Ufa – Kazaň 1:2 (kon.) | Jaroslavl – CSKA Moskva 1:2 (po pr.)
1:2 (0:1, 0:0, 1:0 - 0:1) Stav série: 1:2
Neděle 21.03.2021, 15:00 • Arena 2000, Jaroslavl • Play-off KHL • Čtvrtfinále
    61:31 Anton SLEPYŠEV - 1:2

61:31
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Prodloužení dlouho netrvalo! Nikita Sošnikov měl puk za domácí brankou. Z otočky ho přihrál do slotu, odkud střílel bekhendem vedle Andrej Loktionov. Kotouč se však od zadního mantinelu odrazil na hůl ANTONA SLEPYŠEVA, který ho z pravé strany poslal do poloodkryté branky. Pasquale se už natahoval marně. Asistence: Nikita Sošnikov a Andrek Loktionov.

56:22
    Málem gól Lokomotivu! Po přihrávce zpoza branky se dostal Anton Lander ke střele z bezprostřední blízkosti. Hosty zachránila branková konstrukce!

45:46
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Anton Lander – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (John Gilmour – 2 min., hrubost).
    44:26 Pavel ŤUTNĚV - 1:1

44:26
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Domácí srovnávají skóre! Nikolaj Kovalenko se dostal s pukem na levý kruh. Jeho střelu zablokoval obránce, ovšem odražený kotouč napálil za záda brankáře Johanssona teprve osmnáctiletý útočník PAVEL ŤUTNĚV. Ten má ze své premiérové trefy ve vyřazovacích bojích velkou radost – 1:1. Asistence: Nikolaj Kovalenko a Alexej Marčenko.

40:20
    Vladimir Tkačov podrazil protihráče za domácí brankou. Armějci budou hrát přesilovku.

38:02
    Anton Slepyšev pláchl domácí obraně. Vypadalo to, že půjde do bekhendové kličky, místo ní ale zkusil píchnout puk mezi betony brankáře Pasqualea. Ten je dal k sobě včas!

34:41
    Hostující Pavel Karnauchov spadl na led a zůstal ležet na kotouči. Rozhodčí to posoudili jako zdržování hry a posílají útočníka CSKA na trestnou lavici.

33:57
    Teď naopak mohli hosté zvýšit svůj náskok! Maxim Šalunov najížděl na branku z levé strany. Jeho zakončení na vzdálenější tyčku vyrazil lapačkou Pasquale!

32:20
    Vyrovnání visí na vlásku! Anton Lander dostal puk do slotu a hosty po jeho střele zachránila horní tyčka!

31:15
    Arťom Iljenko z předbrankového prostoru minul hostující klec! Velká šance.

18:26
    Hosté teď ale udělali obrovskou chybu v rozehrávce a sám před Johanssonem se ocitl Arťom Iljenko. Ten se však velké šance lekl a zamířil jen do ramene brankáře CSKA!
    10:19 Konstantin OKULOV - 0:1

10:19
    Hosté jdou do vedení! Pronikajícího Mamina sice zastavil bránící hráč, ale puk doputoval k Maximovi Šalunovovi. Ten z pravé strany vystřelil, Pasquale kotouč neudržel v lapačce a dorážející KONSTANTIN OKULOV ho bekhendem zametl do odkryté branky. Pro Okulova je to první zásah v tomto play-off. Dosud bral jen body za nahrávky. Asistence: Maxim Šalunov a Maxim Mamin.

04:26
    Dvě minuty za krosček pak dostal domácí Georgij Ivanov. Teď se bude hrát ve čtyřech na obou stranách, po uplynutí Ivanovova trestu pak začne přesilovka Jaroslavle.

04:26
    Mario Kempe pro dnešek dohrál. Za zákrok na Čerepanova vyfasoval trest na 5 minut plus do konce utkání!

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 45. Ťutněv (Kovalenko, A. Marčenko) – 11. Okulov (Šalunov, Mamin), 62. Slepyšev (Sošnikov, Loktionov)

Lokomotiv Jaroslavl: Pasquale (Konovalov) – Rafikov, A. Marčenko, M. Osipov, Barancev, Čerepanov, Ohtamaa, Misjul – Korškov, V. A. Tkačov (C), Alexejev – J. Averin (A), Lander (A), A. Petersson – Pulkkinen, Ivanov, Kajumov – Beljajev, Iljenko, Kovalenko – Ťutněv.
    CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Dahlbeck, Ar. Sergejev, Gilmour, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Rykov – Sošnikov, Andronov (C), P. Karnauchov – Okulov, Šalunov, Mamin – Slepyšev, Loktionov, M. Kempe – Afanasjev, Světlakov, Tělegin – Sorkin.

Rozhodčí: Gofman, Kulakov – Viljugin, Ivanov