Martin – Spišská N. Ves 2:1 (po pr.) | Vlci Žilina – Dubnica 4:3 (kon.)
4:3 (1:2, 0:1, 3:0) Stav série: 2:0
TSS GROUP Dubnica
sk Čtvrtek 25.03.2021, 17:301. liga play-off (SR) • Semifinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

V prvom zápase semifinálovej série zvíťazili domáci hokejisti po samostatných nájazdoch, keď rozhodol žilinský kapitán Jaroslav Markovič. Žilinčania mali dobrý vstup do zápasu, pretože v prvej tretine nepustili hostí k strele a vyhrávali 1:0 zásluhou Cígera. V druhej sa podarilo hosťom vyrovnať po góle Betáka. Dubničania sa dostali do vedenia v tretej tretine po dorážke Hegyiho, ale necelé 3 minúty pred koncom poslal zápas do predĺženia Drtina. V predĺžení domáci najskôr nepúšťali hostí vôbec k puku a vypracovali si niekoľko vyložených príležitostí, udrieť však mohli aj hostia. No nestalo sa tak a rozhodli už spomínané samostatné nájazdy.

Dnes nás však čaká nový zápas a ako sa v play-off hovorí, včerajší zápas je minulosťou a my sa môžeme tešiť na to, čo si pre nás hokejisti prichystali dnes.

Vlci Žilina – MHK Dubnica nad Váhom 3:2 sn

18. Cíger (Linet, Fatul), 57. Drtina (Markovič), rozh. náj. Markovič – 35. Beták (Jarábek, Miroslav Kristín), 52. Hegyi (Maniaček)

Úvodné zostavy:

HK Spartak Dubnica: Kristín Ma. (Kutej) – Jarábek, Trška – Chatrnúch, Urban – Janík, Dúžek – Popela, Putala – Beták, Ďuriš, Kristín Mi. – Síkela, Ondruš, Nemček – Haščák, Hegyi, Kopáč – Maniaček, Dmitriev, Kanaet

Rozhodca: Šefčík, Jobbágy, Valo, Riš, Gajan (VBR).

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Buly pre hostí.

00:16
    Koyš sa dostal do zakončenia z kruhu, Kristín si s ním poradil. Oba celky striedajú.

00:53
    Icing Vlci Žilina. Vhadzuje sa po ľavici Mikoláša.

01:09
    Buly pred Kristínom lepšie zvládli domáci a vyťažili z toho strelu, situácia sa zopakuje.

01:40
    Zakázané uvoľnenie na strane Dubnice.

02:24
    Petráš sa dostal až k zakončeniu, jeho strele nechýbala razancia ale presnosť.

02:48
    Miroslav Kristín vystihol rozohrávku domácich, išiel sám na Mikoláša no puk mu skĺzol a nezakončil dobre.

03:12
    Dubnica dáva gól!

Na druhý pokus sa to už Miroslavovi KRISTÍNOVI podarilo, keď mu puk posunul popred bránku Beták a skúsený kanonier hostí si položil Mikoláša a zasunul puk do brány.

04:09
    Safaraleev našiel z druhej vlni nakorčuľovaného Pacalaja, tomu vo výbornej pozícii zliezol puk z čepele a nezakončil.

04:35
    Icing Žilina.

04:46
    Žilinská 4. päťka získala vhadzovanie v pásme a okamžite schádza z ľadu.

05:12
    V dobrej pozícii pred Kristínom sa ocitol Jurčík, snažil sa to dať dva krát po ľade. Hostia sa bránia za cenu zakázaného uvoľnenia.

05:28
    Vlci Žilina dali gól!

František Skladaný sa pekne zbavil za bránou jedného z obrancov, puk poslal pred bránu na Ondreja MIKULU a ten už presne vedel čo s ním a vyrovnáva na 1:1.

07:00
    Momentálne sa hrá zo strany na stranu no bez nejakých šancí.

07:20
    Vhadzovanie v útočnom pásme domácich.

08:07
    Po kombinácii v strednom pásme sa peknou strelou prezentoval Safaraleev.

08:32
    Domáci Drtina teraz poriadne zakúril. Najskôr sa mu nepodarilo vyhodiť puk cez napádajúceho hráča, následne prihrával cez bránkovisko, kde sa to snažil prerušiť Mikoláš a bola z toho poriadna mela.

09:11
    Krásna akcia 4. žilinského útoku ktorí sa dostali až pred Kristína, kde zakončoval osamotený hráč Vlkov no nebol z toho gól.

10:15

Ale to už neplatí na opačnej strane. Hostia vymysleli jednoduchú akciu cez os klziska, do nájazdu sa dostal Oliver ĎURIŠ a pomedzi betóny posiela svoj tím opäť do vedenia. Avizovaný trest sa ruší.

11:53
    Vlci sa ihneď snažili o odpoveď ale do lepšieho zakončenia sa nedostali.

13:52
    Domáci to teraz skúšali hybridným icingom ale brankár Kristín včas zareagoval a pomohol svojim obrancom.

14:35
    Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Kristín Miroslav – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

14:50
    Vlci sa ihneď rozostavili, aj pekne zakombinovali. Na konci akcie to skúšal z prvej Skladaný no Kristín si pripísal dôležitý zákrok.

15:37
    ďalšie zakončenie domácich zblokované a hostia sa oslobodili.

16:35
    Hostia v plnom počte.

17:10
    Hostia sa už ubránili aj popresilovkovému tlaku a hrajú s pukom v pásme.

18:04
    Jurčík sa krásne dostal do zakončenia cez obrancu a opäť dobrý zákrok Kristína.

18:18
    Vhadzovanie v obrannom pásme hostí.

18:44
    Teraz tesné ale odpískané zakázané uvoľnenie keď si to v rýchlostnom súboji rozdali Kristín s Dubeňom.

19:53
    Do zakončenia sa dostával ešte tesne pred koncom Jakubík no jeho strela smerovala len do korčúľ jedného z obrancov.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Máme za sebou prvú tretinu v ktorej sa lepšie darilo hosťujúcemu mužstvu, keď sa dvakrát dostali do vedenia, ktoré sa im podarilo udržať aj počas presilovej hry domácich.

21:13
    Drtina to skúšal z ostrého uhla, Kristín si bližšiu žrď postrážil.

22:05
    Žilinčania sa márne pokúšajú dostať sa do pásma, hostia dobre bránia.

22:55
    Drtinovu strelu od modrej tečoval pred brankárom Koyš no nie smerom do brány.

23:37
    Vhadzovanie v strednom pásme.

24:21
    Ihneď po vhadzovaní v útočnom pásme sa puk dostal ku Kristínovi a tak sa situácia zopakuje.

24:25
    Fatul výborne vystrelil od modrej, s jeho pokusom si Kristín poradil vyrážačkou.

24:51
    Hra je teraz prerušená pretože na ľade ostal ležať jeden z hostí.

25:21
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Koyš – 2 min., podrazenie).

25:30
    Domáci sa oslobodzujú a držia puk v obrannom pásme hostí.

26:27
    Dubičania sa nevedia usadiť v pásme, posledných 30 sekúnd.

27:21
    Vlci v plnom počte.

27:38

28:24
    Safaraleev sa natlačil do dobrej pozície, no nezakončil.

28:58
    Vlci dlhšie zatlačili hostí v pásme a bolo z toho niekoľko nebezpečných dorážok.

29:38
    Tlak ukončuje až Kristín ktorý chytá na druhý pokus strelu od modrej.

30:11
    Hráči začínajú pritvrdzovať v súbojoch a už si aj čo-to medzi sebou povedali.

30:40
    Offside Žilina.

31:19
    Ondruš sa pripomenul za hostí strelou z hruhu.

31:21
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Safaraleev – 2 min., držanie).

32:09
    Hosťom sa podarilo usadiť v pásme.

32:47

Teraz to tam už muselo padnúť! Dubničania si vypracovali v krátko čase 3 obrovské šance z ktorých sa ujala až tá Filipa ONDRUŠA a ten svoj tím posiela do dvojgólového vedenia.

32:47
    Striedanie v tíme Vlci Žilina: z ihriska odchádza Mikoláš, prichádza Romančík.

33:33
    Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Maniaček – 2 min., napadnutie).

33:42
    Ako prvý v presilovke pohrozil Kristín ktorý to skúšal otočkou.

34:12
    Veľká šanca Filipa Ondruša na druhý gól v zápase. Domáci zle rozohrali a Ondruš to dával pekne na vyrážačku. Romančík úspešný.

34:48
    Tak predsa len pohrozili aj domáci, bombe Jaborníka príliš nechýbalo.

35:19
    Po ďalšej bombe od Jaborníka sa snažili domáci dorážať, čo im samozrejme nedovolili hosťujúci obrancovia a bola z toho menšia šarvátka.

35:32
    Sekundu pred koncom Maniačekovho trestu sa vhadzuje v útočnom pásme domácich.

36:00
    Fatul si nakorčuľoval do vynikajúcej šance, chýbalo tomu lepšie zakončenie.

36:40
    Vlci teraz poriadne zvierajú súpera.

37:08
    Po zakázanom uvoľnení si tréner hostí berie oddychový čas pretože jeho mužstvo už bolo na ľade poriadne dlho.

37:13
    Útočnú aktivitu zastavuje domácim postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.

38:15
    Ďalšie zakázané uvoľnenie na strane Dubnice.

38:31
    Hru teraz prerušujú často technické priestupky.

38:53
    Pekný zákrok lapačkou predviedol Romančík po strele z kruhu.

39:26
    Hra prerušená, jeden z hráčov hostí leží na ľade a už k nemu smeruje aj lekár. Drží sa za ruku.

39:26
    Tým hráčom je Ján Jarábek ktorý mieri do šatne, uvidíme či v tretej tretine bude pokračovať.

39:46
    Záver druhej tretiny ovplyvňujú emócie najmä na domácej strane.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sme videli už viac play-off hokej. Z oboch strán vidíme veľa emócií a tvrdších zákrokov. Dubničanom sa podarilo navýšiť svoj náskok vďaka presilovkovému zásahu Ondruša.

Jarábeka zatiaľ nevidíme v prvej obrane nachytaný Urban.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:30
    Vlkom sa nepodarilo dostať do pásma a tak to skúšajú znova.

41:44

Po veľmi zlej strele Pacalaja sa puk odrazil k Safaraleeovi ktorý to posunul Šimonovi PETRÁŠOVI a ten spomedzi kruhov znižuje na rozdiel jediného gólu.

43:07
    Koyš naviezol puk do pásma ale Vlci nič nevymysleli.

43:59
    Skladaný padá za bránou ale rozhodca mu ukazuje, že z tohto dve minúty nebudú.

44:55
    Trška pekne dával na teč Ďurišovi, dobrý zákrok Romančíka.

45:25
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Pacalaj – 2 min., krosček).

45:26
    Hostia vyhrali vhadzovanie a usadili sa v pásme.

45:42
    Domáci dali až príliš veľa času Miroslavovi Kristínovi, ten ich pre túto chvíľu netrestá.

46:54
    Domáci odpaľujú puk cez všetky čiary.

47:25

48:10
    Na trestnej lavici aj Filip Nemček za previnenie Kristína Mi. – predstieranie pádu.

48:15

A je bleskovo vyrovnané po strele od modrej sa k dorážke dostal navrátilec do zostavy Tomáš URBAN a je vyrovnané.

49:09

50:04
    A Vlci mohli ísť aj do vedenia zásluhou Safaraleeva, ktorý sa pred brankárom dokázal uvoľniť a z otočky po ľade zakončoval.

50:10
    Chatrnúch zle rozohrával no Vlci toto zaváhanie nepotrestali.

50:51
    Skončili sa tresty pre Pacalaja aj Kristína.

51:09
    Vlci si teraz nerozumeli v rozohrávke a tak sa po zakázanom uvoľnení hra presúva pred Romančíka.

51:30
    Súboj o puk v rohu pre domácich.

52:15
    Pacalajova strela takmer vypadla Kristínovi pri ktorom bol ihneď dobiedzajúci hráč.

52:30
    Domáci cítia príležitosť a snažia sa zápas strhnúť na svoju stranu.

53:06

A aj sa im to podarilo. Po obrovskom tlaku prvého žilinského útoku sa k puku dostal Marek DRTINA, obkrúžil s ním bránu a bekhendom sa mu podarilo poslať puk do siete za chrbát brankára Kristína.

54:14
    Do obrovskej šance sa dostal Skladaný, ktorý si vytiahol brankára z brány no už bol príliš z uhla na to aby mohol lepšie zakončiť.

54:50
    Vlci stále v tlaku pred Kristínom.

55:27
    Petráša teraz musel faulovať jeden z hostí. Žilina si zahrá presilovku.

55:27
    Vylúčenie v tíme HK Spartak Dubnica (Janík – 2 min., hákovanie).

55:42
    Vlci sa nepresnou strelou vyháňajú z pásma.

56:17
    Mikula vymyslel šikovnú prihrávku spoza brány, jeho spoluhráčovi sa ju nepodarilo poslať do siete.

57:27
    Dubnica s piatimi hráčmi.

57:58
    Petráš sa zrazil s Hegyim mimo súboja pri lavičke hostí, krátku strkanicu prerušuje asistent rozhodcu.

58:07
    Vhadzuje sa v pásme Vlkov. Pripomínam že oddzchový čas už si hostia vyčerpali.

58:20
    Hostia bez brankára.

59:15
    Dubničania sa usadzujú v pásme.

59:21
    Vylúčenie v tíme Vlci Žilina (Jaborník – 2 min., podrazenie).

59:21
    Domáci vyhadzujú puk ihneď z pásma.

59:30
    Hra prerušená, jeden z hostí ostal ležať za domácou bránou.

59:30
    Vhadzuje sa v pásme dubničanov, Kristín sa vracia do brány.

59:45
    Jurčík získal puk a pozbieral nejaké sekundy.

59:51
    Vhadzovanie v strednom pásme po offside.

V tretej tretine sa podarilo domácim otočiť zápas v ktorom prehrávali na začiatku tretej tretiny o dva presné zásahy. Najskôr Petráš, po ňom vyrovnával Urban a víťazstvo pre Vlkov zabezpečil Marek Drtina.

Odomňa je to na dnes všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na ďalší prenos. (20:04:11)

Tomáš Hládek

Branky a nahrávky: 6. Mikula (Skladaný, Jaborník), 42. Petráš (Safaraleev), 49. Urban (Mikula, Skladaný), 54. Drtina (Jurčík) – 4. Kristín Miroslav (Beták), 11. Ďuriš (Kristín Miroslav), 33. Ondruš (Kristín Miroslav, Beták)

DOXXbet Vlci Žilina: Mikoláš (Romančík) – Dubeň, Lenďák – Jaborník, Malina – Pacalaj, Drtina – Rehák S., Fatul – Jurčík, Markovič, Koyš – Mikula, Urban, Skladaný – Safaraleev, Linet, Cíger – Petráš, Jakubík, Macek
    TSS GROUP Dubnica: Kristín Ma. (Kutej) – Jarábek, Trška – Chatrnúch, Urban – Janík, Dúžek – Popela, Putala – Beták, Ďuriš, Kristín Mi. – Síkela, Ondruš, Nemček – Haščák, Hegyi, Kopáč – Maniaček, Dmitriev, Kanaet

Rozhodčí: Šefčík, Jobbágy, Valo, Riš, Gajan (VBR)

Diváci: bez divákov