NHL
NY Rangers – Philadelphia 4:5 (po pr.) | Florida – Chicago 6:3 (kon.) | Pittsburgh – Boston 4:1 (kon.)
Buffalo – Washington 0:6 (kon.) | Ottawa – Vancouver 2:3 (po pr.) | Winnipeg – Montreal 2:4 (kon.)
Calgary – Edmonton 4:3 (kon.) | Vegas – San Jose 2:1 (kon.)
Florida Panthers
6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Chicago Blackhawks
Úterý 16.03.2021, 00:05 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost.

Tři hvězdy utkání
    1. Aleksander Barkov (FLA) 1+2
    2. Gustav Forsling (FLA) 1+1
    3. Sergej Bobrovskij (FLA)

Česká a slovenská stopa v utkání
    Radko Gudas (FLA) 0+0, účast 0, 2 TM, 1 střela na branku, čas na ledě 18:52
    Dominik Kubalík (CHI) 0+1, účast -1, 0 TM, 3 střely na branku, čas na ledě 17:50
    David Kämpf (CHI) 0+1, účast 0, 0 TM, 0 střel na branku, čas na ledě 14:50

Kdo nastoupil do brankoviště?
    Sergej Bobrovskij (FLA) 26 zákroků, 3 OG, úspěšnost 89,7%, odchytal 59:27
    Kevin Lankinen (CHI) 30 zákroků, 4 OG, úspěšnost 88,2%, odchytal 58:07

Florida sice prohrávala v průběhu utkání už 1:3, ale dokázala vývoj střetnutí otočit. Ještě do konce druhé třetiny srovnala na 3:3 a ve třetí třetině obrat dokonala díky úspěšné útočné akci během oslabení, kterou využil Aleksander Barkov. Posléze Panthers přidali ještě dvě branky do prázdné klece.

Florida si připsala už svou čtvrtou výhru v řadě a díky zaváhání Tampy proti Nashvillu se posunula do čela Centrální divize, v níž má jednobodový náskok na druhou Carolinu a dvoubodový náskok na třetí Tampu.

59:33
    Vatrano nutí Lankinena přerušit hru střelou z pravého kruhu.
    59:04 Alexander WENNBERG - 6:3

59:04
    Florida právě vstřelila branku!
    Domácí dobře bránili své pásmo, vybojovali kotouč a ALEXANDER WENNBERG, který dostal přihrávku na střed, vypálil z útočné modré čáry přesně do prázdné branky. Asistence: Patric Hornqvist, Jonathan Huberdeau.

58:30
    Chicago znovu odvolává brankáře.
    58:16 Carter VERHAEGHE - 5:3

58:16
    Barkov sice střelou z vlastní modré prázdnou branku netrefil, ale CARTER VERHAEGHE byl u kotouče, jenž se odrazil od zadního mantinelu, jako první a dorazil jej do opuštěné klece. Asistence: Aleksander Barkov.

58:02
    Ekblad střílel přes celé kluziště. Je to jen zakázané uvolnění.

57:23
    Ano, Chicago hraje bez brankáře!

57:23
    Kotouč končí v obranném pásmu Floridy v hledišti a hra je tak přerušena. Poslední komerční pauza, po níž se dá očekávat, že Chicago odvolá brankáře.

56:30
    Čas se začíná velmi rychle krátit. Florida se nyní snaží především odvracet útoky soupeře. Chicagu se daří získávat puky zpět pod svou kontrolu.

55:41
    Rychlý průnik Kanea skrz střední pásmo, rána, Bobrovskij vyráží a Hagel se marně natahoval po dorážce. Pěkná akce Chicaga.

55:11

54:45
    Chicagu se nedaří najít dobrou střeleckou pozici, Soderberg pálil jen mimo tři tyče.

54:14
    Po Kaneově střele od modré čáry je hra znovu přerušena.

54:01
    Tyč zazvonila za zády Bobrovského po střele Kubalíka, který měl na hokejce vyrovnávací branku!
    53:26 Aleksander BARKOV - 4:3

53:26
    Stejně jako při minulém oslabení, i tentokrát domácí vyrazili do útoku a tentokrát se jim povedlo skórovat! ALEKSANDER BARKOV zavezl puk do útoku spolu s Acciarim, znovu počkal na Weegara, jemuž poslal přihrávku do levé strany. Ránu Weegara Lankinen sice chytil, ale puk mu propadl do brankoviště, kde jej úspěšně dorazil za jeho záda právě Barkov! Asistence: Noel Acciari, MacKenzie Weegar.

53:11
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Jonathan Huberdeau – 2 min., podrážení).

52:51
    Bobrovskij nyní podržel svůj tým, když se stihl přesunout brankovištěm na střed a pokryl střelu Wallmarka, který pálil okamžitě po přihrávce zpoza branky.

52:29

52:27
    Domácí ale znovu vyhazují puk do bezpečí.

52:06
    Až nyní se ujal nahozený kotouč, po němž hosté mohou rozjet přesilovkovou kombinaci.

51:35
    Chicagu se stále nepovedlo usadit v útočném pásmu, a to ani nyní, kdy o kotouč bojovali za brankou Floridy.

50:54
    Domácí se dostali v oslabení do útoku. Barkov šikovně podržel puk a počkal na Weegara, kterému poslal puk na levou stranu. Prudkou ránu Weegara ovšem Lankinen vykryl a přerušil hru.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:29
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Radko Gudas – 2 min., nedovolené bránění).

50:29
    Hra se přesunula před Lankinena, který vyráží střelu zpoza kruhů. Následně opět zaútočili hosté, ale hra je rychle přerušena. Komerční přestávka.

49:50
    Hosté vytvořili tlak na své soupeře. Hned tři střely ovšem jen proletěly kolem branky do zadního mantinelu.

49:15
    Dělovka Keitha od modré čáry prošla až k Bobrovskému, který puk drží mezi svými betony.

48:15
    Oproti divoké druhé třetině, kdy šance střídala šanci, zatím sledujeme hodně opatrný hokej s jen několika světlejšími momenty.

47:04
    Po vhazování rychle střílel Huberdeau. Lankinen znovu přerušuje hru.

46:59
    Přečíslení tří proti dvěma mohl Verhaeghe řešit několika způsoby. Nabízel se mu například Weegar, ale domácí útočník nakonec vypálil z pravého kruhu sám. Lankinen pokus likviduje. Komerční pauza.

45:43
    Trochu nepřehledná situace před brankou Chicaga. Puk vyletěl vysoko do vzduchu a dopadl mezi několik hráčů obou týmů. Lankinen si hlídal prostor před sebou, ale zasahovat nakonec nemusel.

45:03
    Po Vatranově střele se povedlo Lankinenovi přerušit hru. Vhazuje se po jeho levici.

44:46
    Dobrá myšlenka domácího útočníka, který zpoza branky rychle přihrál před brankoviště. Jenže tam nebyl nikdo v červeném dresu.

44:09
    Bobrovskij vyrazil bekhendovou střelu z pravého kruhu jen do prostoru mezi kruhy, odkud přišla pohotová dorážka, při níž ruskému brankáři pomohl Gudas, který svým tělem zabránil nejhoršímu.

43:52
    Panthers se snažili udržet v útoku, ale už byl puk ve středním pásmu a tak se jedná o postavení mimo hru.

43:42
    Jedna povedená křižná přihrávka do levého kruhu mohla vše změnit. Barkov ale neusměrnil střelu na branku.

43:00
    Ze třetí třetiny uběhly tři minuty a prozatím oba týmy pokračují ve vcelku opatrné hře.

42:06
    Zakázané uvolnění Floridy po nepřesné přihrávce skrz střední pásmo.

41:11
    Barkov se tlačil zpoza branky do zakončení, Lankinen byl ovšem pozorný a puk zachytil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:45
    Do závěrečné třetiny vstoupily oba týmy opatrně. I s ohledem na divokou druhou třetinu se nechtějí dopustit na začátku žádné chyby.

40:01

Další třetina začne přibližně v 01:56.

Chicagu se ve druhé třetině povedlo po brankách Kurasheva a Hagela dostat do vedení 3:1, jenže příliš dlouho se z náskoku neradovalo. Napřed snížil Ekblad během přesilovky, načež vyrovnal přesnou ránou od modré Forsling, který během druhé třetiny také trefil dvakrát tyčku. Po dvou třetinách je tak skóre 3:3.

40:00

39:31
    Další přerušení, vhazování se musí opakovat.

39:29
    Zakázané uvolnění Floridy.

39:20
    Hra je tentokrát přerušena v obranném pásmu Floridy, kde se v posledních minutách příliš nehrálo.

38:28
    Po střele Wennberga ze dvou metrů od branky je hra přerušena.

38:20
    Těsně před návratem Murphyho na led vypálil od modré čáry Forsling, jenž napálil pouze horní tyč! Už druhá tyčka Forslinga v tomto střetnutí.

38:01
    Ekblad je neskutečně nebezpečný během této přesilovky, Lankinen tentokrát odolává.

37:29
    Hostům se povedlo vyhodit kotouč mimo své pásmo.

37:05
    Ekblad dostal přihrávku do pravého kruhu, odkud také vypálil. Lankinen byl roztažen v brankovišti a téměř ležel, přesto natáhl lapačku proti Ekbladově střele a zachránil svůj tým.

36:27
    Chicago rychle vyhazuje puk, Florida se stejně rychle vrací do útoku.

36:22
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Connor Murphy – 2 min., nedovolené bránění).
    36:00 Gustav FORSLING - 3:3

36:00
    A je vyrovnáno! Před Lankinenem se vytvořil zdánlivě neprostupný blok ze čtyř hráčů obou týmů. Ale pouze zdánlivě. GUSTAV FORSLING totiž vypálil od modré čáry a kotouč prošel nejen skrz tyto hráče, ale i přes Lankinena! První gól Forslinga v sezoně. Asistence: Aleksander Barkov, Carter Verhaeghe.

35:30
    Po dalším přerušení hry přichází poslední komerční pauza.
    34:58 Aaron EKBLAD - 2:3

34:58
    Domácí využívají druhou přesilovku v utkání! Yandle posunul na modré čáře puk do strany k AARONU EKBLADOVI, který si sjel do levého kruhu a vyslal přesnou střelu pod horní tyč Lankinenovy branky. Asistence: Keith Yandle, Jonathan Huberdeau.

34:13
    Hostům se povedlo na startu oslabení vyhodit puk do bezpečí.

34:02
    Dvouminutový trest dostává Alex DeBrincat za podrážení.

34:02
    Florida bude hrát přesilovou hru. To ale až po komerční přestávce.

33:40
    Florida nyní musí zmobilizovat své síly a pokusit se zapomenout na několik posledních minut.
    33:02 Brandon HAGEL - 1:3

33:02
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Předtím to sice hostům nevyšlo, ale tentokrát už ano. Střelu Keitha od levého mantinelu dorazil do branky BRANDON HAGEL, který stál na hranici brankoviště a nenechal se obráncem odstavit. Asistence: Dominik Kubalík, Duncan Keith.

32:26
    Postavení mimo hru domácích a komerční pauza. Sledovali jsme hodně divokou pasáž, ve které se ukázalo, jak málo stačí, aby se síly na ledě zcela změnily. Jeden únik Kubalíka, který sice byl vychytán, vlil hráčům Chicaga energii do žil a nechybělo moc, aby hosté vedli už o dvě branky.

32:15
    A další šance Chicaga, které cítí šanci, že má Floridu v této chvíli na lopatě. Bobrovskij tentokrát střelu soupeře kryje.

31:40
    Co scházelo, aby se hosté dostali do dvoubrankového vedení! Rozjetý DeBrincat se probil ke kotouči v pravém kruhu, klepl do něj a trefil horní tyč Bobrovského klece!
    30:17 Philipp KURASHEV - 1:2

30:17
    Pro Floridu je to opět ledová sprcha. Byť byla velmi aktivní, byla lepší, byla nebezpečnější, tak inkasuje. Janmark našel svou přihrávkou na středu PHILIPPA KURASHEVA, jemuž se povedlo z prostoru mezi kruhy překonat Bobrovského střelou z první a vrátit Chicago do vedení. Asistence: Mattias Janmark, Calvin de Haan.

29:27
    Kubalík přijal pas za obranu Floridy a vydal se směrem na Bobrovského. Po kličce se snažil zakončit do protipohybu, ale Bobrovskij svou holí zastavil puk a srazil jej za svou branku.

28:45
    Lammikko ve snaze zastavit útok soupeře přišel o hokejku a Chicago tak de facto útočilo proti čtyřem plnohodnotně připraveným hráčům. Ani střela z této akce nevzešla.

27:52
    Po dlouhé době se hosté dostali do útoku, jenže o puk znovu přišli. Okamžitě z toho mohl být únik domácích, jenže Huberdeauovu přihrávku Stralman nezachytil a nepomohlo mu ani to, že po puku doslova skočil. Zakázané uvolnění.

27:10
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Chicago odvrací útoky soupeře, samo se ale na puku nedokáže udržet.

26:16
    Ekblad se v útoku u levého mantinelu otáčí kolem své osy jednou, podruhé, dokonce potřetí, až se mu nakonec povedlo zbavit obránce. Jenže nic z toho nevytěžil, ani střelu, ani přihrávku do střelecké pozice.

25:38
    Chicago pouze odehrálo puk mimo své pásmo, aby mohlo prostřídat. A znovu se musí bránit.

25:08
    Hraje se v hodně rychlém tempu, akce střídá akci. Florida se dál tlačí v útočném pásmu do zakončení, většina puků ale létá kolem branky do zadního hrazení.

24:44
    Pro změnu šance Floridy. Huberdeau se po souhře s Gudasem neprosadil.

24:10
    Bobrovskij nejspíš ani nevěděl, odkud na něj přilétla střela. Přesto puk dokázal vyrazit svým bokem.

23:50
    Hornqvist vybojoval puk u levého mantinelu a na nic nečekal. Udělal pár kroků ke středu a rychle vypálil na Lankinena, jenž přerušuje hru.

22:59
    Rozhodčí přerušil útočnou akci Floridy, která se dostávala do zajímavé šance. Jenže puk odehrál Lammikko vysokou holí a hra je tak vykázána do středního pásma.

22:20
    Bobrovskij musel na led a likvidovat střelu soupeře. Raději přerušil hru.

22:02
    Zakázané uvolnění Floridy po snaze o rychlý návrat do útoku

21:36
    Verhaeghe v rychlém protitútoku prolétl po levém křídle až do kruhu pro vhazování a dokonce překonal Lankinena, ale puk napálil do tyče!

21:27
    Ani nahození Keitha neslavilo úspěch, znovu puk končí na hokejkách Flordy.

20:36
    Přihrávka Boqvista před branku Floridy svého adresáta nenalezla. Puk doklouzal až do rohu, kde se jej zmocnila defenziva domácích.

20:01

Další třetina začne přibližně v 01:02.

Florida vyhrála první třetinu 13-8 na střely, na góly je však srovnáno 1:1. Je nutné podotknout, že Florida byla v úvodní třetině nebezpečnějším týmem, ale jediného gólu dosáhla po sérii šťastných odrazů, díky kterým se jim povedlo odpovědět na předchozí trefu Patricka Kanea.

20:00

19:33
    Hra je přerušena. Forsling schytal tvrdou ránu od De Haana do nohy a zůstává klečet na ledě. Po přerušení hry se odbelhal na střídačku a z ní do kabiny.

19:27
    Kubalík se poprvé v utkání prodral do zakončení. Z levého kruhu přinutil Bobrovského k zákroku.

18:35
    Domácí jsou hodně při chuti. Barkov při bekhendové kličce však na Lankinena nevyzrál.
    18:15 Owen TIPPETT - 1:1

18:15
    Domácí využívají přesilovou hru! A je to pro Chicago opravdu smolná situace. Střela OWENA TIPPETTA byla hned dvakrát tečována hráči Blackhawks. Napřed v levém kruhu byla střela Tippetta sražena před brankoviště, kde se odrazila od De Haana za záda bezmocného Lankinena. Asistence: Gustav Forsling, Alex Wennberg.

17:54
    Lankinen vykopl betonem střelu Hornqvista a o brusli vracejícího spoluhráče se k němu kotouč vrátil. Tak jej raději schoval pod lapačku.

17:30
    Chicagu se povedlo vyhodit kotouč mimo své pásmo. Florida při snaze o návrat do útoku zastavilo postavení mimo hru.

16:59
    Tlak domácích do branky Lankinena. Huberdeau a Hornqvist se snažili překonat hostujícího brankáře a zejména druhý jmenovaný šel dost důrazně po puku a snažil se ho i dolovat zpod lapačky Lankinena. Rozhodčí proto přerušuje hru.

16:23
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Duncan Keith – 2 min., podrážení).

16:23
    A bude se pro změnu vylučovat na straně Chicaga.

16:20

15:58
    Lammikko pro změnu vyhazuje puk mimo třetinu Floridy.

15:19
    Postavení mimo hru zastavilo pokus hostů o návrat do útoku.

14:45
    Barkov dokázal odpálit puk mimo své pásmo a ještě se za ním rychle vydal. Do úniku se ovšem nedostal.

14:40
    Bobrovskij se dostal do problémů, když se jeho spoluhráči nechali vykombinovat a umožnili Chicagu sehrávku mezi kruhy. Ramenem vyrážel letící střelu.

14:20
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Frank Vatrano – 2 min., podrážení).

14:20
    A bude se znovu vylučovat! To ale až po komerční přestávce.

14:05
    Oba týmy hrají v plném počtu.

13:10
    Při hře ve čtyřech na obou stranách je na ledě více prostoru, ale kromě předchozí šance domácích to zatím ani jednomu týmu nepřináší žádnou výhodu.

12:32
    Přečíslení Floridy, která šla ve třech proti dvěma. Barkov po přihrávce do ze středu vypálil na Lankinena, který vyráží kotouč vyrážečkou až do hlediště.

12:05
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Nikita Zadorov – 2 min., nedovolené bránění).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Mason Marchment – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).

12:05
    Bude se vylučovat na obou stranách. Původně to vypadalo na přesilovku Floridy, jenže domácí měli na ledě více hráčů než je dovoleno.

11:55
    Rychlý útok Floridy byl zakončen stejně tak rychlou střelou Marchmenta. Lankinen byl ale na tuto variantu připraven a puk vyráží.

11:08
    Komerční přestávka.
    10:38 Patrick KANE - 0:1

10:38
    Ačkoliv doposud byli nebezpečnější domácí, jsou to hosté, kdo jako první udeřil! PATRICK KANE se dostal během souboje Kämpfa s hráčem soupeře k puku a vyslal střelu po ledě, která končí za zády Bobrovského. Asistence: David Kämpf.

09:45
    Chicago se dopouští zakázaného uvolnění.

09:18

08:57
    Domácí dokonce v oslabení vyrazili do útoku, ale k ohrožení branky Lankinena nakonec nedošlo. Přesto, velmi sympatická obrana oslabení ze strany domácích.

08:21
    Panthers se ovšem povedlo znovu, a dokonce dvakrát, vyhodit kotouč mimo svou třetinu.

07:53
    Blackhawks se až nyní dokázali usadit v útočném pásmu po předchozí ztrátě puku.

07:18
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Gustav Forsling – 2 min., podrážení).

06:56
    Bobrovskij drží puk po zakončení Carpentera pod lapačkou a přerušuje hru. Komerční pauza.

05:56
    Florida zůstává nadále nebezpečnější. Moc nechybělo k tomu, aby se povedlo vysunout Marchmenta za obranu. Přihrávka však nakonec byla protečována.

05:34
    První zásah musel vytáhnout ze svého repertoáru Bobrovskij, který průnik Soderberga do levého kruhu vykryl, byť se útočník Chicaga snažil vypálit pod lapačku.

04:57
    Před brankou Floridy padá k zemi Kane po střetu s Ekbladem. Rozhodčí nevylučuje.

04:17
    Pokus Floridy o založení útoku končí postavením mimo hru.

03:20
    Začátek střetnutí zatím vychází jednoznačně lépe Floridě, která se dostala do dvou zajímavých šancí, ale Lankinen prozatím odolává. Útočné snahy Chicaga jsou v prvních minutách bezzubé.

02:27
    Lankinen zachránil svůj tým, když vychytal šanci soupeře po průniku po levém křídle a následně se zvládl přesunout proti dorážce z mezikruží. Stralman trestuhodně spálil vyloženou příležitost.

01:51
    Znovu je hra přerušena. Dost se v úvodních minutách kouskuje. Vhazuje se v obranném pásmu hostů.

01:15
    Snaha domácích o rychlý návrat do útočného pásma skončila pouhým zakázaným uvolněním.

00:42
    Nebezpečná střela Weegara od modré čáry, která se brankáři Lankinenovi odrazila před brankoviště. K jeho štěstí nikdo z Floridy nebyl poblíž k dorážce.

00:29
    Chicago krátce po začátku utkání zahrálo na zakázané uvolnění.

00:01

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger) – Ekblad (A), Weegar, Strälman, Yandle, Gudas, Forsling – Duclair, Barkov (C), Verhaeghe – Hörnqvist (A), Wennberg, Huberdeau – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Acciari, Lammikko, Marchment.

Chicago Blackhawks: Lankinen (M. Subban) – Boqvist, Keith (A), C. Murphy (A), de Haan, Mitchell, Zadorov – P. Kane (A), Kurashev, DeBrincat – Hagel, Kämpf, D. Kubalík – Suter, Söderberg, Janmark – Carpenter, Wallmark, Highmore.

Rozhodčí: Luxmore, L'Ecuyer – Murray, Racicot.

Tomu se pokusí Chicago zabránit, ale jejich bilance posledních dní není nikterak obdivuhodná. Z posledních čtyř zápasů vyhrálo jen jednou, když zdolalo Dallas, se kterým ale rovněž v jednom ze zápasů prohrálo 1:6. A ani porážka 3:6 s Tampou jim moc na klidu nepřidala. Problémem Blackhawks je totiž poněkud slabší defenziva, kterou se sice snaží dohnat útokem, ale to se jim pochopitelně nemůže povést každý zápas.

Stačí k tomu, aby Florida prokázala svou dobrou formu ze vzájemných zápasů s Chicagem a znovu tím navýšila svůj náskok. Při souhře výsledků se navíc může probít do čela Centrální divize.

Florida v této sezoně předvádí velmi dobrý hokej, díky němuž dýchá na záda nejlepším týmům Centrální divize. Na vedoucí Carolinu ztrácí jeden bod a zároveň má stejně bodů jako obhájci Stanley Cupu z Tampy. Panthers se navíc podařilo vyhrát třikrát v řadě, díky čemuž se výrazně odpoutali od svých dnešních soupeřů, kteří na čtvrtém místě skupiny ztrácí už sedm bodů. A po pondělním duelu může být v kabině Floridy ještě veseleji.

Počtvrté v letošní sezoně se proti sobě na ledě postaví hokejisté Floridy a Chicaga. V noci na neděli se odehrálo poslední střetnutí těchto soupeřů a výhru 4:2 si připsali Panthers, kteří tak dokázali udržet proti Blackhawks letošní neporazitelnost a posbírali ze tří duelů plný počet šesti bodů.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:05.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 19. Tippett (Forsling, Wennberg), 35. Ekblad (Yandle, Huberdeau), 36. Forsling (Barkov, Verhaeghe), 54. Barkov (Acciari, Weegar), 59. Verhaeghe (Barkov), 60. Wennberg (Hörnqvist, Huberdeau) – 11. P. Kane (Kämpf), 31. Kurashev (Janmark, de Haan), 34. Hagel (D. Kubalík, Keith)

Rozhodčí: Luxmore, L'Ecuyer – Murray, Racicot