Poprad – Michalovce 5:2 (kon.)
HK Poprad
5:2 (1:1, 1:1, 3:0) Stav série: 2:2
HK DUKLA Ingema Michalovce
sk Úterý 20.04.2021, 17:00 • Zimný štadión mesta Poprad • Tipsport Liga (SR) play-off • Semifinále

Poprad úspešne zvládol tretiu tretinu. Hneď v 41. minúte poslal domácich do vedenia Haščák, následne zvyšoval v 52. minúte Vandas a v závere gólom do prázdnej brány upravoval na konečných 5:2 Skokan. Zápas bol plný tvrdých zákrokov, veľa z nich bolo hraničných, ale ten záverečný od Mašlonku na Skokana, tak to by sa jednoducho nemalo stávať.
    Každopádne, Poprad zvládol dva domáce zápasy, vyrovnal sériu na 2:2 a odznova sa opäť začne na ľade Michaloviec. (19:30:58)

59:52
    Atakovaného Skokana išiel okamžite brániť Marcel Haščák, ktorý dostáva 5 + DKZ za seknutie a Mark Louis 5 + DKZ za hrubosť.

59:52
    Poprad dal gól!
    Tak je už rozhodnuté o víťazstve Popradu. Haščák vyhodil puk von z obranného pásma, DÁVID SKOKAN to dokorčuľoval, prekorčuľoval za pravý kruh a zakončil z otočky do prázdnej brány. Potom ho však veľmi škaredo, likvidačne zozadu atakoval Marek Mašlonka a toto bude mať ešte určite dohru.

59:27
    Hudec vytlačil puk von z pásma, vykorčuľoval, následne však už nestihol zakončiť.

59:04
    Svitana získal puk v útočnom pásme, posúval Vandasovi na ľavý kruh, ktorému nedovolil vystreliť Mihálik.

58:46
    Popradčania už sú na ľade v plnom zložení, z trestnej lavice sa vrátil ďalší hráč a puk je v strednom pásme.

58:30
    Hostia stále sú na ľade v šestici, teraz začínajú akciu z hĺbky obranného pásma.

58:08
    Už sa medzitým na ľad vrátil jeden popradský hráč, Lalancette to dával na pravý kruh Regendovi, ktorý z uhla strieľal, ale mimo brány.

57:42
    Sólokanonáda v podaní Graema McCormacka. Asi šesť striel po sebe, ani jednou neprekonal brankára Vošvrdu.

57:22
    McCormackov ďalší pokus od modrej čiary, tentokrát zblokovaný.

57:01
    McCormackove dve delovky od modrej čiary, obe mimo priestoru bránky.

56:44
    Tréner Valtonen sťahuje Škorvánka z brány a bude z toho dvojnásobná prevaha korčuliarov Michaloviec. Šiesti proti trom domácim.

56:44
    Tak aj brankár Tomáš Vošvrda teraz zavaril svojmu tímu. Za vyhodenie puku cez plexisklo dostáva dvojminútový trest.

56:31
    Matej Paločko šikovne vypichol puk michalovským hráčom v strednom pásme, vyrútil sa z ničoho nič na bránu, ale Škorvánka nevymiešal.

56:04
    Popradčania zastavili michalovskú strelu McCormacka z modrej čiary a vyhodili bezpečne puk.

55:49
    Možno kľúčová presilovka pre Michalovce v tomto zápase. Dávid Skokan je vylúčený na dve minúty za seknutie.