HC Slovan – Nitra 5:0 (kon.) | Poprad – Detva 6:3 (kon.)
HK Poprad
6:3 (2:0, 2:3, 2:0) Stav série: 1:0
HK Detva
sk Středa 31.03.2021, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

V tretej tretine Detva nedokázala streliť vyrovnávajúci gól, Poprad udržiaval vedenie a napokon sa v 56. minúte presadil Skokan a gólom do prázdnej bránky Haščák stanovil konečné víťazstvo 6:3 a Poprad sa ujíma vedenia v sérii. (20:31:34)

59:23
    Poprad dal gól!
    Kamzíci gólom do prázdnej bránky pečatia svoje prvé víťazstvo v tejto sérii. Popradčania dostali puk preč z obranného pásma, King nezachytil v rohu klziska, Skokan priťukol na modrú čiaru MARCELOVI HAŠČÁKOVI a ten trafil odkrytú svätyňu.

59:09
    Vhadzovanie pred Vošvrdom, Detvania v šestici.

59:00
    Detvania boli vyprevadení z útočného pásma, musia ho získať nanovo.

58:24
    Petrík už korčuľuje na striedačku, začína sa detvianska powerplay.

58:18
    Vhadzuje sa v obrannom pásme Detvy.

58:18
    Oddychový čas si berie tréner Detvy Ernest Bokroš.

57:38
    Haščák to prehadzoval Skokanovi vysoko, Skokan puk na útočnej modrej čiare nezachytil a hostia sa rýchlo snažia otočiť hru, pretože čas plynie.

57:07
    Jendroľ nastreľoval puk zo stredného pásma, brankár Vošvrda bol pripravený a vyrážal do rohu klziska.

56:32
    Čacho prenikal dopredu po ľavom krídle, natlačil sa pred bránku a strieľal, no mieril iba do brankára Vošvrdu.

55:43
    Popradčania zvyšujú svoje vedenie a možno lámu tento zápas na svoju stranu. DÁVID SKOKAN zachytil puk v strednom pásme, vnikol do útočnej tretiny, prešiel na ľavý kruh, odtiaľ chcel krížom dávať na Svitanu, no prihrávku si v ľahu stečoval do vlastnej brány Lukáš Lalík.
    Bez asistencie.

55:22
    Paločkova žabka zo stredného pásma neprešla k Mešárovi, puk získali hokejisti Detvy.

54:52
    Popradčania vyrazili do rýchleho protiútoku, Handlovský dostal puk na ľavé krídlo, prenikol do pásma a zakončil to sám strelou, ktorú namieril priamo do Petríkovej lapačky.

54:11
    Dobrú streleckú príležitosť mal Dominik Jendroľ, ktorý dostal puk do stopercentnej šance medzi kruhy. Pálil po prihrávke z prvej, ale len priamo do stredu tela brankára Vošvrdu.

53:54
    Detvania početne striedajú, čerstvé sily na ľad posielajú aj popradskí hráči.

52:52
    Paločko si nastrelil puk do útočného pásma sám pre seba. Bol pri ňom na zadnom mantineli skôr Gachulinec.

52:06
    Handlovský ostal pripravený na strelu ďalej v medzikruží a po prihrávke tvrdo pálil. Petríkovi vypadol puk z lapačky, ale nedovolil dorážať.