Washington – Philadelphia 6:1 (kon.) | New Jersey – NY Rangers 0:3 (kon.) | Boston – Buffalo 3:2 (2:0 po s.n.)
Toronto – Calgary 2:3 (po pr.) | Nashville – Tampa 7:2 (kon.) | Dallas – Florida 2:3 (po pr.)
Minnesota – Arizona 5:2 (kon.)
Dallas Stars
2:3 (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Florida Panthers
Středa 14.04.2021, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To už je z mé strany vše. Někdy zase u NHL na počtenou! (05:39:48)

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 26:31 (6:10, 7:5, 12:12 – 1:4)
    Zblokované střely – 15:14
    Vyhraná vhazování – 47:33
    Trestné minuty – 10:8
    Hity – 18:14

V prodloužení nakonec strhli vítězství na svou stranu Panteři. Ti využili přesilovku při vyloučení Benna, když se z pravého kruhu trefil Frank Vatrano.

Po základní hrací době skončil zápas nerozhodně 2:2. V první třetině otevřel skóre hostující Aleksander Barkov, ale domácí hned za minutu vyrovnali díky Jasonovi Robertsonovi. Ve druhé části se prosadil s pomocí teče bránícího hráče jen obránce Floridy Radko Gudas, který se tak mohl radovat z první trefy v sezóně. V závěrečné periodě si Stars vytvořili řadu šancí, z nichž dokázali využít jedinou. Ve 49. minutě dorazil puk do odkryté branky Joe Pavelski.

63:09 Frank VATRANO - 2:3

63:09
    Florida právě vstřelila branku!
    Hosté v přesilovce přeci jen rozhodují! Chudobin ještě dokázal vyrazit ránu Weegara z levého kruhu. Hned poté ale Forsling nabil pro změnu napravo FRANKOVI VATRANOVI a ten z první domácího gólmana prostřelil. Asistence: Gustav Forsling a MacKenzie Weegar.

62:58
    Ve snaze tečovat před brankou kotouč se neprosadil Patric Hörnqvist. Touš je v moci Chudobina.

62:22
    Proti zakončení Huberdeaua z pravé strany se přemístil Chudobin!

62:08
    Hostující lavička si vyžádala oddechový čas.

62:08
    Huberdeau nahrál do slotu Keithovi Yandleovi, který ve velké příležitosti minul branku! Puk následně vypadl z hrací plochy.

61:43
    Z osy kluziště to zkoušel Barkov. Puk je na hrudi Chudobina. Ten přerušil hru.

61:15
    Jamie Benn podrazil Duclaira. Florida si zahraje přesilovku!

61:04
    Domácí kapitán Jamie Benn se snažil najít místečko, kudy by přihrál před branku najíždějícímu Heiskanenovi. To mu ale obránce Forsling nedovolil. Výborně do přihrávky lehl!

60:40
    Dickinson se dostal s pukem k zadnímu mantinelu, odkud našel Radka Faksu. Ten u tyčky nepřetlačil dobře postaveného brankáře Driedgera.

60:01

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 13. Robertson (Ja. Benn, J. Klingberg), 49. Pavelski (Robertson, Ja. Benn) – 12. Barkov (Nutivaara, Huberdeau), 23. Gudas (Yandle, Duclair), 64. Vatrano (Forsling, Weegar)

Dallas Stars: Chudobin (Oettinger) – J. Klingberg (A), Lindell, Heiskanen, Oleksiak, Vatanen, Pysyk, Hanley – Comeau (A), Faksa, Cogliano – Pavelski, Robertson, Ja. Benn (C) – Gurjanov, Gardner, Dickinson – Kero, Dowling.
    Florida Panthers: Driedger (Bobrovskij) – Weegar, Forsling, Gudas, Yandle (A), Strälman, Nutivaara – Duclair, Barkov (C), Marchment – Hörnqvist, Wennberg, Huberdeau (A) – Tippett, Luostarinen, Vatrano – Acciari, Lammikko, Lomberg.

Rozhodčí: Hebert, Brenk – Flemington, Gibbons