28:24 (15:9)
HC ROBE Zubří
Sobota 27.03.2021, 18:00European Cup • Čtvrtfinále

Z mé strany je to vše! Děkuji Vám za pozornost a těším se u sledování dalších přenosů. Pěkný den! (19:30:09)

Je konec! Velenje nakonec zvládlo i druhý duel proti Zubří. Na domácí půdě favorizovaný celek zvítězil 28:24. Rozhodující náskok si slovinský celek vytvořil v závěru prvního poločasu. Ve druhé půli si Velenje své vedení hlídalo. Zubří sice v závěru mocně finišovalo, ale nakonec prohrálo o čtyři branky.

Konec zápasu. (28:24)

60
    Drobež se ještě v závěru duelu dostal do zakončení, ale Malina vytáhl dobrý zákrok. (28:24)

59
    Oddechový čas pro domácí. (28:24)
    58
    Tak český celek ještě snižuje! Pavel Přikryl se odrazem o zem trefil z pravého křídla. (28:24)
    56
    Zubří se přesilovka opravdu povedla. Třetí zásah přidal David Mazurek. (28:23)
    56
    Také Mořkovský se dostal do zakončení a procedil míč do sítě střelou kolem stojné nohy brankáře. (28:22)
    55
    Pavel Přikryl po krátké době využívá přesilovku. Zubří snižuje na rozdíl sedmi branek. (28:21)

55
    Vyloučení v týmu RK Gorenje Velenje (Predović). (28:20)
    54
    Tarik Mlivić zaskočil Malinu střelou kolem obránce a také se zapsal mezi střelce. (28:20)
    53
    Na opačné straně přidal dvacátý zásah Zubří Pavel Přikryl. (27:20)
    53
    Ravnikar po rychlé rozehrávce střílel v pádu a dostal míč do dolního rohu. (27:19)

53
    Hra je přerušena! Jeden z domácích hráčů totiž zůstává ležet na hřišti a na nohy se mu zrovna nechce. (26:19)

53
    Nino Komar střílel v pádu z otočky, ale Malina si připsal další úspěšný zákrok. (26:19)
    52
    Na opačné straně okamžitě odpověděl Timofej Grmošek. (26:19)
    51
    Pavel Přikryl si naběhl na přihrávku mezi dva soupeře a prosadil se dělovkou pod břevno. (25:19)

50
    David Mazurek se protlačil ke střele, ale jeho pokus z velké dálky vyrazil brankář do bezpečí. (25:18)

49
    Grmšek zkusil další zakončení přes celé hřiště, ale místo prázdné branky trefil tyč. (25:18)
    48
    Grmšek se z poloviny hrací plochy trefil do prázdné branky Zubří. (25:18)
    48
    Domen Tajnik pohotovým zásahem hned v úvodu využívá přesilovku Velenje. (24:18)

48
    Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Dokoupil). (23:18)
    47
    Po rychlé výměně přihrávek se střelou kolem obránce prosadil Matěj Havran. (23:18)
    47
    Komar se následně dostal do úniku a prostřelil brankáře. (23:17)

47
    Nino Komar přečetl rozehrávku Zubří a vystihl jednu z pomalých přihrávek. (22:17)
    45
    Josef Dobeš opět vyplaval na pravém křídle a trefil mezírku mezi nohami brankáře. (22:17)
    44
    Kenan Pajt dostal dlouhou přihrávku do úniku a vychutnal si Malinu. (22:16)
    43
    Na opačné straně zakončil rychlou protiakci Marek Hlinka. (20:16)
    42
    Domácímu celku oddechový čas prospěl. Hned po jeho skončení se prosadil Kenan Pajt. (20:15)

42
    Oddechový čas pro domácí. (19:15)
    41
    Zubří okamžitě odpovídá. Pěknou akci zakončil střelou z levého křídla Šustáček. (19:15)
    41
    Domácí celek se přibližuje dvacáté brance. Tu devatenáctou obstaral Kavčič. (19:14)

40
    Miha Kavčič vystoupil proti střele z velké dálky a srazil míč mimo tři tyče. (18:14)

39
    Ani David Mazurek neproměnil svou možnost. Na opačnou stranu mířil Nino Komar, ale Malina jeho pokus vyškrábl. (18:14)

38
    Matěj Šustáček mohl snížit na rozdíl tří branek, ale domácí gólman vytáhl efektní zákrok. (18:14)
    37
    Nyní padá jedna branka za druhou. Josef Dobeš střílel z velké dálky a poslal míč do sítě. (18:14)
    36
    Na opačné straně se prosadil tahoun slovinského celku Aleks Kavčič. Ten proměnil sedmičku. (18:13)
    36
    David Mazurek přidává další akci Zubří. Český celek ve druhém poločase hraje s Velenje vyrovnanou partii. (17:13)
    35
    A další zásah na straně Zubří. Přes celé hřiště se do prázdné branky trefil brankář Malina. (17:12)
    34
    Lukáš Hybner po delší době pohnul ukazatelem skóre na straně Zubří. Hybner proměnil sedmičku. (17:11)

34
    Také brankář Zubří nyní dokázal zneškodnit dělovku z pravého křídla. Úvod druhého poločasu je z obou stran opatrný. (17:10)

33
    Na opačné straně se do zakončení dostal Pavel Přikryl, ale z pravého křídla trefil nohu brankáře. (17:10)
    32
    Aleks Kavčič dnes také hraje skvěle. Produktivní házenkář Velenje navyšuje náskok svého celku na sedm branek. (17:10)
    32
    Na opačné straně odpověděl Miklavčić. Domácí hráč se trefil po krásné kombinaci. (16:10)
    31
    Zubří vstoupilo do druhého poločasu dobře. Lukáš Hybner svůj únik zakončil střelou pod břevno. (15:10)

31
    Začal druhý poločas. (15:9)

První poločas končí! V první půli si domácí Velenje bez problémů pohlídalo obraz hry a kráčí za postupem do další fáze. Domácí střelci si hned v úvodu vypracovali náskok. Zejméně Josef Dobeš držel šance Zubří na srovnání, ale v závěru první půle domácí navýšili náskok na šest branek.

30
    První poločas skončil. (15:9)
    30
    Jovičić dostal prostor na pivotovi a navýšil vedení domácích na šest branek. (15:9)

30
    Oddechový čas pro domácí. (14:9)
    28
    Po delší době se prosadilo také Zubří. Prapor českého celku opět pozvedl Josef Dobeš. (14:9)
    27
    Aleks Kavčič si chytrým naznačením udělal prostor pro střelu ze středu a poslal míč do sítě. (14:8)

26
    Josef Dobeš se pod tlakem protlačil do zakončení, ale domácí brankář podtrhl svůj skvělý výkon. (13:8)
    25
    Miklavčić navíc přidává další branku a domácí Velenje vede už o pět branek. (13:8)
    24
    Slovinský celek už znovu vede o čtyři branky! Další zásah přidal Starc. (12:8)

24
    Dušan Palát si naskočil na vysokou přihrávku, ale zakončil do nohy brankáře. (11:8)
    23
    Kavčič se prohnal mezi obránci a v pádu poslal míč prudkou střelou k tyči. (11:8)

23
    Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Havran). (10:8)

23
    Haseljić dnes zatím střelecky nezáří. Jeho zakončení v pádu prosvištělo nad břevnem. (10:8)

22
    Oddechový čas pro hosty. (10:8)
    22
    Na opačné straně okamžitě odpověděl Tajnik. Na jeho ránu si brankář sice sáhl, ale nezabránil míči v cestě do sítě. (10:8)
    21
    Zubří se dostává zpátky do zápasu! Na rozdíl jediné branky snížil střelou pod břevno Dobeš. (9:8)

21
    Na opačné straně zakončoval rychlou kombinaci Aleks Kavčič, ale ani on se nyní mezi střelce nezapsal. (9:7)

20
    Jiří Dokoupil mohl snížit na rozdíl jediné branky, ale z velké dálky brankáře nepřekvapil. (9:7)
    19
    A Josef Dobeš už z další střelecké pozice dostal míč do branky. (9:7)

19
    Dobeš si dělal prostor pro zakončení, ale jeden ze soupeřům jej zatažením za dres poslal k zemi. Zubří zůstane na míči. (9:6)
    18
    Haseljić se vrátil na hrací plochu a ihned přidává další branku. Domácí házenkář se trefil do horního rohu. (9:6)

17
    Miroslav Jurka mohl snížit na rozdíl jediné branky, ale domácí brankář jeho ránu vyrazil špičkou boty. (8:6)
    16
    Josef Dobeš si udělal tělem prostor na brankovišti a dostal míč do sítě. (8:6)
    15
    Miha Kavčič však přidává osmý zásah domácího celku v utkání. Velenje si zatím jde za postupem. (8:5)

14
    Kenan Pajt stál na konci rychlé akce domácích, ale gólman Zubří vytáhl reflexivní zákrok. (7:5)
    14
    Lukáš Hybner zatím drží šance Zubří nad vodou. Nyní přidal další branku parádním obloučkem. (7:5)
    13
    Slovinský celek si bere zpět tříbrankový náskok. Aleks Kavčić se trefil z ostrého úhlu. (7:4)
    11
    A rychlou branku navíc přidává Jurka. (6:4)
    11
    Lukáš Hybner vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře a brejk zakončil brankou. (6:3)

10
    Aktivní Ibrahim Haseljić se znovu dostal do střelecké pozice, ale tentokrát ztroskotal na gólmanovi. (6:2)
    9
    Haseljić dostal prostor na pravém křídle a odrazem o zem poslal míč do sítě. (6:2)

9
    Na opačné straně zakončoval Jurka, ale jeho technický pokus těsně minul branku slovinského celku. (5:2)
    8
    Kenan Pajt se prosadil ze sedmimetrového hodu. (5:2)
    8
    Zubří také předvedlo pěknou kombinaci a Jurka poslal míč pod břevno. (4:2)
    7
    Parádní vstup slovinského celku do duelu stále pokračuje! Aktivní Drobež ihned přidal svůj druhý zásah. Tentokrát brankáře přeloboval. (4:1)
    6
    Velenje se dostalo do rychlého brejku, při kterém rozebralo obranu Zubří a Drobež přidal třetí branku. (3:1)
    6
    Poprvé se dokázalo prosadit také Zubří. O úvodní branku českého týmu se postaral Matěj Šustáček. (2:1)
    5
    Slovinský celek vstoupil do utkání lépe! Nini Komar po rychlé akci prostřelil brankáře z levého křídla. (2:0)
    4
    Kavčič se zbavil svého strážce a dělovkou do dolního rohu otevřel skóre. (1:0)

3
    Ani další akce Zubří neskončila zakončením. Obrana slovinského celku zatím působí pevným dojmem. (0:0)

2
    Zubří se opět usadilo na polovině soupeře, ale akci přerušil faul. Český tým bude pokračovat v kombinaci. (0:0)

1
    Šustáček prvním zakončením poslal míč jen do boční sítě. (0:0)

1
    Zubří obstaralo výhoz do prvního poločasu dnešního souboje. Valašský celek se bude snažit smazat proti silnému soupeři manko z prvního duelu. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba týmy už nastupují na hrací plochu. Duel za pár chvil začne.

RK Gorenje Velenje: Haseljić, Tajnik, Pajt, Panjtar, Starc, Miklavčič, Drobež, Komar, Grmšek, Taletović, Slatinek Jovičić, Mlivić, Predović, M. Kavčič, A. Kavčič, Ravnikar

HC ROBE Zubří: Mizera, Dokoupil, Přikryl, Mořkovský, Malina, Havran, Fiala, Jurka, Palát, Šustáček, Hybner, Mazurek, Hlinka, Dobeš, Mičkal, Krupa.

Úvodní duel

Úvodní čtvrtfinálový duel se lépe vydařil slovinskému celku. Na hřišti Zubří zvítězil 31:26.

Slovenský celek vstupoval do čtvrtfinále v pozici favorita, což v utkání na půdě Zubří potvrdil. Ve slovinské soutěži zatím Velenje odehrálo osmnáct zápasů, ve kterých získalo třicet jedna bodů a drží druhou pozici za vedoucím Celje. V evropských pohárech navíc nechyběli patnáct sezón po sobě.

Velenje – Siena (ITA) 32:30

Valašský klub patří mezi nejúspěšnější české házenkářské kluby. V letošní sezóně Zubří omladilo tým a v nejvyšší soutěži drží šestou pozici. Zubří si tak zahraje čtvrtfinále. Na evropské scéně letos také podalo parádní výkony. Díky odstoupení St. Gallenu a Hafnafjorduru se Zubří dostalo do osmifinále, ve kterém vyřadilo Považskou Bystricu. V posledním kole nejvyšší české soutěže dokázalo Zubří uspět na hřišti Frýdku-Místku.

St. Gallen (SUI) ze soutěže odstoupil

Dobrý den všem fanynkám a fanouškům házené! Vítejte u sledování textového přenosu z odvetného utkání čtvrtfinále EHF Evropského poháru mezi RK Gorenje Velenje a HC ROBE Zubří.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.