Pittsburgh – NY Rangers 4:2 (kon.) | NY Islanders – Boston 2:1 (2:1 po s.n.) | Philadelphia – Buffalo 5:4 (2:0 po s.n.)
Washington – New Jersey 5:4 (po pr.) | Columbus – Florida 2:4 (kon.) | Carolina – Nashville 3:2 (po pr.)
Toronto – Winnipeg 3:4 (kon.) | Detroit – Tampa 3:4 (po pr.) | Dallas – Chicago 6:1 (kon.)
Dallas Stars
6:1 (2:0, 3:1, 1:0)
Chicago Blackhawks
Středa 10.03.2021, 02:38 • American Airlines Center, Dallas • NHL

Z tohoto přenosu je to vše, díky za pozornost. (05:11:36)

Malcolm Subban (CHI) 31 zákroků, 6 OG, úspěšnost 83.8%, odchytal 60:00

Domácí hokejisté se za výhrou nasměrovali už ve druhé minutě zápasu, kdy otevřeli skóre, ale klíčovou se ukázala být druhá třetina. V ní sice hosté snížili na 1:2, ale pak se Dallasu povedlo třemi góly odpor soupeře zlomit. Ve třetí třetině si domácí náskok bez větších problémů hlídali, dokonce ho navýšili a dvě ojedinělé šance soupeře dokázali eliminovat.

Životní zápas má za sebou teprve jednadvacetiletý Jason Robertson, který sice v minulé sezoně naskočil do tří zápasů, ale stále má statut nováčka ligy. Robertsonovi se povedlo na výhře Dallasu podílet hned čtyřmi asistencemi.

Chicago, které v neděli proti Tampě přišlo o vedení 3:0 a prohrálo 3:6, si proti Dallasu chtělo zvednout sebevědomí, ale vše dopadlo zcela jinak. Místo toho totiž Blackhawks utrpěli debakl 1:6.

59:07
    Vhazovat se bude před Chudobinem.

58:30
    Duel se chýlí ke konci a Chicago se na něj bude snažit co nejrychleji zapomenout. Druhý debakl v řadě je pro tento tým tvrdým direktem.

57:37
    Dostat puk až do kuchyně se nyní snažili domácí hráči, jenže svůj útok možná až překombinovali a nakonec se ani nedostali ke střele.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

56:42
    Kaneovo zakončení se stalo kořistí Chudobina, který si připsal svůj 21. zákrok v utkání. A nechce už dnes inkasovat.

56:20
    Kotouč vyletěl po střele Klingberga, která byla tečována, až do ochranné sítě. Komerční pauza.

55:58
    Blackhawks se snažili o návrat do útoku, ale dopustili se zakázaného uvolnění.

55:36
    Johnson měl na hokejce kýžený gól k úpravě výsledku, když před brankou přijal přihrávku zpoza klece. Jenže ani delší vyčkávání a míření mu nepomohlo, Chudobina nepřekonal.

55:26
    Zakázané uvolnění Dallasu po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.

54:59
    To nyní Pysykova střela od modré vypadala už mnohem lépe, Subban letící puk ovšem vyrazil.

54:30
    Hraje se dlouho bez přerušení a nyní také bez šancí. Předchozí Gurjanovova střela nebyla ani tak šancí jako spíš nahozením na Subbana ve stylu co by, kdyby to tam propadlo.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 2. Kiviranta (Hintz, Robertson), 16. Oleksiak (Ja. Benn, Gurjanov), 28. J. Klingberg (Dellandrea, Faksa), 30. Pavelski (Robertson), 32. Lindell (Robertson, Kiviranta), 47. Hintz (Robertson) – 22. Janmark (Carlsson, de Haan)

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, Pysyk, Sekera – Gurjanov, Pavelski (A), Ja. Benn (C) – Kiviranta, Hintz, Robertson – Comeau, Dickinson, Cogliano – Dellandrea, Faksa, Caamano.
    Chicago Blackhawks: M. Subban (Lankinen) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy (A), Zadorov, de Haan, Carlsson – P. Kane (A), Suter, DeBrincat – Kurashev, Söderberg, Janmark – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – Highmore, Carpenter, Johnson.