Ufa – Kazaň 1:2 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
Lokomotiv Jaroslavl
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 1:2
CSKA Moskva
Neděle 21.03.2021, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • Play-off KHL • Čtvrtfinále

S konstatováním, že se CSKA ujalo v sérii vedení 2:1 na zápasy, se s Vámi loučím. Přeji hezký zbytek neděle! (17:47:22)

Utkání navštívilo 5433 diváků.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 28:18 (7:4, 12:7, 8:5)
    Zblokované střely – 10:17
    Vyhraná vhazování – 30:26
    Trestné minuty – 6:29
    Hity – 22:17

V prodloužení se usmálo štěstí na hostující CSKA! Armějcům trefil v čase 61:31 druhou výhru v sérii Anton Slepyšev, ke kterému se odrazil puk od zadního mantinelu po nepřesném zakončení Loktionova. Moskevský celek se tak v sérii ujímá vedení 2:1 na zápasy.

61:31 Anton SLEPYŠEV - 1:2

61:31
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Prodloužení dlouho netrvalo! Nikita Sošnikov měl puk za domácí brankou. Z otočky ho přihrál do slotu, odkud střílel bekhendem vedle Andrej Loktionov. Kotouč se však od zadního mantinelu odrazil na hůl ANTONA SLEPYŠEVA, který ho z pravé strany poslal do poloodkryté branky. Pasquale se už natahoval marně. Asistence: Nikita Sošnikov a Andrek Loktionov.

60:45
    Postavení mimo hru v podání Armějců. Modrou přejel ještě před pukem Pavel Karnauchov.

60:32
    Zakázané uvolnění CSKA. Hra se stěhuje před Larse Johanssona.

60:01

Prodloužení se v KHL hraje do rozhodujícího gólu. Jedna jeho část trvá 20 minut.

Prodloužení začne přibližně v 17:30.

Statistiky po 3. třetině:
    Střely na branku – 27:16 (7:4, 12:7, 8:5)
    Vyhraná vhazování – 29:23

Základní hrací doba vítěze zápasu neurčila. Za stavu 1:1 se tedy bude muset prodlužovat. Hosté vedli od 11. minuty po dorážce Konstantina Okulova. Lokomotiv si musel na vyrovnání počkat až do třetí části utkání. Ve 45. minutě se prosadil teprve osmnáctiletý Pavel Ťutněv. Hráči Jaroslavle strávili velkou část utkání snahou o vyrovnání a střelecky tak byli poměrně výrazně aktivnější. Oporou CSKA je však tradičně brankář Johansson.

60:00

59:39
    Beljajev zamířil po svých na střídačku a měl by být v pořádku. Hra pokračuje.

59:38
    Pronikající Michail Beljajev byl zastaven ukázkovým pádem pod nohy, což je jasný faul. Rozhodčí ale žádný trest pro CSKA nesignalizují! Útočník Jaroslavle navíc nepříjemně padl hlavou proti mantinelu a pomalu se sbíral ze země. Hra tak byla alespoň přerušena.

58:52
    Konstantin Okulov osvobodil hosty, když vyvezl puk do středního pásma. Dál se ale nedostal.

58:07
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny. Teemu Pulkkinen z pravé strany netrefil prostor mezi tyčemi, respektive trefil obránce.

57:32
    Domácí jsou s blížícím se koncem duelu aktivnější. Jako by chtěli duel rozhodnout ještě v řádné hrací době.

56:22
    Málem gól Lokomotivu! Po přihrávce zpoza branky se dostal Anton Lander ke střele z bezprostřední blízkosti. Hosty zachránila branková konstrukce!

55:00
    Před námi je posledních pět minut třetí třetiny. Že bychom se poprvé v této sérii dočkali prodloužení?

53:51
    Na druhé straně zakončoval z levé strany Anton Slepyšev. Pasquale vyrazil a následně se už přemísťoval proti dorážce zbytečně. Hra totiž byla přerušena.

53:35
    Arťom Iljenko obkroužil s pukem hostující branku a bekhendem kotouč hrnul na Johanssona. Ten ho má pod sebou.

52:55
    Ivan Tělegin posílal před domácí branku takové nahození na teč či případnou dorážku. Pasquale však vyrazil puk mimo dosah hráčů CSKA.

52:07
    Marčenko nyní nepospíchal s rozehrávkou, počkal si na nejlepší a nejjistější řešení. V tomhle čase a za tohoto stavu se už asi moc riskovat nebude.

51:22
    Georgij Ivanov se natlačil až před hostující branku. Byl z toho zajímavý závar, puk ale končí pod Johanssonem! Reklamní pauza.

50:54
    Johansson si poradil s bekhendovým zakončením Arťoma Iljenka z pravé strany.

50:24
    Domácí v postavení mimo hru.

50:11
    Vstoupili jsme už do závěrečné desetiminutovky řádné hrací doby.

50:02
    Od modré čáry vystřelil Ivan Tělegin. Puk je ve výstroji Edwarda Pasqualea.

49:34
    Hosté v postavení mimo hru. Pochopitelně důvod pro přerušení.

48:50
    Do zápasu se vrátil Nikita Čerepanov. Ten se objevil zpátky na střídačce Jaroslavle někdy v průběhu druhé třetiny. Připomínám, že na začátku utkání odešel do kabin poté, co ho narazil na mantinel Kempe.

48:31
    Artur Kajumov střílel z levého kruhu k bližší tyčce. Johansson stačil zareagovat.

47:47
    Oba týmy už jsou kompletní.

47:34
    Korškov to zkusil sám. Domácí útočník se ale dostal mezi tři protihráče a mezi nimi neprošel.

46:46
    Při hře 4 na 4 jsme zatím šanci neviděli. Hráči obou týmů si počínají obezřetně.

45:46
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Anton Lander – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (John Gilmour – 2 min., hrubost).

45:46
    Příležitost také na druhé straně. Tvrdou střelu z pravé strany pokryl Johansson. Po následné šarvátce se bude na obou stranách vylučovat.

45:30
    Vyrovnávací gól ještě více rozbouřil diváky v ochozech. Zasahovat teď ale musel Pasquale, jehož zaměstnal výpad Maxima Šalunova.
    44:26 Pavel ŤUTNĚV - 1:1

44:26
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí srovnávají skóre! Nikolaj Kovalenko se dostal s pukem na levý kruh. Jeho střelu zablokoval obránce, ovšem odražený kotouč napálil za záda brankáře Johanssona teprve osmnáctiletý útočník PAVEL ŤUTNĚV. Ten má ze své premiérové trefy ve vyřazovacích bojích velkou radost – 1:1. Asistence: Nikolaj Kovalenko a Alexej Marčenko.

44:09
    Maxim Mamin to zkoušel z pravého kruhu. Střela se mu nepovedla a Pasquale nemusel zasahovat.

43:28
    Hosté kontrolují kotouč na hokejkách a zatím tedy nepouštějí Jaroslavl do tlaku, který místy měla ve druhé třetině.

42:21
    Domácí jsou už v plném počtu.

42:16
    Nikita Sošnikov zkusil individuální zavezení kotouče do pásma. Nahodil ho na Pasqualea, který hrací předmět vyrazil až do ochranné sítě.

41:50
    Zatím nepovedená přesilovka CSKA. Hosté se nemohou vrátit do útočného pásma.

41:32
    Domácí opět vyhazují.

41:06
    Hosté se neodhodlali ke střele. Puk nakonec ztratili a hráči Lokomotivu mohli vyhodit.

40:20
    Vladimir Tkačov podrazil protihráče za domácí brankou. Armějci budou hrát přesilovku.

40:01

Aktéři zápasu se vracejí na hrací plochu. Za malou chvíli začne třetí třetina.

Hity – 14:12

Ve druhé třetině měli více ze hry hokejisté Jaroslavle. Ti soupeře tlačili zejména kolem poloviny utkání, ovšem žádnou ze svých příležitostí využít nedokázali. Jelikož ani hosté své brejky do gólového konce nedotáhli, platí i po čtyřiceti minutách stav 0:1.

40:00

39:01
    Začala poslední minuta druhé části zápasu.

38:02
    Anton Slepyšev pláchl domácí obraně. Vypadalo to, že půjde do bekhendové kličky, místo ní ale zkusil píchnout puk mezi betony brankáře Pasqualea. Ten je dal k sobě včas!

36:42
    Hosté oslabení přežili. Už jsou kompletní.

36:00
    Vladimir A. Tkačov se dostal ke střele z pravého kruhu. Johansson ji vyrazil.

35:09
    Atte Ohtamaa střílel od modré, jeho rána až na branku CSKA neprošla.

34:41
    Hostující Pavel Karnauchov spadl na led a zůstal ležet na kotouči. Rozhodčí to posoudili jako zdržování hry a posílají útočníka CSKA na trestnou lavici.

34:20
    Nikolaj Kovalenko obkroužil hostující branku a byla z toho další zajímavá příležitost. Johansson ale drží čisté konto i nadále.

33:57
    Teď naopak mohli hosté zvýšit svůj náskok! Maxim Šalunov najížděl na branku z levé strany. Jeho zakončení na vzdálenější tyčku vyrazil lapačkou Pasquale!

32:20
    Vyrovnání visí na vlásku! Anton Lander dostal puk do slotu a hosty po jeho střele zachránila horní tyčka!

31:56
    Teď je ale přibrzdilo postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

31:44
    Nápor Lokomotivu sílí. Domácí hokejisté touží po vyrovnání.

31:15
    Arťom Iljenko z předbrankového prostoru minul hostující klec! Velká šance.

30:51
    Domácí se teď snaží z každé pozice pálit na branku. Neujaly se ani dvě rány Marčenka od modré čáry.

30:19
    André Petersson si s pukem vyjel na modrou čáru, odkud vystřelil. Kotouč byl sražen do ochranné sítě za brankou hostí.

29:21
    Střely na branku ve 2. třetině – 8:2

28:10
    Hosté se snažili odpovědět na předchozí tlak Lokomotivu podobným způsobem. Nepřesná přihrávka Tělegina je však zase připravila o pásmo.

27:20
    Teď přišel nápor domácích a dva zákroky Larse Johanssona v krátkém sledu. Po tom druhém hostující brankář puk podržel a tak může následovat reklamní přestávka.

25:47
    Hosté bojovali o puk v útočném pásmu. Nejprve za brankou, pak u mantinelu. Nedokázali se ale dostat do pozice pro zakončení a Lokomotiv se už vymanil.

24:44
    Po přihrávce Kovalenka střílel z mezikruží Atte Ohtamaa. Johansson zasáhl vyrážečkou.

23:01
    Hostům pískáno postavení mimo hru.

22:24
    Andrej Světlakov nabral ve středním pásmu rychlost a prosvištěl až do střelecké pozice na levém kruhu. Pasquale jeho pokus kryl.

21:20
    Druhá třetina se zatím hraje bez šancí na obou stranách.

Hity – 9:6

Po úvodní třetině prohrává Jaroslavl s CSKA 0:1. Prvním důležitým momentem utkání byl atak Maria Kempeho na domácího obránce Nikitu Čerepanova. Hostující útočník dostal trest do konce utkání, to Čerepanov byl odveden do kabin a zatím se do hry nevrátil. Hokejisté Lokomotivu však nabídnutou početní výhodu nevyužili a naopak sami inkasovali v 11. minutě, kdy brankář Pasquale vyrazil střelu Šalunova jen ke Konstantinovi Okulovovi a ten dorážel do odkryté branky.

20:00

19:51
    Georgij Ivanov z levé strany minul hostující branku. V první třetině se už více asi nestane.

19:33
    Domácí hráč se zdržel při přechodu útočné modré a Lokomotivu tak byl odpískán ofsajd.

19:01
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:26
    Hosté teď ale udělali obrovskou chybu v rozehrávce a sám před Johanssonem se ocitl Arťom Iljenko. Ten se však velké šance lekl a zamířil jen do ramene brankáře CSKA!

17:40
    Pomalu se nám blíží závěr první třetiny. CSKA teď drží soupeře daleko od své branky.

16:00
    Konstantin Okulov se pokusil zaskočit Pasqualea po objetí branky. Domácí brankář stačil zakročit levým betonem.

15:05
    Atte Ohtamaa střílel od modré čáry. Johansson jeho pokus vyrazil a následně se neujala ani dorážka Ivanova.

13:10
    Mimochodem, Nikita Čerepanov se po ataku od Kempeho do zápasu zatím nevrátil. Byl odveden do útrob stadionu a zřejmě se tedy nachází v šatně nebo na ošetřovně.

12:20
    Ke střele z osy hřiště se dostal Andrej Světlakov. Bránící hráč do ní vložil hůl a puk se snesl do ochranné sítě za domácí brankou.

11:46
    Nyní tu máme reklamní přestávku.
    10:19 Konstantin OKULOV - 0:1

10:19
    Hosté jdou do vedení! Pronikajícího Mamina sice zastavil bránící hráč, ale puk doputoval k Maximovi Šalunovovi. Ten z pravé strany vystřelil, Pasquale kotouč neudržel v lapačce a dorážející KONSTANTIN OKULOV ho bekhendem zametl do odkryté branky. Pro Okulova je to první zásah v tomto play-off. Dosud bral jen body za nahrávky. Asistence: Maxim Šalunov a Maxim Mamin.

10:00
    Maxim Šalunov vjel s kotoučem do pásma z pravého křídla. Nahrál na osu Maximovi Maminovi, jehož střelu srazil do ochranné sítě Rafikov.

09:27
    A ten moment nastal nyní. Hraje se 5 na 5.

09:13
    Hosté opět vyhazují. Brzy budou v plném počtu.

08:55
    Hosté vyhodili až k brance soupeře.

08:17
    Od modré čáry střílel Atte Ohtamaa, branku Armějců netrefil.

07:41
    Alexej Marčenko střílel z levého kruhu, do rány mu ale padl obránce.

07:00
    Hostům se podařilo vyhodit.

06:27
    Domácí jsou kompletní. Mají před sebou tři minuty přesilovky.

05:55
    Anton Slepyšev vyzkoušel pozornost domácího brankáře Pasqualea. Ten kotouč zachytil a je tu čas na reklamní přestávku.

05:38
    Hra 4 na 4 se zatím nese v opatrnějším duchu. Domácí čekají na svou přesilovku, ani hráči CSKA se nikam neženou.

04:26
    Dvě minuty za krosček pak dostal domácí Georgij Ivanov. Teď se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, po uplynutí Ivanovova trestu pak začne přesilovka Jaroslavle.

04:26
    Mario Kempe pro dnešek dohrál. Za zákrok na Čerepanova vyfasoval trest na 5 minut plus do konce utkání!

04:26
    Po ataku od Kempeho zůstal ležet na hrací ploše domácí obránce Nikita Čerepanov. Zatímco se rozpoutala šarvátka, tak k Čerepanovovi míří lékař.

03:56
    Zakázané uvolnění domácích. Hra se stěhuje před Edwarda Pasqualea.

03:18
    Domácí vyhráli buly v útočném pásmu a puk se dostal na vrchol levého kruhu k Nikitovi Čerepanovovi. Jeho střela skončila ve výstroji brankáře Johanssona.

02:47
    Z pravého křídla se dostal do zakončení hostující útočník Konstantin Okulov. Puk se odrazil od hole bránícího hráče do ochranné sítě.

02:16
    Po zavezení puku do útočného pásma vystřelil Michail Beljajev. Johansson má puk v lapačce.

02:06
    Zakázané uvolnění domácích.

01:05
    První práce pro hostujícího brankáře Johanssona. Hráči Lokomotivu se dostali ke kotouči díky důraznému forčekinku. Pak přišla střela z pravé strany, se kterou si gólman CSKA poradil.

00:01

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, A. Marčenko, M. Osipov, Barancev, Čerepanov, Ohtamaa, Misjul – Korškov, V. A. Tkačov (C), Alexejev – J. Averin (A), Lander (A), A. Petersson – Pulkkinen, Ivanov, Kajumov – Beljajev, Iljenko, Kovalenko – Ťutněv.

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Rykov – Sošnikov, Andronov (C), P. Karnauchov – Okulov, Šalunov, Mamin – Slepyšev, Loktionov, M. Kempe – Afanasjev, Světlakov, Tělegin – Sorkin.

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Viljugin, Ivanov.

Průběh série – 1:1 na zápasy:
    Série odstartovala dvěma zápasy v Moskvě. Ten první zvládl lépe hostující Lokomotiv, který zvítězil 2:0. V utkání, v němž dominovali obrany a brankáři, se čekalo na úvodní zásah až do 50. minuty, kdy se prosadil Jegor Korškov. Skóre duelu pak zpečetil v poslední minutě trefou do opuštěné klece Michal Beljajev. Gólman Jaroslavle Pasquale pochytal všech 25 ran Armějců.

Druhý duel už byl jiný. CSKA výborně začalo a po trefách Johna Gilmoura a Maxima Šalunova vedlo v 9. minutě 2:0. V polovině utkání pak zvýšil na tříbrankový rozdíl Andrej Světlakov. Hostům svitla naděje deset minut před koncem, kdy se prosadil Jegor Korškov. Domácí vítězství ale jistil trefou do prázdné branky Arťom Blažijevskij.

1. zápas: CSKA Moskva – Jaroslavl 0:2 (0:0, 0:0, 0:2)
    Branky a nahrávky:
    50. Korškov (A. Petersson, V. A. Tkačov), 60. Beljajev

2. zápas: CSKA Moskva – Jaroslavl 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
    Branky a nahrávky: 7. Gilmour (Šalunov), 9. Šalunov (Mamin, Okulov), 31. Světlakov (M. Robinson, Tělegin), 58. Blažijevskij (P. Karnauchov, Andronov) – 51. Korškov (Ivanov, M. Osipov)

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V play-off KHL jsou v plném proudu konferenční semifinále. V neděli odpoledne se uskuteční třetí utkání série mezi Jaroslavlí a CSKA Moskva. Na led Lokomotivu se tento souboj přesouvá za stavu 1:1 na zápasy.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Ťutněv (Kovalenko, A. Marčenko) – 11. Okulov (Šalunov, Mamin), 62. Slepyšev (Sošnikov, Loktionov)

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Viljugin, Ivanov