Nitra – HC Slovan 2:3 (kon.) | Detva – Poprad 1:2 (kon.)
HK Detva
1:2 (0:2, 1:0, 0:0) Stav série: 0:3
HK Poprad
sk Neděle 04.04.2021, 18:00 • Zimný štadión Detva • Tipsport Liga (SR) play-off • Čtvrtfinále

59:56
    Skokan dostáva dve minúty za krosček, Haščák 10 za zhodenie rukavíc a Čacho 2 minúty za hrubosť.

59:34
    Oddychový čas si berie tréner Detvy Ernest Bokroš.

59:06
    Detvania už hrajú v šestici, Lazušin je na striedačke.

57:34
    Dve minúty a 26 sekúnd pred koncom tretej tretiny si to Popradčania opäť komplikujú a sú vylúčení. Michael Vandas dostáva dve minúty za podrazenie.

54:53
    Popradská presilovka sa skončila a hrať ju budú Detvania. Hráčska lavica Popradu dostáva trest za príliš veľa hráčov na ľade.

52:53
    Po viac ako piatich minútach je hra prerušená. Uvidíme presilovku Popradu, Oliver Turan je vylúčený za držanie.

48:06
    Cox s Charbonneauom mali obrovskú snahu, puk pretláčali do brány, nebol pod kontrolou Vošvrdu, no napokon do brány nepadol.

46:48
    Uvidíme presilovú hru Detvy. Dve minúty za hákovanie dostáva Matúš Paločko.

41:34
    Skokan vynikajúcou prihrávkou pred bránku našiel Haščáka, ku ktorému však aktívne dostúpil Turan a znemožnil Haščákovi zakončiť zo stopercentnej šance.

41:17
    Presilovú hru získavajú hokejisti Popradu. Tomáš Klíma dostáva dve minúty za napadnutie.

38:06
    Detva dala gól!
    Detvianski hokejisti využívajú skrátenú presilovku a Vošvrda po prvý raz v zápase inkasuje. Rymsha to skúsil nahadzovať od modrej čiary na bránu, pred ktorou bol TOMÁŠ KLÍMA a ten jemným tečom zaskočil popradského brankára.
    Asistencie: River Rymsha, Trevor Cox.

36:13
    Popradská presilovka sa končí predčasne. Dávid Skokan je vylúčený za nedovolené bránenie.

35:11
    Presilovku teraz budú hrať hokejisti Popradu. Jakub Žilka dostáva dve minúty za seknutie.

32:26
    Detva bude hrať presilovú hru. Dve minúty za držanie dostáva Marek Hudec.

28:36
    Presilovku si zahrajú hokejisti Popradu. Dve minúty za podrazenie dostáva Daniel Gachulinec.

27:11
    Skokan pekne naservíroval medzi kruhy Haščákovi, ktorý mal otvorený priestor, šiel do bekhendového blafáku a Lazušin výborne betónom zasiahol.

26:02
    King vymyslel výbornú prihrávku medzi kruhy na Tomáša Klímu, ktorý okamžite z prvej strieľal a Vošvrda predviedol dôležitý zákrok.

25:02
    Cox vysunul na pravom kruhu do lepšej pozície Charbonneaua, ktorý zamieril a trafil hornú žŕdku Vošvrdovej brány.

19:36
    Poprad dal gól!
    Kamzíci využívajú aj presilovku o jedného hráča a prekonávajú Lazušina po druhýkrát. Dalhuisen dostal puk na modrú čiaru, BRANDON MASHINTER stál medzi kruhmi a úspešne tečoval puk do brány.
    Asistencie: Mike Dalhuisen, Marek Zagrapan.

19:14
    Presilovú hru o dvoch hráčov Popradčania využívajú. Presilovka nezačala veľmi dobre, Poprad však opätovne získal pásmo. Turan nevyhodil úspešne puk, Drgoň ho posunul medzi kruhy MARCELOVI HAŠČÁKOVI, ktorý presne zamieril a predviedol svoju streleckú parketu.
    Asistencie: Adam Drgoň, James Livingston.

18:36
    Poprad má k dispozícii 45-sekundovú presilovku piatich proti trom. Detvania zle striedali a Magdolen si odsedí trest za príliš veľa hráčov na ľade.

17:22
    Prvú presilovku v zápase si zahrajú hokejisti Popradu. Dve minúty za faul lakťom dostáva River Rymsha.

17:00
    Asi doterajšia najväčšia šanca Popradu. Do prečíslenia dvoch proti jednému šli Haščák so Skokanom, Haščák servíroval Skokanovi pred bránku, ktorý však triafal iba bočnú sieť.

15:08
    Sýkora vykorčuľoval od zadného mantinelu, pred bránkou sa mu ukázal Gachulinec, ktorý strieľal z prvej, no Vošvrda rýchlo zasiahol.

09:58
    Druhá presilovka pre Detvu. Matúš Paločko dostáva dve minúty za napadnutie.

09:09
    Po jednom zo súbojov pri mantineli to nevydržalo plexisklo a rozbilo sa. V Detve tak budeme mať dlhšiu prestávku, po úprave ľadu a výmene plexiskla nastúpia tímy opäť na ľad.

07:05
    Uvidíme prvú presilovú hru v zápase, budú ju hrať Detvania. Michael Vandas dostáva dve minúty za krosček.

00:33
    A dvojminútové tresty za hrubosť dostávajú domáci Viliam Čacho a hosťujúci Adam Drgoň, vhadzovanie v obrannom pásme Popradu.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 39. Klíma (Rymsha, Cox) – 20. Haščák (Drgoň, Livingston), 20. Mashinter (Dalhuisen, Zagrapan)

HK Detva: Lazušin (Petrík) – Rais, King, Rymsha, Gachulinec, Lalík, F. Fekiač, Jendroľ, Turan – Cox, Čacho, Charbonneau – Askarov, Downing, Sýkora – Žilka, Magdolen, Ľupták – Ščurko, V. Fekiač, Klíma
    HK Poprad: Vošvrda (Hamerlík) – Drgoň, Brejčák, Višnevskij, Dalhuisen, Ulrych, Hudec, Kramár – Matúš Paločko, Skokan, Haščák – Tavi, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Handlovský – Mešár, Matej Paločko, Mashinter – Jevoš

Rozhodčí: Lokšík, Tvrdoň – Gegáň, Vyšný