Mladá Boleslav – Black Angels 9:5 (kon.) | Vítkovice – Ostrava 6:0 (kon.) | Střešovice – Sparta 6:4 (kon.)
Bohemians – Chodov 8:5 (kon.)
PSN Tatran Střešovice
6:4 (1:0, 2:0, 3:4) Stav série: 1:1
ACEMA Sparta Praha
Neděle 28.03.2021, 17:00 • Sportovní centrum Řepy • Play-off Livesport Superligy florbalu • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Sparta se v prvním zápase dostala do dvou brankového vedení. Tatran dokázal reagovat na změnu skóre a po dvou třetinách byl nerozhodný výsledek 3:3! Na začátku třetí třetiny se dokonce Tatran dostal do vedení, ovšem nakonec Sparta čtyřmi brankami dokázala strhnout vítězství na svou stranu.

V dnešním programu je druhý zápas série mezi Tatranem a Spartou. Lépe do play off vstoupila ACEMA Sparta Praha, která dokázala zvítězit poměrem 7:5!

Tatran Teka Střešovice: Kříž (Frühbauer) – Mühlfait, Piskáček, Jan Kolísko, Sládeček, Vítovec, Pánek – Kreysa, Papoušek, Sádlo – Navrátil, Jak. Kolísko, Langer – Havlas, Novotný, Meliš – Švéda, Šindelář, Brautferger.

ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Pelech) – Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Dolejš, Pruner, Dibelka, Křenek – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi – Zouzal, Beneš, Kozák – Čermák, Kareš, Krbec – Hurt.

Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček.

00:01

01:53
    Tečovaná střela v podání Meliše skončila mimo branku soupeře.

04:53
    Juha vyslal nepříjemnou ránu, kterou mu Kříž zastavil svou hrudí a nedovolil první branku zápasu.

05:15
    Beneš nyní musel reagovat na zakončení Sládečka a taky následné dorážky.

06:00
    Vinou technických problémů se až nyní dostáváme k obrazu hry. Stav je zatím 0:0!

07:27
    Tatran právě vstřelil branku!
    Vzápětí už to neplatí. K dobré střele se dostal MILAN MELIŠ, který poprvé v zápase propálil Martina Beneše v jeho brance. Bez asistence.
    07:27 Milan MELIŠ - 1:0

07:40
    Domácí celek byl od úvodu zápasu aktivnější a byl odměněn úvodní brankou ve druhém zápase této série.

08:22
    Střešovický celek je stále na míčku a Sparta se zatím bez efektu snaží o zisk míčku.

08:59
    Petr Brautferger operoval s míčkem za brankou, ale byl tvrdě bráněn Křenkem.

09:29
    Krbec se pokoušel vybojovat míček v rohu palubovky, hráč Tatranu se však nenechal a udržel míček pro svůj tým.

10:03
    Opět Tatran hraje na jistotu ze své obrany a pečlivě si hlídá úvod zápasu.

10:32
    Zničehonic se zrodila velká šance a Kříž předvedl perfektní zákrok, kdy dokázal zareagovat i na dorážku soupeře.

10:54
    Martin Beneš je nyní ošetřován a hra je přerušena. Nějaký problém se u něj ocitl v době, kdy vyhazoval míček.

10:54
    Brankář Sparty bude v pořádku a už je připraven pokračovat ve hře.

11:27
    Kreysa byl až hodně aktivní v souboji za brankou a Sparta bude rozehrávat od své branky.

12:36
    Bob Piskáček se dostal do dobré střely, avšak jeho rána nemířila mezi tři tyče.

13:34
    Marvánek nyní významně pomohl v brankovišti a proti zakončení Kolíska zastavil míček mířící do branky! Tatran opět ukázal, že mu první třetina zatím patří.

14:40
    Švéda trefil Krbce a brankář Tatranu nemusel zasahovat.

15:11
    Langer bude prvním vyloučeným hráčem a ACEMA má velkou možnost vyrovnat. Navíc jde o první přesilovku Sparty v této sérii.

16:15
    Hostující celek zatím kombinuje a čekáme na nějaké jejich zakončení.

16:25
    Zakončení z čepele Lukáše Ujhelyiho bylo nebezpečně, ale Kříž si poradil s jeho pokusem a zachytil míček.

16:44
    Další úspěšný zákrok Kříže, který ramenem vyrazil míček mířící na jeho branku.

17:18
    Střešovice zvládli své dnešní první oslabení a Sparta si na vyrovnávací trefu musí počkat do dalších minut zápasu.

18:35
    Josef Juha dostal míček do běhu a ten se ocitl sám před brankou. Kříž dokázal míček zalehnout a opět svým zákrokem podržel Tatran ve vedení!

19:14
    Defenzíva domácích už není tak pevná jako v první polovině třetiny a Sparta se dostává do dobrých šancí.

19:36
    Petr Brautferger zkoušel před brankou tečovat míček před brankou, ale míček ve vzduchu nedokázal trefit.

20:00

Střešovice měly dobrý vstup do zápasu a po zásluze se domácí celek dostal do vedení. V závěru se do hry dostala Sparta, která se i díky přesilové hře dostala do tlaku a Kříž podržel jedno brankové vedení svými úspěšnými zákroky.

20:01

21:05
    Hosté se v úvodu druhé třetiny snaží o vyrovnávací branky a uvidíme, za jak dlouho se jim to podaří.

21:50
    Dominik Bartoš byl připraven na středu k zakončení, ovšem přihrávka nebyla zcela ideální.

24:00
    Aktivnější Sparta zatím marně dobývá branku soupeře, navíc jejich soupeř hraje power play v signalizované výhodě.

24:35
    Tatran trpělivě kombinuje a dlouhými přihrávkami si hledá cestu ke střele.

24:50
    Nakonec se ke střele dostal Meliš, ale jeho pokus byl zablokovaný. Posléze se míčku dotkl Kolstrunk a hra je přerušena.

24:54
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Michal Zeman – 2 min., sekání).

25:36
    Ve včerejším prvním zápase dal Tatran dva přesilové branky a uvidíme, zda i v dnešním zápase bude trestat v početní převaze.

26:12
    Matěj Havlas se dostal ze střelecké pozice, a tak se rozhodl pro pokračování kombinace Tatranu.

26:20
    Přesilová hra je nakonec využita! Langer poslal před branku míček takovou žabičkou a tu dokázal sklepnout do branky MARTIN ŠINDELÁŘ. Asistence: Filip Langer.
    26:20 Martin ŠINDELÁŘ - 2:0

27:21
    Martin Pánek se sympaticky rozběhl na branku a trefil jen boční síťku!

28:29
    Kříž lapil míček a Krbec poměrně zbytečně ještě dojel chytajícího Kříže. Následně se do křížku ještě dostal Kolstrunk a nyní menší emoce na palubovce. Nakonec vše končí domluvou rozhodčího.

29:17
    Domácí celek málem doplatil na laxnější kombinaci na vlastní polovině a Kolstrunk se mohl dostat zničehonic do zakončení.

31:09
    Kříž si pohlídal další pokus jeho soupeře a s přehledem zasáhl.

31:30
    ACEMA už prohrává o tři branky. Jakub Kolísko vyslal dobrou ránu, která se od tyčky odrazila zpět před branku, kde byl připraven s dorážkou MILAN MELIŠ. Asistence: Jakub Kolísko.
    31:30 Milan MELIŠ - 3:0

33:53
    Sparťanský celek se stále marně snaží o první překonání brankáře soupeře. Tatran dnes rozhodně hraje lépe ve své defenzívě, než ve včerejším zápase.

34:29
    Jan Marvánek už měl před sebou prázdnou branku a Kříž se stihl přesunout proti jeho zakončení!

35:41
    V závěru druhé třetiny se opět hosté dostávají do menšího tlaku a opakuje se situace z konce první třetiny.

36:07
    Petr Brautferger byl faulován Marvánkem a domácí budou moci rozehrát míček a uklidnit svou hru.

36:47
    Martin Mühlfait procpal míček před branku, kde číhal jeho spoluhráč. Až k němu se však hrací předmět nedostal.

37:09
    Rána Kolstrunka šla mimo branku Tatranu. Po vystřídání obou celků rozehrává míček domácí celek.

37:46
    Juha ani nadvakrát nedokázal dostat míček za záda Kříže a ten si připsal další úspěšný zákrok, zejména při druhé střele Juhy!

37:53
    Vyloučení v týmu Tatran Teka Střešovice (Petr Brautferger – 2 min., Zdržování hry).

38:04
    Závěr druhé třetiny budou hosté dohrávat v přesilové hře a uvidíme, zda se jim podaří proměnit druhou přesilovku v tomto zápase.

38:36
    Sparta trpělivě kombinuje a čekáme na jejich zakončení.

38:50
    Tatran získal míček a nyní se chytře snaží držet míček na svých čepelích.

39:17
    Langer byl dalším hráčem, který vyvezl míček a ušetřil další cenné vteřiny!

39:46
    V samotném závěru v šanci Krbec a vypadá to, že se Tatran dokáže i podruhé ubránit ve svém vlastním oslabení.

40:00

Střešovice vsítily další dvě branky a díky své defenzívě a zákrokům Kříže, drží Spartu na uzdě. Ta začala být nebezpečná až v závěru třetiny, kdy měla k dispozici i další přesilovou hru. Sparta Praha bude mít tedy závěrečnou třetinu k tomu, aby dokázala nějakým způsobem dramatizovat dnešní duel.

40:01

40:58
    Sparta drží míček a zatím se v poklidu snaží prokombinovat směrem dopředu.

41:31
    Petr Brautferger nakonec nepokračoval v útoku a vrací hru dozadu. Střešovice již nebudou rozhodně nikam spěchat.

42:04
    A další technický přestup ze strany Tatranu, kdy Šindelář zbytečně vyhodil míček.

42:33
    Sparta právě vstřelila branku!
    Až třetí přesilovou hru dokázala Sparta využít. JAN MARVÁNEK dostal od Garčara nabito a Kříž je poprvé v zápase překonán. Asistence: Milan Garčar.
    42:33 Jan MARVÁNEK - 3:1

42:45
    A to se podívejme! Sparta vzápětí střílí další branku, která je kontaktní. JOSEF JUHA tedy výrazně mění celou situaci a máme tu novou zápletku. Asistence: Marek Zouzal.
    42:45 Josef JUHA - 3:2

44:35
    Sparta je rázem na koni a nyní se aktivně snaží napadat soupeře. Tatran se snaží vrátit ke své hře.

45:00
    Snad poprvé v této třetině vznikl náznak šance pro domácí celek. Beneš si nakonec pohlídal tuto střelu k levé tyčce.

46:44
    Hra se přelévá z jedné strany na druhou, nyní bez větších šancí.

47:10
    Milan Meliš se dostal do slibné střely a jeho křižný pokus skončil mimo branku Kříže.

48:19
    Kareš dokázal vybojovat míček za brankou a přes bránícího hráče jej poslat před branku, kde úspěšně zakončoval JAN MARVÁNEK. Asistence: Michal Kareš.
    48:19 Jan MARVÁNEK - 3:3

50:04
    Deset minut před koncem tu máme nerozhodný stav zápasu a nyní je vše otevřené pro oba celky. Sparta bude rozhodně více na koni.

51:10
    Jakub Kolísko střílel z levé strany a jen o chlup minul vzdálenější pravou tyčku!

51:50
    Lukáš Ujhelyi se uvolnil na levé straně Kříž proti němu dobře vystoupil a vyrazil přízemní zakončení! Další jeden z dnešních perfektních zákroků tohoto brankáře.

52:50
    Ve včerejším zápase byla závěrečná desetiminutovka hodně divoká a dnes je to podobné. Zatím jen branky chybí.

53:17
    Šindelář se dostával do rychlého brejku, ale neměl podporu na druhé straně. Kde Meliš nestihl včas doběhnout tuto situaci.

53:30
    Tatran se nakonec dostává do opětovného vedení! Autorem branky je BOB PISKÁČEK, který střelou dokázal dostat míček za záda Beneše. Asistence: Matěj Havlas.
    53:30 Bob PISKÁČEK - 4:3

53:37
    Ovšem Sparta je tu velmi rychle s vyrovnávací brankou! Autorem branky je LUKÁŠ UJHELYI, který pálil z levé strany. Asistence: Marek Zouzal.
    53:37 Lukáš UJHELYI - 4:4

54:00
    Beneš našel míček ve své výstroji. Ten tuto střelu Vítovce velmi dobře viděl.

55:37
    Kreysa měl poměrně dost prostoru na pravé straně, ale nedokázal dostat míček do sítě.

56:30
    Blíží se závěr utkání a uvidíme, který z týmů se ještě dokáže prosadit a nebo se dočkáme prvního prodloužení v této sérii.

58:25
    Zeman velmi zbytečně oslabuje svůj tým, když povalil brankáře Kříže, který chytal míček ze vzduchu.

58:25
    Střešovice mají velkou šanci rozhodnout tento zápas ještě v základní hrací době. Tak uvidíme...Tatran zatím využil všechny přesilové hry v této sérii.

58:47
    Domácí začali kombinací a postupně se dostávají k brance Sparty.

59:11
    Meliš našel dobrou přihrávkou Šindeláře, který z první netrefil branku Beneše!

59:47
    Střešovice si i nadále drží stoprocentní úspěšnost přesilových her v této sérii a krátce před koncem se dobrou ranou prosadil FILIP LANGER. Asistence: Milan Meliš.
    59:47 Filip LANGER - 5:4

59:47
    Oddechový čas pro hosty.

59:57
    Autorem branky je PETR BRAUTFERGER, který trefou do prázdné branky stvrdil vítězství a zároveň vyrovnání série. Asistence: Filip Langer.
    59:57 Petr BRAUTFERGER - 6:4

Nakonec jsme se prodloužení nedočkali. V závěru třetiny dokázali domácí zvrátit vedení na sovu stranu a zaslouženě vyrovnávají sérii. Sparta se nechal zbytečně vyloučit a v závěru a to byl rozhodující moment závěrečných minut zápasu. Tatran dnes hrál daleko lépe v defenzívě, s čímž měla Sparta po dlouhou dobu problémy. Navíc Kříž dnes předvedl několik stěžejních zákroků.

Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen Milan Meliš (2+1) a za Spartu pak Jan Marvánek (2+0). (19:03:46)

Adam Dořák

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 8. Meliš, 27. Šindelář (Langer), 32. Meliš (Jak. Kolísko), 54. Piskáček (Havlas), 60. Langer (Meliš), 60. Brautferger (Langer) – 43. Marvánek (Garčar), 43. Juha (Zouzal), 49. Marvánek (Kareš), 54. Ujhelyi (Zouzal)

PSN Tatran Střešovice: Kříž (Frühbauer) – Mühlfait, Piskáček, Jan Kolísko, Sládeček, Vítovec, Pánek – Kreysa, Papoušek, Sádlo – Navrátil, Jak. Kolísko, Langer – Havlas, Novotný, Meliš – Švéda, Šindelář, Brautferger.

Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček