Střešovice – Sparta 5:3 (kon.) | Bohemians – Chodov 8:6 (kon.)
PSN Tatran Střešovice
5:3 (2:1, 0:0, 3:2) Stav série: 2:3
ACEMA Sparta Praha
Pondělí 05.04.2021, 17:00 • Sportovní centrum Řepy, Praha 17 – Řepy • Play-off Livesport Superligy florbalu • Čtvrtfinále

59:40
    Poslední sekundy pátého střetnutí korunuje červená karta pro Jana Marvánka (SPA), který po blikanci za svým brankovištěm dostává ještě pětiminutový trest! Inu, středeční šestý duel bude v UNYP Areně jistě zajímavý...

59:05
    Martin Šindelář (TAS) je nakonec v pořádku a usedá na trestnou, stejně jako Mikuláš Krbec (SPA) dostává trest za hrubost.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny!

56:24
    ACEMA má velkou šanci zdramatizovat závěr! Bohumil Piskáček (TAS) je trestán za hru rukou.

56:04
    Sparta hraje bez brankáře, hosté už nemají co ztratit a zkouší štěstí v powerplay!
    55:30 Martin ŠINDELÁŘ - 5:3

55:30
    Tatran právě vstřelil branku!
    Přestřelka v Řepích pokračuje dál, Tatran zasazuje další ránu sparťanským ambicím na ukončení série! Pod další trefu domácích se podepisuje MARTIN ŠINDELÁŘ, na jehož střelu Martin Beneš prostě a jednoduše nedosáhl – 5:3! Asistence: Milan Meliš.
    54:14 Marek ZOUZAL - 4:3

54:14
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tohle musí být pro domácí hráče pořádná rána, kontaktní gól Sparty přichází po jedenácti sekundách hry! Hosté využili zaváhání střešovické obrany, z bezprostřední blízkosti svatyně Tatranu skóroval MAREK ZOUZAL – 4:3! Asistence: Michal Pražák.
    54:03 Filip LANGER - 4:2

54:03
    Střešovice necelých šest minut před koncem základní hrací doby míří do dvoubrankového náskoku, tohle je extrémně důležitý gól! FILIP LANGER se ve středu palubovky dostal k míčku, proběhl před brankoviště a usměrnil ho do horní části soupeřovy svatyně! Beneš neměl šanci – 4:2! Bez asistence.
    49:41 Matěj HAVLAS - 3:2

49:41
    Odpověď domácích na sebe nenechala dlouho čekat, teč MATĚJE HAVLASE vrací Střešovicím ztracený náskok! Od středové čáry vyslal na branku prudkou střelu Langer, přičemž útočník Tatranu její trajektorii na poslední chvíli změnil – 3:2! Asistence: Filip Langer.

48:13
    Sparta mohla jít rychle do vedení, jeden z hostů zasáhl horní tyč soupeřovy klece!
    47:04 Radim KŘENEK - 2:2

47:04
    To byla dělovka! Hosté nakonec využívají přesilovku, a zkraje osmé minuty třetí třetiny je tak stav v Řepích opět vyrovnaný! Po souhře s Marvánkem se do zakončení dostal RADIM KŘENEK, který Kríže překonal prudkou ranou z několikametrové vzdálenosti – 2:2! Asistence: Jan Marvánek.

45:19
    Hosté mají šanci srovnat, za držení je na dvě minuty vykázán z hrací plochy Pavel Sládeček (TAS).

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé třetiny!

31:07
    Martin Pánek (TAS) si ale nenechal ostré zacházení ze strany protihráče líbit a bránil se, sudí tak krom Jakuba Kolstrunka (SPA) dvěma minutami za hrubost trestají i něj. Pokračujeme ve čtyřech na obou stranách.

31:07
    Jen krátce poté ujely nervy Jakubu Kolstrunkovi, který Pánka sestřelil a následně do něj ještě jednou vrazil! Bude se vylučovat!

27:57
    A nyní mohl skórovat Kolísko, který vyběhl sám na Beneše! Gólman Sparty ale zhatil plány unikajícího protihráče!

27:24
    Beneše zachránila tyčka, jeden z domácích z rychlého výpadu nastřelil brankovou konstrukci!

19:56
    Domácí budou ještě pár sekund před koncem rozehrávat z rohu vedle Beneše, ze situace chtějí vytěžit maximum a odvolávají svého gólmana!
    19:04 Filip LANGER - 2:1

19:04
    Chyba hostující obrany vede k brance, Střešovice se šestapadesát sekund před přestávkou znovu dostávají do vedení! Brautferger před klecí prostrčil míček ke vzdálenější tyči na nikým nehlídaného FILIPA LANGERA, jehož následné zakončení vymetlo vzdálenější horní roh kasy Sparty – 2:1! Asistence: Petr Brautferger.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny!

16:20
    A na druhém konci hrací plochy mohl skórovat Langer, jehož zakončení z voleje do vzdálenějšího rohu Beneš zastavil nastavenou dlaní!

15:50
    Kříž podržel svůj tým krásným zákrokem, v útoku se nyní blýskl Michal Pažák!

14:47
    Kolísko se po převzetí krátké přihrávky málem protlačil až před Beneše, na poslední chvíli ho ale zvládlo odzbrojit duo bránících protihráčů!
    13:10 Lukáš UJHELYI - 1:1

13:10
    Na odpověď hostů se nečekalo dlouho, v Řepích začínáme zase od začátku! Kozák si nakonec vybral LUKÁŠE UJHELYIHO, jenž následně rychlou střelou z pravé strany rozvlnil síť střešovické svatyně – 1:1! Asistence: Kristián Kozák.
    11:40 Milan MELIŠ - 1:0

11:40
    Obrovský nápor Střešovic vyústil v první branku utkání, domácí jdou ve dvanácté minutě hry do vedení! Skóre otevřel MILAN MELIŠ, který Beneše zaskočil zakončením z otočky – 1:0! Asistence: Adam Tlapák.

10:53
    Martin Beneš si nyní poradil s několika nepříjemnými dorážkami Střešovic, domácí jsou hodně draví a chtějí co nejdříve skórovat!

06:37
    Mühlfait vyslal na Beneše jedovatou střelu z voleje, kterou gólman Sparty vyrazil!

Duel se na několik minut oficiálně přerušuje, pokračovat budeme zhruba v 17:19!

Vojtěch Martinek

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 12. Meliš (Tlapák), 20. Langer (Brautferger), 50. Havlas (Langer), 55. Langer, 56. Šindelář (Meliš) – 14. Ujhelyi (Kozák), 48. Křenek (Marvánek), 55. Zouzal (Pažák)

Karty: 1 60. Marvánek (SPA)

PSN Tatran Střešovice: Kříž (Frühbauer) – Mühlfait, Piskáček, Jan Kolísko, Sládeček, Němeček, Vítovec, Pánek – Tlapák, Kreysa, Sádlo – Jak. Kolísko, Langer, Havlas – Novotný, Meliš, Švéda – Šindelář, Brautferger.
    ACEMA Sparta Praha: Mart. Beneš (Pelech) – Bartoš, Garčar, Marvánek, Zeman, Křenek, Dolejš, Pruner – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi – Zouzal, Beneš, Kozák – Pažák, Čermák, Kareš – Krbec, Hurt.

Rozhodčí: Furmánek, Šolc.