HC Slovan – Nitra 5:0 (kon.) | Poprad – Detva 6:3 (kon.)
HK Poprad
6:3 (2:0, 2:3, 2:0) Stav série: 1:0
HK Detva
sk Středa 31.03.2021, 18:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Prajem vám príjemný večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z prvého štvrťfinálového duelu v sérii medzi HK Poprad a HC 07 WPC Koliba Detva. Začiatok prvého stretnutia je na programe o 18:00 a všetkými duelmi tejto série vás bude sprevádzať Lukáš R. Ovšonka.

Po výraznom posilnení popradského kádra pred začiatkom prebiehajúcej sezóny sa s klubom z Popradu určite v tabuľke rátalo na tých najvyšších miestach a taktiež sme ho mohli zaradiť aj k adeptom na celkový ligový titul. Poprad sa v priebehu celej sezóny stabilne držal na prvých troch priečkach. Isté obdobie ligu aj viackrát viedol, no trochu pokazené posledné zápasy základnej časti znamenali pre Poprad „len“ celkové 3. miesto so ziskom 95 bodov, skóre 186:133, 33 víťazstvami (z toho 26 v riadnom hracom čase) a 17 prehrami (z toho 14 v riadnej hracej dobe).

V Detve sa vedenie klubu pred začiatkom novej sezóny rozhodlo angažovať nového trénera, ktorým sa stal dobre známy kouč Ernest Bokroš. Pod Poľanu prišlo aj viacero zaujímavých zahraničných hráčov ako Trevor Cox alebo Jonathan Charbonneau, no s priamou účasťou Detvy vo štvrťfinále sa rozhodne medzi hokejovou verejnosťou nepočítalo. Detvania však dokázali zvládať kľúčové zápasy s tabuľkovými susedmi z Košíc či Trenčína a napokon po 50 odohraných kolách sa Podpoľanci umiestnili na 6. priečke so ziskom 80 bodov, skóre 156:144, 26 vyhranými zápasmi (z toho 22 v riadnom hracom čase) a 24 prehrami (z toho 18 v riadnej hracej dobe).

V tejto sezóne odohrali Poprad a Detva dokopy až šesť vzájomných duelov. Dva sa hrali v rámci štvrťfinále Kaufland Cup-u. Poprad po výhre 4:0 a remíze 3:3 postúpil do semifinále. Ostatné štyri ligové duely boli vždy veľmi vyrovnané a až v troch prípadoch sa nerozhodlo počas 60 minút. Poprad zvíťazil nad Detvou v lige trikrát, a to 3:4, 2:3 po nájazdoch a 4:3 po predĺžení. Detva triumfovala raz, a to 2:3 po predĺžení.

Pár tímových štatistík:
    Úspešnosť presiloviek: Poprad – 20,56 %; Detva – 14,16 %
    Úspešnosť oslabení: Poprad – 77,16 %; Detva – 82,47 %
    Vhadzovania: Poprad – 52,38 %; Detva – 50,88 %

Najproduktívnejší hráči:
    Poprad: Marcel Haščák – 69 bodov (38+31), Patrik Svitana – 56 bodov (20+36), Dávid Skokan – 52 bodov (18+34)
    Detva: Ján Sýkora – 37 bodov (19+18), Jonathan Charbonneau – 36 bodov (21+15), Trevor Cox – 35 bodov (13+22)

K sledovaniu celej série medzi tretím a šiestym, teda Popradom a Detvou vás z komentátorskej pozície srdečne pozývam.

Popradčania v druhej tretine poľavili zo svojho suverénneho ofenzívneho výkonu, čo využili Detvania a vyrovnali na 2:2 vďaka gólom Askarova a Čacha. Poprad viedol po góle Mešára 3:2, následne počas presilovky vyrovnával Askarov, ale kamzíkom vrátil vedenie Skokan gólom z presilovky v 35. minúte. Po 40 minútach Poprad doma nad Detvou v prvom zápase série vedie 4:3.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:18
    Svitana si nerozumel so Skokanom, ktorý si nakorčuľoval do útočného pásma podstatne skôr a za daných okolností je to ofsajd.

40:39
    Strelou od modrej čiary po vyhratom buly to skúšal King, jeho zakončenie nebolo presné. Detva ostáva v pásme na puku.

41:28
    Handlovský krížnou prihrávkou hľadal Vandasa, čo sa nepodarilo. Od modrej to potom nahadzoval Kramár, ale Petrík bezpečne vyrážal.

42:14
    Mešár šikovným pohybom prenikal do útočného pásma, urobil však kľučku na modrej čiare a Paločko už nesthol zabrzdiť.

43:14
    Charbonneau vnikol s pukom do pásma, na pomoc mu však prišli spoluhráči zo striedačky neskoro, a tak sa radšej vrátil dozadu do strednej tretiny.

44:11
    Sýkora bol v rohu klziska v útočnom pásme obhospodarovaný Ulrychom a nedokázal sa z tejto nevýhodnej pozície vymaniť.

44:36
    Detvania sa pripravujú o možnosť získať útočné pásmo, rozohrávka im teraz nevyšla, Čacho nestihol dokorčuľovať puk a je to zakázané uvoľnenie.

44:54
    Brejčák so Zagrapanom vyrazili do prečíslenia dvoch proti jednému, Brejčák sa dostal do nájazdu, neprekonal Petríka. Puk tancoval v bránkovisku, no Livingston ho už do brány nedotlačil.

45:56
    Mashinter prenechal na pravú stranu Mešárovi, ktorý vnikal do útočného pásma a jeho strelu z uhla musel Roman Petrík pokryť.

46:42
    Brejčák ešte stihol udržať útočné pásmo, posunul puk bekhendom medzi kruhy Haščákovi, ktorý strieľal, no mieril vedľa brány.

48:14
    Cox ostal mierne zabudnutý v útočnom pásme, vnikol tam jeho spoluhráč a je z toho postavenie mimo hry.

49:02
    Priestor na pravom kruhu sa otvoril pre Mateja Paločka, ktorý to aj zakončil, Petrík však vyrážal. Po pár sekundách bol Paločko v ďalšej streleckej pozícii, zlomil však hokejku, puk vzal na hokejku Rymsha a môže rozohrávať spoza brány.

49:43
    Prirýchly bol v tejto chvíli Haščák, ktorý o čosi skôr vnikol do útočného pásma než s pukom pohybujúci sa Svitana. Je to teda ofsajd.

50:11
    Svitana krížom preniesol puk na ľavý kruh Haščákovi, ktorý mal rýchlosť, pripravil si to na strelu, ale bránu veľmi prestrelil.

50:44
    Čacho dobrou spätnou prihrávkou našiel na ľavom kruhu Viktora Fekiača, ktorý to zakončoval z prvej a Vošvrda sa musel rýchlo presunúť.

51:18
    Popradčania vyhodili puk nedovoleným spôsobom cez celé klzisko a je z toho zakázané uvoľnenie.

52:06
    Handlovský ostal pripravený na strelu ďalej v medzikruží a po prihrávke tvrdo pálil. Petríkovi vypadol puk z lapačky, ale nedovolil dorážať.

52:52
    Paločko si nastrelil puk do útočného pásma sám pre seba. Bol pri ňom na zadnom mantineli skôr Gachulinec.

53:54
    Detvania početne striedajú, čerstvé sily na ľad posielajú aj popradskí hráči.

54:11
    Dobrú streleckú príležitosť mal Dominik Jendroľ, ktorý dostal puk do stopercentnej šance medzi kruhy. Pálil po prihrávke z prvej, ale len priamo do stredu tela brankára Vošvrdu.

54:52
    Popradčania vyrazili do rýchleho protiútoku, Handlovský dostal puk na ľavé krídlo, prenikol do pásma a zakončil to sám strelou, ktorú namieril priamo do Petríkovej lapačky.

55:22
    Paločkova žabka zo stredného pásma neprešla k Mešárovi, puk získali hokejisti Detvy.

55:43
    Poprad dal gól!
    Popradčania zvyšujú svoje vedenie a možno lámu tento zápas na svoju stranu. DÁVID SKOKAN zachytil puk v strednom pásme, vnikol do útočnej tretiny, prešiel na ľavý kruh, odtiaľ chcel krížom dávať na Svitanu, no prihrávku si v ľahu stečoval do vlastnej brány Lukáš Lalík.
    Bez asistencie.

56:32
    Čacho prenikal dopredu po ľavom krídle, natlačil sa pred bránku a strieľal, no mieril iba do brankára Vošvrdu.

57:07
    Jendroľ nastreľoval puk zo stredného pásma, brankár Vošvrda bol pripravený a vyrážal do rohu klziska.

57:38
    Haščák to prehadzoval Skokanovi vysoko, Skokan puk na útočnej modrej čiare nezachytil a hostia sa rýchlo snažia otočiť hru, pretože čas plynie.

58:18
    Oddychový čas si berie tréner Detvy Ernest Bokroš.

58:18
    Vhadzuje sa v obrannom pásme Detvy.

58:24
    Petrík už korčuľuje na striedačku, začína sa detvianska powerplay.

59:00
    Detvania boli vyprevadení z útočného pásma, musia ho získať nanovo.

59:09
    Vhadzovanie pred Vošvrdom, Detvania v šestici.

59:23
    Kamzíci gólom do prázdnej bránky pečatia svoje prvé víťazstvo v tejto sérii. Popradčania dostali puk preč z obranného pásma, King nezachytil v rohu klziska, Skokan priťukol na modrú čiaru MARCELOVI HAŠČÁKOVI a ten trafil odkrytú svätyňu.

V tretej tretine Detva nedokázala streliť vyrovnávajúci gól, Poprad udržiaval vedenie a napokon sa v 56. minúte presadil Skokan a gólom do prázdnej bránky Haščák stanovil konečné víťazstvo 6:3 a Poprad sa ujíma vedenia v sérii. (20:31:34)