Č. Budějovice – Brno 0:2 (kon.) | Teplice – Mladá Boleslav 1:3 (kon.) | Slavia – Sparta 2:0 (kon.)
SK Slavia Praha
2:0 (1:0)
AC Sparta Praha
Neděle 11.04.2021, 18:30 • Eden Aréna, Praha-Vršovice • FORTUNA:LIGA • 26. kolo

Z mé strany je to pro dnešní večer vše, loučím se s vámi a brzy zase na počtenou. (20:35:14)

Derby je za námi, Slavia v něm zcela zaslouženě porazila svého letenského rivala 2:0. Sparta byla lepším týmem prvních 11 minut, jenže branku nevstřelila, hra se následně vyrovnala a gól do šatny naopak vsítil Tomáš Holeš. Druhý poločas už patřil naprosto jednoznačně sešívaným, kteří svého soupeře přehráli a přidali druhý gól díky Stanislavu Teclovi. Slavia se tak naladila na odvetu s Arsenalem výhrou v derby 2:0.

Držení míče: 51 % : 49 %.
    Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:24.

90+3
    90+3. Žlutá karta

90+3
    Krejčí starší nechal frustraci propuknout naplno a naprosto zbytečně skluzem sestřelil Masopusta, taktéž jasná žlutá.

90+2
    Traoré zbrzdil rozehrávku Sparty stažením soupeře k zemi – jasná žlutá karta.

90+1
    Červenobílí kombinovali na pravém křídle, Hromadovi však utekl míč po krátkém pasu za brankovou čáru, Nita bude vykopávat.

90
    Nastavují se tři minuty.

89
    Zápas už se pouze dohrává. Slávisté dominují a bez potíží kombinují na půli soupeře.

88
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Oscar, přichází Jakub Hromada.
    Střídání v týmu SK Slavia Praha: ze hřiště odchází Lukáš Provod, přichází Ibrahim Benjamin Traoré.
    88. Karlsson si seběhl zprava, ale na Koláře vyslal jen neškodný oblouček

88
    Karlsson si navedl míč do středu a obloučkem do vápna Slavie chtěl najít některého ze spoluhráčů, namísto toho balon jen poslal do rukavic Koláře.

87
    Masopust se prosmýkl ke střele z hodně ostrého úhlu, Nita včas vyběhl, zmenšil střelci úhel a i proto následně poměrně snadno zasáhl.

86
    Krejčí mladší se snažil vydat se za centrovaným míčem do vápna Slavie, pomohl si ale rukama, na zem totiž poslala Holeše, a tak se píská faul.

85
    Bah se po rohovém kopu pokoušel proklestit si cestu z pravého křídla do vápna, tentokrát mu míč utekl do autu.

84
    Bah se dostal k centru zleva. Čelůstka hrudí sklepl míč na další roh.

83
    Slávisté pokračují v dobrém výkonu ve druhé půli, uvidíme další roh.

82
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Bořek Dočkal, přichází Martin Minčev.

Adam Kolář

Branky: 45. Holeš (Stanciu), 81. Tecl

Karty:   40. Stanciu (SLA), 47. Kuchta (SLA), 59. Holeš (SLA), 90+2. Traoré (SLA) – 21. Ladislav Krejčí ml. (SPA), 43. Dočkal (SPA), 66. Vitík (SPA), 90+3. Ladislav Krejčí st. (SPA)

Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 7:4. Rohy: 10:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 18:24.
    SK Slavia Praha: O. Kolář – Masopust, Kačaraba, Zima, Bořil (C) – Holeš – Oscar (88. Hromada), Stanciu (54. Ševčík), Provod (88. Traoré), Lingr (68. Tecl) – Kuchta (68. Bah).
    Náhradníci: Kovář – Bah, Hromada, Tecl, Ševčík, Traoré, Júsuf Hilál.

AC Sparta Praha: Nita – Sáček, Vitík, O. Čelůstka, Hancko – Pavelka, Ladislav Krejčí ml. – Wiesner (54. Moberg Karlsson), Dočkal (C) (82. Minčev), Plavšić (64. Ladislav Krejčí st.) – Hložek.
    Náhradníci: Heča – Moberg Karlsson, Minčev, Polidar, Vindheim, Souček, Ladislav Krejčí st..

Rozhodčí: Franěk – Caletka, Kříž (Berka)