HC Slovan – Nové Zámky 1:4 (kon.) | Nitra – Banská Bystrica 3:1 (kon.) | Trenčín – Michalovce 0:2 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Poprad 2:5 (kon.) | Zvolen – Miskolc 8:3 (kon.) | Košice – Detva 2:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:5 (0:2, 1:3, 1:0)
HK Poprad
sk Pátek 19.03.2021, 17:00 • TITAN Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 49. kolo

Poprad síce v tretej tretine v priebehu 46. minúty inkasoval z hokejky Hunu, no potom mal už zápas len vo svojej réžii, hoci ďalší gól nepridal. Kamzíci teda potvrdili úlohu favorita v zápase a zdolali Mikuláš 2:5. (19:10:36)

59:34
    Odrazený puk skončil vo výstroji Kozela, ktorý pre istotu už prikrýval.

58:40
    Liptáci nahodili puk do útočného pásma, museli však vyjsť, pretože bol avizovaný ofsajd.

58:01
    Haščákova strela po Svitanovej prihrávke spoza bránky hetrikový zásah nepriniesla, strela bola zblokovaná.

57:36
    Popradčania držia puk pod kontrolou v útočnom pásme, teraz predviedli prihrávkovú sériu bez strely na bránku, už to vyzerá len na získavanie času.

56:28
    Popradčania zastavili rozohrávku súpera z obranného pásma, puk nastrelili opäť za brankára Kozela.

55:46
    Livingston strelou z pravého kruhu nastrelil Kozela do masky a hlavný rozhodca prerušil hru.

54:12
    Haščák sa od modrej čiary prekľučkoval pred bránku, Kozel zasiahol v poslednej chvíli hokejkou a popradskému extrakanonierovi vypichol puk.

53:27
    Mashinter zrýchlil po ľavom krídle s pukom, pripravil si to na strelu na ľavom kruhu a preveril gólmana Kozela.

53:12
    Po prehratom buly Popradu v útočnom pásme získali puk domáci, odhodili to však len na zakázané uvoľnenie.

52:48
    Delovka od modrej čiary z hokejky Kramára bola zblokovaná, pri puku znovu domáci a rozohrávajú spoza brány.

52:18
    Štrauch sa preštrikoval dopredu po pravom krídle, z kruhu to dával spätne pred bránu, Huna však jeho úmysel neprečítal.

51:46
    Uhrík chcel Hamerlíka prekvapiť strelou z rohu klziska, popradský gólman sa nenechal zaskočiť.

51:18
    Preisingerova krížna prihrávka skončila na modrej čiare na hokejke Brejčáka, ktorý to nahadzoval, mieril však nepresne.

50:51
    Handlovský v strednom pásme otočil hru, vysúval na os klziska Taviho, tomu však prihrávku vypichol Rusina a hra sa znovu otočila.

49:48
    Seigova strela od modrej čiary bola zrazená, puku sa pri zadnom mantineli znovu zmocnili hokejisti Popradu.

48:47
    Kozel si teraz počas rozohrávky spoza brány nerozumel so spoluhráčmi, už tam prišiel popradský hráč, rýchlo získal puk, dával pred bránku, ale naslepo nenašiel nikoho.

48:35
    Kamzíci si to počas prechodu do útočného pásma teraz skomplikovali, vystavili sa do ofsajdu.

47:44
    Livingston získal útočné pásmo, Popradčania tam manévrovali nejaký čas s pukom, bolo to však bez strely.

46:18
    Kamzíci boli opäť aktívni na puku v útočnom pásme, výraznejšiu streleckú príležitosť si však nevytvorili.

45:20
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Prvá zaujímavejšia akcia Liptákov v tretej tretine končí gólom. Štrauch na ľavom kruhu využil zaváhanie Hodoroviča a vystrelil. Hamerík ľavým betónom vyrazil presne na hokejku RUDOLFA HUNU a ten zblízka už pohodlne zasunul do brány.
    Asistencie: Andreas Štrauch, Michal Uhrík.

44:55
    Mashinter po mantineli dával na Seiga, ten však v súboji o puk následne neuspel.

44:16
    V súbojoch pri útočnej modrej čiare Popradu boli úspešnejší domáci, rozohrávajú z obranného pásma.

43:38
    Oba tímy striedajú počas hry, puk je za bránkou Mikuláša.

43:12
    Demovo nahodenie od modrej čiary bolo tečované, puk však vyletel len na zadný mantinel.

42:38
    Seigo to jemne od modrej čiary nahadzoval na bránku, rukavicou to však pohodlne zachytil hráč Liptovského Mikuláša.

41:53
    Popradský tlak pokračoval naďalej, Višnevskij však potom na modrej čiare školácky prišiel o puk. Huna to však na rýchly prienik na bránku nevyužil.

41:08
    Už po uplynutí presilovky to hostia pekne zakombinovali. Haščák dával krížom na pravý kruh Svitanovi, ktorý posúval opäť krížom pred bránku Matejovi Paločkovi, ten však z prvej neprekonal položený betón Kozela.

40:28
    Popradčania odštartovali tretiu tretinu s presilovkou, získali pásmo, Svitanovi však odskočil puk a Štrauch ho dostal von do strednej tretiny.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Prostredná dvadsaťminútovka priniesla štyri góly. Popradčania spustili v priebehu piatich minút trojgólový uragán, presadili sa Matej Paločko, Jevoš a Preisinger. V 30. minúte znižoval na aktuálnych 1:5 Rudolf Huna.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:40
    Do týchto chvíľ bola popradská presilovka bez strely, teraz to skúsil Višnevskij a Kozel vyrážal betónom.

39:04
    V závere druhej tretiny získava Poprad presilovú hru. Filip Mezovský je vylúčený za seknutie.

38:28
    Liptáci nerozohrali úspešne, je z toho zakázané uvoľnenie.

37:57
    Bjalončík vylepšil pozíciu pre Mashintera prihrávkou medzi kruhy, jeho strela z prvej však mierila mimo brány.

37:18
    Huna na osi ihriska medzi kruhmi prenechal Štrauchovi, jeho strela bola zblokovaná.

36:42
    Livingston v obrannom pásme upokojil situáciu, posunul za bránku Kramárovi.

36:04
    Handlovský vnikol do útočného pásma, strelou spoza pravého kruhu však zasiahol masku brankára Kozela.

35:25
    Hosťujúci hráči nemohli pokračovať teraz v hre, bol avizovaný ofsajd.

34:37
    Svitana získal prenechaný puk za pravým kruhom a skúsil to strelou, tá ale bola zblokovaná na plexisklo.

33:42
    Prechod domácich hráčov do útočného pásma nebol bezproblémový, skončilo sa to ofsajdom.

32:32
    Kalousek posunul puk Parobekovi na pravý kruh, ten to skúsil strelou švihom, Hamerlík úspešne zasiahol.

32:03
    Kramár to skúšal delovkou od modrej, jeho pokus však bol zrazený na plexisklo.

31:18
    Mešár vykorčuľoval dopredu po ľavom krídle, skúšal to strelou z kruhu, mieril však len priamo do lapačky Bátoryho.

30:44
    Višnevskij chcel preniesť hru na pravý kruh k Handlovskému. Ten hokejkou tečoval puk na plexisklo, potom ho ale opätovne získal.

29:57
    Liptáci znižujú popradské vedenie. Nahodenie od modrej čiary z hokejky Uhríka sa odrazilo od zadného mantinelu priamo medzi kruhy na hokejku RUDOLFA HUNU a ten z prvej prekonal Hamerlíka.
    Asistencia: Michal Uhrík.

29:28
    Po Haščákovej prihrávke poza bránu Jevošovi preskočil puk a Popradčania prišli o útočné pásmo.

28:35
    Bjalončík z rohu klziska prehrával medzi kruhy len na hokejky protihráčov, ktorí puk poslali do stredného pásma.

27:52
    Popradčania sú pri chuti a opäť získali útočné pásmo. Od modrej čiary to skúšal jemnou strelou Seigo, Kozel úspešne zachytil.

27:24
    Poprad dal gól!
    O dvadsať sekúnd strieľajú hostia aj piaty gól. Višnevskij z modrej čiary posunul do rohu klziska Tavimu, ktorý sa priblížil k bráne, našiel prihrávkou MIROSLAVA PREISINGERA a ten usmernením puku z prvej zariadil prvý inkasovaný gól Kozela.
    Asistencie: Janne Tavi, Ivan Višnevskij.

27:04
    Po štvrtom inkasovanom góle dochádza aj k zmene na brankárskom poste. Mateja Bátoryho strieda Patrik Kozel.

27:04
    Popradčania rozobrali defenzívu Liptákov a strieľajú štvrtý gól. Brejčák na úroveň bránkovej čiary posunul Haščákovi, ten sa neulakomil a do lepšej pozície pred bránkou dal puk ADAMOVI JEVOŠOVI, ktorý strelou z prvej prekonal Bátoryho.
    Asistencie: Marcel Haščák, Daniel Brejčák.

26:36
    Štrauch posunul na modrú čiaru Droppovi, ktorý to skúsil strelou švihom. Tá bola zblokovaná a puku sa ujali kamzíci.

26:16
    Popradčania museli kvôli avizovanému ofsajdu opustiť útočné pásmo a rozohrávať teda môžu domáci.

25:11
    Hostia vybojovali znovu útočné pásmo a strelou od modrej čiary to skúsil Livingston. Jeho delovku Bátory našiel vo svojej lapačke.

24:46
    Oško sa preštrikoval pred bránku, nedokázal však potom prejsť už cez Brejčáka, tak to dával prihrávkou pred bránu, tam sa už puku zmocnili hostia.

24:12
    Livingston sa dotkol puku vysokou hokejkou. Hra je prerušená a vhadzuje sa v strednom pásme.

23:36
    Handlovský prenechával na ľavom kruhu Preisingerovi, ktorý dával prihrávku pred bránu, tam však boli v prevahe hokejisti Mikuláša.

22:47
    Poprad hneď po strelenom góle je aj naďalej ofenzívne aktívny, Haščák posunul Jevošovi na pravý kruh, mladý popradský junior však nezvládol spracovanie prihrávky.

22:06
    Poprad v čase 22:06 vedie už trojgólovým rozdielom. Bjalončík šikovne vyhral buly v útočnom pásme, posunul si puk dopredu, posunul to pred bránku MATEJOVI PALOČKOVI a tomu sa podarilo bekhendom prekonať Bátoryho.
    Asistencia: Peter Bjalončík.

22:02
    Poprad získal útočné pásmo a spoza ľavého kruhu to skúsil Tavi. Brankár Bátory bezpečne pokryl puk na hrudi.

21:44
    Presilovka Mikuláša je už minulosťou, Brejčák naskočil na ľad a pokračuje sa v rovnovážnom stave.

21:22
    Mezovský posunul za ľavý kruh Oškovi, jeho následná strieľaná prihrávka skončila však iba na korčuliach Preisingera a Poprad sa znovu oslobodil.

20:27
    Kurali nezachytil vyhodený puk pri mantineli, odrazil sa k Livingstonovi a ten bezpečne vyhodil až k Bátorymu.

20:03
    Popradčania vyhrali prvé vhadzovanie, Liptáci pokračujú v ešte viac ako minútovej presilovke.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná dvadsaťminútovka bola pod taktovkou hostí. Marcel Haščák dvomi gólmi zo 7. a 20. minúty zariadil po prvej tretine dvojgólové vedenie nad Mikulášom.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:41
    Pár sekúnd pred koncom prvej tretiny prichádza ešte vylúčenie na strane Popradu. Daniel Brejčák dostáva dve minúty za držanie.

19:19
    V závere prvej tretiny prichádza druhý gól v sieti Mikuláša. Bjalončík síce najprv prišiel o puk v útočnom pásme, Mezovský to však vypichol len priamo medzi kruhy na hokejku MARCELA HAŠČÁKA a ten z prvej nekompromisne prekonal Bátoryho.
    Asistencie: Peter Bjalončík, Adam Drgoň.

18:41
    Kurali nahodil puk do útočného pásma, Štrauch oň zabojoval v rohu klziska, nezískal ho však na svoju hokejku.

18:22
    Rudolf Huna prenikol s pukom do útočného pásma, skúsil to spomedzi kruhov, namieril však len priamo do lapačky gólmana Hamerlíka.

17:25
    Druhá presilovka Popradu v zápase nie je využitá. Popradčania potom získali útočné pásmo, od modrej čiary to skúsil Brejčák, Bátory zachytil na hrudi.

17:04
    Seigova rana od modrej čiary z prvej trafila iba Uhríka a v závere oslabenia sa domáci oslobodzujú.

16:38
    Višnevskij dostal prihrávku na modrú čiaru a po jeho nepresnej strele sa Liptáci znovu úspešne oslobodili.

15:54
    Oško po vyhodenom puku získal cenné sekundy v útočnom pásme, Livingston otočil hru, prihrával potom na modrú čiaru, ale tam nenašiel spoluhráča.

15:21
    Hra je prerušená až teraz, dve minúty za seknutie dostáva Vladimír Vybíral.

14:51
    Vybíral sa dostával do dobrej šance, no spáchal útočný faul, už je avizovaný trest.

14:12
    Popradčania prežili aj oslabenie o jedného hráča, už sú na ľade v plnom počte. Puk je za mikulášskou bránou.

13:31
    Neúspešný zisk útočného pásma, puk získal Seigo a odpálil ho preč cez všetky čiary.

13:10
    Už beží presilovka o jedného hráča, Kramár teraz vyhodil puk z obranného pásma a domáci to musia skúšať spoza Bátoryho.

12:28
    Po Oškovej strele z pravého kruhu puk Hamerlíkovi vypadol, Michalík sa chcel dostať do dorážky, no puku sa nezmocnil a neskóroval. Bol to veľký závar pred bránou, po ktorom však vyrovnané nie je.

12:05
    Chvíľkovú presilovku piatich proti trom budú hrať domáci. Janne Tavi je vylúčený za podrazenie.

11:35
    Ďalšiu strelu tentokrát z opačnej strany poslal Uhrík, Hamerlík úspešne vyrážačkou vyrazil.

11:18
    Liptáci sa už dostali na puk v útočnom pásme, Kurali nabíjal za ľavý kruh Štrauchovi, ten však delovkou z prvej bránu netrafil.

10:58
    Popradčania držali puk pri mantineli v rohu klziska, získali tak niekoľko sekúnd k dobru.

10:23
    Prvú presilovku v tomto dueli si zahrajú aj domáci. Daniel Demo je vylúčený na dve minúty za držanie.

10:10
    Z pravého kruhu strieľal Štrauch, jeho zakončenie letelo do Hamerlíka, potom na hokejku Uhríka, ten však už nestihol doraziť.

09:23
    Štvrtá formácia domácich Liptákov bola zatlačená v obrannom pásme a oslobodila sa iba formou icingu. Hostia teda môžu prestriedať a opäť zavrieť súpera.

08:48
    Višnevského tvrdú ranu od modrej čiary brankár Bátory dokázal betónom vyraziť. Pri puku znovu hostia.

08:23
    Bátory stihol ešte veľmi riskantne rozohrať pred Mešárom. Našťastie pre neho, netrafil popradského útočníka.

07:44
    Brejčák si v obrannom pásme pri zadnom mantineli trochu skomplikoval situáciu, domáci hráči to však nevyužili a nezískali teda puk.

06:53
    Presilová hra Popradu je využitá a hostia idú do vedenia v stretnutí. Višnevskij posunul puk za ľavý kruh MARCELOVI HAŠČÁKOVI, ktorý zamieril a švihom prekonal Bátoryho. Puk sa síce spomalil, no "doskákal" za bránkovú čiaru.
    Asistencie: Ivan Višnevskij, James Livingston.

06:18
    Svitana to z pravého kruhu posielal strieľanou prihrávkou pred bránu na Jevoša. Bátory ako prvý zasiahol a jeho spoluhráči okamžite vyhodili preč.

05:58
    Popradčania majú zatiaľ problémy s rozostavením sa v útočnom pásme. Puk je v obrannom pásme Liptákov, no Popradčania oň bojujú.

05:17
    Prvé vylúčenie v zápase. Na dve minúty za podrazenie si sadá Tomáš Rusina. Presilovku si zahrajú kamzíci.

04:49
    Strela obrancu Dema od modrej čiary bola tečovaná a vyletela až na ochranné plexisklo.

04:27
    Jevoš vnikol s pukom do útočného pásma, ušiel mu však z hokejky a obranca Mikuláša to odpálil okamžite až na zakázané uvoľnenie.

03:34
    Štrauch vykorčuľoval do útočného pásma, mal možnosť prihrávky spoluhráčovi, rozhodol sa však z kruhu zakončiť sám a Hamerlík musel zakončiť.

02:53
    Haluška si vybral prihrávkou medzi kruhy Kalouska, ktorý to skúšal z dobrej pozície, jeho zakončenie však bolo zblokované.

02:22
    Vybíral zabojoval o puk v útočnom pásme a od modrej čiary mohol strieľať Valtola. Jeho pokus zblokoval Mešár.

01:46
    Valtola nahodil puk do útočného pásma, domáci získali útočné pásmo a od modrej čiary preveril Hamerlíka Rusina. Popradský brankár si s pukom hravo poradil.

01:14
    Seigo si spracoval puk na modrej čiare, prešiel k pravému kruhu, skúsil to vystreliť, ale priestor bránky minul.

00:44
    Svitana chcel spolupracovať s Haščákom, nerozumeli si počas prechodu modrou čiarou a je z toho ofsajd.

00:16
    Popradčania sa dostali s pukom do vlastného obranného pásma a rozohrávajú spoza bránky.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Na ľadovú plochu nastupujú oba celky, domáci v bielych dresoch a hostia v modrých. Odznie štátna hymna a na rad príde úvodné buly.

Úvodné zostavy:

HK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (Kozel) – Kurali, Nemec, Mezovský, Droppa, Rusina, Valtola, Duran, Židek – Štrauch, Uhrík, Ru. Huna – Kiss, Oško, Michalík – Dunčko, Surový, Vybiral – Kalousek, Parobek, Haluška

HK Poprad: Hamerlík (Vošvrda) – Drgoň, Brejčák, Seigo, Višnevskij, Demo, Kramár, Hodorovič – Svitana, Jevoš, Haščák – Tavi, Preisinger, Handlovský – Mešár, Zagrapan, Livingston – Mashinter, Bjalončík, Matej Paločko – Matúš Paločko

Rozhodca: Valach, Korba – Bogdaň, Ordzovenský.

Prajem vám príjemný piatkový podvečer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 49. kola Tipos Extraligy, v ktorom uvidíme aj podtatranské derby medzi HK 32 Liptovský Mikuláš a HK Poprad. Stretnutie sa začína o 17:00 a jeho priebehom vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Hokejistom Liptovského Mikuláša je už dávno jasné, že do play-off nenazrú. Liptákom patrí v tabuľke posledné 12. miesto so ziskom 18 bodov a obrovskou 26-bodovou stratou na jedenásty Miškovec. Mikuláš v predchádzajúcom kole podľahol Michalovciam 5:0 a predtým prehral aj s Banskou Bystricou 2:7.
    Popradčania ešte rozhodne majú o čo hrať. Najmä o to, akú budú mať po základnej časti východiskovú pozíciu. Kvôli prehrám v predchádzajúcich dvoch kolách sa kamzíci zosunuli na 3. miesto. Aktuálne má Poprad na konte 92 bodov, na vedúci Zvolen stráca päť a na druhé Michalovce jeden. Popradčania práve v minulom kole prehrali kľúčový zápas so Zvolenom 4:6 a predtým podľahli aj Košiciam 5:2.

V rámci tejto extraligovej sezóny pôjde o štvrté vzájomné meranie síl. Zatiaľ vždy uspeli Popradčania, ktorí triumfovali doma 6:1 a 5:4 a v poslednom vzájomnom zápase sa zrodilo veľké víťazstvo Popradu 1:11.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 30. Huna (Uhrík), 46. Huna (Štrauch, Uhrík) – 7. Haščák (Višnevskij, Livingston), 20. Haščák (Bjalončík, Drgoň), 23. Matej Paločko (Bjalončík), 28. Jevoš (Haščák, Brejčák), 28. Preisinger (Tavi, Višnevskij)

HK 32 Liptovský Mikuláš: Bátory (28. Kozel) – Kurali, Nemec, Mezovský, Droppa, Rusina, Valtola, Duran, Židek – Štrauch, Uhrík, Ru. Huna – Kiss, Oško, Michalík – Dunčko, Surový, Vybiral – Kalousek, Parobek, Haluška

Rozhodčí: Valach, Korba – Bogdaň, Ordzovenský