CSKA Moskva
3:0 (0:0, 1:0, 2:0) Stav série: 1:1
Avangard Omsk
Úterý 20.04.2021, 18:30 • CSKA Arena, Moskva • Play-off KHL • Finále

Třetí utkání je na ledě Omsku na programu ve čtvrtek od 18:00. Jeho průběh Vám samozřejmě přineseme prostřednictvím technického přenosu. (20:54:20)

Ještě doplním, že dnešní duel sledovalo 7334 diváků.

Československá stopa v utkání

Šimon Hrubec (OMS) – 31 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,7%

Střely na branku: 34 – 20

Je konec! Moskevský celek vítězí 3:0 a srovnává stav finálové série na 1:1. Na první branku dnešního souboje jsme museli čekat až do 36. minuty, kdy se prosadil Maxim Šalunov. Hostující Omsk sice vlétl do třetí části mnohem aktivněji, ale domácí zasadili soupeři šokující úder. Z ojedinělé akce udeřil ve 44. minutě Anton Slepyšev. O čtyři minuty později navíc proměnil svůj únik Alexandr Popov. Ve zbytku duelu už si domácí své vedení pohlídali.

59:40
    Domácí už pomaličku mohou slavit. CSKA totiž drží kotouč v útočném pásmu a soupeři jej prakticky nepůjčuje. Naopak hráči Omsku už jsou odevzdaní.

59:06
    Klas Dahlbeck dostal přihrávku na modrou čáru, odkud prověřil pozornost Šimona Hrubce. Český brankář ve službách Omsk vykopl puk betonem.

58:34
    Anton Slepyšev nyní vypomohl spoluhráčům z defenzivy a odehrál puk za modrou čáru. Domácí hokejisté si závěečné minuty užívají.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:17
    Omsk se udržel po vhazování v útočném pásmu a od modré čáry vyzkoušel své střelecké štěstí Ville Pokka. Jeho rána však nemířila mezi tři tyče.

57:02
    Denis Zernov zavezl puk po levém křídle do útočného pásma, kde se dokonce dostal do zakončení, ale obránce jeho ránu tečoval do ochranné sítě.

56:38

56:01
    Sergej Andronov střílel od modré čáry, ale trefil jen prvního hráče Avangardu před sebou. Hostující celek teď brání na jedničku.

55:37
    Bogdan Kiselevič mohl pálit od modré čáry, jenže místo toho ještě přihrál na levou stranu, kde byl Slepyšev. Domácí střelec ale zvolil zpětnou přihrávku.

55:00
    Zadáci Omsku se hned po vyhraném vhazování zmocnili volného kotouče a Ville Pokka jej přes celé kluziště napálil za domácí klec.

54:38
    Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Kirill Semjonov – 2 min., hákování).

54:18

53:45
    Alexej Běreglazov dostal přihrávku na modrou čáru, odkud zakončil zápěstím, ale jeho nahození nikdo v bílém dresu Omsku netečoval a Lars Johansson si připsal snadný zákrok.

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 36. Šalunov (Sorkin, Okulov), 44. Slepyšev (Ar. Sergejev), 48. Alexandr Popov (Kiselevič, Rykov)

CSKA Moskva: Lars Johansson (Šaryčenkov) – Ar. Sergejev, Dahlbeck, Rykov, Kiselevič (A), M. Robinson (A), Blažijevskij, Čajka – P. Karnauchov, Andronov (C), M. Kempe – Okulov, Šalunov, Mamin – Leipsic, Loktionov, Slepyšev – Tělegin, Světlakov, Alexandr Popov – Sorkin.
    Avangard Omsk: Hrubec (Bobkov) – Pokka, Šaripzjanov (A), Běreglazov, Gotovec, Kaski, Čisťakov, Gončarov – Boucher, Knight, K. Kostin – Činachov, Zernov, Kovalčuk (C) – Tolčinskij, K. Semjonov, Chochlačov – A. Potapov, Stas (A), Kablukov – Dědunov.

Rozhodčí: Bělov, Kublakov – Viljugin, Černyšov