Carolina – Detroit 1:3 (kon.) | Columbus – Chicago 3:4 (po pr.) | Montreal – Toronto 4:2 (kon.)
Ottawa – Winnipeg 4:2 (kon.) | Colorado – Arizona 4:2 (kon.) | Los Angeles – Vegas 2:4 (kon.)
San Jose – Anaheim 0:4 (kon.)
Ottawa Senators
4:2 (2:2, 0:0, 2:0)
Winnipeg Jets
Úterý 13.04.2021, 01:00 • Canadian Tire Centre, Ottawa • NHL

To už je z mé strany vše. Mějte se fajn! (03:40:19)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 24:26 (7:7, 7:14, 10:5)
    Zblokované střely – 22:9
    Vyhraná vhazování – 19:31
    Trestné minuty – 17:11
    Hity – 25:24

Hokejisté Ottawy po čtyřech porážkách v řadě dokázali otočit duel s Winnipegem, který poráží výsledkem 4:2!

Hosté přitom vedli v 9. minutě po trefách Kylea Connora a Nikolaje Ehlerse o dvě branky, svůj náskok však neudrželi ani do první přestávky. Nejprve snížil tečí v přesilové hře Brady Tkachuk a v závěru úvodní části srovnal Connor Brown, jehož střela vyskočila brankáři Hellebuyckovi z lapačky a puk následně doputoval za brankovou čáru. Na další góly se pak čekalo až do závěrečné dvacetiminutovky. V 51. minutě opět chyboval gólman Jets Hellebuyck, jenž vyrazil puk po Chabotově nahození ze středního pásma jen před sebe a Jevgenij Dadonov trestal. Skóre duelu pak uzavřel necelé čtyři minuty před koncem ze samostatného úniku Brady Tkachuk. Ten tedy přispěl k domácí otočce hned dvěma trefami.

59:30
    Hosté se nemohou ani usadit v útočném pásmu. Vypadá to s nimi špatně.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:32
    Zakázané uvolnění Ottawy. Vhazovat se bude před Forsbergem.

57:50
    Hosté to zkoušejí v šesti – jejich branka je prázdná!

57:15
    Hellebuyck měl po odrazu kotouče od zadního mantinelu problémy s napadajícím Dadonovem! Nakonec před ním stačil puk zachytit a rozehrát. Dnes to není zápas hostujícího brankáře.
    56:12 Brady TKACHUK - 4:2

56:12
    Ottawa právě vstřelila branku!
    Sens přibližuje k vítězství BRADY TKACHUK! Ten na obranné modré ukradl puk Nealovi Pionkovi a dostal se do samostatného úniku, který zakončil střelou k levé tyčce z pohledu Hellebuycka. Bez asistence.

55:40
    Morrisseyho střela byla zablokována a puk skončil v ochranné síti.

55:22
    Hosté se usadili s pukem v útočném pásmu, kde se snaží využít volnějšího prostoru při hře 4 na 4.

54:22
    Strkanice mezi Chrisem Tierneym a Andrewen Coppem. Rozhodčí poslali oba kohouty na trestnou lavici za hrubost. Pokračovat se tak bude ve čtyřech na obou stranách.

53:23
    Domácí jsou po vedoucím gólu při chuti! Krásnou kombinaci sehráli White, Dadonov a Nick Paul, který po finální nahrávce od Dadonova zakončoval z blízkosti brankoviště přímo do brankáře Hellebuycka!

52:10
    Brady Tkachuk se opřel na levé straně útočného pásma do odraženého puku. Branku hostí netrefil.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

51:38
    Pro domácí to mohlo být ještě veselejší! Střílenou přihrávku Victora Meteho nedokázal usměrnit do odkryté klece Connor Brown.

50:59
    Pierre-Luc Dubois měl puk mezi kruhy a z této dobré pozice chtěl vystřelit. Trefil však bránícího hráče.

50:30
    Po střele Colina Whitea brankář Winnipegu přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.
    50:10 Jevgenij DADONOV - 3:2

50:10
    Domácí dovršují obrat z 0:2 na 3:2! Už podruhé dnes chyboval hostující brankář Hellebuyck. Skákavé nahození ze středního pásma na něj vyslal Thomas Chabot a Hellebuyck puk jen vyrazil před sebe. Toho využil JEVGENIJ DADONOV, který udělal bekhendovou kličku a zasunul kotouč za záda již bezmocného gólmana Jets. Asistence: Thomas Chabot a Josh Norris.

49:04
    Domácí jsou již kompletní.

48:36
    Hosté dnes využili hned první přesilovku, ale od té doby už se v početních výhodách spíše trápí. Jako by Sens přečetli jejich šablonu.

47:56
    Ve vlastním oslabení zahrozil Alex Formenton. Hellebuyck musel po jeho střele zasahovat.

47:14
    Domácí se na úvod oslabení osvobodili.

47:03
    Michael Amadio vyloučen za držení. Je tu tedy přesilovka Winnipegu.

46:58
    Z velké dálky to zkoušel Arťom Zub. S tím Hellebuyck neměl problémy.

45:56
    Velkou šanci měl domácí Drake Batherson! Ten proklouzl z pravé strany až před branku, zblízka přestřelil!

45:18
    Connor Brown našlápl směrem dopředu. Z mezikruží si ale netroufl vystřelit a bránící Scheifele ho pak vytlačil k zadnímu mantinelu.

44:31
    Z levé strany nahodil puk bekhendem do ohně Neal Pionk. Forsberg zasáhl levým betonem.

44:11
    Kotouč byl sražen do ochranné sítě za brankou Ottawy. Rozhodčí nařizují buly po pravici Forsberga.

43:02
    Nyní bylo hostům odpískáno postavení mimo hru.

42:43
    Hostující snaha o rozjetí útočné akce skončila nepřesnou rozehrávkou Stanleyho. Puku se ujímají Senátoři.

42:04
    Josh Morrissey má puk za vlastní brankou a vyčkává, až mu spoluhráči dostřídají.

41:05
    Hosté jsou v plném počtu.

41:00
    Nepříjemná střela Joshe Norrise z pravého kruhu, která byla tečována. Puk nakonec vyplul vedle levé tyčky z pohledu brankáře Jets.
    Staňte se fanoušky NHL.cz na Twitteru!

40:37
    Hosté vyhodili.

40:02
    Domácí mají k dispozici ještě polovinu přesilové hry.

Hity – 15:18

Ve druhé třetině gól nepadl. Winnipeg byl střelecky aktivnější i díky třem přesilovkám, Ottawa zase hrozila z nebezpečných protiútoků. Hostující brankář Hellebuyck však pokryl tři samostatné nájezdy soupeře a napravil tak svou chybu, kterou na konci úvodní dvacetiminutovky přispěl k ottawskému vyrovnání.

40:00

39:56
    Do rány Thomase Chabota vstoupil bránící Thompson. Ve druhé třetině se skóre měnit nebude.

39:04
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nikolaj Ehlers – 2 min., hákování).

39:04
    Po skončení přesilovky Winnipegu se dostal do samostatného úniku domácí Alex Formenton. Hellebuyck jeho zakončení zastavil levým betonem a v sedě pak odolal i dorážce Chrise Tierneyho! Bude se ale vylučovat...

37:52
    Connorovu nabídku tečoval těsně před Forsbergem Paul Stastny. Domácí brankář dokázal zareagovat a dorážející Mason Appleton nestačil zasunout puk za brankovou čáru. Dostal se do záporného úhlu.

37:00
    Domácí brzdí zbytečná vyloučeni. Německý talent Tim Stützle v rohu podrazil Kylea Connora.

36:14
    Zajímavá příležitost domácích! Po pravém křídle ujel obraně soupeře Jevgenij Dadonov, jehož bekhendové zakončení na bližší tyčku však pokryl Hellebuyck.

35:55
    Střela Dereka Forborta byla ještě lehce tečována, myslím, Paulem Stastnym. Puk však zapadl do klína Antona Forsberga. Další reklamní pauza.

35:14
    Domácí se ale dokázali osvobodit a mohli poslat na led čerstvé síly.

34:55
    Domácí se ocitli pod tlakem, což vyřešili vyhozením na zakázané uvolnění. To by ale mohlo být nepříjemné, někteří hráči Sens totiž byli na ledě už dlouho.

34:41
    Pokus Dylana DeMela byl sražen domácí obranou do rohu kluziště.

34:27
    Ottawa přestála i toto oslabení. Už je kompletní.

34:00
    Domácí vyhazují.

33:48
    Ehlers poslal puk na levý kruh, odkud z první pálil Neal Pionk. Forsberg se stačil přesunout a puk skončil v jeho výstroji.

32:47
    Domácí mohli skórovat ve vlastním oslabení! Akci táhl Chris Tierney, který se zbavil obránce a mohl ještě přihrávat Formentonovi. Řešil to sám a zblízka nepřekonal Hellebuycka!

32:32
    Hned po vhazování střílel z levé strany Nikolaj Ehlers. Forsberg má puk v lapačce.

32:26
    Erik Brännström dostal dvě minuty za hákování. Přesilovka hostí začne po reklamní pauze.

31:53
    Velká šance domácích! Connor Brown najížděl zcela sám na branku soupeře. Zkusil Hellebuycka překonat bekhendovým blafákem, ovšem gólman Jets byl úspěšnější, roztáhl se a zasáhl vyrážečkou!

30:40
    Tim Stützle to zkoušel z ostrého úhlu. Hellebuyck byl pozorný.

30:32
    Ve druhé třetině mají střeleckou převahu hosté. To je způsobeno především nedávnou přesilovkou, při níž musel několikrát zasahovat gólman Ottawy Forsberg.

29:43
    Mason Appleton nahodil puk na domácí branku ze středního pásma. Forsberg hru raději přerušil.

28:31

28:19
    Paul Stastny byl před brankovištěm sám. Stáhl si ho na bekhend a už se zdálo, že bude zasouvat do odkryté branky, ovšem v tom mu na poslední chvíli zabránil Anton Forsberg! Domácí gólman předvedl gymnastický kousek! Forsberg pak o chvíli později hru přerušil po střele Connora.

27:40
    Hosté se teď konečně dostali v přesilovce do zakončení! Střelu Marka Scheifeleho vyrazil Forsberg k Masonovi Appletonovi, jehož dorážku pak zastavil levým betonem.

26:58
    Senátoři se osvobodili a mohou vyměnit bránící čtveřici.

26:30
    Hosté budou hrát přesilovku. Dvě minuty za sekání dostal Josh Brown. Teď je tu ale reklamní přestávka.

25:30
    Nick Paul to zkoušel z levého kruhu. Brankář Winnipegu nemusel zasahovat.

25:02
    Domácí chybovali v rozehrávce, když namazali puk na osu hřiště Nikolajovi Ehlersovi. Dánský útočník zkusil zaskočit Forsberga okamžitou střelou, kterou však gólman Sens pokryl.

23:54
    Chris Tierney objel hostující branku a zkoušel puk dostat do ohně. Obrana Jets ale útočníky soupeře pokryla.

23:26
    Derek Forbort neudržel puk na útočné modré a hosté tak musejí vyklidit ofenzivní pásmo.

22:53
    Ryan Dzingel jen nahodil puk za hostující branku a hráči Ottawy odešli střídat.

22:03
    Po střele Tuckera Poolmana od modré přerušil hru Anton Forsberg.

20:47
    Se střelou Bradyho Tkachuka z levého kruhu si poradil Connor Hellebuyck. Ten si potřebuje spravit náladu po laciném druhém obdrženém gólu.

20:09
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál Adam Lowry. Hosté pak nahodili puk do útočného pásma a Forsberg ho raději u svého brankoviště přikryl.

Hity – 8:13

Po první třetině se odchází do kabin za nerozhodného stavu 2:2. Hostující Winnipeg začal velmi dobře a v 9. minutě vedl už 2:0. Skóre duelu otevřel v přesilovce ranou z voleje Kyle Connor. Poté navýšil náskok Tryskáčů chytrou střelou přes obránce Nikolaj Ehlers. Senátoři však dokázali ve zbytku úvodní části manko vymazat. Ve 12. minutě se tečí prosadil v přesilové hře Brady Tkachuk a krátce před pauzou zaskočil chybujícího brankáře Hellebuycka nenápadnou střelou Connor Brown. Gólmanovi Jets vypadl puk z lapačky a doputoval za brankovou čáru.

20:00

19:01
    Běží už poslední minuta první třetiny.
    18:38 Connor BROWN - 2:2

18:38
    Connor Hellebuyck patří k nejlepším brankářům na světě, ale teď dostal hodně laciný gól! Domácí dobře forčekovali a u levého mantinelu puk vybojoval Chris Tierney. Ten ho předal CONNOROVI BROWNOVI, který střílel z vrcholu levého kruhu. Vypadalo to, že Hellebuyck v pohodě zakročí lapačkou, kotouč mu však vypadl a doskákal za brankovou čáru – 2:2. Asistence: Chris Tierney a Erik Brännström.

18:02
    V této pasáži se toho na ledě moc neděje. Pomalu se blíží konec první třetiny.

16:32
    Arťom Zub nahodil puk od modré na hostující branku. Po zákroku Hellebuycka a dorážce Jevgenije Dadonova se kotouč vznesl vysoko do vzduchu. Nejlépe se zorientovali obránci Jets, kteří hrací předmět odklidili do rohu.

15:45
    Nyní vypálil Tucker Poolman, jehož rána však neprošla až na Forsbergovu branku.

15:22
    Hosté krouží s pukem v útočné třetině. Zatím si ho posouvají podél mantinelu.

14:27
    Josh Brown rozehrával poměrně riskantně, když s kotoučem kličkoval ve vlastním obranném pásmu. Z problémů se dokázal vymanit, bekhendem pak ale poslal hrací předmět na hostující střídačku. Poslední reklamní pauza v první třetině.

13:40
    Domácí útočnou snahu přibrzdilo postavení mimo hru.

12:18
    Morrissey zlomil hůl a toho se snažil využít Jevgenij Dadonov. Jeho akci po pravém křídle však zastavil jiný z Morrisseyho spoluhráčů.

11:16
    Kotouč vypadl do prostoru střídaček. Reklamní přestávka.
    11:03 Brady TKACHUK - 1:2

11:03
    Domácí přesilovku využívají a snižují! Z pravého kruhu vystřelil Josh Norris a puk těsně před Hellebuyckem tečoval nohou BRADY TKACHUK. Kotouč zapadl ke vzdálenější tyčce svatyně Tryskáčů – 1:2. Asistence: Josh Norris a Thomas Chabot.

09:57
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Neal Pionk – 2 min., podrážení).

09:57
    Mohlo být sníženo! Erik Brännström vypálil od modré čáry a Hellebuyck puk vykopl k Arťomovi Zubovi, který z pravého kruhu přestřelil téměř odkrytou branku! Domácí si zahrají alespoň přesilovku...

08:32
    Vyloučení v týmu Ottawa Senators (Josh Brown – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Logan Stanley – 5 min., bitka).

08:32
    V pěstním souboji si to rozdali domácí Josh Brown a hostující Logan Stanley! Oba si tuto konfrontaci zřejmě domluvili už při buly v středovém kruhu.
    08:25 Nikolaj EHLERS - 0:2

08:25
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Hosté navyšují své vedení! Branka padla po jednoduché akci, kdy se ve středním pásmu dostal k puku NIKOLAJ EHLERS, který s ním dobruslil až mezi kruhy a chytrou střelou přes bránícího Zajceva překvapil Forsberga. Lapačka domácího brankáře máchla do prázdna – 0:2. Asistence: Derek Forbort a Pierre-Luc Dubois.

07:40
    Senátoři dosud vypálili na Hellebuycka jedinou střelu. Jets kontrovali už pěti ranami mezi tyče.

06:28
    Po střele Nikity Zajceva skončil puk v ochranné síti za brankou Winnipegu. Následuje reklamní přestávka.

05:24
    Další příležitost hostí. Bekhendové zakončení Jansena Harkinse z předbrankového prostoru pokryl Forsberg.
    05:00 Kyle CONNOR - 0:1

05:00
    Hosté početní výhodu zužitkovali a ujímají se vedení! Mark Scheifele nahrál na modrou čáru Joshovi Morrisseymu, který okamžitě předal kotouč na pravý kruh KYLEOVI CONNOROVI. Ten na nic nečekal a z první zamířil k bližší tyčce domácí svatyně. Přesouvající se Forsberg se tam nemohl dostat včas. Asistence: Josh Morrissey a Mark Scheifele.

04:32
    Paul Stastny se snažil před brankovištěm dopravit puk za brankovou čáru, proti byl ale Anton Forsberg v brance Sens.

04:08
    Winnipeg bude hrát přesilovku. Za hákování je na dvě minuty vyloučen Arťom Zub.

03:21
    Po přihrávce Formentona střílel od modré čáry Thomas Chabot. Hellebuyck zasáhl levým betonem.

03:01
    Hostům bylo odpískáno postavení mimo hru. Poprvé se tak přerušuje.

02:13
    Na druhé straně směřovala přihrávka na Jevgenije Dadonova, který číhal před odkrytou brankou. Zadáci Jets však puk stačili tečovat.

01:26
    První střela hostí v zápase skončila na tyčce branky Ottawy! Od modré pálil Derek Forbort a za Forsbergem to zazvonilo.

00:01

Ottawa Senators: A. Forsberg (M. Högberg) – N. Zajcev, Chabot (A), Zub, Brännström, J. Brown, Mete – Batherson, Norris, B. Tkachuk (A) – Dzingel, Amadio, Stützle – Dadonov, White, N. Paul – Co. Brown, Tierney, Formenton.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Brossoit) – Poolman, Morrissey (A), Pionk, Forbort, DeMelo, Stanley – Copp, Scheifele (A), Connor – Ehlers, Dubois, Stastny – Appleton, Lowry, Perreault – Lewis, N. Thompson, Harkins.

Rozhodčí: Furlatt, Skilliter – Toomey, Cherrey.

Dnes v NHL skončilo období přestupů a drobné změny na soupisce provedli i aktéři tohoto duelu. Winnipeg přivedl z Vancouveru zkušeného obránce Jordieho Benna, který dnes ještě hrát nebude. Sens pak získali z Montrealu mladého zadáka Victora Meteho, který se ocitl na listině volných hráčů. Do Nahsvillu naopak zamířil jiný člen defenzivních řad Erik Gudbranson.

Ottawa Senators:
    Senátoři se už tradičně velmi trápí. S bilancí 30 získaných bodů ze 42 odehraných zápasů uzavírají tabulku Severní divize. Poslední čtyři duely navíc Ottawa prohrála. Naposledy padla 5:6 v Torontu. Sens sráží především prostupná obrana a nevyrovnané výkony brankářů. V brankovišti se jich v tomto ročníku vystřídalo i z důvodu zranění už pět. Nedaří se ani dvojnásobnému držiteli Stanley Cupu Mattovi Murraymu, kterého klub přivedl s velkou slávou v létě z Pittsburghu. Vedení organizace situaci minulý týden řešilo i výměnou trenéra gólmanů. Senators momentálně postrádají dvojicí gólmanů Murray – Daccord, dále například útočníky Dereka Stepana a Austina Watsona.