kalninš) – Lepistö, Lööv, A. Grant, D. Sklenička, Pudas, Kivistö – O'Neill (A), Schroeder, Savinainen – Nicklas Jensen, Regin, Junttila – Pakarinen, Mäenalanen, Hännikäinen – Anttila (C), Pihlström, Joensuu (A).
    Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – A. Marčenko (A), Rafikov, Barancev, M. Osipov, Ohtamaa, Čerepanov, Misjul – Beljajev, Kraskovskij, Alexejev – Korškov, V. A. Tkačov (C), A. Petersson – Pulkkinen, Ivanov, Kajumov – J. Averin (A), Ťutněv, Iljenko – Tesanov.

Rozhodčí: Beljajev, Kulakov – Bersenjov, Judin