New Jersey – Washington 1:2 (po pr.) | Winnipeg – Toronto 1:2 (0:1 po s.n.) | Edmonton – Calgary 3:2 (kon.)
Colorado – St. Louis 3:2 (kon.) | Anaheim – Arizona 2:4 (kon.) | Los Angeles – San Jose 0:3 (kon.)
Boston – Pittsburgh 7:5 (kon.) | Tampa – Detroit 2:1 (kon.) | Nashville – Chicago 3:0 (kon.)
Edmonton Oilers
3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Calgary Flames
Sobota 03.04.2021, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

Edmonton Oilers vyhrává tento zápas těsně 3:2. Tým dvakrát prohrával, ale vždy dokázal vyrovnat a ve třetí třetině rozhodl o své výhře. Rozhodující branku vstřelil Connor McDavid v přesilovce. (05:35:16)

59:44
    Mike Smith (Edmonton) vyrazil ránu soupeře.

59:20
    Mnoho času už nezbývá ze třetí třetiny.

58:57
    Oddechový čas pro hosty.

58:56
    Rasmus Andersson (Calgary) autorem další střely, tentokrát Mike Smith (Edmonton) v pohodě viděl střelu a zasáhl. 63 sekund zbývá ze třetí třetiny.

58:44
    Rasmus Andersson (Calgary) minul branku ránou od modré čáry.

58:22
    Calgary vinou špatné přihrávky přišlo o útočné pásmo. Ale rychle se do něj vrátilo.

58:02
    Hosté hrají v šesti.

58:00
    Další minuta hry je pryč.

57:40
    Josh Leivo (Calgary) se dostal do zakončení, jeho rána byla zblokovaná domácí obranou.

57:16
    Oilers se znovu probojovali do útočného pásma, vypálit ale nestihli. Hrát tak mohou hosté.

57:00
    Z pohledu Flames ubíhá čas velmi rychle, domácí hráči stále vedou o jednu branku.

56:15
    Leon Draisaitl (Edmonton) pálil po rychlé spoluhráčově přihrávce z první, trefil jen beton brankáře soupeře. Jacob Markström (Calgary) byl připravneý.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny.

55:27
    Leon Draisaitl (Edmonton) pálil z dobré pozice, jeho projektil vykopl brankář, a pak obrana do bezpečí odehrála puk.

55:10
    Domácí hrají přesilovku a rychle se usadili v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

54:47
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Sean Monahan – 2 min., krosček).

54:30
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině, domácí celek stále vede o jednu branku.

54:17
    Ofsajd se píská proti Flames. Komerční přestávka.

54:00
    Šest minut zbývá do konce třetí třetiny, Kailer Yamamoto (Edmonton) málem nyní využil chyby v rozehrávce Flames a zakončoval do prázdné branky. K puku se ale nedostal.

53:26
    Juuso Välimäki (Calgary) pálil od modré čáry, jeho pokus byl snadnou prací pro domácího brankáře.

52:18
    Hostující celek rozehrává od své branky, Christopher Tanev čekal na dostřídání spoluhráčů, ale rychlou akci založit nedokázal.

51:23
    Píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Flames. Hostující celek ale buly vyhrál, a tak rychle otáčí směr hry.

51:00
    Brett Ritchie (Calgary) využil špatné domácí rozehrávky a v útočném pásmu se dostal k puku. Na branku vypálit však nedokázal.

50:22
    Komerční přestávka.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, domácí celek vede o jednu branku, ale nesmí zapomínat na obranu, Flames se pokouší odpovědět.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:38
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se momentálně nedostává do střeleckých pozic.

48:46
    Oilers rozehrávají od své branky, ve středním pásmu ovšem o kotouč přišli.

48:17
    Aktivněji hrající domácí celek se dostal do vedení, nyní se o odpověď musí pokoušet hostující hráči.
    47:01 Connor MCDAVID - 3:2

47:01
    Edmonton právě vstřelil branku!
    Bleskově využitá přesilovka a domácí celek jde do vedení. Rychle po vhazování vypálil CONNOR MCDAVID a jeho rána propadla hostujícímu brankáři až za brankovou čáru. Asistence: Leon Draisaitl.

46:57
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Noah Hanifin – 2 min., nedovolené bránění).

46:57
    Bude se vylučovat, komerční přestávka.

46:50
    Brett Ritchie (Calgary) se z ničeho nic dostal do střelecké pozice, jeho rána se od břevna odrazila mimo. Velkou šanci měli hosté.

46:18
    24:21, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

46:18
    Hra je nyní přerušena, píská se zakázané uvolnění, hra se vrací před branku Flames.

45:44
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, ale střela od modré čáry, kterou vyslal Kailer Yamamoto, byla zblokovaná.

44:41
    Jesse Puljujärvi (Edmonton) pálil z dobré pozice, ale jeho rána končí vedle branky.

44:00
    Čtyři minuty hry ze třetí třetiny jsou pryč, sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Zatím je stav zápasu nerozhodný, oba celky se prosadily dvakrát.

42:26
    Zack Kassian (Edmonton) ani Connor McDavid nedokázali proměnit své dobré střelecké příležitosti. Hostující obrana nyní obtížnou zkoušku zvládla.

42:00

41:47
    Noah Hanifin (Calgary) to vzal na sebe, jeho rána končí vedle branky.

41:16
    Mnoho šancí v přesilovce zatím k vidění nebylo, Noah Hanifin (Calgary) rozehrával od své branky, ale vypálit nedokázal.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

41:00
    Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) při vlastním oslabení vypálil. Jeho projektil postrádal přesnost.

40:42
    Jeden z hostujících hráčů pálil z dobré pozice, ale rána končí vedle branky.

40:01
    Do třetí třetiny vstupuje hostující celek v početní výhodě.

40:01

Tři branky jsme viděli ve druhé třetině. Ryan Nugent-Hopkins proměnil přesilovku a vyrovnal, následně hosty do vedení poslal Matthew Tkachuk, na jehož branku odpověděl Dominik Kahun.

40:00

40:00
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Zack Kassian – 2 min., vražení na hrazení).

39:40
    Už se pravděpodobně nic nestane.

39:22
    Obrana Flames je zatím pozorná a dokázala si poradit i s další akci domácího celku.

39:00
    Domácí celek se usadil v útočném pásmu, kde se pokouší něco vymyslet.

38:38
    Hra je přerušena, následovat bude další komerční přestávka.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

37:34

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině, Flames měli velkou šanci, ale jeden z hostujících hráčů nedokázal trefit branku.

36:15
    Flames se nyní usadili v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná.

35:52
    Devin Shore (Edmonton) rychle dostal hru do útočného pásma, před brankou hledal spoluhráče, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

35:31
    Kris Russell (Edmonton) pálil od modré čáry, jeho rána končí vedle branky, gólman zasahovat nemusel.

34:10
    Connor McDavid (Edmonton) se objevil sám před brankou, ale bekhendovou střelu nedokázal poslat přesněji.

33:52
    K vidění není mnoho šancí, sledujeme spíše klidnější pasáž hry.

32:39
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, domácí se usadili v útočném pásmu.

31:46
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Leon Draisaitl – 2 min., hrubost).
    31:29 Dominik KAHUN - 2:2

31:29
    Krásná kombinace do prázdné branky a je srovnáno na 2:2. Kailer Yamamoto mohl zakončovat, ale ještě předložil puk před odkrytou část branky, kde byl připravený a v pohodě zakončující DOMINIK KAHUN. Edmonton nyní vyšachoval obranu soupeře. Asistence: Kailer Yamamoto a Ethan Bear.

31:10
    Dominik Kahun (Edmonton) byl připravený před brankou, ale obránci jej nenechali vypálit.

30:27
    Adam Larsson (Edmonton) se výborně vrátil a nenechal soupeře hrát.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v tomto zápase. Flames vedou o jednu branku.

29:41
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, 18:14, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

28:32
    Matthew Tkachuk (Calgary) to vzal na sebe, kotouč nabral na hokejku a chtěl jej hodit do branky, to se mu však nepodařilo.

27:40
    Delší dobu se už nepřerušovalo, hraje se spíše ve střední části hrací plochy.

27:16
    Andrew Mangiapane (Calgary) to vzal na sebe, dostal se do střelecké pozice, ale jeho pokus končí vedle branky.

26:32
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje, mnoho šancí nyní k vidění není.
    25:25 Matthew TKACHUK - 1:2

25:25
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Hostující celek si bere vedení zpět, MATTHEW TKACHUK se dostal do brejku z trestné lavice. Od spoluhráče přijal žabičku, dostal se před branku a bekhedovým blafákem nedal brankáři šanci. Asistence: Sean Monahan a Sam Bennett.

25:10
    Až nyní se domácí usadili v útočném pásmu. Rána od modré čáry byla zblokovaná.

24:30
    Oilers nyní hrají zkrácenou přesilovku, ale zatím se nedostali do útočného pásma.

24:14

24:10
    Hraje se zejména ve středním pásmu.

23:33
    Sledujeme nyní hru čtyři na čtyři, poprvé v tomto zápase.

23:15
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., sekání).

22:46
    Přesilovku hraje hostující celek, který se usadil v útočném pásmu, následně Mike Smith musel znovu zasahovat a dokázal si poradit s náročnou střelou.

22:35
    Milan Lucic (Calgary) pálil z dobré pozice před brankou, jeho projektil zastavil brankář Mike Smith, který na puk viděl.

22:14
    Vyloučení v týmu Edmonton Oilers (Adam Larsson – 2 min., krosček).
    21:19 Ryan NUGENT-HOPKINS - 1:1

21:19
    Domácí celek nyní proměnil přesilovku, a tak srovnává stav zápasu. První střelu vyrazil brankář, hra pokračovala dál a na dorážku byl krátký, rychlou střelou se prezentoval RYAN NUGENT-HOPKINS. Asistence: Leon Draisaitl.

21:06
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Christopher Tanev – 2 min., podrážení).

20:01

Michael Stone (Calgary) autorem zatím jediné branky. Po první třetině vede hostující celek na ledě Oilers 1:0.

20:00

19:50

19:26
    V poklidném tempu se toto utkání dohrává, domácí čekají na vhodný moment pro založení útočné akce.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

18:43
    Mike Smith (Edmonton) má kotouč za svou brankou, rychle rozehrává. Alex Chiasson se následně dostal do střelecké pozice po rychlém přechodu do útočného pásma. Brankář prostřelit nedokázal.

18:21
    Tyson Barrie (Edmonton) byl dobře postavený před vlastní brankou a dokázal zblokovat střelu soupeře.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:30
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, kterou překazil Milan Lucic. Jeho ránu vyrazil domácí brankář. Následně je hra přerušená, buly v útočném pásmu Flames.

16:17
    Jacob Markström (Calgary) přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Domácí se pokouší vrátit se k aktivní hře v závěru třetiny.

16:10
    Kailer Yamamoto (Edmonton) pálil z ostré pozice, Jacob Markström (Calgary) neměl s jeho střelou příliš velké problémy.

15:40
    Oilers rozehrávají od své branky, Adam Larsson hledal spoluhráče ve středním pásmu, ale obrana si dokázala poradit.

15:20
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, střelecky vedou domácí 10:6, ale na góly prohrávají.

15:15

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, zatím vede hostující celek o jednu branku.

14:25
    Jesse Puljujärvi (Edmonton) se propracoval do střelecké pozice, jeho akci zastavil brankář, který puk odrazil před sebe. Pak už hrála obrana.

13:52
    Tyson Barrie (Edmonton) pálil od modré čáry, jeho projektil celkem snadno kryje hostující Jacob Markström. Domácí vybojovali buly v útočném pásmu.
    12:23 Michael STONE - 0:1

12:23
    Pasivněji hrající hostující celek se dostává v tomto zápase do vedení, střelou od modré čáry se prosazuje MICHAEL STONE. Spoluhráč clonil před brankou, takže gólman měl zakrytý výhled. Asistence: Andrew Mangiapane a Milan Lucic.

11:52

11:52
    Mike Smith (Edmonton) přerušuje hru, buly před jeho brankou. Následně se strhla menší potyčka. Zdá se, že rozhodčí vylučovat nebudou.

11:26
    Domácí hokejisté první přesilovku v tomto zápase proměnit nedokázali.

11:22

10:44
    Connor McDavid (Edmonton) po vyhraném vhazování autorem další střely, jeho pokus byl zblokovaný před brankou.

10:30
    Leon Draisaitl připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, Connor McDavid ale trefil jen brankáře.

10:15
    Flames vyhazují přes všechny čáry, zatím na nějakou výraznější šanci čekáme.

09:50
    Přesilovku hraje domácí celek, usadil se v útočném pásmu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet.

09:20

09:20
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Rasmus Andersson – 2 min., držení).

08:43
    Domácí se usadili v útočném pásmu, Ryan Nugent-Hopkins (Edmonton) se dostal do střelecké pozice, jeho rána ale končí vedle branky, následně musel Jacob Markström zasahovat.

07:42
    Sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

06:33
    Zakázané uvolnění, hra se vrací pře branku Flames. Domácí hokejistí vstoupili do zápasu aktivně.

06:09
    Adam Larsson (Edmonton) pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná před brankou. Následně znovu minul branku.

04:42
    Mike Smith (Edmonton) musel nyní zasahovat proti střele soupeře. Domácí brankář situaci zvládl, a tak ukryl kotouč do výstroje. Hra je přerušená, zakončoval Johnny Gaudreau.

04:30
    3:0, tak vypadá statistika střel v úvodu tohoto zápasu.

04:08
    Brett Ritchie (Calgary) byl v útočném pásmu, měl puk připravený na střelu, ale jeho pokus byl zblokovaný.

03:40
    Leon Draisaitl (Edmonton) měl obrovskou šanci na první gól zápasu, ale vyloženou střeleckou pozici neproměnil, minul branku.

03:15
    Hra je nyní přerušena, vhazovat se bude před brankou Flames. Kailer Yamamoto (Edmonton) se nedokázal dostat k výraznější šanci.

02:04
    Jacob Markström (Calgary) vyrazil kotouč po střele soupeře, a pak mohli hrát hosté. Andrew Mangiapane (Calgary) dostal kotouč do útočného pásma, ale přesněji vypálit nedokázal.

01:02
    Domácí hokejisté vstoupili do zápasu aktivněji, snadněji se dostávají do střeleckých pozic, obrana Flames musí být pozorná.

00:25
    Jesse Puljujärvi (Edmonton) se dostal do střelecké pozice, jeho projektil kryje Jacob Markström. Buly v útočném pásmu Oilers.

00:01

Edmonton Oilers: M. Smith (Koskinen) – Nurse, Barrie, Lagesson, A. Larsson, K. Russell, Bear – Nugent-Hopkins, McDavid, Puljujärvi – Kahun, Draisaitl, Yamamoto – J. Archibald, Haas, Kassian – D. Shore, Khaira, Chiasson.

Calgary Flames: Markström (Rittich) – Giordano, R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, N. Nestěrov, Mi. Stone – M. Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – J. Gaudreau, Monahan, B. Ritchie – Nordström, Backlund, S. Bennett – Lucic, D. Ryan, Leivo..

Edmonton Oilers odehrál 37 zápasů s bilancí 20-2-1-14 a získal 45 bodů. V tabulce Severní divize je na třetí pozici. Z posledních pěti zápasů tým vyhrál tři. Poradil si s Winnipegem Jets 2:1, 4:2 a Torontem Maple Leafs 3:2 v prodloužení. Edmonton nestačil na Toronto 3:4 v prodloužení a na Montreal Canadiens 0:4.

Calgary Flames odehrálo 37 zápasů s bilancí 14-2-3-18 a získalo 35 bodů. V tabulce Severní divize je na páté, první nepostupové pozici. Z posledních pěti zápasů Flames vyhráli jediný. Porazili jen Winnipeg Jets 4:2. Tým nestačil na Ottawu Senators 1:2, 1:3, na Winnipeg Jets 2:3 a 1:5.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Edmonton Oilers a Calgary Flames.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 22. Nugent-Hopkins (Draisaitl), 32. Kahun (Yamamoto, Bear), 48. McDavid (Draisaitl) – 13. Mi. Stone (Mangiapane, Lucic), 26. M. Tkachuk (Monahan, S. Bennett)

Calgary Flames: Markström (Rittich) – Giordano, R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Mi. Stone, Välimäki – M. Tkachuk, E. Lindholm, Mangiapane – J. Gaudreau, Monahan, B. Ritchie – Nordström, Backlund, S. Bennett – Lucic, D. Ryan, Leivo.

Rozhodčí: Markovic, Pollock – Toomey, Murchison