FTZS Liberec – Interobal Plzeň 0:4 (kon.) | Olympik Mělník – Slavia 3:6 (kon.)
konec
SK Olympik Mělník
3:6 (2:3)
SK Slavia Praha
Úterý 30.03.2021, 20:30 • SH Gymnázium Mělník • 1. Futsal liga
Předzápasové kurzy
   
  Děkujeme za pozornost, futsalu zdar. (22:21:35)
   
  Na třetí pokus se pod koučem Fričem dočkala Slavia venkovního vítězství. Úspěšně tak pro ni pokračovala příprava na čtvrtfinále play-off se Spartou. Tu stáhla dnešní výhrou na pět bodů a teoreticky tak může mít v lichém zápase čtvrtfinálové série výhodu domácího prostředí.
   
  Slavia vítězí tenisovým výsledkem 6:3. Oklepala se z nepovedeného úvodu zápasu a drtivou část utkání měla více ze hry. Ve druhém dějství už ani Mělník tolik nehrozil z rychlých brejků. Pozitivem pro Slavii je 27. gól Davida Jošta v jeho životní sezoně, tím se o branku dostává na první pozici před Tomáše Vnuka, který dnes nevyšel naprázdno v Liberci. V porovnání s Vnukem má zápas k dobru. Plzeň čeká v pátek doma Helas Brno. Slavia se ještě střetne s Libercem a zavítá do Českých Budějovic. Jošt tak má nakročeno k tomu, aby se stal nejlepším střelcem základní části.
   
  Konec zápasu.
  40. KALABIS - 3:6
   
  40
  Mělník právě vstřelil branku!
  Povedlo se! Mělník hrál powerplay se Šandou v poli! Šup odcentroval z levé strany na hlavu JANA KALABISE, jeho první zakončení hlavou skončilo na horní tyči, ale mělnický pivot měl dost času na snadnou dorážku do prázdné brány. Asistence: Dominik Šup.
   
  40
  Utkání už se jenom dohrává. Mělník je na balonu a ještě se snaží o svou třetí branku v zápase.
   
  39
  V době, kdy Mělník kombinuje, tak mají oba celky na svém kontě pět faulů a hrají pod hrozbou desítky.
   
  38
  Sita (SLA) dostává kartu po souboji s Mikyskou na polovině hřiště. Protestující hostující kouč David Frič si také prohlédl žlutou kartu, a to již potřetí za pět zápasů na lavičce Slavie.
   
  38
  Roh Šustra z levé strany odvrátila obrana, aut zahraje Mikyska.
   
  37
  Lehnerovo bodlo z levé strany vyráží Vondráček, Mělník si bere timeout.
   
  37
  Po podkopnutí na Lehnera je pískán faul hostů.
   
  36
  Ostrák posílal desítku mezi nohy Šandy, ten je sklapl k sobě.
   
  36
  Desítka po faulu Nečase na Ševčíka.
   
  36
  Ševčík zasekl obránci, ale přestřelil branku z levé strany.
  35. JOŠT - 2:6
   
  35
  Slavia právě vstřelila branku!
  Homola běžel po levé straně a nahrál DAVIDU JOŠTOVI, který přidal svou 27. trefu v letošní sezoně. Tomáš Vnuk dnes neskóroval v Liberci, takže se tím dostal český reprezentant do čela tabulky střelců! Homola byl dohraný a sudí dopískli pátý faul Mělníka. Asistence: Jan Homola.
   
  34
  Skluz Kalabise na Situ je čtvrtým faulem domácích.
   
  33
  Hezký pas za obranu na dlouhou nohu Lehnera, ten už přehodil Vondráčka, ale Slavii zachránilo břevno!

  Vít Muzikář

  Branky: 2. Kalabis (Šup), 15. Nedostup (Šmejkal), 40. Kalabis (Šup) – 8. Ševčík (Ostrák), 13. Ostrák (Leovski), 17. Záruba (Homola), 25. Leovski (Ostrák), 26. Leovski (Ostrák), 35. Jošt (Homola)

  Karty:   12. Šustr (MEL), 13. Hrdý (MEL), 23. Nedostup (MEL), 24. Kalabis (MEL) – 38. Sita (SLA), 38. Frič (trenér) (SLA)


  SK Olympik Mělník: Šanda (Žežulka) – Nečas, Hrdý, Šup (C), Kalabis – Lehner, Šmejkal, Šustr, Nedostup – Mikyska, Gombáš.
  SK Slavia Praha: Vondráček (Karpiak) – Záruba, Homola (C), Křemen, Jošt – Sláma, Ševčík, Leovski, Ostrák – Plíšek, Vaktor, Sita, Hruška.

  Rozhodčí: Řeháček – Lafek

  Diváci: -0-